En iyi tamamen doğal fıstık ezmesi nedir?

Sorulan: Outmane Ayas | Son Güncelleme: 13 Nisan 2020
Kategori: yiyecek ve içecek alerjileri
4.1/5 (243 Görüntüleme. 32 Oy)
 • Genel olarak en iyisi : Santa Cruz Organik Koyu Kavrulmuş Kremalı Fıstık Ezmesi Ezmesi . Amazon'dan satın alın.
 • En İyi Karıştırma Yok: Justin's'den Klasik Fıstık Ezmesi .
 • En İyi Gevrek: Jif Doğal Gevrek Fıstık Ezmesi Ezmesi .
 • Probiyotiklerle En İyisi : Doğal Olarak Daha Fazla %100 Organik Fıstık Ezmesi .
 • En İyi Toz: PBfit All - Doğal Fıstık Ezmesi Tozu.

Benzer şekilde, en sağlıklı fıstık ezmesi nedir?

Aşağıda belirli bir sırayla 6 sağlıklı geleneksel fıstık ezmesi markası bulunmaktadır.

 1. Crazy Richard'ın %100 Fıstık Ezmesi Tamamen Doğal Fıstık Ezmesi.
 2. 365 Günlük Değer Organik Fıstık Ezmesi, Şekersiz ve Tuzsuz.
 3. Trader Joe'nun Kremalı Tuzsuz Organik Fıstık Ezmesi, Valencia.
 4. Adams %100 Doğal Tuzsuz Fıstık Ezmesi.

Ayrıca, doğal fıstık ezmesi sizin için daha mı iyi? Doğal fıstık ezmesi , sizi mısır maltodekstrin, hidrojene bitkisel yağlar ve mono- ve di-gliseritler gibi maddelerden kesinlikle kurtarması dışında, gelenekselden daha sağlıklı değildir. Bu bileşenlerin etkileri tartışmalıdır.

Yukarıdakilerin yanı sıra, satın alınabilecek en iyi doğal fıstık ezmesi nedir?

Satın Almanız Gereken En İyi 7 Doğal Fıstık Ezmesi Markası

 1. Santa Cruz Organik Fıstık Ezmesi. Santa Cruz markası mutlaka denenmeli - ve burada deneyimden konuşuyorum.
 2. Smucker'ın Doğal Fıstık Ezmesi.
 3. Trader Joe'nun Valencia Organik Fıstık Ezmesi.
 4. Justin'in Fıstık Ezmesi.
 5. 365 Organik Fıstık Ezmesi.
 6. Kirkland Doğal Fıstık Ezmesi.
 7. JIF Doğal Fıstık Ezmesi.

Tüm doğal fıstık ezmesi bozulabilir mi?

Fıstık ezmesi aşırı duygusal ve lezzetli, henüz bozulmadan ay boyunca oda sıcaklığında kalabilir. Düşük nem seviyeleri ve yüksek yağ içeriği oldukça zaman feci gitmekten bu tereyağı tutmak, ancak henüz bu son kullanma tarihi görmezden gitmez. Fıstık ezmesi yaklaşık bir yıl içinde bozulabilir ve lezzetini kaybedebilir.

39 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Nutella fıstık ezmesinden daha mı sağlıklı?

Tereddütsüz, Fıstık Ezmesi Nutella için 'sağlıklı' bir alternatiftir. Fıstık Ezmesi şekerde daha düşüktür, proteinde daha yüksektir ve genellikle sağlıksız yağlarınızda daha düşüktür. Kamu Yararı Bilim Merkezi (CSPI) “hazlenut daha şeker ve modifiye palmiye yağı“olarak Nutella açıklanır.

Hangi fıstık ezmesi şeker eklenmez?

Kremalı ve Çıtır Fıstık Ezmesi
Fifty50 Foods Şeker ilavesiz fıstık ezmeleri, kan şekeri seviyelerini yöneten herkes için lezzetlidir. Fifty50 Kremalı ve Çıtır Fıstık Ezmesi, herkesin hemfikir olabileceği doğal bir fıstık ezmesidir.

Fıstık ezmesi işlenmiş bir gıda mı?

İşlenmiş gıdalar , basitçe orijinal durumundan değiştirilmiş bir şey olarak tanımlanır. Bu, fıstık ezmesi , ekmek, konserve domates, dondurulmuş meyve, kesilmiş sebzeler, yoğurt ve konserve ton balığının işlenmiş gıda olarak kabul edildiği anlamına gelir.

Badem ezmesi fıstık ezmesinden daha mı sağlıklı?

Hızlı bir cevap için, her iki fındık ezmesi de benzer besin değerine sahiptir. Badem yağı , fıstık ezmesinden biraz daha sağlıklıdır çünkü daha fazla vitamin, mineral ve lif içerir. Her iki fındık ezmesi de kalori ve şeker bakımından kabaca eşittir, ancak fıstık ezmesi , badem ezmesinden biraz daha fazla protein içerir.

Fıstık ezmesi kolesterolü yükseltir mi?

Neyse ki fıstık ezmesi , badem ezmesi ve diğer fındık ezmeleri seven herkes için bu kremsi ikramlar oldukça sağlıklıdır. Ve hidrojene yağ içermedikleri sürece, fıstık ezmesi de dahil olmak üzere fındık ezmesi , kolesterol seviyeniz için sorunlara neden olmaz.

