Öğretmen baskısı ile ders kitabı arasındaki fark nedir?

Sordu: Brandon Breia | Son Güncelleme: 25 Mart 2020
Kategori: işletme ve finans yayıncılık sektörü
4.7/5 (1.231 Görüntüleme. 32 Oy)
Öğretmen baskısı , eğitmenlerin materyali daha iyi öğretmesine yardımcı olmak için tasarlanmış bir ders kitabının özel bir sürümüdür. Bir ders kitabının öğretmen baskısı , öğrenci veya normal baskıdan farklı bir uluslararası standart kitap numarasına (ISBN) sahip olabilir. Ayrıca kitabın başlığında kelimeleri “Öğretmen Edition” içerebilir.

Ayrıca soru şu ki, ders kitaplarının sürümleri arasındaki fark nedir?

Kısa cevap, kitap ilk yayınlandığından beri geliştirildi. Pek çok yayıncı, bir kitabın yeni basım statüsüne uygun olması için önemli ölçüde değiştirilmesini veya güncellenmesini gerektirir. Diğerleri yalnızca yazım ve yazım hatalarının düzeltilmesini bekler.

Nasta baskısının ne anlama geldiği de sorulabilir. NASTA için bu kısaltmayı buldum . NASTA Ulusal Devlet Ders Kitabı Yöneticileri Birliği.

Ayrıca şunu da bilin, eğitmen sürümleri öğrenciyle aynı mı?

Eğitmen sürümü – öğretmen sürümü ders kitaplarına bazen ücretsiz sürümler de denir ve normal öğrenci sürümü gibidir . Genellikle okulun adı kitabın kapağında görünür ve ders kitabı genellikle seri üretilen sürümlerden biraz farklıdır (yani, Farklı bölümler, sayfalama vb.).

Bir kitabın değerlendirme kopyası nedir?

Sınav kopyası ders kitapları (örnek kopyalar, inceleme kopyaları ve değerlendirme kopyaları olarak da bilinir), kursları için set metinler veya birincil okuma arayan eğitmenler içindir. Ödeme yerine, kitaplar hakkında geri bildirim ve öğretiminizde kullanılıp kullanılmayacağının onayını istiyoruz.

23 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Eski baskı ders kitaplarını satın almalı mıyım?

Profesöre Eski Baskıların Kabul Edilebilir Olup Olmadığını Sorun
Genellikle, bir kitabın her versiyonunda birkaç değişiklik vardır, ancak birkaç baskıda bu değişiklikler birikir ve ders kitabını önemli ölçüde değiştirir. Çoğu profesör, öğrencilerin kitabın önceki versiyonunu veya hatta ondan daha eski bir versiyonunu kullanan öğrencilerle sorun yaşamaz.

Ders kitabı baskısı gerçekten önemli mi?

Profesör doğrudan metinden ödev vermedikçe, çoğu sınıf için baskı önemli değildir. Sadece okuma gerekliyse, neredeyse hiç önemli değil . Kullanılmış kitapları satın alın, ücretsiz PDF'ler bulun veya kitaplığın yedek kopyalarını kullanın. Matematik muhtemelen en işe yaramaz ders kitabıdır .

İlk baskı kitap neye benziyor?

Yayıncı, telif hakkı sayfasında ' ilk baskı ' veya ' ilk baskı' kelimelerini gerçekten belirtebilir. Telif hakkı sayfasındaki sayıların bir çizgi - tanımlanması için bir başka metod numarası çizgidir. Genellikle, satırda bir tane varsa, o zaman bu bir ilk baskıdır .

Ders kitaplarının neden bu kadar çok baskısı var?

Ders kitapları nedeniyle daha iyi bir bilgi yeni baskısında yayımlanan edilebilir. O kullanılmış kitap piyasadan rekabet karşısında kitap satışını tutmanın tek yolu bu çünkü Ancak bazen onlar her birkaç yılda yeni sürümleri yayınlanan ediyoruz.

2. baskı ne anlama geliyor?

Yayıncı tanımları
Bir önceki ders kitabı payları "ikinci baskısında" olarak sadece aynı konu olduğunu, çünkü başparmak bu kurala istisnalar (lar) bir "ikinci baskısında" farklı bir biçime sahip yeni ders kitabı, başlık ve / veya yazar olarak isimlendirilmesi içerir ilk baskı olarak kabul edilir.

İlk baskı ile ilk baskı arasındaki fark nedir?

Bir kitap ilk kez satıldığında, buna kitabın " ilk baskısı " denir. Oldukça basit, bir kitabın ilk baskısıdır (kitap prova/ön kopyadan sonra). Teknik olarak “ Birinci Baskı ” ifadesi, ilk baskı ile aynı ilk baskının ek baskılarından oluşur.

