Bir yer üstü havuzunu çevrelemek için en iyi malzeme nedir?

Sordu: Aaron Dumitriu | Son Güncelleme: 5 Ocak 2020
Kategori: Ev ve bahçe peyzaj
4.9/5 (73 Görüntüleme . 26 Oy)
Plastik, beton , taş , ahşap gibi seçebileceğiniz onlarca bordür var. Taş kullanıyorsanız, yer üstü havuzu için en iyi taşı , beton , plastik veya ahşap kullanıyorsanız da en iyisini alın. Oradan bu alanlara dekoratif bir malç veya kaya ekleyebilirsiniz.

Ayrıca, bir yer üstü havuzunu çevrelemek için en iyi şey nedir?

Seçilecek birçok sınır var. Ahşap, taş, beton ve plastik olanları gördüm. Bu alana dekoratif kaya veya malç ekleyin. Güzel bir geçiş yaratacak ve havuz çevresinde iyi drenajı teşvik edecektir.

Ayrıca Bilirsin, bir yüzme havuzunun etrafına ne koyarsın? Bir yüzme havuzunun veya jakuzili havuzun yanına gidecek bitkileri dikkatlice seçin. Havuz peyzajı için en iyi sulu meyveler şunları içerir:

 • Aeonyum.
 • Agave zayıflatır.
 • Aptenia cordifolia.
 • Kotiledon.
 • yeşim bitkisi.
 • Dudleya.
 • Echeveria (bazıları)
 • Euphorbia (bazı)

Ayrıca bilmek için, bir havuzun etrafına koymak için en iyi taş hangisidir?

Granit Havuz Güverte Granit, sertliği ve geniş renk ve desen yelpazesi nedeniyle evin etrafındaki hemen hemen her doğal taş uygulamasında kullanılır. Granit, doğal parlaklığıyla şık bir görünüm oluşturduğu ve suya dayanıklı olduğu için havuz güverteleri için de mükemmel bir seçenektir.

Yer üstü havuzumun altına kum koymalı mıyım?

Kum , bir yer üstü havuzunun üzerine oturması gereken önerilen temel malzemedir. Havuzun vinil kaplamasını, kaplamayı yırtabilecek kayalardan ve nesnelerden korumak için yer üstü havuzunun altında kum kullanılır. Ayrıca, yer üstü havuzunun altındaki kum , zemini için yastıklama görevi görerek ayaklar için daha rahat olmasını sağlar.

22 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Bahçemi yer üstü bir havuz için nasıl hazırlarım?

Avlu Hazırlığı
 1. Adım 1: Yerleştirme. İlk adım, yüzme havuzunu arka bahçede nereye yerleştirmek istediğinize karar vermektir.
 2. Adım 2: Alanı Temizleyin. Havuz için uygun bir temel sağlamayı zorlaştırabilecek tüm öğeleri kaldırın.
 3. Adım 3: Ölçün.
 4. Adım 4: Kazmaya Başlayın.
 5. Adım 5: Havuz Deliğini Seviyelendirin.
 6. Adım 6: 24 saat bekleyin.

Yer üstü havuzumun çevresine kir koyabilir miyim?

Üstü - Yere havuzları ev sahibi araya anlamına kitleri gelir ve büyük bir çukur kazıp ve beton dökmek sizi gerektirmez. Üstü - Yere bir yamaç dışına bir boşluk kesim yüklü havuzları toprak erozyonu önlemek için, ancak, çevrelerindeki dolgu az miktarda olabilir.

Yer üstü havuzunu yere koyabilir miyim?

Bu havuzlar akılda kalıcı olduğu için “ zemin üstü ” olarak adlandırılmıyor. Yer üstü yüzme havuzları içe doğru basınç için tasarlanmamıştır. Ee, ne zaman onlar ancak boş yalnızca, yeryüzünün ağırlığından içinde, toprağa mağara bunları yapabilirsiniz koydu.

Havuzumun etrafında çim büyümesini nasıl durdurabilirim?

