En iyi satış sonrası yakıt pompası nedir?

Sordu: Roxy Mahillo | Son Güncelleme: 15 Haziran 2020
Kategori: otomotiv yol yardımı
4.4/5 (173 Görüntüleme. 44 Oy)
En İyi 10 Satış Sonrası Yakıt Pompası Marka İncelemesi
 1. Topscope yüksek akışlı yakıt pompası .
 2. Yakıt Pompası için Dorman sürücü modülü.
 3. AEM Intank Yakıt Pompası .
 4. Bosche Sıralı Evrensel Yakıt Pompası .
 5. Regülatörlü Holley elektrikli pompa .
 6. Airdog Kaldırma Raptor Yakıt Pompası .
 7. Custoneparts Satış Sonrası Elektrikli Giriş Yakıt Pompası .
 8. MUCO 255LPH Intank Elektrikli Yakıt Pompası .

Ayrıca, satış sonrası yakıt pompaları ne kadar dayanır?

Yakıt pompaları bazı durumlarda aşırı 200.000 mil son bilinmektedir. 100.000 mil sonra, pompanın arıza civardaki yakıt sisteminde önemli rol değiştiriyorsanız, aynı anda değiştirmek için avantajlı olabilir olasıdır yeterlidir.

İkincisi, mekanik bir yakıt pompası ne kadar beygir gücü kaldırabilir? 400 beygir gücü

Bununla ilgili olarak, bir yakıt pompası beygir gücünü arttırır mı?

Motorunuzun sahip olduğu beygir gücü miktarı, o motoru desteklemek için ne kadar yakıt akışı gerektiğini belirleyecektir. Beygir gücü artar böyle yaparken yakıtın hacmi bu gücü desteklemek için gerekli. Örneğin, pompanız 50 gph'de akıyorsa, 500 hp'lik bir motoru (50 x 10 = 500) destekleyebilmelidir.

Bosch yakıt pompaları iyi mi?

Bosch: Genellikle kaliteli ve güvenilir, ancak ayrı ayrı yakıt süzgeç satın almak zorunda.

35 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Bir yakıt pompası uyarı vermeden sönebilir mi?

Arızalı bir yakıt pompasının diğer tüm uyarı işaretlerini görmezden gelirseniz , sonunda tamamen arızalanacaktır. Yakıt pompanız nihayet hayaletten vazgeçtiğinde, motorunuza hiçbir yakıt ulaşamaz. Arabanızı çalıştırmaya çalıştığınızda bujilerinizin ateşlendiğini duyabilirsiniz, ancak yakıt olmadan motor çalışmayacaktır.

Yakıt pompalarının kötü gitmesine ne sebep olur?

Yakıt pompası başarısızlığın en önemli sebepleri kirlenme, aşırı ısınmaya ve zaman içinde dışarı giyen yakıt pompasının içinde dişliler vardır. Düşük bir benzin deposuyla çalıştırıldığında, benzin deposundaki yakıt çok daha hızlı ısınır ve yakıt pompasının aşırı ısınmasına veya daha da kötüsü kuru çalışmasına neden olur. Benzin deponuzu mümkün olduğunca düşük bırakmaktan kaçının.

Yakıt pompaları ne sıklıkla arızalanır?

Yakıt pompalarının bazı durumlarda 200.000 milden fazla dayandığı bilinmektedir. 100.000 milden sonra, pompanın arızalanması, yakındaki yakıt sisteminin büyük bir parçasını değiştiriyorsanız, aynı anda değiştirmeniz avantajlı olabilir.

Bir yakıt pompasının söndüğünün belirtileri nelerdir?

Genellikle, kötü veya arızalı bir yakıt pompası, sürücüyü olası bir sorun konusunda uyaran aşağıdaki 8 semptomdan bir veya daha fazlasını üretecektir.
 • Yakıt Tankından Gelen Vızıltı Sesi.
 • Başlamada Zorluk.
 • Motor Püskürtme.
 • Yüksek Sıcaklıklarda Durma.
 • Stres Altında Güç Kaybı.
 • Araba Sarsılıyor.
 • Düşük Gaz Kilometresi.
 • Araba Çalışmıyor.

Kötü bir yakıt pompasıyla ne kadar süre araba kullanabilirsiniz?

Yakıt pompalarının 200.000 milden fazla dayandığı bile biliniyor. Uzmanlar, 100.000 milden sonra, motorda önemli bir rol oynayan yakındaki bir parçayı değiştirirseniz, yakıt pompanızın arızalanma olasılığının daha yüksek olduğunu söylüyor .

