Dolu bir bodrum ile bitmiş bir bodrum arasındaki fark nedir?

Sordu: Fe Zurmuehlen | Son Güncelleme: 24 Nisan 2020
Kategori: ev ve bahçe ev aletleri
4.9/5 (2.330 Görüntüleme . 36 Oy)
Dolu : " Bitmiş " ile karıştırılmaması gereken, tam bir bodrum , içinde durabilecek kadar büyük olan alanı ifade eder. Bu tip bodrum , yaşam alanı veya depolama için kullanılabilir ve tipik olarak bir evin değerini arttırır.

Buna göre tam bodrum ne demek?

Bu bağlamda " dolu " terimi , bodrum katının evin bir kısmını değil, evin altındaki tüm alanı doldurduğu anlamına gelir . Bu nedenle, bazı insanlar tam bir bodrum katının evin ayak izinin yüzde 100'ü olduğunu düşünüyor.

İkincisi, bir bodrum katını bitirmek için inşaat iznine ihtiyacım var mı? Bazı tadilatlar için yapı ruhsatı gerekmese de, projelerin yine de imar yönetmeliği gerekliliklerine uyması gerekiyor . Yeni sıhhi tesisatların gerektiren yapısal / malzeme düzeltmeleri, inşa hiçbir ekstra bir oda değil, gerek yok Bodrum bitirir: Aşağıda bazı izin gerektirmeyen projelerdir.

Ayrıca, bir bodrum nasıl bitmiş sayılır?

Tüm kat tamamlandığında ve üst kattaki yaşam alanlarına benzer şekilde bir bodrum bitmiş olur. Genellikle bir elektrik sistemi, ısı, bitmiş zeminler, erişilebilir bir giriş/merdiven, düz tavanlar ve bitmiş duvarlar içerir. Aşağıda bir bodrumun durumunu belirlemeye yardımcı olabilecek bazı sorular bulunmaktadır.

Bitmiş ve bitmemiş bir bodrum arasındaki fark nedir?

Kısmen bitmiş bir bodrum ile bitmiş ve bitmemiş bir bodrum arasındaki temel fark , tamamen değiştirilmemiş olmasıdır. Bir kısmen bitmiş bodrum mobilya, spor ekipmanları veya eğlence aletleri bulabilirsiniz.

39 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Alt kat bodrum anlamına mı geliyor?

Emlakçı Notun Altında Açıklıyor
Derece altı alanlara genellikle bodrum katları denir, ancak tanım bundan daha spesifiktir. Yani zeminin kendisi zemin seviyesinin altındadır.

1000 metrekarelik bir bodrum katını bitirmenin maliyeti nedir?

Bir Bodrum Ne Kadar Bitirilir: DIY vs. Pro
Boy Kendin Yap Maliyeti Profesyonel Maliyet
Küçük (< 700 fit kare) 5.500$ 15.000$
Ortalama (700-1.000 fit kare) $8,000 18.500 dolar
Büyük (1.000+ fit kare) 15.000$ 35.000 $

3 çeşit vakıf nedir?

İnşaatta kullanılan farklı temel türleri şunlardır:
 • Sığ temel. Bireysel temel veya izole temel. Birleşik temel. Şerit temeli. Raft veya mat temel.
 • Derin Vakıf. Kazık temeli. Delinmiş Şaftlar veya kesonlar.

Bodrumlu bir eve ne denir?

Büyümesine oda ile tek katlı evin daha adı yüzden bir bungalov, genellikle tavan arasında bodrumda aşağı veya yukarı bir yatak odası eklenerek genişletilebilir küçük bir kat evdir.

En ucuz vakıf türü nedir?

Fiyatı: o vakıf geldiğinde Genellikle döşeme temeller sizin en ucuz seçenek, mükemmel bir seçim bütçesi ön-zihin ise. Düşük Bakım: Tüm temel türleri arasında , plakalar, fiyat değerlerine ek olarak, en az miktarda bakım gerektirir.

Bir ev temeli oluşturmanın adımları nelerdir?

Vakıf Nasıl Yerleşir?
 1. Toprağın koşullarını araştırdığınızdan emin olarak bir yer seçin.
 2. Yerinizi araştırın.
 3. Kazmaya başlayın.
 4. Temelleri takın.
 5. Nemden korumak için temelleri kapatın.
 6. Beton sertleştiğinde, bir bodrum inşa ediyorsanız, gövde duvarları oluşturmak için beton blok kullanın.

Farklı bodrum türleri nelerdir?

