Uygulama kimlik doğrulama çerçevesi nedir?

Sordu: Zofia Valentino | Son Güncelleme: 1 Nisan 2020
Kategori: teknoloji ve nesnelerin interneti bilgi işlem
4/5 (1.227 Görüntüleme. 37 Oy)
Bir web uygulaması oluşturmanın merkezi noktalarından biri, kimlik doğrulama ve yetkilendirmedir. Cocoon kimlik doğrulama çerçevesi , kimlik doğrulama , yetkilendirme ve kullanıcı yönetimi için esnek bir modüldür. Kimlik doğrulama çerçevesinin temel konsepti, Cocoon tarafından oluşturulan belgeleri korumaktır.

Benzer şekilde, bir mobil uygulamanın kimliğini nasıl doğrularsınız diye sorabilirsiniz.

Mobil uygulamalarda bir kullanıcı isteğinin kimliğini doğrulamanın pek çok yolu vardır.

 1. Temel Http Kimlik Doğrulaması - Bu yöntemde oturum açmak için kullanıcı adı ve şifre kullanılır.
 2. Oturum Tabanlı Kimlik Doğrulama -
 3. Jeton Tabanlı Kimlik Doğrulama -
 4. JWT (JSON Web Belirteçleri) -
 5. Paylaşılan Gizli Temelli Karma Kimlik Doğrulama -

Daha sonra soru şu: API çağrılarına nasıl yetki verebilirim? adımlar

 1. Kullanıcıyı yetkilendirin: Kullanıcının yetkilendirmesini isteyin ve bir yetkilendirme koduyla uygulamanıza geri yönlendirin.
 2. Jeton İste: Yetkilendirme kodunuzu jetonlarla değiştirin.
 3. API'nizi arayın: API'nizi aramak için alınan Erişim Simgesini kullanın.

Bununla ilgili olarak, Iphone'da Web kimlik doğrulaması nedir?

Bir üçüncü tarafça çalıştırılan da dahil olmak üzere bir web hizmeti aracılığıyla bir kullanıcının kimliğini doğrulamak için bir ASWebAuthenticationSession örneği kullanın. Bir tarayıcı, kullanıcının kimliğini doğrulayabileceği sayfayı yükler ve görüntüler. iOS'ta tarayıcı, güvenli, katıştırılmış bir web görünümüdür.

Kullanıcıların kimliğini doğrulamak için hangi OAuth kullanır?

OAuth, üçüncü taraf uygulamasının parolalarını açığa çıkarmadan kullanıcı verilerine erişme yetkisiyle ilgilenen basit bir güvenli yetkilendirme protokolüdür. Örneğin. (Birçok web sitesinde fb, gPlus, twitter ile giriş yapın..) hepsi bu protokol kapsamında çalışmaktadır. İlgili tarafları bildiğinizde Protokol daha kolay hale gelir.

35 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Mobil kimlik doğrulama nasıl çalışır?

Kimlik doğrulama , bir kullanıcı adına uygulama, örneğin Google Yetkilendirme Sunucusu gibi güvenilir sunucudan bir erişim belirteci istediğinde başlar. Belirteç talebinde açıklanan belirli kaynaklara veya verilere erişim sağlayan bir belirteç alındığında, uygulama bunu Yetkilendirme Sunucusuna gönderir.

Kimlik doğrulama uygulaması nedir?

Kimlik doğrulama uygulaması nedir? Kimlik doğrulama uygulamaları, yüksek düzeyde güvenlik gerektiren sitelerde oturum açmak için güvenlik kodları oluşturur. İnternet bağlantınız veya mobil hizmetiniz olmasa bile güvenlik kodlarını almak için bu uygulamaları kullanabilirsiniz.

Belirteç kimlik doğrulaması nedir?

Belirteç tabanlı kimlik doğrulama , sunucu tarafından sağlanan bir güvenlik belirteci kullanarak bir sunucuda, ağda veya başka bir güvenli sistemde oturum açmaya çalışan kullanıcıların kimliğini doğrulayan bir güvenlik tekniğidir. Hizmet, güvenlik belirtecini doğrular ve kullanıcı isteğini işler.

OAuth belirteci nedir?

OAuth , İnternet kullanıcılarının web sitelerine veya uygulamalara diğer web sitelerindeki bilgilerine erişim izni vermelerinin bir yolu olarak yaygın olarak kullanılan, erişim yetkisi için açık bir standarttır, ancak onlara şifreleri vermeden. Üçüncü taraf daha sonra kaynak sunucusu tarafından barındırılan korunan kaynaklara erişmek için erişim belirtecini kullanır.

Android stüdyosunda belirteç nedir?

Bir çevrimiçi hizmete güvenli bir şekilde erişmek için, kullanıcıların hizmette kimlik doğrulaması yapması gerekir - kimliklerinin kanıtını sağlamaları gerekir. OAuth2, hem kullanıcının kimliğini hem de uygulamanın kullanıcı adına hareket etme yetkisini temsil eden, yetkilendirme belirteci adı verilen tek bir değer sağlar.

