Kompozit zemin kaplaması ile PVC zemin kaplaması arasındaki fark nedir?

Sordu: Ameth Hitendra | Son Güncelleme: 26 Haziran 2020
Kategori: ev ve bahçe iç çevre kalitesi
4.1/5 (294 Görüntüleme . 30 Oy)
Fark nedir? PVC zemin kaplaması %100 geri dönüştürülmüş plastikten yapılırken kompozit zemin kaplaması , ahşap lifleri ve plastik ürünlerin bir karışımından yapılır. Her iki ürün de, daha dayanıklı ve daha uzun ömürlü olmalarına yardımcı olan ekstra bir koruma katmanı olan bir "kapak"a sahiptir.

Bunu göz önünde bulundurarak, PVC zemin kaplaması pahalı mı?

Kompozitler ve PVC , daha yüksek performanslı ürünler oldukları için tipik olarak ahşap zemin kaplamasından daha pahalıdır. Bu ahşap alternatiflerinin her ikisi de çeşitli fiyatlarda mevcut olsa da, PVC zemin kaplaması kompozitlerden önemli ölçüde daha pahalı olma eğilimindedir.

Ayrıca PVC zemin kaplaması neyden yapılmıştır? PVC , No-Wood Deck PVC zemin kaplama ürünleri, vinil klorürün polimerizasyonu yoluyla oluşturulan insan yapımı sentetik bir reçine olan polivinil klorürden yapılır . Kesinlikle ahşap içermez ve dünyada en yaygın kullanılan plastiklerden biridir. PVC zemin kaplaması , birlikte ekstrüzyon adı verilen bir işlemle yapılır .

Bu şekilde PVC zemin kaplaması genişler ve büzülür mü?

PVC zemin kaplaması, sentetik elyaflar emici olmadığı için neme ve çürümeye karşı dayanıklıdır. Ancak, ısı ile genişleyebilir ve soğuk ile büzülebilir . Bu , güvertenizin çatlamasına ve potansiyel olarak dengesiz olmasına neden olabilir. Bazı PVC zeminini malzemeler solmaya veya unsurlarına maruz kalmanın bir sonucu olarak soyma olabilir.

Hangi marka kompozit zemin kaplaması en iyisidir?

En İyi Kompozit Deck Markaları 2020

Marka 4 taraflı kapaklı kapaksız
lif Evet Evet
Kereste Teknolojisi Evet Numara
Nem Kalkanı Evet Evet
Trex EMİN DEĞİL Evet

38 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Kompozit zemin kaplaması ıslakken kaygan mıdır?

Ahşabın aşınma nedeniyle oluşan pürüzsüz noktalara sahip olma olasılığı daha yüksektir; bu tür noktalar ıslandığında kaygan olabilir. Çoğu kompozit zemin kaplaması markası, kaymaya karşı dayanıklı olmaları için dokulu yüzeylere sahiptir. Yağmur ve kardan kaynaklanan su ve buz birikimi, herhangi bir güverte yüzeyinde kaygan koşullar yaratabilir.

PVC zemin kaplaması ısınır mı?

Hücresel PVC levhalar çok fazla ısı tutmazlar, ancak yine de ahşap güvertelerden daha sıcaktırlar. 90 derecelik bir günde ne tür bir döşemeye sahip olursanız olun, sıcaksınız ve döşemenin birkaç derece daha soğuk olması gerçekten önemli değil.

Hangi tip zemin kaplaması en iyisidir?

Ahşap zemin kaplaması , ev sahipleri için ezici bir seçimdir. Ancak sentetik tahta zemin kaplaması , daha az bakımla güzel bir görünüm sunar. Öğütülmüş ahşap ve plastiği harmanlayan kompozitler, ahşabın popülaritesini azalttı.

Kompozit zemin kaplaması ekstra maliyete değer mi?

Kompozit zemin kaplaması ekstra maliyete değer mi? Kompozit zemin kaplaması , geleneksel ahşap zemin kaplamasından her zaman daha pahalı olacaktır, ancak 5 yıl veya daha fazla maliyete bakarsanız, daha mantıklı olmaya başlar. Kompozit zemin kaplamasının ahşaba göre en büyük avantajlarından biri, neredeyse hiç bakım gerektirmemesidir.

Hangisi daha iyi vinil veya kompozit zemin kaplamasıdır?