Fıstık ezmesi senin için neden kötü?

Çok fazla şeker ve trans yağ tüketmek, kalp hastalığı gibi çeşitli sağlık sorunlarıyla bağlantılıdır (2 , 3 ). Abur cubur satın almak yerine, gerçek fıstık ezmesini seçin. Özet: Fıstık ezmesi temel olarak fıstıktan yapılan bir macundur . Birçok düşük kaliteli ürün ayrıca ilave şeker ve bitkisel yağlar içerir.

Her gün fıstık ezmesi yiyebilir miyiz?

Evet fıstık ezmesi iyi bir beslenme kaynağı ama hepsi iyi değil. Küçük miktarlarda fıstık ezmesinin bazen herhangi bir zarar vermesi olası değildir, ancak günlük bir yiyecek olmamalıdır. Her zaman en iyi diyet tavsiyesi zengin bir diyet yemek için olduğu gibi - fıstık ezmesi alternatif için okumaya devam edin.

Fıstık ezmesi vücudunuza ne yapar?

Değerli besine Fıstık ezmesi yüksek yüksek tansiyon, inme ve kalp hastalığı riskini düşürmek potasyum yanı sıra protein vardır. Yüksek Fiber ile de ayrıca kemikleri ve kasları, E vitamini ve antioksidanlar tanıtacak bağırsak sağlığı, sağlıklı yağlar, magnezyum için lif içerir.

Organik fıstık ezmesi buna değer mi?

Organik olmayan fıstık ezmeleri, mantarların yanı sıra pestisitlerde de yüksektir. Potansiyel bir kanserojen olan aflatoksin içerirler. Çocuklar bu PB&J'leri sever, bu yüzden mümkünse organik satın alın. Sütün yağ seviyesi ne kadar yüksekse, pestisit seviyesinin de o kadar yüksek olduğunu bilmelisiniz (yani, yağsız bütünden daha azdır).

Fıstık ezmesi şeker hastaları için iyi mi?

Fıstık ezmesi , insanların kan şekeri düzeylerini etkileyen bir durum olan diyabeti yönetmelerine yardımcı olabilir. Doğal fıstık ezmesi ve yer fıstığı , düşük glisemik indeksli (GI) gıdalardır. Bu, bir kişi onu yediğinde, kan şekeri seviyelerinin aniden veya çok yükselmemesi gerektiği anlamına gelir.

Hangisi daha iyi gevrek veya kremalı fıstık ezmesi?

Önleme.com'a göre, gevrek fıstık ezmesi , kremsi muadilinden biraz daha sağlıklıdır. Her iki PB türü de genellikle eşit miktarda kalori, yağ, şeker ve karbonhidrat içerirken, gevrek fıstık ezmesi daha az doymuş yağ içerir ve porsiyon başına yüzde 2 daha fazla lif içerir.

Kraft fıstık ezmesi sağlıklı mı?

Kraft Fıstık Ezmesi , protein, temel besin maddeleri ve 'iyi yağlar' sağladığı için Et ve Alternatifleri gıda grubundan besleyici bir seçimdir.

En çok fıstık ezmesini kim satıyor?

Jif, 1981'den beri Amerika'da fıstık ezmesinin lider markasıydı. Fıstık ezmelerinin yukarıdan sırasını hatırlıyor musunuz? Jif'in 1 numarada yer aldığı JM Smucker's Company ve 4 numarada kendi Smucker's Peanut Butter serileri fıstık ezmesi pazar payının %40'ını kontrol ediyor.

Normal fıstık ezmesi ile doğal fıstık ezmesi arasındaki fark nedir?

Farklı bileşenler içerirler.
Doğal fıstık ezmesi genellikle sadece iki bileşen, yer fıstığı ve tuz içerir. Tersine, geleneksel fıstık ezmesi , kıvamının zamandan veya sıcaklıktan etkilenmemesini sağlamak için şeker ve hidrojene bitkisel yağ içerir.

Hangi fıstık ezmesi daha lezzetli?

Smucker'ın Doğal Kremalı Fıstık Ezmesi (16 oz için 3,50 ABD doları, amazon.com) doğal görünümü, "çok fıstık -y" tadı ve "zengin" dokusu ile tat testçilerimizin çoğunu kazandı. Bir test uzmanı, "kavanozdan çıkan fındık gibi tadı var - çok tatlı veya tuzlu değil" derken, bir diğeri " Fıstık parçalarını tadabilirsiniz " dedi.

Fıstık ezmesi kilo vermek için iyi mi?

Fıstık ezmesi son derece sağlıklıdır . Kalori ve yağ içeriği ile yüklenir. Etkili kilo kaybına katkıda bulunan mükemmel bir protein kaynağıdır. Fıstık ezmesi ayrıca lif ve çeşitli temel vitamin ve minerallerle yüklüdür.

Fıstık ezmesi kilo vermenize yardımcı olur mu?

Protein açısından yüksek olmasına rağmen, fıstık ezmesi de yağ içeriği bakımından yüksektir ve her çorba kaşığına yaklaşık 100 kalori doldurur. Ancak araştırmalar, fıstık ezmesi tüketmenin kilo vermenizi engellemeyebileceğini gösteriyor. Aslında, onu yemek kilo vermenize bile yardımcı olabilir.