Pre ve post nedir?

Sordu: Sobeida Schenetten | Son Güncelleme: 6 Ocak 2020
Kategori: teknoloji ve bilgi işlem bilgileri ve ağ güvenliği
4.3/5 (8.499 Görüntüleme . 37 Oy)
" pre -" ve " post - " önekleri, önceki ve sonraki olaylara atıfta bulunur. Örneğin, " sezon öncesi " ve " sezon sonrası " veya "çalışma öncesi " ve "çalışma sonrası ".

Ayrıca bilin, öncesi öncesi mi sonrası mı?

ön - orijinal olarak Latince'den alıntı kelimelerde bulunan ve “ önce ” anlamına gelen bir önek (engellemek; önlemek); "önce", "önceden", "erken", "önceden", " önce ", " önce " ve diğer mecazi anlamlarla (okul öncesi; savaş öncesi; ön ödeme; preoral; prefrontal).

Ek olarak, gönderide ne anlama geliyor? Post , televizyon, film ve radyo performanslarının ilk kayıtlarından hataların kaldırıldığı post prodüksiyon anlamına gelir. Bazı sanatçılar, nihai üründen çıkarılmayı hak etseler de etmeseler de, çeşitli yanlış adımları kabul etmek ve özür dilemek için bunu şaka yollu kullanırlar.

Ayrıca, öncesi ve sonrası nasıl yazıyorsunuz?

Önceki bir ipucunda, ön - ve gönderi - normalde birleştirilmiş önekler olduğunu, yani terimin büyük harfle yazıldığı durumlar dışında tirelenmediğini paylaşmıştım. Ön - durumunda, bir sonraki kelime sesli harfle başlıyorsa kısa çizgi kullanılır.

sınav sonrası ne demek?

Ulusal Polis Memuru Seçim Testi

38 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Bir zarftan sonra mı?

Sonraki kelime bir edat, zarf ve bağlantılı olarak kullanılabilir. Edat olarak kullanıldığında arkasından bir isim gelir. Akşam yemeğinden sonra kısa bir yürüyüşe çıktım. Savaştan sonra babasının çiftliğinde çalışmaya geri döndü.

- pre ile başlayan bazı kelimeler nelerdir?

ÖN ile başlayan 13 harfli kelimeler
 • meşguliyet.
 • yağış.
 • üstünlük.
 • ihtiyati.
 • üretim öncesi.
 • menopoz öncesi.
 • önyargı.
 • sanayi öncesi.

- Ön kelimesinin kökü nedir?

"Önce" anlamına gelen ön eki, çok sayıda İngilizce kelime kelimesinde görünür, örneğin: tahmin et, önle ve önek! Ön ekin "önce" anlamına geldiğini hatırlamanın kolay bir yolu, önleme kelimesidir , çünkü başka bir şeyin olmasını engellemek için "önce" geldiğinde onu engellersiniz.

Pre cümle içinde nasıl kullanılır?

Cümle Örnekleri
 1. İkinci el arabalara bakmaya başlayınca rahatladı.
 2. Güneş kum tepelerini turuncu kırmızıya çevirdi ve sonra onları ay öncesi karanlıkta bırakarak hızla battı.
 3. Şafak öncesi doğal olmayan bir şekilde sessiz ve soğuktu.
 4. Hangisine üstünlük vereceğini bilmeden, kusurlarını zihninde gözden geçirdi.

ön sayım nedir?

Envanter sayımı genellikle işletmenizin ihtiyaçlarına göre aşamalar halinde gerçekleşir. Bir ön sayım , fiziksel sayım ve döngü sayımı vardır . Yeterince basit geliyor, ancak doğrudan fiziksel envanter sayımınıza atlama dürtüsüne direnin.

ön ne yapar?

Ön, önce, önce, erken ve önünde anlamına gelen bir önektir.

Post'un zıttı nedir?

