En iyi yoga topu nedir?

Sordu: Alvara Leibelt | Son Güncelleme: 7 Ocak 2020
Kategori: video oyunları egzersiz ve fitness video oyunları
4.1/5 (437 Görüntüleme. 31 Oy)
Ardından, test etmek için en çok oy alan en çok satanlar ve önerilen topların bir karışımını seçtik:
 • Epitomie Fitness Aktif Denge Fitness Topu .
 • GoFit Pro Denge Topu.
 • Gold'un Spor Salonu Patlama Önleyici Vücut Topu.
 • Gymnic Classic Plus.
 • Güç Sistemleri VersaBall Stabilite Topu.
 • SPRI Elit Egzersiz Topu.
 • TheraBand Pro Serisi SCP Egzersiz Topu .

Ayrıca bilmek, en iyi egzersiz topu nedir?

İşte satın alabileceğiniz en iyi egzersiz topları:

 • Genel olarak en iyi egzersiz topu: TheraBand Egzersiz ve Denge Topu.
 • En iyi taşınabilir egzersiz topu: DynaPro Egzersiz Topu.
 • En zorlu egzersiz topu: Canlı Sonsuz Egzersiz Topu.
 • En iyi bütçe egzersiz topu: Wacces Fitness ve Egzersiz Topu.

İkincisi, bir yoga topu ne kadar sağlam olmalıdır? Top yaklaşık 2 inç vermelidir; Oturduğunda, biraz batar gerekir. Bacaklarınız 90 derecelik bir açıda veya biraz daha fazla olmalıdır .

Bununla ilgili olarak, doğru boyuttaki egzersiz topunu nasıl seçerim?

Başparmak kuralı biraz daha 90 derecelik açıyla veya bacaklarla Topunuzunüzerinde oturmak mümkün değil az olmak istiyorum olmasıdır. Bir fitness topu satın alırken bu yönergeleri kullanın: 4'11" - 5'4" iseniz, 55 cm'lik bir top alın. 5'5" - 5'11" iseniz, 65 cm'lik bir top alın.

Yoga topunun üzerine oturmak yardımcı olur mu?

Yerine geleneksel ofis koltuğu bir egzersiz topunun üzerinde oturan fikri bir egzersiz topu istikrarsızlık gövde kas aktivasyonunu artırır ve böylece çekirdek gücünü artırmak, duruş ve azalış rahatsızlığı iyileştirmek için kullanıcı gerektirir olmasıdır. Top sandalye destekçilerinin iddia ettiği bir başka fayda, artan kalori yakımıdır.

26 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Egzersiz topu bel ağrısına iyi gelir mi?

Egzersiz topu , sırt ağrısı çekenler için bir egzersiz tedavisi seçeneğidir ve bir rehabilitasyon programının parçası olarak daha sonraki bel ağrısı olaylarını önlemeye veya en aza indirmeye yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Zamanla, egzersiz topunun üzerinde dengede tutmak için kullanılan kaslar güçlenir.

Egzersiz topunda nasıl kilo verilir?

Dizlerinizin üzerinde başlayın ve ellerinizi önünüzdeki topun üzerine koyun. Dizlerinizi aynı pozisyonda tutarak topu vücudunuzdan yavaşça itin. Çekirdeğinizi ve göğsünüzü yere doğru tutarak topu olabildiğince uzağa yuvarlayın. Sonra geri sarın ve tekrarlayın.

Bir egzersiz topu ne kadar sürer?

Üstün kaliteli bir İsviçre topunuz olsa bile, sonsuza kadar süreceğinin garantisi yoktur. Spor salonlarındaki tipik İsviçre topları 1 ila 2 yıl arasında dayanır, ancak evde kullanılanlar 5 yıl kadar dayanabilir.

Egzersiz topu sizin için ne yapar?

Bir egzersiz topu kullanmak, antrenmanınıza çeşitlilik ve eğlence katmanın zorlu bir yolu olabilir. Egzersiz topları - aynı zamanda fizyotoplar, İsviçre topları veya fit toplar olarak da bilinirler - vücudunuzu güçlendirmek ve germek için kullanabileceğiniz, çekirdek stabilitesini ve dengeyi geliştirmek için kullanabileceğiniz büyük, vinil toplardır .

Bir egzersiz topu ne kadar ağırlık taşıyabilir?

Ağırlık Limitleri. Çoğu denge topunun ağırlık limiti 250 libredir, ancak modeller 300 libreye kadar ağırlıkları destekleyebilir. nadir değildir.

Bir egzersiz topu ne kadar?

5 yıldıza çarpıyor. Bu top iyi yapılandırılmıştır ve havayı oldukça iyi tutar. Şimdiye kadar bundan memnunum. Ben daha çok çekirdek egzersizler için ve televizyon seyrederken oturmak için kullanıyorum. En Seçilmiş Ürünler ve İncelemeler.
Liste fiyatı: 19,98 dolar
Fiyat: $16.99
Kazanıyorsun: 2,99$ (%15)

Bir egzersiz topunun üzerinde zıplamak kaç kalori yakar?

