AEM'in içerik deposu nedir?

Sordu: Baruc Wiegelmann | Son Güncelleme: 12 Şubat 2020
Kategori: teknoloji ve bilgi işlem programlama dilleri
4/5 (2.936 Görüntüleme. 34 Oy)
AEM Java İçerik deposu, bir standardize, satıcı ve uygulama bağımsız API kullanan herhangi içerik veri havuzundaki kutu erişim içeriğiyle. AEM , veri deposu olarak Jackrabbit veya CRX deposu gibi içerik havuzlarını kullanan Apache Sling üzerine kurulmuştur.

Bunun yanında, AEM'de depo nedir?

AEM , tüm web içeriğini, dijital varlıklarını, komut dosyalarını, Java kitaplıklarını, yapılandırma bilgilerini ve diğer verilerini depolamak için bu içerik havuzunu kullanır. CRX, Java Teknolojisi (JCR) için İçerik Deposu API'sini uygular.

Benzer şekilde, AEM ne inşa edilmiştir? AEM Sling, içerik odaklı uygulamaların kolay gelişmesine sağlar DİNLENME ilkelerine dayalı bir Web uygulaması çerçevesi kullanılarak inşa edilmiştir. Sling, veri deposu olarak Apache Jackrabbit gibi bir JCR deposu veya AEM durumunda CRX İçerik Deposu kullanır.

Sonuç olarak, AEM'de JCR nedir?

JCR (JSR-170), içerik havuzları için standart bir Java API'sidir. Java uygulamalarının içerik havuzlarıyla etkileşime girmesi için bir arabirim sağlar, ancak bir havuz uygulaması sağlamaz.

AEM verileri nasıl depolar?

Adobe Experience Manager'da ( AEM ), ikili veriler içerik düğümlerinden bağımsız olarak depolanabilir . İçerik düğümler bir düğüm deposunda saklanır ise ikili veri, bir veri deposunda depolanır. Hem veri depoları hem de düğüm depoları, OSGi yapılandırması kullanılarak yapılandırılabilir.

24 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

JCR nedir?

Journal Citation Reports ( JCR ), Clarivate Analytics (önceden Thomson Reuters'in fikri mülkiyeti) tarafından yayınlanan yıllık bir yayındır. Etki faktörleri de dahil olmak üzere doğa bilimleri ve sosyal bilimlerdeki akademik dergiler hakkında bilgi sağlar.

AEM'de OSGi çerçevesi nedir?

Adobe Experience Manager ( AEM ), OSGi ve Apache Sling gibi çerçeveler kullanılarak geliştirilmiştir. OSGi , Java ile yazılmış dinamik bir bileşen tanımlar. Bu özellikler, dinamik uygulamaların yeniden kullanılabilir bileşenlerden oluştuğu bir geliştirme modeli sağlar. Daha fazla bilgi için bkz. OSGi Mimarisi.

Sling çerçevesi nedir?

Apache Sling , JSR-170 uyumlu (aka Apache Sling , geliştiricilerin uygulama bileşenlerini içerikte OSGi paketleri veya komut dosyaları ve şablonlar olarak dağıtmalarına olanak tanır) üzerinde içerik merkezli uygulamalar oluşturmak üzere tasarlanmış Java platformu için açık kaynaklı bir Web çerçevesidir . depo.

AEM'de askı modeli nedir?

Giriş: Askı modelleri , aem 6.0'ın bir parçası olarak piyasaya sürüldü. Sling Modelleri , Sling Nesneleri (kaynak, istek nesneleri.) ile otomatik olarak eşlenen ve jcr düğümü özellik değerlerine doğrudan Java sınıflarına erişmemizi sağlayan basit POJO sınıflarıdır.

AEM'de Apache Felix nedir?

AEM'deki Web konsolu, Apache Felix Web Yönetim Konsolu'nu temel alır. Apache Felix , OSGi çerçevesini ve standart hizmetleri içeren OSGi R4 Hizmet Platformunu uygulamaya yönelik bir topluluk çalışmasıdır. Not: AEM'nin kendi varsayılanları vardır ve bu nedenle varsayılanlar seti konsolda belgelenenlerden farklı olabilir.

AEM'de WCM nedir?

AEM Core WCM Bileşenleri (genellikle çekirdek bileşenler olarak anılır), Adobe'nin Adobe Experience Manager ( AEM ) 6.3 ile sunduğu üretime hazır bileşenler kümesidir. AEM Core WCM Bileşenleri, standartları belirler ve geliştiricilerin özel bileşenler oluşturması için referans görevi görür.

