Cloud Foundry ile önemli Cloud Foundry arasındaki fark nedir?

Soruldu: Xiaoxiao Lindsay | Son Güncelleme: 7 Ocak 2020
Kategori: teknoloji ve bilgi işlem web barındırma
4.6/5 (258 Görüntüleme . 24 Oy)
Pivotal Cloud Foundry , yazılım liderliğindeki dijital dönüşüm arayan şirketler için kanıtlanmış bir çözümdür. Cloud Foundry , bulut, geliştirici çerçeveleri ve uygulama hizmetleri seçenekleri sunan bir hizmet olarak açık platformdur (PaaS).

Ayrıca, çok önemli Cloud Foundry nedir?

Pivotal Cloud Foundry (PCF), uygulamaların, kapsayıcıların ve işlevlerin dağıtımı, yönetimi ve sürekli teslimi için çoklu bulut platformudur. PCF, geliştiricilerin temel altyapıyı yönetmeye gerek kalmadan yazılımı hızlı bir şekilde dağıtmasına ve teslim etmesine olanak tanır.

Ayrıca Kubernetes ve Cloud Foundry arasındaki fark nedir? Tüm bunlar, PCF ile derleme yapıtınızın yerel dağıtım yapınız olduğu, Kubernetes'te ise yapı yapıtınızın bir liman işçisi görüntüsü olduğu anlamına gelir. Kubernetes ile , bu docker görüntüsü için şablonu bir Dockerfile'de kendiniz tanımlamanız gerekirken, PCF'de bu şablonu bir buildpack'ten otomatik olarak alırsınız.

Ayrıca soru şu ki, önemli Cloud Foundry vs AWS nedir?

4 Cevap. PCF, Pivotal tarafından açık kaynaklı Cloud Foundry üzerine inşa edilmiş ticari bir bulut platformudur (ürün). PCF, AWS , GCP, OpenStack, VMware vSphere ve diğer bazı IaaS platformlarına dağıtılabilir. Kendi bulut platformunuzu çalıştırmak istiyorsanız ve sıfırdan başlamak istemiyorsanız PCF kullanmayı düşünmelisiniz.

Pivotal Cloud Foundry'yi Kimler Kullanır?

Şu anda Pivotal Cloud Foundry Kullanan Şirketler

Şirket Adı İnternet sitesi Gelir (ABD Doları)
JPMorgan Chase jpmorganchase.com 1.000.000.000$'ın üzerinde
Wells Fargo wellsfargo.com 1.000.000.000$'ın üzerinde
Lockheed Martin lockheedmartin.com 1.000.000.000$'ın üzerinde
Charles Schwab schwab.com 1.000.000.000$'ın üzerinde

32 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Bulut dökümhanesi nasıl çalışır?

Cloud Foundry , müşterilere bulut seçenekleri, uygulama hizmetleri ve geliştirici çerçeveleri sunan hizmet olarak açık kaynaklı bir bulut platformudur (PaaS). Cloud Foundry , uygulama geliştirme, test etme, dağıtma ve ölçeklendirme sürecini daha kolay ve hızlı hale getirir.

PCF SaaS mı PaaS mı?

PCF da bulut Döküm Uygulama İşleyiş olarak adlandırılan bir “uygulama” PaaS, bir örneğidir ve Kubernetes bir “kap” PaaS (bazen caas) 'dir. Sonuç olarak, bir 'VEYA' olması gerekmez, bir 'VE' olabilir.

Önemli Cloud Foundry'nin maliyeti nedir?

0,03 ABD doları/GB-saat ödeyin ve platformun uygulamanızın çalışması için ihtiyaç duyduğu her şeyi sağlamasına izin verin.

Bulut Yerlisi ne anlama geliyor?

Bulut yerlisi iki yönlü bir terimdir. Özellikle bir bulut ortamı için uygulamalar ve hizmetler oluşturmaya yönelik bir yaklaşımın adıdır. Aynı zamanda bu uygulamaların ve hizmetlerin özellikleridir.

Bulut denetleyicisi nedir?

Bulut denetleyicisi , verileri şirket içi depolamadan bulut depolamaya otomatik olarak taşıyan bir depolama cihazıdır. Şirket içinde tutulan verilerin çoğu, yüksek performans için önbelleğe alınırken, daha az erişilen veriler buluta taşınır.

Pivotal Cloud Foundry PaaS mı?

