SQL Server'da Standard Edition ve Enterprise Edition arasındaki fark nedir?

Sordu: Jacquelina Unvoas | Son Güncelleme: 28 Haziran 2020
Kategori: teknoloji ve bilgi işlem veritabanları
4.7/5 (586 Görüntüleme . 13 Oy)
Standard sürüm gibi Enterprise da temel denetim, içerilen veritabanları, şifreleme ve yedeklemeler ve kullanıcı tanımlı roller içerir. İnce taneli denetim, şeffaf veritabanı şifreleme ve genişletilebilir anahtar yönetimi içermesiyle Standart sürümü geride bırakır.

Bu nedenle, SQL Standard Edition nedir?

Microsoft SQL Server Standard Edition , veri depolama, yönetim, analiz ve raporlama için araçlar sunan ilişkisel veritabanı sunucusu yazılımıdır. Bu bağış, bir Microsoft SQL Server Standard Edition sunucu lisansı sağlar.

Ayrıca, SQL Server Agent Standard Edition'da mevcut mu? SQL Server Agent , (ücretsiz) Express Edition hariç, SQL Server'ın tüm sürümlerine dahildir. Bu, işleri Express için planlayamayacağınız anlamına gelmez, ancak Windows zamanlayıcı gibi harici bileşenleri kullanmanız gerekeceğinden daha zordur.

Ayrıca sorulan, SQL Server Express ve Enterprise arasındaki fark nedir?

SQL Server'ın Tanımı Express SQL Server , iş zekası, raporlama ve derinlemesine gelişmiş analitik gibi etkileyici bir dizi özellik ile birlikte gelir. SQL Server'ın kurumsal sürümü, Oracle Veritabanı (DB) ve MySQL gibi kurumsal odaklı sistemlerle rekabet eder.

SQL Web ve Standart arasındaki fark nedir?

Web 24 çekirdek bir maksimum 4 yuva olan standart karşı 16 çekirdeğe bir maksimum ile 4, yuvaları ile sınırlıdır. Web , bazı sınırlı desteğe sahip standartların aksine, yük devretme kümesi örneği veya kullanılabilirlik grubu desteğine sahip değildir. Web'de satır düzeyinde güvenlik veya veri maskeleme yok. Standart halindedir .

27 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

SQL Server'ın en yeni sürümü nedir?

Microsoft SQL Sunucusu 2019

SQL Server Developer Edition ücretsiz mi?

SQL Server ve Management Studio'yu edinin. Developer Edition , Enterprise Edition ile aynı özelliklere sahiptir, ancak bunu üretim amacıyla kullanmanıza izin verilmez. Express Edition , SQL Server'ın ücretsiz sürümüdür, ancak veritabanı boyutları ve donanım kapasitesi sınırlıdır. SQL Server 2017 Developer Edition'ı Ücretsiz indirin .

Hangi SQL Server sürümüne sahibim?

Birincisi, Enterprise Manager veya SQL Server Management Studio'yu kullanmak ve örnek adına sağ tıklayıp Özellikler'i seçmektir. Genel bölümünde aşağıdaki ekran görüntüleri gibi bilgiler göreceksiniz. "Ürün sürümü " veya " Sürüm ", size yüklü olan sürümün bir numarasını verir.

SQL Server lisansı ne kadardır?

SQL Server fiyatlandırması
SQL Server 2017 sürümleri Lisanslama modeli Açık seviyesiz fiyat (US$)
Girişim Çekirdek başına $14.256
Standart - çekirdek başına Çekirdek başına 3.717 $
Standart - sunucu + CAL Sunucu + MEHL 931 dolar
geliştirici Kullanıcı Başına Özgür

SQL Server'da RTM nedir?

SQL Server 2008 R2 ve önceki sürümlerin düzeltmelerini ve CU'larını dahil etmedim. Listeye geçmeden önce RTM , Hizmet Paketleri ve Toplu Güncelleme terimlerini anlayalım . RTM : RTM , üretime bırakmanın kısaltmasıdır. Hizmet paketleri, kurulabilir tek pakette teslim edilir.

SQL Geliştirici Sürümü nedir?

SQL Developer , PL/ SQL uygulamalarınızın eksiksiz bir uçtan uca geliştirilmesi, sorguları ve komut dosyalarını çalıştırmak için bir çalışma sayfası, veritabanını yönetmek için bir DBA konsolu, bir rapor arabirimi, eksiksiz bir veri modelleme çözümü ve verilerinizi taşımak için bir geçiş platformu sunar. Oracle'a 3. taraf veritabanları.

