Gerçek bedensel zarar ile ağır bedensel zarar arasındaki fark nedir?

Sorulan: Mohinder Juanto | Son Güncelleme: 13 Mayıs 2020
Kategori: haber ve siyaset suçu
4.9/5 (251 Görüntüleme. 27 Oy)
Fiili bedensel zarara neden olan saldırılar, ciddi şekilde zararlı olmayan yaralanmalara neden olur ve bu nedenle ABH, GBH'den ( ağır bedensel zarar ) daha az ciddi bir suç olarak kabul edilir. Bir yaralanmanın ciddi olarak kabul edilip edilmeyeceğini belirlemek için bir temel sağlayan yasal yönergeler ve testler vardır.

Ayrıca bilmek, ağır vücut zararı nedir?

Ağır bedensel zarar . Ağır bedensel zarar (genellikle GBH olarak kısaltılır), İngiliz ceza hukukunda en şiddetli saldırı biçimlerini tanımlamak için kullanılan bir terimdir. 1861 Kişiye Karşı Suçlar Yasası'nın 18. ve 20. bölümleri tarafından sırasıyla oluşturulan iki suça atıfta bulunur.

İkincisi, fiili bedensel zararın cezası nedir? Fiili Bedensel zararla suçlanan suçlar, ciddi bir yaralanma olduğunda dikkate alınır. Fiili Bedensel Zararın cezası, para cezasından azami 5 yıl hapis cezasına kadar değişmektedir. Buna ilişkin karar, suçlunun niyetine, önceki suç geçmişine ve neden olduğu zarar ve yaralanma düzeyine bağlı olacaktır.

Bunun yanında, birinin burnunu kırmak ABH mi yoksa GBH mı?

Amaç 'gerçekten ciddi zarar' vermek olsaydı, bu, GBH'nin daha ciddi suçu olan 18. Bölüm kapsamında ele alınacaktır. Örneğin, A Kişisi B Kişisine kafa atar ve burnunu kırar . Eğer kurbanın burnunu kırma niyetinde değillerse, o zaman bu Bölüm 20 suçudur.

47. bölüm saldırısı nedir?

Madde 47 Saldırı her iki şekilde de bir suçtur, yani Sulh Mahkemesinde veya Kraliyet Mahkemesinde ele alınabilir ve fiili bedensel zarara neden olduğunda ortaya çıkar. Kraliyet Mahkemesinde en fazla beş yıl hapis cezasına çarptırılır.

39 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

İki farklı saldırı türü nedir?

Saldırı Türleri
  • 1) Basit Saldırı, bir birey olduğunda meydana gelir.
  • Bir silahı taşır, kullanır veya kullanmakla tehdit eder veya bedensel zarara neden olur.
  • 3) Nitelikli saldırı bir kişi olduğunda işlenir.
  • CİNSEL SALDIRI.
  • 1) Basit Cinsel Saldırı, bir zorlamayı içerir.

Hangisi daha kötü ABH veya GBH?

Fiili bedensel zarara neden olan saldırılar, ciddi şekilde zararlı olmayan yaralanmalara neden olur ve bu nedenle ABH , GBH'den (ağır bedensel zarar) daha az ciddi bir suç olarak kabul edilir. Bir mağdurun sağlığına veya rahatına müdahale eden herhangi bir yaralanma, morluklar, çizikler veya ısırık izleri gibi ABH olarak tanımlanabilir.

İngiltere'de GBH'nin cezası nedir?

Bölüm 20 GBH cezalandırma yönergeleri
Birleşik Krallık'ta işlenen bir bölüm 20 saldırısı, en fazla beş yıl hapis cezası ve/veya sınırsız para cezası taşır. Sulh ceza mahkemesinde yargılanır ve suçlu bulunursa, azami ceza altı aylık hapis cezası ve/veya para cezasıdır.

GBH için niyetle ne kadar hapse girersiniz?

Ağır Bedensel Zarar veya GBH hakkında daha fazla bilgi
Kastla işlenen suç olarak sınıflandırıldığında, suç müebbet hapis cezası taşır. Aynı suç, kasıtsız işlenmiş olarak sınıflandırıldığında (20. madde), azami beş yıl hapis cezasına çarptırılır.

ABH polis için ne anlama geliyor?

gerçek bedensel zarar

ABH bir çürük mü?

