Bugün Fransızca'da tarih nedir?

Sordu: Eider Gorig | Son Güncelleme: 3 Mart 2020
Kategori: etkinlikler ve ilgi çekici yerler doğum günü
4.2/5 (1.927 Görüntüleme. 33 Oy)
" Bugün 15 Kasım Pazartesi" ile yanıt vermek için Aujourd'hui, c'est le lundi 15 novembre yazın. Aujourd'hui, " Bugün Pazar" cevabını vermek için c'est dimanche. veya basitçe C'est dimanche.

Buna bağlı olarak, Fransa'da tarih formatı nedir?

Fransa'da , tarihlerin tam sayısal biçimi, ayırıcı olarak bir kontur kullanılarak "gün ay yıl" sırasındadır.Örnek: 31/12/1992 veya 31/12/92.

Aynı şekilde, Fransızca'da yıl ve tarih nasıl söylenir?

 1. 1615 (cent quinze ele geçir) 1615 (on altı *yüz* on beş)
 2. 1776 (dix-sept cent soixante-seize) 1776 (on yedi * yüz * yetmiş altı)
 3. 984 (neuf cent quatre-vingt-quatre) 984 (dokuz yüz seksen dört)
 4. 1900 (dix-neuf sent) 1900 (bin dokuz yüz)

Ayrıca, Fransızca'da aylar nelerdir?

Fransızca'da aylar

 • janvier - Ocak.
 • février - Şubat.
 • mars - Mart.
 • nisan - nisan.
 • ma - Mayıs.
 • juin - Haziran.
 • juillet - Temmuz.
 • aout - Ağustos.

GG AAA YYYY hangi tarih formatıdır?

Tarih dizelerini şu biçimde eşleştirir ve sıralar: gg / aa / yyyy . Örneğin: 02-ŞUB-1978. 17- MAYIS-2013.

37 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Fransa AM ve PM kullanıyor mu?

Fransa'da sık sık gibi thetwenty-dört saatlik kullanılan duyacaksınız: Il est vingt heures. ? Il est trois heures et demie del'après-midi: AM ve PM arasında karışma riski varken thefact, yani Fransız insanlar birbirinin hem 12 saatlik and24 saatlik kağıtlarını kullanmak.

Standart uluslararası tarih biçimi nedir?

Uluslararası yyyy-aa-gg veya yyyymmddis formatı da kabul edilir. Sayısal tarih biçimi için resmi bir standart yoktur, ancak en yaygın olarak geleneksel biçim kullanılır.

Doğum tarihinizi mm gg yyyy olarak nasıl yazarsınız?

Ve gerçekten, her zaman yukarıdaki xkcd çizgi romanında olduğu gibi YYYY - MM - DDformat'ı kullanın (veya isterseniz yılı, ayı ve günü ayrı sütunlara koyun). YYYY-AA-GG gibi tarihler yazın
 1. Sütunu seçin.
 2. Menü çubuğunda Biçim → Hücreler'i seçin.
 3. Soldaki “Metin”i seçin.

Bugün Fransız tarihi nedir?

Bugünün tarihini bir cümleyle belirtin.
Biri size yukarıdaki sorulardan birini sorarsa, yanıtlamaya hazır olun: " Bugün 15 Kasım Pazartesi" diye yanıtlamak için Aujourd'hui, c'est le lundi 15 novembre yazın. Aujourd'hui, c'estdimanche " Bugün Pazar" cevabını vermek için.

MM DD formatı nedir?

Tarih biçimi GG / AA /CCYY şeklindedir; burada GG iki basamaklı bir günü, AA iki basamaklı ayı, CC iki basamaklı bir yüzyılı ve YY iki basamaklı bir yılı temsil eder. Tarih ayırıcı şu karakterlerden biri olabilir: '/', '-' veya '.'.

PM Fransızca nedir?

