Black Eyed Susans'ımdaki siyah şey nedir?

Sordu: Khaoula Nigorra | Son Güncelleme: 25 Şubat 2020
Kategori: yiyecek ve içecek vejetaryen diyetleri
4.7/5 (1.093 Görüntüleme . 32 Oy)
Kara gözlü Susan olarak da bilinen Rudbeckia'daki siyah noktalar çok yaygındır ve her yıl nüfusun büyük bir yüzdesinde görülür. Pek çok nedeni vardır, ancak en yaygın olanı, yaygın bir domates hastalığı olan Septoria yaprak lekesi adı verilen mantar hastalığıdır. Rudbeckia'daki siyah noktalar çiçeklenmeyi engellemez.

Ayrıca şunu da bilmelisiniz ki, siyah gözlü Susanlarda siyah noktalardan nasıl kurtulursunuz?

Chlorothalonil (Daconil), bu yaprak lekesi hastalığı için etkili olan yaygın bir mantar ilacıdır. Organik bahçıvanlar bakır bazlı mantar öldürücüler kullanabilir. Hastalığın tekrarlanmasını önlemek için birkaç şey daha yapabilirsiniz. Biri, hastalığı aktif tutmak için iyi bir spor kaynağı olduğu için düşen yaprakları tırmıklamak ve çıkarmaktır .

Kara gözlü Susan'ımı ne yiyor diye de sorulabilir. Diğer birçok bahçe bitkisi ve çiçekli uzun ömürlü türde olduğu gibi, yaprak bitleri de kara gözlü Susanların başlıca zararlılarıdır. Bitki özsuyu ile beslenerek ve daha sonra siyah isli küf oluşumunu teşvik eden bal özü adı verilen bir maddeyi salgılayarak küf enfeksiyonlarına dolaylı olarak katkıda bulunurlar.

Benzer şekilde, Kara Gözlü Susan mantarını nasıl tedavi ediyorsunuz diye sorabilirsiniz.

Külleme, Yaprak Lekesi ve Pas Kontrolü

  1. Bir kovaya 1 galon yumuşak su ekleyin.
  2. Seyreltilmiş neem yağını temiz bir el püskürtücüye veya pompa püskürtücüye aktarın.
  3. Hastalığın geri dönmesini önlemek için tedavileri 14 günlük bir programa indirin.

Kara Gözlü Susanlar çoğalır mı?

Kara gözlü Susanlar , toprakta yatay olarak yayılan lifli kökler üretir. Kara gözlü Susanları bahçenizden çeker ve arkanızda bazı kök parçaları bırakırsanız, kümeler sonunda yeni bir bitki üretir. Çiçek açtıktan sonra sonbaharda kümeleri bölerek sürekli yeni çiçekli bitkiler kaynağı oluşturabilirsiniz.

32 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Kara Gözlü Susanların çok suya ihtiyacı var mı?

Kara gözlü Susanlar , bahçede rahat ve yerleşik olduklarında fazladan suya ihtiyaç duymazlar . Bitkilerin etrafındaki toprağın üst inç kuru olduğunda öncelikle bitki onları olsa da, bitkiler de. Sudaki yeni kökler ve yerleşmek büyümesine yardımcı olmak için zaman su onları gerekiyor.

Black Eyed Susans'ı öldürmeli miyim?

Deadheading Black Eyed Susan çiçekleri gerekli değildir, ancak çiçeklenme süresini uzatabilir ve bitkilerin peyzajınızın her yerine tohumlanmasını engelleyebilir. Çiçekler solduktan sonra çiçekler, saka kuşlarının, kuşların, sıvacı kuşlarının ve diğer kuşların sonbahar ve kış boyunca beslendiği tohuma dönüşür.

Kara Gözlü Susanlar ne kadar sürer?

Siyah çiçekler - uzun boylu sapları üstünde tek başına meydana gözlü susan, altı ila 10 günlük bir “vazo ömrü” ile, kesme çiçek aranjmanları için cazip eklemeler yapmak.

Kara Gözlü Susanları ne öldürür?

Tamamen güvende olmak için, yabani otları öldürmek için yapılmış bir herbisit ile yere püskürtün. Bu herbisiti bir bahçe merkezinde bulabilirsiniz. Bununla birlikte, onları öldürebileceğinden , herbisiti komşu bitkilere bulaştırmamaya dikkat etmelisiniz.

Kara Gözlü Susan yapraklarım neden kıvrılıyor?

Rudbeckia'da yaprak kıvrılmasına neden olan belirli bir hastalık yoktur. Bitkiyi olası herhangi bir böcek hasarı için araştırırdım. Buna engel olmak, çevreci olmalı. Bu maden olsaydı,, toprağın dışında bitki asansör insektisidal sabun ile yaprakları yıkayın ve iyi bir çömlek toprağı ile bir kap içine koyun olacaktır.

Kara Gözlü Susanları nasıl gübrelersiniz?

Gübre . En iyi siyah gözlü susan bakımı için toprağınızı aşırı gübrelemek istemezsiniz. Aşırı gübreleme, çiçek saplarının sarkmasına veya zayıflamasına neden olur. Hiç gübreleme yapacaksanız, yılda bir veya iki kez genel amaçlı yavaş salınan granül gübre kullanın .