3 temel bodrum tipi vardır:
 • Yığma Duvar Bodrumları. Bodrum duvarları yığma blok birimleri ile inşa edilmiştir.
 • Prekast Panel Bodrumlar.
 • Dökülen Beton Duvar Bodrumları.
 • Bodrum girişini dikkatlice seçin.
 • Merdiven tasarımı.
 • Pencereleri dahil et.
 • Aydınlatmayı çeşitlendirin.
 • Bitirirken acele etmeyin.

En iyi ev temeli nedir?

Bodrumlar, sürünme alanları ve döşemeler, evlerde kullanılan üç ana temel sistemidir. Islak ve kıyı bölgelerinde, bazen evlerin direklere dikilmesi de yaygındır. Döşeme muhtemelen inşa edilmesi en kolay temeldir .

İzinsiz bir bodrum katını bitirmek yasa dışı mı?

Çıkışınız olduğu sürece, bir bodrum katını bitirmek için izin gerektirmeyen pek çok yer var, eğer elektrik bunun bir parçası değilse. Yatak odası eklemek, yoksa bir çıkış penceresi gerektirir ve inceleme gerektirebilir. Bazı yerler, vergi hesaplamalarının bir parçası olarak yenilenmiş alanı kullanır.

Bodrumdaki yatak odaları sayılır mı?

Özellikle bodrum yatak üzerinde HUD daha da detaylandırılmıştır: a kural bodrum uzay yaşanabilir alan olarak sayılmaz gibi. Yatak odasında yeterli ışık ve havalandırma yoksa oda brüt yaşam alanına dahil edilemez. Değerleme uzmanı, odanın kullanım amacını veya işlevini dikkate almalıdır.

Bitmiş bodrum ev değerine ne kadar katkıda bulunur?

Amerika Birleşik Devletleri'nde, ortalama olarak , bir bodrum katını bitirmek , yatırımınızın %70 ila %75'ini size geri kazandıracaktır. Örneğin, iyileştirmeler için 1.000 dolar harcarsanız, mülkün değerini yaklaşık 700 dolar artıracaktır . İyileştirmeler için 10.000 dolar harcarsanız, mülkün değerini yaklaşık 7.000 dolar artıracaktır .

Bir bodrumun yaşam alanı olarak kabul edilmesi için neye ihtiyacı var?

Bir bodrum metrekare olarak kabul edilebilir mi? Standart Bir Cevap: Fannie Mae ve ANSI yönergelerine göre bodrum katları kare görüntülere dahil EDİLMEMELİDİR. Kısacası alan yer seviyesinin altında ise yaşam alanı sayılmaz. Bu , bir bodrum katının değere katkıda bulunamayacağı anlamına gelmez.

Bir bodrumu bitirmeye değer mi?

Birkaç yıl veya daha uzun süre evde kalmayı planlıyorsanız, bodrum katını bitirmek daha mantıklı olabilir. Orada yaşarken evinin tadını çıkarmalısın. Bitmiş bir bodrum uzun vadede sizin yaşam deneyimini geliştirmek olacaksa, buna değer para ve çaba olabilir.

Bir grev bodrumu değer katıyor mu?

Katma değer , artan kullanışlı yaşam alanı ve ek doğal ışık, bir bodrum katının faydalarından bazılarıdır.

Kaçak bodrum daire nedir?

Bir daire yasadışı olduğunda, alan yaşamak için kullanılmamalıdır, bir ev sahibi veya mal sahibi kira tahsil edemez. Bodrum Daireleri : Tüm bodrum daireleri yasa dışı değildir . Ancak, tüm yasadışı dairelerin en yaygın olanı bir binanın bodrum katındadır .

Bodrumdaki kare görüntüleri sayabilir misin?

Sınıf mekanlarda Aşağıda (bodrum, dens, vb) genellikle, evin kare görüntüleri hesaba katılmaz. Hatta bitmiş bir bodrum 't bir ev Brüt Oturma Alanı (GLA) doğru sayılabilir ancak listeleri toplam alanı içinde ayrı ayrı kaydedilmiştir. Metrekare uzunluğuna merdiven ve dolap alanları dahildir.

Bitmiş bir bodrum vergileri ne kadar artırır?

Bodrum tamamlanması Yaptırma dergisine göre, yeniden modelleme maliyetlerinin yüzde 70 oranında evinizin değerini artıracaktır. Ancak bu, emlak vergilerinizin o miktarda artacağı anlamına gelmez.