OSGi paketi nedir?

OSGi paketi , Java kodunu, kaynakları ve paketi ve bağımlılıklarını açıklayan bir bildirimi içeren bir Java™ arşiv dosyasıdır. Paket , bir uygulama için dağıtım birimidir. Paket türleri OSGi paket bildirim dosyası Paket yaşam döngüsü.

AEM'de nasıl düğüm oluşturursunuz?

2 Yanıt
  1. Kaynağı Node.js'ye uyarlayın.
  2. sonra "addNode(java.lang.String relPath, Java.lang.String birincilNodeTypeName)" işlevini kullanarak bir düğüm ekleyin
  3. "setProperty(java.lang.String name,Value value)" işlevini kullanarak özellikler ekleyebilirsiniz.
  4. Yeni Düğüm ve özellikleri kaydedilecek şekilde oturumu kaydedin.

AEM'de kaynak nedir?

Kaynaklar , Sling'in üzerinde işlem yaptığı içerik parçalarıdır. Kaynak ayrıca diğer türlere bağdaştırıcılar almak için Uyarlanabilir. JCR tabanlı bir kaynak , kaynağın temel aldığı JCR Düğümüne uyum sağlamayı destekleyebilir. Bir Resource nesnesi, bu örneği sağlayan ResourceResolver geçerli olduğu sürece geçerlidir.

AEM'de OSGi nedir?

OSGi , Adobe Experience Manager'ın ( AEM ) teknoloji yığınındaki temel bir öğedir. AEM'nin bileşik demetlerini ve konfigürasyonlarını kontrol etmek için kullanılır. OSGi "uygulamaların küçük, yeniden kullanılabilir ve işbirliğine dayalı bileşenlerden oluşturulmasına izin veren standartlaştırılmış temel öğeleri sağlar.

AEM öğrenmeye değer mi?

Adobe Experience Manager ( AEM ) ölçeklenebilirdir ve bu büyük kuruluşlar için büyük bir artıdır. Birçok insanın unuttuğu tek şey, AEM'nin sadece bir CMS değil, bir web uygulaması olduğudur. Kesinlikle her kuruluş için doğru araç değildir, yatırımın buna değip değmediğini anlamak zor olabilir.

AEM bir araç mı?

Adobe Experience Manager ( AEM ), içeriği, veri özniteliklerini barındırmak üzere tablolar oluşturmak üzere bir DBA'ya ihtiyaç duymadan kolayca oluşturulabilecek içerik olarak görmek amacıyla, yazma kolaylığı için tasarlanmış bir içerik yazma ve yönetim aracıdır . içerik.

AEM hangi dili kullanıyor?

Ön Uç Geliştirme
Ön uç için özel geliştirme için AEM, HTL ( HTML Şablon Dili) kullanır. HTL, HTML ve özel yönergeleri karıştırdığı için JSP'ye benzer. Güvenlidir ve kodlamak için Java bilgisi gerektirmez.

AEM neden kullanılır?

Önde gelen bir neden, web sitelerinin içeriğinin ve varlıklarının yönetimini ve dağıtımını basitleştirmesi ve çevrimiçi deneyimleri doğru müşterilere sunmanın karmaşıklığını azaltmasıdır. AEM Sites size şunları yapma olanağı sağlar: Tek bir platformdan mobil siteler ve duyarlı tasarımlar oluşturabilir ve yönetebilirsiniz.

AEM ne anlama geliyor?

Adobe Deneyim Yöneticisi

AEM'in maliyeti nedir?

Aslında, Adobe'nin iş ortağı gününden (YouTube sayfalarında bulduğum, ancak o zamandan beri kaldırılmış olan) bu videoya göre, AEM'nin ortalama uygulama maliyeti , lisansın boyutunun 3 katıdır, bu da toplam maliyet anlamına gelir. AEM uygulaması, ortalama lisans olarak genellikle 2.000.000 ABD Dolarının üzerine çıkar

AEM Java tabanlı mı?

Adobe Deneyim Yöneticisi (AEM) Apache Sling Apache Felix motoru kullanarak OSGi dayalı bir Java uygulaması kavramları dayanmaktadır. Apache Sling, Uygulama sunucusuyla (genellikle İskele) Web Uygulaması olarak kullanılabilen kendi HTTP sunucusuna sahiptir.