SQL Express'in sınırlamaları nelerdir?

En önemli sınırlama , SQL Server Express'in 10 GB'den büyük veritabanlarını desteklememesidir. Bu, veritabanınızı büyütmenizi engelleyecektir. Ayrıca birçok kullanıcıya ölçeklenmeyi önleyecek bellek limitleri ve bakılması gereken ağır işlem yükleri vardır.

SQL'in sınırlamaları nelerdir?

 • SQL Server Veritabanı Altyapısı tarafından kullanılan maksimum bellek 1 GB'dir.
 • Her ilişkisel veritabanının maksimum boyutu 10 GB'dir.
 • SQL Profili yok.
 • İzleme bayrağı altında özel yönetici bağlantısı.
 • Tek CPU (2008 R2 Express'ten önce).
 • Bir makinede maksimum SQL Server Express örneği sayısı = 16. Bunlar sql'nin sınırlamalarıdır.

SQL Express ne kadar RAM kullanabilir?

1 GB RAM (daha yüksek RAM miktarına sahip bir sistemde çalışır, ancak SQL Server Database Engine örneği başına yalnızca en fazla 1 GB kullanır . "Önerilen: Express Sürümleri: 1 GB Diğer tüm sürümler: En az 4 GB ve artırılmalıdır. en iyi performansı sağlamak için veritabanı boyutu artar.").

SQL Express veya standart olup olmadığımı nasıl anlarım?

SQL Server'ın Tam veya Ekspres Sürüm olup olmadığı nasıl belirlenir
 1. Çalıştır penceresini açmak için Windows Logo Tuşu + R tuşlarına basın.
 2. Aç alanına aşağıdakilerden birini yazın:
 3. SQL Server Yapılandırma Yöneticisi penceresini açmak için Tamam'a tıklayın.
 4. SQL Server Hizmetlerini vurgulamak için tıklayın.
 5. SQL Server (Örnek) hizmetine sağ tıklayın.

SQL Server'da Developer ve Enterprise Edition arasındaki fark nedir?

geliştirici versiyonu
Visual Studio Enterprise Edition'ın bir parçası olarak sağlanan Developer Edition , SQL Server Enterprise Edition ile aynı özellik setini destekler. Ancak, Developer Edition lisansı yalnızca geliştirme çalışmasına izin verir; bu sürümü üretim veritabanı olarak kullanamazsınız.

SQL öğrenmek zor mu?

SQL öğrenmek gerçekten zor değil.
SQL bir programlama dili değil, bir sorgulama dilidir. SQL'in yaratıldığı birincil amaç, sıradan insanların veri tabanından ilgili verileri almasına olanak sağlamaktı. Bu nedenle, SQL'i bir kez öğrendikten sonra, herhangi bir ilişkisel veritabanlarında çalışmaya benzer olmalıdır.

SQL Server'ı nasıl kullanırım?

Microsoft SQL Server Management Studio hesabınıza erişme
 1. Microsoft SQL Server Management Studio'yu başlatın.
 2. Dosya menüsünde Nesne Gezgini'ne Bağlan'a tıklayın.
 3. Sunucu türü liste kutusunda Veritabanı Altyapısı'nı seçin.
 4. Sunucu adı metin kutusuna, hesabınız için SQL küme sunucusunun adını yazın.

SQL Server 2019 ücretsiz mi?

SQL Server her zaman " ücretsiz " bir pasif ikincil çoğaltma içerir (bununla ilgili daha fazla bilgi ileride).

Ekspres Sürüm nedir?

Oracle Database 11g Express Edition (Oracle Database XE), Oracle Database 11g Release 2 kod tabanına dayalı, giriş seviyesi, az yer kaplayan bir veritabanıdır. Geliştirmek, dağıtmak ve dağıtmak ücretsizdir; indirmek için hızlı; ve yönetimi basittir.

SSRS'nin ücretsiz bir sürümü var mı?

Microsoft SQL Server Developer, Standard ve Enterprise sürümlerinin tümü, bir yükleme seçeneği olarak SSRS'yi içerir. Ücretsiz SQL Server Express, sınırlı bir sürüm içerir.

SQL standardı kümelenebilir mi?

SQL Standart Sürüm
SQL Server Standard Edition , yöneticilerin isteyeceği çoğu işlevi sağlayacaktır . Bu, en yaygın yansıtma türünü ve iki küme düğümüne kadar kümelemeyi içerir .