Suni zemin kaplama malzemeleri karşılaştırıldığında, kompozit levhalara zarar veren çizilmelere karşı daha az duyarlı olan döşeme levhaları olarak PVC ilk sıralarda yer almaktadır. Ayrıca, güneşte kalan herhangi bir malzeme solma gösterecek olsa da, vinil renk solmasına karşı kompozitten daha iyi korunur. Renk solmasına karşı daha dayanıklıdır.

Dış mekan güvertesi için en iyi malzeme nedir?

Size Uygun Güverte Malzemesi Nasıl Seçilir?
  1. Ekonomik Cevap: Basınçlı Kereste. Tüm rekabete rağmen, bu her yerde bulunan yeşil renkli ahşap hala 1 numaradır.
  2. Doğal Olarak Üstün: Sekoya ve Sedir.
  3. Egzotik İthalat: Tropikal Sert Ağaçlar.
  4. Daha İyi Yönetim Kurulu: Kompozitler.
  5. Serin Kalma Seçeneği: Alüminyum.

Vinil zemin kaplaması ne kadar sürer?

Vinil zemin kaplama garantileri genellikle 10-15 yıl geçerlidir. Her şey gibi, vinil ile ne kadar iyi ilgilenirseniz, o kadar uzun süre dayanır. Uygun şekilde kurulduğunda ve bakımı yapıldığında, vinil döşemeler genellikle 20-30 yıl dayanır .

Kompozit zemin kaplaması ile ilgili sorunlar nelerdir?

Kompozit zemin kaplaması ile ilgili en yaygın şikayetlerden biri küftür. O Oluklu saclar kalıp büyümeye ve güverte leke görülmüştür gölgeli alanda veya sık sık ıslanmasına eğilimindedir alanlarda olduğunu. Bu, kompozit zemin kaplaması ile sınırlı değildir. Ahşap zemin kaplaması küf, küf ve yosun yetiştirebilir.

PVC zemin kaplaması zehirli midir?

PVC Decking - Zehirli Uçucu Bileşikler. Yaygın olarak PVC olarak adlandırılan polivinil klorür, toksik yan ürünleri olan üretilmiş bir plastiktir. PVC üretiminde dioksin (güçlü kanserojen), etilen diklorür ve vinil klorür yapılır ve sağlık sorunlarına neden olur.

Güverteler için sahte ahşaba ne denir?

Kompozit zemin kaplaması

Hangisi daha pahalı Trex veya azek?

AZEK biraz daha pahalı nedeniyle nasıl yapılır için ama Trex daha sağlam olur uzun vadeli büyük bir değerdir. Ancak birinci sınıf Trex ucuz değil, aynı zamanda çok dayanıklı ama Azek'ten daha doğal bir görünüme ve hisse sahip.

Hangisi daha iyi TimberTech veya Trex?

TimberTech ve Trex arasındaki tek fark Trex müşterilerinin boyama ve TimberTech müşterileri 30 yıllık garanti sunuyor oysa solma için 25 yıl garanti sağlamasıdır. Garantileri yöneten kısıtlamalar da dahil olmak üzere, garantileri oldukça benzerdir.

PVC kompozit midir?

PVC ( polivinil klorür ) zemin kaplama malzemeleri tıpkı geleneksel kompozitler gibi garantileri sayesinde solma ve leke korumasına sahiptir. Ancak kompozitin aksine PVC katı bir hücresel plastiktir. Bu, PVC'nin herhangi bir ahşap bileşen içermediği anlamına gelir.

Polimer güverte nedir?

Polimer zemin kaplaması , ahşap veya başka organik malzemeler içermez. Tamamen plastikten yapılmıştır. Polimer döşemeler piyasadaki en pahalı sentetik döşemelerdir , ancak yine de egzotik ahşap kullanan doğal ahşap döşemelerden daha ucuzdur.

Trex suyu emer mi?

Kompozit zemin kaplaması su almaz. Döşemenin altında ve ahşap kirişlerin üstünde sıkışan nem , orada kalma ve kirişin düzgün şekilde kurumasını önleme eğiliminde olacaktır. Düzgün kurumasına izin verilmeyen ahşap, çürümeye ve çürümeye daha duyarlı olacaktır.

Kontrplak üzerine kompozit zemin kaplaması kurabilir misiniz?

Kompozit Kartların Kurulumu
Eski döşeme tahtalarını çıkardıktan sonra, yeni kompozit levhaları takmadan önce kirişleri seviye açısından kontrol edin. Zeminini çarpık ise, kirişlerin de olabilir ve bir kirişe veya iki yerine gerekebilir. Ayrıca 3 inç güverte vida ile kirişlerine kompozit kaplama tahtaları ekleyebilir.