Çocuk vergi kredisi ile ek çocuk vergi kredisi arasındaki fark nedir?

Soruldu: Omkaltoum Viartola | Son Güncelleme: 24 Nisan 2020
Kategori: kişisel finans kişisel vergiler
4.2/5 (632 Görüntüleme. 29 Oy)
Ek vergi kredisi , çocuk vergi kredisinin tam tutarından daha azını alan belirli kişiler içindir. Çocuk vergi kredisi iade edilmez. İade edilebilir bir vergi kredisi , vergi mükelleflerinin vergi yükümlülüklerini sıfıra indirmelerine ve yine de geri ödeme almalarına olanak tanır. Ek çocuk vergi kredisi iade edilebilir.

Benzer şekilde, çocuk vergi kredisi ve ek çocuk vergi kredisi alabilir misiniz diye sorabilirsiniz.

Çocuk Vergi Kredisi ve Ek Çocuk Vergi Kredisi amaçları doğrultusunda yalnızca bir vergi mükellefi (veya birlikte başvuran evli çift) herhangi bir çocuğu talep edebilir. Bir çocuğun birden fazla vergi beyannamesi üzerinde bağımlı olarak talep edilirse, IRS tiebreaker kural grubuna göre iddiasını kimin belirleyecektir.

Aynı şekilde, çocuk vergi kredisi nedir? Çocuk Vergi Kredisi , takvim yılının sonunda, 16 veya daha küçük olan bağımlı çocuk başına 2.000 $'a kadar sunar. Çocuklardan başka bakmakla yükümlü olunan kişiler için 500 ABD doları tutarında iade edilmeyen bir kredi vardır . Bu bir vergi kredisidir , yani vergi faturanızı dolar bazında azaltır.

Ayrıca, ek çocuk vergi kredisi talep edip etmediğimi nasıl bilebilirim?

Ek Çocuk Vergi Kredisini Anlama

  1. vergi yılının sonunda 16 yaşında veya daha küçük olmak.
  2. ABD vatandaşı, ulusal veya yerleşik yabancı olmak.
  3. Vergi yılının yarısından fazlasını vergi mükellefi ile birlikte yaşamış olmak.
  4. federal vergi beyannamesine bağımlı olarak talep edilebilir.
  5. mali desteğinin yarısından fazlasını sağlamıyor.

2019 çocuk vergi kredisi nedir?

2019 için , CTC'nin 1.400 ABD Dolarına kadar iade edilebilir. (Önceden, CTC tamamen iade edilemezdi.) Dolayısıyla, 2019'da başvurduğunuzda gelir vergisi faturanız sıfırsa, uygun olan her çocuk için 1.400 ABD doları geri ödeme alabilirsiniz. Bu miktar da enflasyona endeksli olduğundan her yıl biraz daha artacaktır.

34 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

İkinci bir çocuk için ne kadar çocuk vergi kredisi alıyorsunuz?

16 yaşından küçük bir çocuğa bakmakla yükümlü olan ise Çocuk Yardımı ödenir (onaylı eğitim / eğitim veya 20.) İlk çocuk için haftada £ 20.70 ve sonraki her çocuk için £ 13.70 olduğunu. Hükümet her ay veya haftada bir banka hesabına ödeyecek , ancak yalnızca bir yetişkin bunu alabilir.

Ek çocuk vergi kredisini ne tetikler?

Ek çocuk vergi kredisi almak için, öncelikle en az bir uygun çocuğa sahip olarak (ve talepte bulunarak) çocuk vergi kredisine hak kazanmanız gerekir . Nitelikli bir çocuk … Federal gelir vergisi beyannamenize bağlı olarak hak talebinde bulunulmalıdır. Yıl için ortak beyanname vermemek.

Çocuk vergi kredisi nasıl hesaplanır?

Krediyi talep etmek için dönüşünüzde en az 2500$ kazanılmış geliriniz olmalıdır. Herhangi bir Ek Çocuk Vergi Kredisi de program tarafından otomatik olarak hesaplanır . İlk olarak, kazanılan gelirinizin 2.500$'ı geçtiği miktarın yüzde 15'ine kadar talepte bulunabilirsiniz (sonucun %15'i: Kazanılan Geliriniz - 2.500$).

Çocuk vergi kredisi alabilir miyim?

Yaş kuralları: 16 yaşından büyükseniz Çocuk Vergi Kredisi alabilirsiniz . Eğer 16 yaşından küçük ailen veya sizin sorumlu olan birisi varsa, sizi ve kendi istem Çocuğunuzu içerebilir.

Çocuk vergi kredisi iadem nerede?

Mükellefler ayrıca 800-829-1954 numaralı telefondan IRS geri ödeme hattını arayabilirler. Kazanılan Gelir Vergisi Kredisi veya Ek Çocuk Vergisi Kredisi talebinde bulunan mükellefler, " Geri Ödemem Nerede ?" geri ödemeleri de izlemek için bir araç. Yasaya göre, IRS, 15 Şubat'tan önce EITC veya ACTC içeren geri ödemeleri serbest bırakamaz.

Çocuk vergi kredisi bu yıl daha mı az?