Kimlik doğrulamadan kastınız nedir?

kimlik doğrulama Hesaplamada kimlik doğrulama, bir kişinin veya cihazın kimliğini doğrulama işlemidir. Eğer bir web sitesine giriş yaparken genel bir örnek adı ve şifre giriyor. Biyometri, kimlik doğrulama için de kullanılabilir.

Web kimlik doğrulaması ne anlama geliyor?

" Web Kimlik Doğrulaması , kullanıcıların güçlü bir şekilde kimliğini doğrulamak amacıyla web uygulamaları tarafından güçlü, onaylanmış, kapsamlı, genel anahtar tabanlı kimlik bilgilerinin oluşturulmasını ve kullanılmasını sağlayan bir API tanımlar."

WebAuthn API nedir?

Web Kimlik Doğrulama API'si ( WebAuthn olarak da bilinir), Google, Mozilla, Microsoft, Yubico ve diğerlerinin katılımıyla W3C ve FIDO tarafından yazılmış bir spesifikasyondur. API , sunucuların parola yerine ortak anahtar şifrelemesi kullanarak kullanıcıları kaydetmesine ve doğrulamasına olanak tanır.

Veri doğrulama nedir?

Veri doğrulama , verilerin kaynağını ve bütünlüğünü doğrulama işlemidir. Terim tipik olarak iletişim, mesajlaşma ve entegrasyon ile ilgilidir. Veri doğrulama iki öğesi vardır: Doğru varlık veri alma ve bu verilerin bütünlüğünü doğrulama olduğunuzu doğrulamak.

Web kimlik doğrulaması nasıl çalışır?

Temel ve Özet kimlik doğrulama, kullanıcıların kimliğini doğrulamak için dört adımlı bir işlem kullanır. İlk HTTP istemcisi web sunucusuna bir istekte bulunur. Web sunucusu, istenen kaynağın erişim için kimlik doğrulamaya ihtiyacı olduğunu görürse, WWW- Authenticate başlığıyla birlikte 401 Yetkisiz durum kodunu geri gönderir.

Apple TOA nedir?

Bugün WWDC Apple yeni tek oturum açma (veya GGG) aracı sözde “Apple ile Oturum,” üçüncü şahıslarla kişisel verilerin minimum paylaşırken uygulamalara kimlik doğrulaması kullanıcılar için tasarlanmış tanıttı. Sistem, e-postanızı bile paylaşmaz, bunun yerine her uygulamayı Apple tarafından işletilen farklı bir yeniden yönlendirme e-posta adresine yönlendirir.

Tek oturum açma kimlik doğrulaması nedir?

Tek oturum açma ( SSO ), bir kullanıcının birden çok uygulamaya erişmek için bir dizi oturum açma kimlik bilgilerini (örneğin, ad ve parola) kullanmasına izin veren bir oturum ve kullanıcı kimlik doğrulama hizmetidir. SSO , çeşitli kullanıcı adlarının ve parolaların yönetimini azaltmak için işletmeler, daha küçük kuruluşlar ve bireyler tarafından kullanılabilir.

İşletim sisteminde kimlik doğrulama nedir?

kimlik doğrulama Kimlik doğrulama , sistemin her bir kullanıcısını tanımlamayı ve çalışan programları bu kullanıcılarla ilişkilendirmeyi ifade eder. Belirli bir programı çalıştıran bir kullanıcının gerçek olmasını sağlayan bir koruma sistemi oluşturmak İşletim Sisteminin sorumluluğundadır.

oauth2 kimlik doğrulaması nedir?

OAuth 2.0 ile Kullanıcı Kimlik Doğrulaması . OAuth 2.0 spesifikasyonu, yetkilendirme kararlarının bir web etkin uygulamalar ve API'ler ağı üzerinden iletilmesi için yararlı olan bir yetkilendirme protokolünü tanımlar. OAuth , kullanıcı kimlik doğrulaması için mekanizmalar sağlamak da dahil olmak üzere çok çeşitli uygulamalarda kullanılır.

API sırrı nedir?

API Anahtarı ve API Anahtarı Sırrı , bir programın, gerçek kullanıcı adınızı ve parolanızı yazılıma sağlamaya gerek kalmadan hesabınıza erişmesine izin veren, esasen yazılım düzeyindeki kimlik bilgileridir. Buradan API Anahtarlarınızı yönetmenize olanak tanıyan bir API Erişim Anahtarları bölümü görmelisiniz.

Nasıl yetki alabilirim?

Yetkilendirme mektubu yazmak için aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Sayfanın sol üst köşesine adı, adresi ve tarihi yazın.
 2. Mektup yazarının adının altında alıcının adının ve ilgili adresin yer alması önemlidir.
 3. Mektup daha sonra Sayın Bay/Bayan şeklinde açılacaktır.

API kimlik doğrulaması nedir?

Kimlik doğrulama, bağlantı girişiminin kimlik bilgilerinin doğrulanmasıdır. Bu işlem, bir kimlik doğrulama protokolü kullanılarak, uzaktan erişim istemcisinden kimlik bilgilerinin düz metin veya şifreli biçimde uzaktan erişim sunucusuna gönderilmesinden oluşur.