Bir yakıt pompası kod atar mı?

Kötü bir yakıt pompası semptomlara neden olabilir ve hiçbir kod ayarlamayabilir. Ama haklısın, daha basit çözüm, MAF ve/veya SPOUT kablolarının hatalı olmasıdır, çünkü bu hem kesintiye hem de kodlara neden olabilir .

Elektrikli yakıt pompaları sürekli çalışıyor mu?

Tanka motor arkasından hiçbir yakıt dönüş hattı mevcuttur. Yakıt pompası , motor çalıştığında sürekli çalışır ve motor çalıştığı ve kontak anahtarı açık olduğu sürece çalışmaya devam eder. Çoğu eski araçta yakıt pompası sabit bir hızda çalışır .

Benzin pompasını değiştirmek ne kadar zor?

Yakıt pompaları doğru şekilde değiştirilmediğinde tüm sistem zarar görür. Kulağa zor gelse de, yakıt pompası değişimi kolaydır. Yakıt pompasının türüne bağlı olarak, birkaç talimat seti yardımcı olacaktır. Bu adımlar dizisi sayesinde herkes kolayca yeni bir yakıt pompası kurabilir .

Beygir gücünü arttırmanın en ucuz yolu nedir?

SOĞUK HAVA GİRİŞİ KULLANIN
Performanslı soğuk hava giriş (CAI) sistemine yükseltme, beygir gücünü artırmanın en kolay ve en uygun maliyetli yollarından biridir . İşte nasıl çalışır: Hava soğudukça daha da yoğunlaşır. Motorunuz havayı alarak, yakıtla karıştırarak ve güç üretmek için karışımı yakarak çalışır.

Bir Walbro 255 ne kadar HP işleyebilir?

Walbro 255hp 17.5 voltta 760 krank Beygir gücü kadar destekleyebilir. Gerilimin Bu seviye, sadece "Boost bir Pompası" yoluyla elde edilebilir.

Hangi yakıt pompasına ihtiyacım olduğunu nasıl bilebilirim?

Kötü bir yakıt pompasının ilk işareti muhtemelen bir ses olacaktır. Bir yakıt pompasının çalışırken düşük bir uğultu sesi çıkarması normaldir ve benzin deposu alanından geldiğini duyabilirsiniz. Bir pompa yaşlandıkça ve yıpranmaya başladığında, ses daha yüksek bir sızlanmaya veya vızıltıya dönüşebilir.

Bir yakıt hattında ne kadar PSI var?

Çalışma basıncı önemli değildir, ancak tel takılı hortum , çapa bağlı olarak 50-85 psi'ye dayanabilir. Kelepçeli tip yakıt enjeksiyon sistemleri için yüksek basınçlı yakıt hortumu da mevcuttur. Bu yakıt hortumu SAE 30R9 derecelidir ve 180 psi ve 300 dereceye kadar dayanabilecek bir floro elastomer iç astar kullanır.

Bir yakıt pompası çok büyük olabilir mi?

Belirtildiği gibi, büyük bir dönüş tipi pompa yakıtı ısıtabilir. Dönüş hattı pompası için yeterince büyük değilse Ayrıca, WOT altında uzağa gider yakıt basıncı ile sonuçlanan bir kısıtlama oluşturabilir.

Yakıt basınç regülatörüne ihtiyacım var mı?

Sonuç olarak, çoğu araçta yakıt rayında gerekli sabit basıncı korumak için OEM yakıt basıncı regülatörleri bulunur . Bir Walbro 255L/H yakıt pompası ve/veya daha büyük enjektörler takmak bile, fabrika çıkışı mutlu bir şekilde başa çıkacağı için satış sonrası bir FPR'ye geçmenizi gerektirmez.

Mekanik yakıt pompasının avantajı nedir?

Elektrikli yakıt pompasının bir avantajı , yakıt tüketiminin azalmasıdır, çünkü mekanik bir tahrikle ilişkili dirence sahip değildir ve yakıt beslemesi elektronik kontrol ünitesi (ECU) tarafından daha doğru bir şekilde izlenebilir.

Mekanik bir yakıt pompasını nasıl test edersiniz?

Mekanik bir pompa dört yoldan herhangi biri ile kontrol edilebilir: Hava filtresini çıkarın, karbüratörün boğazına bakın ve gaz kelebeği bağlantısını pompalayın . Pompa çalışıyorsa, karbüratöre yakıt fışkırdığını görmelisiniz.