Seçim aracı ile doğrudan seçim aracı arasındaki fark nedir?

Sorulan: Silvana Mergenschroder | Son Güncelleme: 9 Mayıs 2020
Kategori: teknoloji ve bilgi işlem fotoğraf düzenleme yazılımı
4.1/5 (1.536 Görüntüleme . 9 Oy)
Bu nedenle, Seçim aracı tüm nesneleri veya yolları taşımak veya seçmek için kullanılırken, Doğrudan Seçim aracı daha çok bir nesnenin veya yolun şeklini değiştirmek için kullanılır.

Burada, doğrudan seçim aracı nedir?

Doğrudan Seçim Aracı . Doğrudan Seçim Aracı , mevcut yolun / vektör şekli maskesinin parçalarını / bağlantı noktalarını seçer ve taşır: Yolu veya vektör şekli maskesini yeniden şekillendirmek için seçili bağlantı noktasını veya parçayı (bir bağlantı noktası ile) sürükleyin.

Ayrıca, seçme aracı ile yeniden boyutlandırma aracı arasındaki fark nedir? Eğer bütün bir nesneyi seçmek gerektiğinde, her yolu ve bağlantı noktası seçilir sağlamak için Seçim aracını seçin. Öte yandan, tek tek yol parçalarını veya bağlantı noktalarını ayarlamanız gerekirse, Doğrudan Seçim aracını seçin .

Aynı şekilde insanlar soruyor, seçim ve doğrudan seçim araçlarını nasıl kullanıyorsunuz?

Tıklayarak seçmek için

 1. Araçlar panelinde Seçim aracını (siyah ok) seçin. Araçlar panelindeki Seçim aracı tüm nesneleri seçer. Doğrudan Seçim aracı, bir nesne üzerinde bir nokta seçer.
 2. Seçmek istediğiniz nesneye tıklayın.
 3. Ek nesneleri seçmek için Shift tuşunu basılı tutun.

Illustrator'da doğrudan seçim aracı ne işe yarar?

Doğrudan Seçim aracıyla Illustrator , bir grubun parçası olsa bile tek bir nesneyi veya yolu ayırmanıza olanak tanır. Araçlar panelinden Doğrudan Seçim aracını seçin, istediğiniz nesnenin içini tıklayın veya nesnenin yolunun bir kısmını tıklayıp sürükleyin.

33 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Seçim aracı nedir?

Seçim araçları , seçili olmayan alanları etkilemeden bunlar üzerinde çalışabilmeniz için etkin katmandan bölgeleri seçmek üzere tasarlanmıştır. Her aracın kendine özgü özellikleri vardır, ancak seçim araçları aynı zamanda bir dizi seçeneği ve ortak özelliği paylaşır.

Hızlı seçim aracı nedir?

Hızlı Seçim aracı . Ayarlanabilir bir yuvarlak fırça ucu kullanarak bir seçimi hızlı bir şekilde "boyamak" için Hızlı Seçim aracını kullanabilirsiniz. Siz sürükledikçe seçim dışa doğru genişler ve otomatik olarak görüntüdeki tanımlı kenarları bulup izler.

Live Paint ne yapmanızı sağlar?

Canlı Boyama Hakkında
Resminizi Canlı Boyama gruplarına dönüştürmek, tuval veya kağıt üzerinde yaptığınız bir çizimde olduğu gibi onları özgürce renklendirmenize olanak tanır . Bu çizim araçları Illustrator vektör kullanmalarına olanak verir, ancak aynı düz bir zeminde olmasına sanki davranır tüm yolları çizmek.

Biyolojide doğrudan seçilim nedir?

Popülasyon genetiğinde, yönlü seçilim veya pozitif seçilim , aşırı bir fenotipin diğer fenotiplere göre tercih edildiği ve alel frekansının zaman içinde o fenotip yönünde kaymasına neden olan bir doğal seçilim modudur.

Şekil Oluşturucu aracını nasıl kullanıyorsunuz?

Illustrator'ın Şekil Oluşturucu Aracı Nasıl Kullanılır
 1. Birkaç örtüşen şekil oluşturun.
 2. Birleştirmek istediğiniz şekilleri seçin.
 3. Şekil Oluşturucu aracını seçin ve ardından bu şekilde solda gösterildiği gibi seçili şekillere tıklayıp sürükleyin.
 4. Yeni birleştirilmiş şeklinizle örtüşen başka bir şekil oluşturun.
 5. Seçim aracını kullanarak her iki şekli de seçin.

After Effects'i nasıl yönlendirirsiniz?

Doğrudan Seçim aracını etkinleştirmek için, Seçim aracı seçiliyken Ctrl (Windows) veya Command (Mac OS) tuşunu basılı tutun. Şeklin grup hiyerarşisinde ne kadar iç içe geçmiş olduğuna bakılmaksızın, doğrudan o şeklin grubunu seçmek için Kompozisyon panelinde Doğrudan Seçim aracıyla bir şekle tıklayın.

Illustrator'da seçim ve doğrudan seçim aracını nasıl kullanıyorsunuz?