Yukarıdaki bağlamda, postanın tersi ön olacaktır. kelime grubunu göz önünde bulundurun: ön ödemeli (kullanmadan önce ödeme) ve sonradan ödemeli (kullandıktan sonra ödeme) prepone (beklenenden önce planlama) ve ertelenmiş (beklenenden sonra planlama)

Ön test nasıl yazılır?

İngilizce kelime için yazım hatalarını düzeltme "ön test" [p _? _? _ T_? _S_t] olduğunu [p ?? t? St], [p ?? t? St]] (IPA fonetik alfabe). PRETEST için benzer yazılış sözcükleri
 1. Protsman,
 2. protist,
 3. protesto etmek,
 4. Protestan,
 5. protistan,
 6. koruyucu,
 7. korumak,
 8. tahmin,

Hangisi doğru ön test veya ön test?

Kısa çizgi bir kelimeye bir önek eklendiğinde ( ön test ) kullanılabilir ve sıklıkla kullanılır, ancak bunun yerine bileşik terim kapatılabilir ( ön test ).

Önceden onaylanmış bir kelime mi?

Ön ekinin eklenmesi, onaylama gibi kelimeler için bir anlam ifade etmez. Onaylanmadan önce yapılan bir şeyi ifade eder. Bu nedenle, önceden onaylanmış , henüz onaylanmamış anlamına gelir. Onaylanmış ve pazarlamacılar ve reklamcılar tarafından kullanılan -booked önceden ama iyi İngilizce olarak tavsiye edilemez - Sen öncesi gibi anlamsız ifadeler bulurum.

Sub'ın kısa çizgiye ihtiyacı var mı?

Latince ve Yunanca önekleri başına eklemenin temel kuralı, onları tirelememektir . " sub -" ve "super-" ifadelerinin çoğu, kısa çizgi kullanılmadan başlanmalıdır. Başlangıçta bir ön ekin yeni kullanımları olan ancak yaygın olarak kullanılan sözcüklerin genellikle kısa çizgileri bırakılır.

Öncesi ve sonrasının ortasında ne var?

" pre -" ve " post - " önekleri, önceki ve sonraki olaylara atıfta bulunur. Örneğin, " sezon öncesi " ve " sezon sonrası " veya "çalışma öncesi " ve "çalışma sonrası ".

Ön istihdam nasıl yazılır?

sıfat. bir çalışanın yeni bir işe başlamadan önce gerekli olması veya başarılması: bir istihdam öncesi tıbbi muayene.

Gönderinin kısa çizgiye ihtiyacı var mı?

Önek sonrası - vasıta veya “sonra” “arkasında.” Sıfatlara kısa çizgi olmadan eklenir: sömürge sonrası, ameliyat sonrası. Bir tanımlayıcı oluşturmak için bir isim eklendi, ancak sonrası bir tire gerektirecektir: “Mesaj -surgery bakımı hayati önem taşımaktadır”

Taşeron bir kelime mi yoksa iki kelime mi?

Kelime formları: taşeronlar
Taşeron , başka bir şirketin sorumlu olduğu bir işin bir kısmını yapmak için sözleşmesi olan bir kişi veya şirkettir. Şirket, uçağı inşa etmek için olası bir taşeron olarak kabul edildi.

Uyumsuzluk tirelenmiş mi?

Uyumsuzluğun tirelenmesi
Nasıl İngilizce kelime uygunsuzluğu tirelemek merak ediyor musunuz? Bu kelime tirelenebilir ve aşağıda gösterildiği gibi 4 hece içerir.

Yazı kelimesini nasıl kullanıyorsunuz?

Cümle Örnekleri Sonrası
 1. Tüm postalarım bir posta kutusuna gidiyor.
 2. Bu koridora altı koruma gönderin.
 3. Bir kartpostal kadar olmadan üç hafta.
 4. 9:00'da bir öğretmen konferansım var ve sonra Postaneden bir paket almam gerekiyor.
 5. O geçtiğinde Josh tarlasında çit direği delikleri kazıyordu.