Bodrum katı bitirmenin en ucuz yolu nedir?

Sordu: Erzsebet Wyder | Son Güncelleme: 1 Nisan 2020
Kategori: ev ve bahçe iç çevre kalitesi
4.3/5 (3.594 Görüntüleme. 35 Oy)
Ucuz Bodrum Döşeme Fikirleri
 1. Epoksi ve Beton Boyası. Boya genellikle en ucuz bodrum kat seçeneğinizdir.
 2. Beton Leke ve Kapatıcı. Beton lekesi başka bir ucuz seçenektir.
 3. Linolyum veya Vinil.
 4. Seramik Karo Döşeme .
 5. Kauçuk ve Köpük Paspaslar.
 6. Geleneksel Halı Döşeme .
 7. Laminat veya İşlenmiş Sert Ağaç.

Bunu göz önünde bulundurarak, bodrum çimento zemini için en iyi döşeme hangisidir?

Döşeme uzmanları genellikle zeminin altındaki geleneksel şerit veya kalas sert ağaçların monte edilmesini önerdiğinden, beton üzerine bodrum döşemesi için en iyi altı seçenek şunlardır:

 • Odun.
 • Laminat.
 • Halı.
 • Vinil karo.
 • Seramik karo.
 • Kauçuk Karo.

Ayrıca bilin, vinil tahta döşeme bodrum katları için iyi mi? Vinil tahta döşeme mantar veya bambudan daha dayanıklıdır , bu da bodrum katınız çok fazla yaya trafiği alıyorsa harika bir seçimdir. Bazı lüks vinil plakalar , daha da dayanıklı ve çizilmelere ve küçük çiziklere karşı dirençli ekstra kalın bir üst katmana sahiptir.

Ayrıca bilmek, döşeme için en ucuz seçenek nedir?

Bütçe Dostu En İyi Mutfak Döşeme Seçenekleri

 • Laminat. Laminat parke, evin diğer odalarında daha yaygın olarak kullanılır, ancak mutfak zemini için uygun fiyatlı bir seçenektir.
 • Vinil. Vinil döşeme, en bütçe dostu mutfak döşeme seçeneklerinden biridir.
 • Mantar. Mantar, mutfak zemini dünyasında iyi korunan bir sırdır.
 • Seramik karo.
 • Linolyum.
 • Lekeli Beton.

Bodrum katına laminat parke koymak doğru mudur?

Laminat parke , birbirine oturan ve montajı çocuk oyuncağı haline getiren kurulumu kolay parçalar halinde gelir. Konvansiyonel laminat parke , bodrum katlar için hala bir seçenektir, ancak nem hasarını önlemek için alt zeminin döşenmesini gerektirecektir.

35 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Halı bodrum için iyi mi?

Halı , birkaç nedenden dolayı bitmiş bodrum için harika bir zemin kaplama seçeneğidir. Halı sıcak, yumuşak ve yastıklıdır, bu da onu soğuk çimento zemini kaplamak için ideal kılar.

Düz olmayan zemine vinil tahta döşeme kurabilir misiniz?

Vinil ve Linolyum
Levha ve fayanslarda mevcut olan vinil döşemenin montajı kolaydır ve düz olmayan yüzeylerde iyi çalışır. Halı değil, esnek olmakla birlikte, vinil de içindeki zemin şekline kolaylıkla uyum sağlar.

Çimento zemine muşamba koyabilir misin?

Beton: Beton isclean yüzeyi, düz ve kuru ise levha vinil beton installedover olabilir. Herhangi bir deliği veya çatlağı onarın. Bir öğütücü ile yüksek noktalar düşürebilirsiniz. Linolyum veya vinil döşeme: Mevcut zemin iyi durumda olup olmadığını Levha vinil eski muşamba veya vinil döşeme üzerine döşenebilir.

Bodrumumda bir alt zemine ihtiyacım var mı?

Bir beton levhanın üzerine (bir bodrum tadilatında olduğu gibi) son döşeme döşeyeceğiniz zaman yapısal dayanıklılık eklemek için bir alt zemin gerekli olmasa da, beton üzerine alt döşeme yapmak iki başka avantaj sunar: Nem kontrolü. Alt zemini döşemeden önce plastik kaplamadan bir buhar bariyeri kurun.

Vinil tahta döşeme altında küf büyüyebilir mi?

Bu vinil döşeme altında kalıp bulabilmesi öğrenmek için sürpriz olabilir - sadece vinil üzerine, ama bunun altında. Peki, yapabilirsin . Hatta bazen döşemelerinin altında kalıp bulabilirsiniz. Kalıp genellikle gizli yerlerde büyür.

Vinil döşeme toksik midir?

