kabul kelimesinin zıt ve eş anlamı nedir?

Sorulan: Faizan Dwilling | Son Güncelleme: 14 Mayıs 2020
Kategori: din ve maneviyat ateizmi
4.4/5 (716 Görüntüleme . 10 Oy)
Zıt anlamlı sözcükler : reddetme. Eşanlamlılar : evlenme, hoşgörü, tahammül, itimat, bankacının kabulü , evlat edinme, kabul etme. kabul , bankacının kabulü (isim)

Ayrıca kabul mektubundan kasıt nedir?

anlaşmazlık, muhalefet, inkar, veto, reddetme, onaylamama, inanmama, reddetme, muhalefet, ret, ihtilaf.

Ayrıca Bilirsin, kabul etmemek için başka bir kelime nedir? sorumluluk reddi; isteksizlik. feragat. yasak. tercih.

Buna göre kabul kelimesinin eş anlamlısı ne?

Bu sayfada kabul için 22 anlamlı, zıt, deyimsel ifade ve ilgili kelimeleri bulabilirsiniz, örneğin: resepsiyon, alma, alma, tanıma, onay, onay, makbuz, anlaşma, izin, muvafakat ve anlaşma.

Kabulü nasıl tanımlarsınız?

kabul

  1. Kabul, bir şeyi almayı kabul etmek veya onu alma eylemi anlamına gelir. Kabul örneği, rüşvet almak olabilir.
  2. Kabulün tanımı, bir inanç veya inançlara katılma veya kabul etme anlamına gelir. Bir kabul örneği, evrim teorisine katılmak olabilir.

24 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Kabullenmek hayatta neden önemlidir?

Kabullenmek zorla olabilecek bir şey değildir. Bir şeyleri kabul etmeyi öğrenmenin hikayesi, her zaman onları kabul edememek ve sonra bunu yapmanın bir yolunu bulmakla başlar. Bu çok önemlidir çünkü kendinizi gerçekte olduğunuz kişi olarak kabul etmezseniz, yaşamınızda bir takım sorunlar yaratacaksınız.

Kabulsüzlük bir kelime midir?

" Kabul etmeme ", sözleşme hukukundaki bir terim olduğu kadar ticari bir terimdir ve onu başka herhangi bir kullanıma sokmaya özen göstermeliyiz. Tavsiye: kullanmaktan kaçının. Sözlükler ne yazık ki, kabul etmemenin " kabul görmeme" veya "bir şeyi kabul etmeme durumu" anlamına geldiğini yumuşak bir dille ifade ediyor. Bundan daha fazlası.

Kabul cümle içinde nasıl kullanılır?

Cümledeki kabul örnekleri
kulübe kabulü Üniversite bana bir kabul mektubu gönderdi. Partinin cumhurbaşkanı adayı olarak seçilmesinin ardından bir kabul konuşması yaptı.

Bir şeyi kabul etmek ne demektir?

almak veya almak (teklif edilen bir şey ); onay veya lütuf ile almak: bir hediyeyi kabul etmek ; bir teklifi kabul etmek . kabul etmek veya rıza göstermek; katılmak: bir anlaşmayı kabul etmek ; bir özür kabul etmek .

Sarılmak bir kelime midir?

fiil (nesneyle birlikte kullanılır), kucaklayan, kucaklayan. kollarına almak veya kenetlemek; koynuna basın; sarılmak. memnuniyetle veya hevesle almak veya almak; isteyerek kabul etmek: bir fikri benimsemek.

saygı kelimesinin Eş anlamı nedir?

eşanlamlılar . saygı, saygı, yüksek saygı, yüksek fikir, beğeni, hayranlık, onay, onay, takdir, takdir, iyilik, popülerlik, tanınma, hürmet, huşu, hürmet, hürmet, onur, övgü, hürmet. ANTONİMLER. hor görmek

hoşgörü kelimesinin Eş anlamı nedir?

eşanlamlılar . tahammül , hoşgörü, tahammül , liberallik, açık fikirlilik, önyargı eksikliği, önyargı eksikliği, geniş fikirlilik, liberalizm. sabır, tahammül, cömertlik, sempati, anlayış, hayırseverlik, hoşgörü, hoşgörü, hoşgörü, hoşgörü, merhamet, hoşgörü, hoşgörü, gevşeklik. ANTONİMLER.

kucaklamak kelimesinin Eş anlamı nedir?

eş anlamlılar yuvaya oturt tut sıkmak sarıl snuggle sarıl toka kavrama kreş kucaklayan kavramalar kucaklama kenetleme kavrama.

barış kelimesinin Eş anlamı nedir?

Hareket veya rahatsızlık yokluğu. sakinlik. Ajitasyon veya heyecan eksikliği; huzur; sakinlik. Huzur veya dinginlik: (Meteorol.)

Kabul etmemek nedir?

non - accept'un İngilizcedeki anlamı
Birisi başarısız ya da marka istendi edildiğini ödeme yapmak atmaması halinde bir durum: - Kabul o geri ödeme önerileri kabul etmezse, o formdaki olmayan etmesinin sebeplerini vermelidir. Cambridge'den İngilizce Kelime Bilgisi ile kelime dağarcığınızı geliştirin.

kabul görmemek ne demek?

Kabul etmemenin tanımı . : Başarısızlık veya reddi şey ya da kimse kabul etmek: Bir teklifin kabulü reddetme eksikliği ...

Geçerli kabul nedir?

Geçerli bir sözleşme, ancak kabulün mutlak ve koşulsuz olması durumunda ortaya çıkar. Bu, kabulün eksiksiz olması (yani teklifin tüm şartlarının) ve herhangi bir koşul içermemesi gerektiği anlamına gelir. Bu nedenle, varyasyonlu bir kabul , kabul değildir . Bu sadece bir karşı tekliftir.

Kabul etmek bir değer midir?

Kabul değeri - oldukları şekilde kendinizi, başkalarını ve gerçeği kabul etmek nasıl. İnkarın, kabul etmemenin tam tersidir. Çevremizdeki dünyanın her zaman beklentilerimizi karşılamadığı için hüsrana uğramak yerine gerçeği, kendimizin ve başkalarının duygularını olduğu gibi kabul etmemizi sağlar.

Kabul türleri nelerdir?

Açık kabul , zımni kabul ve şartlı kabul olmak üzere üç tür kabul vardır .

Kabullenmek bir duygu mudur?

Kabul, basitçe, duygularınızın farkında olmak ve onları şu anda oldukları gibi kabul etmek, sürmeyeceklerini bilmek anlamına gelir. Bazı açılardan duyguları kabul etmek , aynı zamanda duyguların değişeceğini de kabul etmek anlamına gelir. Mutlu olduğumuzda bunun kısa süreli bir durum olduğunu kabul etmek zorundayız; her zaman mutlu olmayacağız.

Kabul kuralları nelerdir?

Kabul , belirtilen şekilde olmalıdır:
Öngörülen şekilde kabul edilmesi gerektiği kabulün hukuk kuralıdır . Teklif, öngörülen şekilde kabul edilmezse, teklif sahibi makul süre içinde kabulü reddedebilir.

Kabullenmek benim için ne anlama geliyor?

İnsan psikolojisinde kabul , bir kişinin bir durumun gerçekliğine, bir süreci veya durumu (genellikle olumsuz veya rahatsız edici bir durum) değiştirmeye veya protesto etmeye çalışmadan kabul etmesidir. Kavram Latince acquiēscere türetilen uysallık, anlam içinde yakın (kalanını bulmak için).