Doğrudan Seçim aracını seçin ve parçanın iki pikseli içine tıklayın veya parçanın bir kısmı üzerine bir seçim çerçevesi sürükleyin. Ek yol kesimlerini seçmek için Shift tuşunu basılı tutarak tıklayın veya Shift tuşunu basılı tutarak sürükleyin. Kement aracını seçin ve yol parçasının bir kısmını sürükleyin. Ek yol segmentlerini seçmek için Shift tuşunu basılı tutarak etrafta sürükleyin.

Illustrator'da yol nedir?

Yol , Adobe Illustrator'da bir çizgi çizdiğinizde görünen siyah çizgidir. Bir yol , "bağlantı noktaları" adı verilen bir dizi noktadan ve bu noktalar arasındaki doğru parçalarından oluşur. Bir yolun her iki ucundaki bağlantı noktalarında "kontrol tutamaçları" bulunur ve bunlar kavisli yolun yönünü kontrol etmek için kullanılabilir.

Illustrator'da satırları nasıl birleştirirsiniz?

Bir veya daha fazla açık yolu birleştirmek için, açık yolları seçmek üzere Seçim aracını kullanın ve Nesne > Yol > Birleştir'i tıklayın . Ayrıca Ctrl+J (Windows) veya Cmd+J (Mac) klavye kısayolunu da kullanabilirsiniz. Bağlantı noktaları örtüşmediğinde, Illustrator birleştirmek için yollar arasında köprü oluşturmak için bir çizgi parçası ekler.

Illustrator 2020'deki pürüzsüz araç nerede?

Araçlar Panelinde veya kayan bir panelde (eğer yaptıysanız) üzerine tıklayarak Smooth Tool'a erişin. Seçim Aracına (V) geçici olarak erişmek için Komutu basılı tutun. Yolunuzu seçmek için tıklayın, Komutu bırakın ve ardından yumuşatın . Kalem Aracı ve Düzgünleştirme Aracı arasında geçiş yapmak için Seçeneği basılı tutun.

Illustrator'da yolları nasıl düzenlersiniz?

Çizdiğiniz yolları düzenleyin
 1. Bağlantı noktalarını seçin. Doğrudan Seçim aracını seçin ve bağlantı noktalarını görmek için bir yola tıklayın.
 2. Bağlantı noktaları ekleyin ve kaldırın.
 3. Köşe ve pürüzsüz arasındaki noktaları dönüştürün.
 4. Bağlantı Noktası aracıyla yön tutamaçları ekleyin veya kaldırın.
 5. Eğrilik aracıyla düzenleyin.

InDesign'da doğrudan seçim aracı ne işe yarar?

İçe aktarılan grafikleri yeniden boyutlandırma, yolları çizme ve düzenleme ve metin düzenleme gibi görevler için bir kapsayıcının içeriğini (içe aktarılan bir grafik gibi) veya bir yol üzerindeki tek tek noktaları seçmek için Doğrudan Seçim aracını kullanabilirsiniz.

Tasarımda seçim aracının kullanım alanları nelerdir?

Nesneleri konumlandırma ve boyutlandırma gibi genel yerleşim görevlerini gerçekleştirmek için nesnenin sınırlayıcı kutusunu seçmek için Seçim aracını kullanabilirsiniz . Bir görüntü seçerken , çerçeveyi veya çerçeve içindeki görüntüyü seçmek için Seçim aracını kullanabilirsiniz .

InDesign'da doğrudan nasıl seçersiniz?

InDesign'da herhangi bir kısayol tuşunu basılı tutun, düzenlemelerinizi yapın ve ardından fare düğmesini bırakın. Örneğin, Kalem aracı seçiliyken , Doğrudan Seçim aracını, düzenleme noktalarını görüntülemek için A tuşunu basılı tutabilirsiniz ve A tuşunu bıraktığınızda Kalem aracı seçilir .

InDesign'da nasıl seçim yaparsınız?

Tıklayarak seçmek için:
 1. Araçlar panelinde Seçim aracını (siyah ok) seçin. Araçlar panelindeki Seçim aracı tüm nesneleri seçer. Doğrudan Seçim aracı, bir nesne üzerinde bir nokta seçer.
 2. Seçmek istediğiniz nesneye tıklayın.
 3. Ek nesneleri seçmek için Shift tuşunu basılı tutun.

Illustrator'da nasıl daire seçimi yapabilirim?

Elips Aracını (kısayol L) kullanarak üç daire çizerek başlayalım. Çizerken shift tuşunu basılı tutarsanız mükemmel daireler elde edersiniz. Şimdi Seçim Aracı (kısayol V) seçin. Seçmek için bir çember üzerine tıklayın.

Illustrator'da bir seçimi nasıl keserim?

Bıçak aracı
 1. Bıçak ( ) aracını görmek ve seçmek için Silgi ( ) aracına tıklayın ve basılı tutun.
 2. Aşağıdakilerden birini yapın: Eğri bir yolda kesmek için işaretçiyi nesnenin üzerine sürükleyin.
 3. Seç > Seçimi Kaldır'ı seçin. Not:
 4. Doğrudan Seçim ( ) aracını kullanarak her parçaya tıklayın ve sürükleyin.