Yakın zamanda yapılan bir araştırma, yeniden işlenmiş plastikten yapılan çoğu vinil döşemenin toksik ftalatlar, kurşun, kadmiyum, bromlu alev geciktiriciler ve diğer toksik kimyasallar içerdiğini buldu. Bu kimyasallar, döşemeden dışarı sürüklenerek ve evlerin içindeki havaya ve toza karışarak iç mekan hava kirliliğine katkıda bulunabilir.

Para için en iyi döşeme nedir?

Dikkate Alınacak Döşeme Türleri
 1. Sert ağaç. Masif ahşap, on yıllardır ABD'de en popüler döşeme türlerinden biri olmuştur.
 2. Mühendislik Ahşap. Mühendislik ahşap döşeme, masif ahşap gibi görünür, ancak farklı bir şekilde yapılmıştır.
 3. Bambu.
 4. Seramik karo.
 5. Laminat.
 6. Vinil.
 7. Linolyum.
 8. Mantar.

12x12 bir odaya halı koymanın maliyeti nedir?

Tipik maliyetler: Fiyatlar İleri seviye veya özel proje için için olduğu kadar 100 $ asquare yarda, someself yapışkanlı karo halı dahil olmak üzere en ucuz halı için gelen 2 $ asquare ayağını değişmektedir. İyi halı ve dolgu malzemeleri genellikle yarda kare başına 19-38 $ veya 12x12 fitlik bir oda için 300-600 $'a kurulabilir.

Sahte ahşap zeminlere ne denir?

Laminat parke (Amerika Birleşik Devletleri'nde yüzen ahşap karo olarak da adlandırılır ), laminasyon işlemiyle kaynaşmış çok katmanlı sentetik bir döşeme ürünüdür. Laminat parke , şeffaf bir koruyucu tabakanın altında bir fotoğrafik aplike tabakasıyla ahşabı (veya bazen taşı) simüle eder.

Laminat parke ne kadar sürer?

Ortalama isbetween 15 ve 25 yaş döşeme laminat için ömrü, ama 10 kadar kısa yearsto uzun 30 yıllar olarak değişebilir. Ömür beklentisindeki fark, döşemenin kalitesine, doğru döşenip döşenmediğine ve aldığı trafik miktarına bağlıdır.

Halı mı yoksa laminat zemin mi daha ucuz?

Halı maliyeti genellikle laminat parke maliyetinden çok daha ucuzdur , ancak laminat parke daha uzun ömürlü olma, daha kolay temizleme ve hava koşullarına daha az zarar verme avantajına sahiptir.

Vinil veya laminat parke daha mı iyi?

Vinil tahta gibi laminat parke de son derece dayanıklıdır ve çocuklu ve evcil hayvanlı evler için iyi bir seçimdir. Laminat zemin bu vinylflooring daha dayanıklıdır, zaman longperiods boyunca güneş ışığına maruz kaldığında fading.While laminat koşulları solabilir üstündür.

Bir ev için en iyi döşeme hangisidir?

Seramik veya Porselen Karo
Fayans uzun zamandır banyolar için en iyi seçenek olmuştur, ancak ev alıcıları günlük yemek alanlarında, mutfaklarda, koridorlarda, giriş yollarında, çamurluklarda ve çamaşır odalarında da onu seviyor. Renk ve genel stil seçenekleri açısından karo, mevcut en çok yönlü döşeme malzemesidir.

Kendiniz döşemek için en kolay döşeme nedir?

Bu 7 kolay kendin yap döşeme seçeneğine göz atın:
 • Peel-and-Stick Vinil Karo Döşeme. Kendinden yapışkanlı vinil karolar hızlı ve kolay bir şekilde monte edilebilir.
 • Halı Karo Döşeme.
 • Yüzer Vinil Levha Döşeme.
 • Laminat Parke Döşeme.
 • Mühendislik Ahşap Döşeme.
 • Boyalı Ahşap Döşeme.
 • Lekeli Beton Döşeme.

Laminat parke zehirli midir?

Laminat parke zehirlidir , çünkü ahşabı yapıştıran yapıştırıcı ve üst tabaka sağlığımıza zararlı kimyasallar içerir ve yayar. Bu büyük Amerikan şirketi, yayılan formaldehitin güvenli seviyelerini aşan laminat parke satardı.

Bodrum kat yalıtılmalı mı?

Bir bodrum depolama veya yaşam alanı olarak kullanılıyorsa, küf ve toz akarlarını önlemek için kuru tutulması gerekir. Bodrumlar üzerinde izole edilmeli theirperimeters-onlar katlarında yalÆtÆlmamalÆdÆr.

Beton zeminimi nasıl yalıtabilirim?

Yalıtım beton zeminleri işlemenin iki yolu vardır. Zemine ahşap traversler takabilir, boşlukları sert köpük izolasyon ile doldurabilir ve ardından son kat döşemenizi uygulayabilirsiniz. Veya aşağıda açıklandığı gibi, levhayı sert köpük yalıtımla kaplayabilir, iki kat kontrplak ekleyebilir ve ardından son döşemeyi ekleyebilirsiniz.