Green Mountain şimşir ve yeşil kadife şimşir arasındaki fark nedir?

Sordu: Sergey Legnissimo | Son Güncelleme: 29 Şubat 2020
Kategori: Ev ve bahçe peyzaj
4.9/5 (1.676 Görüntüleme . 12 Oy)
Bu büyük toplam boyut o kadar önemli olmasaydı, “ Yeşil Kadifeşimşir bütün kış yeşil rengini korur ve 3'e 3' olgunlaşır. “ Green Mountainşimşir , Green Velevet'ten neredeyse ayırt edilemez, ancak 4' boyunda ve 3' genişliğinde olgunlaşır.

Bunu göz önünde bulundurarak, yeşil kadife şimşir kokuyor mu?

koku . Sadece belirli çeşitleri kedi ya da köpek idrar gibi koku bilinmekle birlikte, tüm şimşirler bu kategoriye konulmuştur ve haksız ben ekleyebilirsiniz! Yeşil Kadife çeşitliliği kıyameti ve yatay veya Bahçeniz için birçok popüler ve olumlu özellikleri vardır etmez.

Ek olarak, şimşir ağaçları tüm yıl boyunca yeşil kalır mı? Çoğu şimşir Şimşir yeşil yapraklar kışın mor sarı-kahverengi çevirmek sezon rengini sağlar koreanes, kısmi güneş tam tercih ve çoğu Diğerlerinin aksine 9'a 5 bölgeleri yetiştirilebilir. Şimşir kış yeşili , tüm yıl boyunca koyu renklerini koruyan koyu yeşil yapraklarla 3 ila 4 metre yüksekliğinde büyür.

Şimşir yeşil kadife nasıl budanır?

Yeşil Kadife Şimşir Nasıl Budanır

  1. Ölü, hastalıklı veya hasarlı dalları budama makası ile gövdeye geri veya sağlıklı büyüme için kesin.
  2. Çalıların geri kalanını budamaya devam etmeden önce, hastalıklı dalları kestikten sonra makasların bıçaklarını ovalama alkolü ile sterilize edin.

Ne tür bir şimşir ağacım olduğunu nasıl anlarım?

Şimşirinizin yapraklarına bakın. Bazı şimşir ağaçlarının koyu yeşil yaprakları vardır, diğerleri ise parlak yeşil veya sarı yeşildir. Yaprakların boyutunu da kontrol edin ve boyutlarını ve şeklini not edin.

39 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Yeşil kadife şimşir ağacını ne kadar uzağa dikmeliyim?

Yeşil Kadife şimşir çalılar, uzay arayla 2 ve 3 feet arasında kendi merkezleri ile bireysel çalılar bir çit kurmak.

Şimşir kedi çişi gibi kokar mı?

Tabii ki, bazılarınız Debbie Downers (şimşiri 'Suffruticosa') cüce İngilizce yapraklar şimşir bize hatırlatan orada ısrar edecek dışarı kedi çişi gibi kokuyor. Hepimizin bildiği gibi, Mısırlılar kedileri tapan Bu aslında uydurma olduğunu.

Şimşir yeşil kadife için nasıl bakım yaparsınız?

Yeşil Kadife Şimşirler tam güneşte kısmen gölgede büyür. Çeşitli iyi drene olan topraklara iyi uyum sağlarlar. Köklerin düzgün büyümesine yardımcı olmak için yeni dikildiğinde haftada iki kez derinden sulayın. Yeni bitkilerinizin nemli kalmasına yardımcı olmak için 2-3 inç malç ekleyin.

En küçük şimşir ağaçları nelerdir?

Buxus sempervirens 'Suffruticosa'
Budanmadan bırakılırsa bir buluta benzeyen büyüme kümeleri oluşturan küçük, yuvarlak yaprak dökmeyen bir çalı. Yavaş büyüyen cüce formu, patikalar boyunca veya çiçek tarhları çevresinde kenar ve bordürler için idealdir.

Şimşirler neden kedi çişi gibi kokar?

Görüyorsunuz, şimşir ağacı savunucularının çoğunun ifşa edemediği bir şey, şimşir ağaçlarının yılın belirli zamanlarında kedi idrarı gibi koktuğudur . Kısırlaştırılmamış erkek kedi tam olarak işemek . Buxus sempervirens çeşitlerinden kaçının çünkü onlar en güçlü "acır" kokuya sahiptirler . Buxus microphylla türlerini arayın.

Hangi şimşir en iyisidir?