Oturmayı Durdurun ve Zıplamaya Başlayın.
En az iki saat oturan bir gün geçirmek musunuz? New York Spor Kulüpleri'nden kişisel antrenör Monica Vazquez, bir egzersiz topu için ofis koltuğunuzu takas etmek, saatte fazladan 50 kalori yakmanıza yardımcı olabilir, diyor.

Denge topunun üzerinde oturarak daha fazla kalori yakıyor musunuz?

Şaşırtıcı bir şekilde, ekstra kalori yakabilirsiniz. bütün gün bir denge topunun üzerinde oturarak -veya daha doğrusu, gergin bir şekilde zıplayarak-. bunu %6 artırarak saatte 165 kaloriye veya sekiz saatlik günde yaklaşık 75 ekstra kaloriye yükseltir - bu da yılda 19.500 kalori ekler.

Bir egzersiz topunun üzerinde oturmak çekirdeğinizi güçlendirir mi?

Egzersiz topuna oturmak: Faydaları
Geleneksel sandalyeye karşı topun üzerinde oturan fikri karın kasları sürekli düşme önlemek üzere harekete geçmelidir çünkü bu değişiklik, çekirdek gücünü artırabilir olmasıdır. Çekirdek gücünü geliştirmek, duruş, denge ve stabiliteyi iyileştirmek anlamına gelir.

Büyük egzersiz toplarına ne denir?

Ayrıca, bir yoga topu olarak bilinen bir egzersiz topu, yaklaşık 35 ila 85 cm (14 ila 34 inç) bir çapa sahip olan yumuşak esnek yapılmış ve hava ile doldurulmuş olan bir top. Hava basıncı, bir valf gövdesi çıkarılarak ve hava ile doldurularak veya bilyenin sönmesine izin verilerek değiştirilir.

Pompasız bir egzersiz topunu nasıl pompalarsınız?

Balonu mümkün olduğunca şişirin. Ardından, havayı içeride tutmak için bir ataş veya kelepçe kullanarak balonun ağzını kapatın. Ardından, pompa iğnesini veya pipeti/karıştırıcıyı balona takın ve diğer ucunu topun deliğine sokun. Ataşı veya kelepçeyi bırakın, hava topun içine akmaya başlayacaktır.

Bisiklet pompasıyla egzersiz topunu şişirebilir misin?

Sen bir yoga topu şişirmek yeniden sadece herhangi pompa hakkında kullanabilirsiniz. Bir bisiklet pompası, bir ev hava kompresörü veya gaz istasyonu hava kompresörü bütün iş, çoğu durumda etkili bir şekilde top haline hava almak için bir koni biçimli adaptöre ihtiyacınız olsa.

Yoga topumu ne kadar şişirmeliyim?

Egzersiz Topunu Şişirme :
(Elektrikli veya manuel) Herhangi hava pompası egzersiz topu şişirmek için kullanılabilir. Topu uygun çapa gelene kadar şişirin . İlk kez topu şişirme ise 3), onun önerilen çapının% 80'ine topu şişirmek. Topu 24 saat bekletin , ardından ertesi gün şişirin .

Bir yoga topunun üzerine nasıl oturmalısınız?

Egzersiz Topu Üzerine Oturmak
 1. Boyunuz için doğru boyutta top satın alın.
 2. Ayaklarınız yerde düz dururken ve bacaklarınız yere 90 derecelik bir açıyla oturacak şekilde topu şişirin.
 3. Karın kaslarınızı sıkın ve sırtınızı düzeltin.

Yoga topu kilo vermenize yardımcı olur mu?

top al
Bu canlandırıcı Fitness- top tabanlı egzersiz onları Topa dengeli tutmaya çalışıyoruz yaparak ab kaslarınızı çok. Ve sadece çekirdeğinizi şekillendirmekle kalmaz, aynı zamanda o bölgedeki kasları kaplayan yağları da hedefler.

Denge top sandalyeleri etkili midir?

Topun üzerine oturmak , bel (bel) omurgasında artan bir yük ve zamanla rahatsızlık yaratır. Sonuç: Denge topunun üzerine oturmak , otomatik olarak çekirdek gücünü artırmaz, ancak doğru kullanıldığında ve iyi bir duruşla, alternatif bir masa sandalyesi olarak ince faydalar sunar.

Yoga topunun üzerinde zıplamak ne işe yarar?

Egzersiz Topu Sıçraması
Green, doğumu teşvik etmek için bir egzersiz topunun üzerinde hafifçe zıplamanın sadece bebeği aşağı doğru hareket etmeye ve sırayla serviks genişlemesine yardımcı olmaya teşvik etmekle kalmaz, aynı zamanda bebeği rahatlatabilir, diyor. Bacaklarınızı birbirinden ayırarak egzersiz topunun üzerine oturun ve kalçalarınızı yukarı ve aşağı hareket ettirin.