Kara Gözlü Susan tohumları ne zaman ekilmelidir?

En iyi tohum çimlenmesi için toprak sıcaklığı 70°F'ye ulaştığında kara gözlü Susan'ları ekin . Kuzey Amerika'nın birçok yerinde ekim dönemi Mart-Mayıs arasıdır. Çiçek Haziran'dan Eylül'e kadar çiçek açar. Çimlenme 7 ila 30 gün sürer.

Black Eyed Susan tohumlarını nasıl elde edersiniz?

Kara gözlü Susan tohumlarını hasat etmek için, bitkilerden tohum başlarını koparın veya çekin ve bahçede yürürken onları kahverengi bir torbaya koyun. Tohumları konilerden çıkarmak için torbayı sallayın veya konileri açın. Tohumları eleyin ve tüm yaprakları veya bitki kalıntılarını çıkarın.

Black Eyed Susan Leaf neye benziyor?

Kara gözlü susanın yaprakları oldukça uzun olup, yaklaşık 5-17,5 cm ölçülerindedir. İnce ve mızrak şeklinde-oval şeklindedirler. Yapraklar kanatlı yaprak sapına sahiptir, belirgin şekilde damarlıdır, dokunulduğunda pürüzlüdür ve bazen seyrek dişlidir. Yapraklar birkaç tanedir ve sapın uzunluğu boyunca düzensiz büyür.

Çiçekler neden küflenir?

Küf , yetersiz bakım, aşırı sulama veya güneş ışığı eksikliği gibi birçok şeyden kaynaklanabilir. Ev bitkilerinin toprağında veya bitkinin asıl yapraklarında büyüyen küf , hem ev halkı için hem de bitkiler için zararlıdır. Neyse ki, bu kalıbın kurtulmanın yolları vardır.

Pas mantarından nasıl kurtulursunuz?

Pas Mantarları Nasıl Kontrol Edilir
  1. Etkilenen tüm parçaları çıkarın ve yok edin. Böğürtlen meyveleri için, enfekte olmuş tüm bitkileri çıkarın ve yok edin ve alanı dayanıklı çeşitlerle yeniden dikin.
  2. Pasın yayılmasını önlemek için bitkiler arasındaki tüm kalıntıları temizleyin.
  3. Pasın yayılmasına yardımcı olabileceğinden, yapraklara su sıçratmaktan kaçının.

Bitkilerdeki pası ne öldürür?

Düzenli, reçetesiz satılan aspirin, külleme, siyah nokta ve pas dahil olmak üzere bitkilerinizi etkileyen çeşitli mantar hastalıklarının kontrol altına alınmasına yardımcı olabilir. "Fine Gardening" dergisine göre, her biri 325 miligram olan iki kaplanmamış aspirin tabletini 1 litre suda eritmek pası öldürecek doğal bir yaprak spreyidir.

Kara gözlü Susan sarmaşığım neden çiçek açmıyor?

Eylül ayında daha soğuk havalar tekrar başlar başlamaz, tekrar çiçek açmaya başlamalıdır. Bunun dışında, emin olun sizin bitki tam güneş, sen yeteri onu sulanıyor ve bunu aşırı gübreleme değildir. Çok fazla nitrojen, bitkilerin daha fazla yeşillik ve daha az çiçek açmasına neden olabilir.

Kara gözlü Susan bitkilerini nasıl bölersiniz?

Kara gözlü Susan çiçeklerinizi bölmek için önce bitkileri hareket ettirmeleri daha kolay olacak şekilde kesin. Ardından, bitkinin damlama hattından başlayarak bölmek istediğiniz kümenin etrafına bir hendek kazın. Dikkatlice topraktan bitki çıkarana kadar kökleri koparmaya bir açıyla zemine aşağı kesti.

Kara Gözlü Susanlar sinekleri çeker mi?

Kara gözlü Susanlar Tozlayıcıları ve Diğer Yararlı Böcekleri Çeker. Bunlar, küçük yaban arıları ve sineklerin bile onlardan içebilecekleri kadar sığdır ve birçok küçük yaban arısı ve sinek , zararlı böceklerin avcıları veya parazitoitleridir. Bu minik, koyu çiçekler gözün dış kenarından açar ve zamanla içeriye doğru ilerler.

Anemon bitkilerini ne yiyor?

Bitki Özü Emici Böcekler
Silverleaf ve sera beyaz sinekleri ve birkaç yaprak biti türü, anemon çiçeklerine saldırır. Onlar ve küçük, armut biçimli yaprak bitleri, yaprakların alt kısımlarını kolonize eder, yaprak sıvılarını tüketir ve tatlı özsu adı verilen yapışkan bir atık salgılar. Her iki böceğin de ağır istilası, anemonları besin maddelerinden yoksun bırakır .

Rudbeckia yapraklarımı ne yiyor?

Rudbeckia Yaprakları Yen - Bilgi Bankası Sorusu. Muhtemel suçlular tırtıllar, böcekler ve salyangozlar veya sümüklü böceklerdir. Yapraklarda da delikler olduğundan, ancak herhangi bir böcek görmediğinizden, sümüklü böceklerin veya salyangozların geceleri beslendiğinden şüpheleniyorum.