2017'de, evli çiftler için ayrı ayrı başvuruda bulunanlar için aşamalı çıkış eşiği 55.000 ABD dolarıdır; Bekar, hane reisi ve nitelikli dul ya da dul dosyalayıcılar için 75.000 ABD Doları; ve müşterek dosyalama yapan evli çiftler için 110.000 dolar. Eşiğin üzerindeki her 1.000 ABD Doları gelir için, mevcut çocuk vergi krediniz 50 ABD Doları azalır.

IRS neden ek çocuk vergi kredisi için geri ödeme yapıyor?

Amerikalıları Vergi Artışlarından Koruma Yasası (PATH Yasası)
Kural 1 Ocak 2017'de yürürlüğe girdi, bu nedenle vergi beyannamenizi Ocak ayının ilk haftasında verirseniz, IRS geri ödemenizi 15 Şubat'a kadar bekletmelidir . Bu gecikme, IRS'ye kimlik hırsızlığı ve dolandırıcılık konularını araştırması için ek süre verir.

2019'da bir çocuk için ne kadar geri alırsınız?

Çocuk Vergi Kredisi
Her çocuk için olsun maksimum tutar Vergi Yıl 2019 için 2000 $ olduğunu. Eğer Çocuk Vergi Kredi tutarının tamamı yarar yoksa (kredi Eğer yıl için borçlu vergi miktarından daha büyük olduğu için), sen iade Ek Çocuk Vergi Kredi için uygun olabilir.

Geliriniz yoksa Çocuk Vergi Kredisi alabilir misiniz?

Bu kredi Eğer az veya hiç gelir vergisi borcu bile bu kredi alabilir anlamına gelen iade edilebilir. Bu kredi için hak kazanmak için, kazanılan gelirin $ 'dan fazla 3.000 olması gerekir. Eğer Çocuk Vergi Kredisine almaya hak yoksa, sen Ek Çocuk Vergi Kredisi alamaz.

Çalışmazsam Çocuk Vergi Kredisi alabilir miyim?

Eğer vergiye tabi işsizlik parasını almış Evet, eğer sen çocuk vergi talep edebilir, ancak hiçbir işsizlik vergi kredisi yoktur. Ek çocuk vergi kredisine hak kazanmak için gelir elde etmiş olmanız gerekir. İşsizlik tek gelir oldu, ek çocuk vergi talep etmek uygun değildir.

IRS, çocuk vergi kredisi için geri ödeme yapıyor mu?

Vergi beyannamenizde EITC veya ACTC talep ederseniz, IRS Şubat ortasından önce geri ödemenizi gerçekleştiremez. Yasa, IRS'nin tüm geri ödemeyi - EITC veya ACTC ile ilişkili olmayan kısmı bile - tutmasını gerektirir.

Çocuk vergi kredisi geri ödemenizi geciktiriyor mu?

Gecikme Nedeni : Belirli Krediler Talep Ediyorsunuz
Erken dosya ve kazanılan gelir vergisi kredi (EITC) veya ek çocuk vergi kredisi (ACTC) iddia varsa, geri ödeme için biraz beklemek zorunda kalacak. Yasaya göre, IRS , bu kredilerden herhangi birini talep eden vergi mükelleflerine geri ödeme yapmak için 15 Şubat'a kadar beklemek zorunda.

Vergi kredileri nasıl hesaplanır?

Haftalık ödeme alıyorsanız, Gelir Verginiz (BT) şu şekilde hesaplanır:
  1. haftalık oran bandınızdaki gelire %20'lik standart oranı uygulamak.
  2. %40'lık yüksek oranı haftalık oran bandınızın üzerindeki herhangi bir gelire uygulamak.
  3. yukarıdaki iki miktarı birlikte ekleyerek.
  4. haftalık vergi kredinizin tutarını bu toplamdan düşerek.

Çocuk vergi kredisine nasıl başvurabilirim?

Vergi Kredisi talep etmeye uygunsanız, TC600 formunu doldurmanız gerekir. Bu formu şu şekilde alabilirsiniz: HMRC'nin Vergi Kredisi talep formu talebini çevrimiçi olarak doldurarak veya. 0345 300 3900 numaralı telefondan Vergi Kredisi yardım hattını arayın (metin telefonu 0345 300 3909).

1099 ile çocuk vergi kredisi alabilir miyim?

Yalnızca 1099 misc aldığımda sen çocuk vergi kredisi veya ABM bir geri ödeme alabilir miyim? Evet, bazı faktörlere bağlı olarak yapabilirsiniz . 1099 -MISC'ler genellikle yıl için yaptığınız kazanılmış gelir olarak kabul edilir.

Vergi kredisi için eşik nedir?

Bu, geliriniz 6.420 £'den azsa, maksimum miktarda vergi kredisi alacağınız anlamına gelir . Geliriniz bu miktarın üzerindeyse, maksimum vergi kredisi ödülünüz, 6.420 £ eşiğinin üzerindeki her 1 £ gelir için 41p azalır. John 20 saat çalışıyor ve tek bir kişi olarak vergi kredisi talep ediyor.