Yürüyüş yolunuz, çit hattınız veya dikim yataklarınız boyunca vurgu veya sınır görevi gören bir çit oluşturmak için küçük, kompakt, düşük büyüyen bir çalı istiyorsanız, cüce şimşir çeşitleri en iyi seçimdir. "Cüce İngiliz" şimşir ağacı ( Buxus sempervirens “Suffruticosa”) yaklaşık 1 ila 2 fit yüksekliğinde bir sınır çiti oluşturur.

Green Mountain şimşir ağaçları ne kadar büyür?

' Yeşil Dağ ', ilk 10 yılda tipik olarak 2-3 'boyunda büyüyen yoğun, dik, yaprak dökmeyen bir şimşir ağacıdır . Bu, sonunda 5-7 'boyunda olgunlaşabilen yavaş büyüyen bir melez çalıdır.

Şimşirleri nasıl gençleştirirsiniz?

  1. Hemen hemen tüm eski çitleri gençleştirmeye yardımcı olan çitleri ciddi şekilde budayın.
  2. Eskiyse muhtemelen eski dallar, ölü yapraklar ve diğer döküntülerle dolu olan çitin içini temizleyin.
  3. Yeniden büyümesini ve gençleşmesini geliştirmek için besin takviyesi sağlamaya yardımcı olmak için budanmış çiti gübreleyin.

Bir şimşir ağacını nasıl hayata döndürürsünüz?

Kuru bir şimşir ağacının kurtarılıp kurtarılamayacağı, kuru olma nedenine bağlıdır.
  1. Şimşir ağacını toprağı nemli tutacak kadar sulayın.
  2. Toprak nemini korumaya yardımcı olmak için çalının kök bölgesine 1 inçlik bir malç tabakası ekleyin.
  3. Ölü veya hastalıklı dalları makasla budayın ve bir yaprak kümesinin hemen dışına kadar kesin.

Şimşirleri ne kadar kesebilirsin?

Boxwoods şiddetli budama karışık sonuçları olabilir, ancak güvenle büyüklüklerinden, sağlık ve erik yılın zamanına bağlı olarak 2 ila 3 feet sırt çalılar kesmek mümkün olabilir.

Şimşirleri nasıl yeşil tutarsınız?

Şimşir Köklerini Koruyun
Bu, bitkilerin çok derinleşmeden düzgün bir şekilde yerleşmesini sağlayacaktır. Kökleri serin tutmak ve toprak nemini korumak için iki ila üç inçlik bir malç tabakası sağlayın. Malç tabakasını bitkinin gölgeliklerinin en az bir metre ötesine uzatın.

Şimşir ağaçları geri kesilebilir mi?

Şimşirler yaz sonu ve sonbahar başı hariç herhangi bir zamanda budanabilir . Daha sonra budama kışa sürede kapalı sertleşmesine olmaz ve soğuk tarafından öldürülmek yeni büyümeyi teşvik edecek olmasıdır. Tabii ki, aşırı büyümüş şimşir ağaçlarını kesmek zorunda kalmamanın en iyi yolu , ilk etapta aşırı büyümelerine izin vermemektir.

Şimşir ağacını yere kesebilir misin?

Şimşir ağaçları şiddetli budamaya iyi yanıt vermez . Ayrıca , uygun olmayan ekim ve yetiştirme koşullarına atfedilen bir hastalık olan şimşir ağacının azalmasına da maruz kalırlar. Ama yerdeki bunu kestikten sonra, çalı yeni lahanası düzenli çıkarılmasını gerektirir güdük, yeniden büyümeye başlayabilir.

Şimşir ağaçlarına nasıl bakıyorsunuz?

Derin su, sık sık, sığ sulama, büyüyen şimşir ağacının kök bölgesine ulaşmayacaktır. Kurulana kadar, yaklaşık iki yıl sonra, şimşir ağaçlarının en az haftalık sulamaya ihtiyacı olacaktır. Şimşir dikerken , kış bronzlaşması denilen bir durumdan kaçınmak için onları kış rüzgarından korunan bir alana yerleştirin.

Şimşirleri ne besliyorsunuz?

Şimşir için yavaş salınan, dengeli gübreler en iyisidir ve granüler bir üre gübresi 10-6-4 önerilir. Şimşirinizin bol miktarda nitrojen içerdiğinden emin olduğunuz sürece, bitkiniz sağlıklı görünüyorsa yaşlı gübre veya pamuk tohumu küspesi de kullanabilirsiniz.

Şimşirlerimi kışın örtmeli miyim?

Şimşir gibi yaprak dökmeyen bitkiler , kışın yapraklarındaki nemi, köklerinin donmuş topraktan değiştirebileceğinden daha hızlı kaybedebilir. Özellikle donma sıcaklıklarında ve soğuk rüzgarlarda kurumaya karşı hassastırlar. Bazı durumlar dışında genellikle şimşirleri çuval bezi ile korumaya gerek yoktur .