Yaralanmanın geçici veya önemsizden daha fazla olduğu durumlar için bir ABH ücreti ayrılmıştır. Çizikler veya küçük morluklar gibi yaralanmalar genellikle yaygın saldırı olarak suçlanırken, küçük kırıklar veya çoklu morluklarla sonuçlanan yaralanmalar ABH olarak yargılanacaktır.

Bir insan saldırıdan ne kadar hapiste kalır?

Bedensel zarara neden olan saldırı için azami ceza 7 yıl hapistir, ancak saldırıda ağırlaştırma varsa - örneğin failin silahı varsa, silah varmış gibi yapıyorsa veya saldırı birden fazla kişi tarafından yapılıyorsa - azami ceza 7 yıldır. ceza 10 yıla çıkar.

Niyetsiz GBH'nin cezası nedir?

Bu, ciddi bir yaralanmaya neden olma niyetiyle Ağır Bedensel Hasara ( GBH ) veya Yaralanmaya neden olmayı içerir. 18. madde kapsamında kast içeren bir suç, azami ömür boyu hapis cezasına çarptırılır. Bölüm 20 altında niyet olmadan işlenen aynı suç sadece beş yıllık bir maksimum cezayı vardır.

Birini yumruklamak pil mi yoksa saldırı mı?

İtme veya bir kişiyi delme veya bir nesneyle bir kurban çarpıcı birinin kolunu tutarak tüm pilin suçlar. Saldırı suçu bir eyaletten diğerine farklı tanımlanmaktadır. Bu durumlarda, birine doğru yürürken yumruğunu sıkarak ve havaya kaldırarak zarar vermekle tehdit etmek saldırı teşkil eder.

Birinin burnunu kırdığın için hapse girebilir misin?

Bu hapishanede 1 yıla kadar, bir 1000 $ para cezası (veya tazmin edilmesi) ya da her ikisi ile sonuçlanabilir A sınıfı bir kabahat olduğunu. Bu bir kabahat olsa da, yine de bir suçtur.

Birini camlamak için ne kadar süreniz var?

Örneğin, bir cam şişeyi almak, boynunu kırmak ve kurbanı kırık şişeyle bıçaklayarak ciddi şekilde yaralamak veya şekil bozukluğuna yol açmak: en ciddi vakalar için azami müebbet hapis ile üç ila 16 yıl arasında gözaltı.

Başörtüsü saldırı mı?

Bu suç, birinin boğazına veya boynuna baskı uygulayarak veya kişinin burnunu veya ağzını tıkayarak bir kişinin kanının normal nefes almasını veya dolaşımını kasten, bilerek veya dikkatsizce engellemesi durumunda ortaya çıkar. Buna şunlar dahildir: Birini " baş kilidine " sokmak

Normal bir saldırı cezası ne kadardır?

- “ortak saldırı” - Bir temel saldırı suçundan itham ediyorsanız bu da altında olabilir: Özet Suçları Yasası 1981 (bölüm 9), altı ay hapis maksimum ceza veya 4000 $, ya da up cezası ile . daha ciddi durumlarda, en fazla bir yıla kadar hapis cezası olan 1961 tarihli Suçlar Yasası (bölüm 196)

Birine bira şişesiyle vurmak suç mu?

Örneğin, birine bira şişesi fırlatmak, şişe onları tamamen ıskalamış olsa bile, ölümcül bir silahla saldırı olarak kabul edilebilir. Örneğin, ölümcül bir silahla veya büyük bedensel yaralanmayla saldırı, birçok durumda ya ağır suç ya da kabahat olarak suçlanabilir.

ABH ücretleri düşürülebilir mi?

Öz Savunma olarak ABH . Bir 'suçlu aklın' olduğuna dair bir kanıt olmadığı yerde ABH için ücret ya tüm buluşmanızı veya azaltılır düşürülür. Davalı kendini müdafaa mahkemeye yeterli kanıt sağlayabilir ceza savunma avukat bir ekip olduğunda bu gerçekleşir.

Birinin kolunu tutmak İngiltere'ye saldırı mı?

Birinin kolunu kapmaktan dolayı saldırı ile suçlanabilirsiniz. Bu, herhangi bir güç uygulamasının Ceza Kanununa göre bir saldırı teşkil edeceği anlamına gelir. Buna, meydana geldiği koşullara bağlı olarak bir saldırı teşkil edebilecek birinin kolunu kapmak da dahildir.