Hint alıç için en iyi gübre nedir?

Sordu: Xueliang Abenia | Son Güncelleme: 6 Haziran 2020
Kategori: Ev ve bahçe peyzaj
4.5/5 (1.436 Görüntüleme. 40 Oy)
Ağaç ilkbaharda çiçek açar, bu nedenle azot - fosfor - potasyum karışımı 16-4-8, 12-6-6 veya 12-4-8 olan bir ürün gibi tam bir gübre ile beslenmelidir. Çalıyı yılda bir kez gübreleyin - ilkbaharda, son sert don geçtikten ve toprak işlendikten sonra.

Ayrıca soru şu ki, Hint alıçını nasıl umursuyorsun?

Yeni dikilen Hint alıç çalılarını, iyice yerleşene ve yeni yapraklar koymaya başlayana kadar toprağı nemli tutmak için düzenli olarak sulayın. Bir kez kurulduktan sonra, Hint alıç orta derecede kuraklığı tolere eder. Çalıyı ilk kez ekimden sonra yılın ilkbaharında ve daha sonra her ilkbaharda ve sonbaharda gübreleyin.

Benzer şekilde, Hint alıçımın yaprakları neden sararıyor? C: Hint alıçınızın Entomosporium veya mantar yaprağı lekesi var. Yüksek nem ve rutubetli koşullar nedeniyle şiddetlenen, sık yaz yağmurlarımız sırasında bu yaygın bir sorundur. Hint alıçta , mantar genellikle ilk önce yaprakların sararması ve ardından görünür noktalar olarak ortaya çıkar.

Üstelik Hint alıçımı ne yiyor?

Nematodlar, Hint alıçlarının köklerini yiyen mikroskobik solucanlardır. Kökler yendikçe bitki zayıflar. Hintli bir alıç nematodlara bulaştığında, birkaç tedavi seçeneği vardır, bu nedenle önleme önemlidir. Toprağa organik madde eklemek de nematod olasılığını azaltır.

Hint alıç ne kadar hızlı büyür?

Büyüme hızı, her alıç türüne göre değişir ve belirli büyüme koşulları da bu ağaçların ve çalıların büyüme hızı üzerinde etkili olabilir. Büyüme oranları genellikle yavaş, yılda 12 inç veya daha az olarak listelenir; orta, yılda 12 ila 24 inç; veya hızlı , yılda 25 inç veya daha fazla.

30 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Hint alıç çalılarım neden ölüyor?

Sorunlar. Mantar Entomosporium mespili neden Entomosporium yaprak lekesi, Hint alıç en yaygın hastalıktır. İlkbahar ve sonbaharda sık yağışların olduğu dönemlerden sonra en zararlıdır. Kış aylarında düşen hastalıklı yaprakları toplayın ve atın ve ardından çalıları malçlayın .

Hint alıçımı ne öldürüyor?

Kök çürüklüğü, Hint alıçını rahatsız eden yaygın bir sorundur. Hint alıçını rahatsız eden bir diğer sorun da kök çürüklüğüdür. Bu hastalık potansiyel olarak tüm bitki için ölümcüldür ve genellikle tüm dalları öldürür . Aynı zamanda , çalı kötü drene edilmiş toprağa ekildiğinde ortaya çıkma eğiliminde olan bir hastalıktır.

Hint alıçını yere kesebilir miyim?

Büyük olasılıkla sol bazı yan dallar olacak şekilde 1/2 boylarına göre bitkiler azaltmak isteyen yoluna girecek. Geri zemine daha yakın keserseniz o bitkiler dolgun hale gelmesine yardımcı dallanma daha yanal üretmek için zaman zaman yeni büyüme uçlarını çimdiklemek en iyisidir.

Hint alıç kesilebilir mi?

Hint alıçları, küçük bir çit, bitki örtüsü veya başka bir şekil oluşturmak için budanabilir. Makas kullanmak yapraklara zarar vereceğinden ve sonuç çekici olmayacağından tüm budama elle tutulan bir makasla yapılmalıdır. İstenilen şekli korumak için düzenli budama gerekli olacaktır .

Hint alıç ne kadar büyür?

3 ila 6 metre boyunda

Hint alıçını ne sıklıkla sularsınız?

Yeni dikilmiş bir Hint alıç , bitki iyice yerleşene kadar eşit derecede nemli toprak gerektirir. O köklü sonra, su bitki yeterli su kullanarak yaz boyunca her beş ila 10 gün, onun bütün kök bölgesini ıslak.

Hint alıç neye benziyor?