Fransızca'da " am " ve " pm " için sözcükler yoktur du matin'i am için , del'après-midi'yi öğleden akşam 6'ya kadar ve dusoir'i akşam 6'dan gece yarısına kadar kullanabilirsiniz.

flört etmek ne demek?

Flört ” randevulara çıktığınız anlamına gelir. Aktif olarak oraya çıkıyor, insanlarla tanışıyor ve onlarla vakit geçiriyorsunuz. Amaç ve findinga taahhüt ilişki umuduyla bir kişinin (veya kişiler) ile düzenli basis.You're harcama zamanında, biri özgü you'reseeing “Arkadaş birisi” anlamına gelir.

İngilizler tarihi nasıl yazar?

Amerikan İngilizce, ay hep day.In İngiliz İngilizcesi, ay tarihini takip önce gelir. Bu, tarihin sadece sayılar veya sayılar ve kelimeler kullanılarak yazılmasının bir önemi yoktur. Amerikan İngilizcesinde yıldan önce bir virgül olduğunu, ancak İngiliz İngilizcesinde olmadığını unutmayın.

Resmi bir mektupta bir tarih nasıl yazılır?

adımlar
 1. Tarihi sol kenar boşluğuyla aynı hizaya getirin. Resmi mektuplar için bir blok harf biçimi kullanın.
 2. Tarihinizi gönderenin adresinden 1-2 satır sonra yerleştirin. Göndericinin adresi yazıldıktan sonra, tarih yazmadan önce 1 - 2 satır atlayarak bir boşluk bırakın.
 3. Kısaltma olmadan tam tarihi yazın.

İspanyolca'da tarih nasıl söylenir?

İspanyolcada tarihi söylemek için “el” ile başlayın ve ardından o güne karşılık gelen sayıyı takip edin. Ardından, “de” deyin ve ardından ayın adını söyleyin. Söylemek istediğin Örneğin, “Februarysecond,” siz “el dos defebrero.” Derdi Yılı da “de” diyerek ve aydan sonraki yılı da ekleyebilirsiniz.

Öncesini tarih koyar mısın?

Amerikan İngilizcesinde Tarih Yazma
Amerikan İngilizce, ay sen kullanımı ve nadiren (st, nd, rd, th ekleme) sıra numaralarını kullanmak anlamına gelir theday, önce gelir. Virgül ayrıca gün ve yılı ayırmak için kullanılması gerektiğini ve günün againthe adı thebeginning nerede gelmelidir.

Tarih ve günler nasıl yazılır?

Tarih yazarken günü aydan, tarihi de yıldan ayırmak için virgül kullanılır.
 1. 4 Temmuz 1776, Amerikan tarihinde önemli bir gündü.
 2. 12 Mayıs 1968 Pazar günü doğdum.
 3. Proje 1 Haziran 2018'de başlayacak.

Tarihleri ​​bir cümlede nasıl listelersiniz?

Tarihler . Bir tarih ayın günü ve ardından yıldan oluşuyorsa, ayın gününden sonra virgül gelmelidir. Haftanın günü aydan önce verildiğinde, haftanın gününden sonra virgül gelmelidir.

Fransızca adın ne?

Bir yabancıya veya sizden daha yaşlı birine adını sormak için "Comment vous appelez-vous?" diye sorun. Ne zaman askingsomeone Kendi yaşında, bu "Yorum tu t'appelles?" Var Cevaplamak için "Je m'appelle" + Adınız deyin.

İngilizce'de juin hangi aydır?

Fransızca'da ayların nasıl söyleneceğini öğrenmek
İngilizce Fransızca
Nisan nisan
Mayıs anne
Haziran juin
Temmuz jöle

Yedinci ay nedir?

Temmuz, Julian ve Gregoryen Takvimlerinde yılın yedinci ayıdır (Haziran ve Ağustos ayları arasında) ve 31 gün uzunluğunda yedi ayın dördüncüsüdür. Roma Senatosu tarafından, doğduğu ay olan Roma generali Julius Caesar'ın onuruna seçildi.

Fransa dilinin adı nedir?

Fransızca