Bulut Dökümhanesi . Cloud Foundry , bir 501(c)(6) kuruluşu olan Cloud Foundry Foundation tarafından yönetilen bir hizmet olarak ( PaaS ) açık kaynaklı, çoklu bulut uygulama platformudur.

Diego mimarisi nedir?

Diego , Cloud Foundry için kapsayıcı çalışma zamanı mimarisidir . Kapsayıcılı iş yüklerinin zamanlamasını, düzenlenmesini ve çalıştırılmasını yönetmekten sorumludur. Geliştiriciler yalnızca CAPI olarak bilinen Cloud Foundry'nin API'si ile etkileşim kurar.

Önemli Web hizmetleri nedir?

Pivotal Web Services (PWS), açık kaynaklı bir bulut uygulama platformu olan Cloud Foundry Application Runtime'ı (CFAR) temel alır ve çeşitli bulutlar, geliştirici çerçeveleri ve uygulama hizmetleri sunar . CFAR, uygulamaları oluşturmayı, test etmeyi, dağıtmayı ve ölçeklendirmeyi daha hızlı ve kolay hale getirir.

Hangisi daha iyi AWS veya Azure?

AWS , pazara ilk giren ve iki platform arasında daha geliştirici dostu olarak en büyük bulut hizmetleri sağlayıcısı haline gelirken , Azure , mevcut bir altyapıyı buluta taşımak için Microsoft ürünlerine kendini adamış daha büyük kuruluşlar için daha iyi hizmet sunmaktadır.

PCF'nin sahibi kim?

Önemli Yazılım
Tip yan kuruluş
Kilit kişiler Paul Maritz (Başkan) Rob Mee (CEO) Bill Cook (Başkan)
Hasılat 509,4 Milyon ABD Doları (2017)
Net gelir -163,5 milyon ABD Doları (2017)
Sahip Dell Teknolojileri (%70)

Buluta nasıl dağıtırım?

Oluşturun ve dağıtın
  1. Azure portalında oturum açın.
  2. Kaynak oluştur > Hesapla'ya tıklayın ve ardından aşağı kaydırıp Bulut Hizmeti'ne tıklayın.
  3. Yeni Bulut Hizmeti bölmesinde, DNS adı için bir değer girin.
  4. Yeni bir Kaynak Grubu oluşturun veya mevcut birini seçin.
  5. Bir konum seçin.
  6. Paket'e tıklayın.
  7. Dağıtımı başlat'ın seçili olduğundan emin olun.

AWS, PaaS sunuyor mu?

PaaS'a iyi bir örnek , AWS Elastic Beanstalk'tır. Amazon Web Services ( AWS ) , EC2 , RDS ve S3 gibi 100'den fazla bulut bilişim hizmeti sunar . Bu hizmetlerin çoğu IaaS olarak kullanılabilir ve aws kullanan birçok şirket almak ve ihtiyaç duydukları hizmeti seçecektir.

Cloudry Docker kullanıyor mu?

Cloud Foundry , taşınabilir görüntüler oluşturmak ve ardından bunları çalıştırmak için docker'a benzer bir kapsayıcı teknolojisi kullanır, ancak bu bir uygulama ayrıntısıdır ve tüm ayrıntıları belirtmeniz gerekmez. Akış uygulama günlüklerini alırsınız: cf günlükleri my_app .

Cloud Foundry SAP nedir?

Cloud Foundry , hem özel hem de genel bulut ortamlarında bulut uygulamaları geliştirmek ve dağıtmak için açık kaynaklı, endüstri standardı Hizmet Olarak Platformlar (PaaS) teknolojisidir.

PCF açık kaynak mı?

Cloud Foundry®, Pivotal® tarafından desteklenen ve yönetilen, büyük bir kuruluş ekosisteminin ve bireysel geliştiricilerin katkılarıyla açık kaynaklı bir Hizmet Olarak Platform (PaaS)'dir. Pivotal tarafından desteklenen Spring, kurumsal Java için en popüler ve eksiksiz uygulama geliştirme çerçevesidir.

AWS sunucusu nedir?

Amazon Web Services ( AWS ), işletmelerin ölçeklenmesine ve büyümesine yardımcı olmak için bilgi işlem gücü, veritabanı depolama, içerik teslimi ve diğer işlevler sunan güvenli bir bulut hizmetleri platformudur. Basit bir ifadeyle AWS , aşağıdakileri yapmanıza olanak tanır: Dinamik web sitelerini barındırmak için bulutta web ve uygulama sunucuları çalıştırmak.

heroku öldü mü?

Heroku öldü - artık kimse kullanmıyor.