Hint Alıç Bitkileri
Şekli doğal yuvarlak ve düzgün olduğunu ve bu şekilde kalmaya çok budama gerektirmez. Pembe veya beyaz bahar çiçekleri, vahşi yaşamın sevdiği mavi meyvelere yol açar. Levhalar 2 ila 4 inç ve kalın, kösele doku ve dişli kenarları olan dikdörtgen şeklindedir.

Hint alıçını ne zaman kesebilirim?

Hint alıç .
Budamak için en iyi zaman : Çiçeklenme sonrası ilkbahar sonu veya yaz sonu. Yorum: Fazla budamaya ihtiyaç duymaz. Kontrol etmek için yeni büyümeyi budayın veya sıkıştırın.

Hint alıç istilacı mı?

Queensland'de Hint alıç (Rhaphiolepis indica) esas olarak eyaletin güneydoğu kesimlerinde endişe kaynağıdır ve bu bölgedeki en istilacı ilk 200 bitki türü arasında listelenmiştir.

Hint alıç yapraklarında kahverengi lekelere ne sebep olur?

Sac. Entomosporium yaprak lekesi , Entomosporium mespili (eski adıyla E. maculatum) mantarının neden olduğu, Rosaceae familyasındaki çeşitli odunsu süs bitkilerinin yaygın bir hastalığıdır. Bununla birlikte, Louisiana manzaralarında, en yaygın olarak Hint alıçlarında (Raphiolepis indica) ve kırmızı uçlu photinia'da (Photinia fraseri) bir sorundur.

Hint alıç kokulu mu?

Çin'e özgü olan Hint alıç çalısı, Amerika Birleşik Devletleri'nin 3 ila 10 arası sertlik bölgelerinde yaygın olarak kullanılan bir süs bitkisidir. Zengin yaprak dökmeyen yaprakları ve kokulu çiçekleri ile ödüllendirilen Hint alıç çalısı, kuraklığa dayanıklıdır ve bir kez kurulduktan sonra çok az bakım veya bakım gerektirir.

Alıç yapraklarım neden kahverengiye dönüyor?

Verticillium solgunluğu, yaprakların sararmasına veya kahverengiye dönüşmesine neden olan, toprak kaynaklı ciddi bir bitki hastalığıdır. Hastalıkla mücadele etmek için, ölü dalları budayın ve çalıyı düzenli olarak sulayarak canlı tutun. Tüm çalı ölürse, aynı noktaya bir Hindistan alıç dikmekten kaçının.

Hint alıç meyveleri yiyebilir misin?

Hint alıç meyveleri , botanik adı Rhaphiolepis indica, Rosaceae ailesindeki yaprak dökmeyen bir çalının meyvesidir. Oriental Pearl, Oriental Pink ve Cosmic White dahil olmak üzere yüzlerce çeşit Hint Alıç bitkisi vardır. Bazıları yenilebilir ve diğerleri sadece nahoş ve hatta zehirlidir.

Entomosporium yaprak lekelerini nasıl tedavi edersiniz?

Tedavi Stratejisi
Yeterli gübre ve su sağlayın. Üstten sulamadan ve/veya günün erken saatlerinde sudan kaçının. Çitleri aşırı budamaktan kaçının. Düşen yaprakları tırmıklayın ve saha dışında atın.

Ligustrum yapraklarım neden sararıyor?

Kına Yapraklar sararmaya neden olabilir böyle yaprak lekesi ve kök çürüklüğü gibi çeşitli mantar rahatsızlıkları, duyarlıdır. Sorun ciddi olduğunda, yapraklar kararmaya ve ölebilir. Bitkilerin uygun aralıklarla yerleştirilmesi, iyi hava sirkülasyonu sağlamaya yardımcı olur, böylece yağmurdan sonra yapraklar hızla kurur ve mantar gelişmez.

Hint alıçını nasıl çoğaltırsınız?

Pembe Hint Alıç Nasıl Yayılır
  1. Çalı uykudayken sonbaharın sonlarında pembe Hint alıçlarını kesimlerden çoğaltın.
  2. 6 inçlik bir tencereyi 2 parça hindistan cevizi veya turba ve 1 parça perlit karışımıyla doldurun.
  3. Güçlü, yapraklı pembe bir Hint alıç dalının ucundan 8 inç uzunluğunda bir gövde kesimi toplayın.

Alıç ağaç mı yoksa çalı mı?

alıç . Alıç , (Crataegus cinsi), kuzey ılıman bölgeye özgü olan gül ailesindeki (Rosaceae) dikenli çalıların büyük cinsi veya küçük ağaçlar olarak da adlandırılır. Pek çok tür Kuzey Amerika'da yaygındır ve bir dizi ekili çeşit, çekici çiçekleri ve meyveleri için süs olarak yetiştirilir.