Havuzun etrafındaki 3 metrelik alanda çim ve yabani otların büyümesini önlemek için kıyılmış ağaç kabuğu gibi malç döşeyin. Ayrıca havuzunuza giren kir miktarını en aza indirecek çakıl veya kaya kullanabilirsiniz.

Havuzumun etrafında dolaşmak için ne kadar kayaya ihtiyacım var?

Tipik olarak çakıl hendekleri havuzun çevresinde en az 2 fit uzanır. Havuzun ortasından çakıl alanının dış kenarına kadar ölçebilir veya çakıl alanının genişliğini " havuz yarıçapına" ekleyebilirsiniz. En yakın yarım metreye yuvarlayın.

Havuzdan sonra çim tekrar büyür mü?

Havuzun altındaki çimenler ölecek; gerçekten bunun bir yolu yok. Yavaşça bir çapanın tırmık arkasına veya donuk tarafı ile çim içine çalışır. Suçlu. Yeni çimin büyüdükçe bol su aldığından emin olun.

Havuzumun altında kuma ihtiyacım var mı?

Taban olarak kum gerektiren havuzlar sadece vinil kaplı olanlardır. Kum kolayca mala ile düz ve pürüzsüzdür ve astarı delebilecek keskin kenarlı herhangi bir kaya veya döküntü içermeyen sıkıştırılabilir bir yüzey sağlar. Günümüzde, çoğunlukla sadece toprak üstünde kalan havuzları altında kullanılır.

Çimlerin üzerine havuz koyabilir misin?

Doğal çim çim bir yerüstü havuzu takma yılın kısmı için havuz aşağı alarak planı, özellikle iyi bir fikir değildir. Doğal çim çamurlu olduğundan ve ıslandığında oldukça kaygan olabildiğinden , güvenlik ve tabii ki evin içine çamur ve ıslak çim girmesiyle ilgili sorunlar da vardır.

Bir havuzun etrafına kum koyabilir misin?

Havuzların etrafındaki kum , en az birkaç hafta için gerçekten harika. bir süre sonra çirkinleşmeye meyillidirler, en azından bulunduğum birkaç evde. Eğer doğru yapmak istiyorsanız tamamen kuruması böylece, gerçekten kumun altına underdrains olması gerekir. nemli kum brüt ve bir şeyler büyütür.

Havuzumun etrafını nasıl dekore ederim?

10 Havuz Dekorasyon Fikirleri
 1. Gölge yelkenini zorla.
 2. Havuzun etrafında bir cennet ortamı yaratın.
 3. Çizgileri işaretlemek için dekoratif taşlar kullanın.
 4. Güzel bir bahçe mobilyası için teklif verin.
 5. Büyük bir pergola takın.
 6. Havuzunuzun çevresine taşlardan bir bordür yapın.
 7. Havuzun yanındaki yeşillikleri çoğaltın.
 8. Havuz boyunca dekoratif fenerler düzenleyin.

Havuzumun etrafında nasıl mahremiyet kazanırım?

Havuzunuzun Çevresinde Gizlilik Oluşturmaya Yardımcı Olan 8 Peyzaj Fikri
 1. Çit. Gizliliğinizi sağlamanın en yaygın yollarından biri havuzun çevresine çit çekmektir.
 2. Çitler.
 3. Gizlilik Ağaçları.
 4. Katmanlı Havuz Gizlilik Bitkileri ve Ağaçları.
 5. Kafes Ekranlar ve Kafes Paneller.
 6. Pergolalar.
 7. Geri Çekilebilir Kanopiler ve Muhafazalar.
 8. Gizlilik Yelkenleri.

Havuz çitimin etrafına ne dikebilirim?

Bambu, palmiye ağaçları ve çitler gibi bitkiler , alanı çevrelemek ve hatta biraz gölge oluşturmak için doğal bir çit oluşturabilir. Ayrıca havuzun etrafındaki manzaraya doku eklemek için bir bitki karışımı kullanmak istersiniz. Süs otlarını, kaktüsleri, çiçekli bitkileri ve diğer bitki örtüsünü birleştirmek, tasarımın patlamasına gerçekten yardımcı olacaktır.