Ders kitaplarının yeni baskıları ne sıklıkla çıkıyor?

Yayıncıların yaklaşık yüzde 70'i her üç veya dört yılda bir kitaplarının yeni bir baskısını yayınlıyor. Pearson ve McGraw Hill gibi büyük yayıncıların bilançoları için yeni baskılar çok önemliydi; normalde önceki sürümlere göre önemli bir primle gelirler (maliyette yüzde 60'lık bir fark).

Birinci baskı ve ikinci baskı kitaplar arasındaki fark nedir?

Baskı, bir kitabın bir baskı çalışmasıdır. Dolayısıyla, matbaacıdan bir kitabın 10.000 kopyasını basmasını isterseniz ve sonra hepsini satar ve geri dönüp 7.500 kopya daha isterseniz, ilk 10.000 kopya ilk baskıdır; sonraki 7.500 kopya ikinci baskıydı. Bu iki baskılar aynı baskısında vardır.

öğrenci baskısı ne demek?

Öğrenci baskısı kitapları herhangi bir kolej, enstitü ve diğer kuruluşlar tarafından yayınlanır, ancak standart baskı kitaplar yazar tarafından yayınlanır. Öğrenci baskısı kitaplar tüm konuyu kolay ve kısa bir şekilde tanımlar, ancak standart baskı kitaplar uzun ve daha ayrıntılı tanımlar.

öğretmen baskısı ne demek?

Öğretmen baskısı , eğitmenlerin materyali daha iyi öğretmesine yardımcı olmak için tasarlanmış bir ders kitabının özel bir sürümüdür. AbeBooks'a göre, öğretmen sürümleri öğrenci sürümleriyle neredeyse aynıdır, ancak bunlar ek notlar ve kaynaklar içerir ve genellikle ders kitabında verilen sorunlara veya ödevlere cevaplar sağlar.

Öğretmen sarmalı sürümü ne anlama geliyor?

her şeyden önce, her öğretmen baskısı sayfasına daha küçük bir formatta yerleştirilmiş öğrenci sayfaları ile, öğrencileri motive etmenin, dersi uzatmanın, öğrencilerin deneyimlerini zenginleştirmenin yolları da dahil olmak üzere, bunların "sarılmış" ek bilgileriyle, öğretmen sarmalı baskı harikadır. ve özel ihtiyaçları olan öğrencilere vb. hitap etmek,

Eğitmen Sürümü Ders Kitaplarını satabilir misiniz?

Örneğiniz doğru olsa da, yalnızca üniversiteye yönelik Eğitmen Sürümü kitaplarına izin verilmemektedir. Öğretmen Sürümü genellikle bir lise kitabına atıfta bulunur ve genellikle bunların satılmasına izin verilir. Sen ve olmayan hangilerinin bilmek gerekiyor.

Açıklamalı eğitmen baskısı ne anlama geliyor?

Öğretmen Sürümleri ve Açıklamalı Eğitmen Sürümleri : Teacher's Editions , öğretim topluluğunu hedefleyen ders kitaplarıdır. Açıklamalı Eğitmen Sürümleri genellikle kitabın öğrenci sürümüne eklenen yanıtları ve/veya eğitmen notlarını içerir.

Öğretmen baskısı ders kitapları nelerdir?

AbeBooks'ta bulunan öğretmen baskısı ders kitapları kopyaları biyoloji, kimya, işletme, matematik, fizik ve diğer tüm ana konuları kapsar. Yazışma yoluyla ders alan öğrenciler, cevapları açıklamak veya uygulama problemleriyle ilgili kendi çalışmanızı kontrol etmek için öğretmen baskısı ders kitaplarını yararlı bulacaktır.

Profesörler ücretsiz ders kitapları alıyor mu?

Evet, biz profesörler bedava kitap alırız. Yayıncılar onları bize gönderiyor. Yayıncıların temsilcileri, örneğin Edebiyata Giriş dersi verdiğinizi görürler ve bu nedenle, dersi bir sonraki öğretişinizde öğrencileriniz için sipariş edeceğinizi umarak, henüz yayınladıkları yeni Lit'e Giriş ders kitabını size gönderirler.

Sınav kopyası nedir?

Bazı yayıncılar için " sınav kopyası " yalnızca inceleme içindir ve bir ders için benimsemediğiniz sürece onu iade etmeniz (veya ödemeniz) beklenir. Bu, daha özel metinler için olma eğilimindedir.

Bir kitabın masa üstü kopyası nedir?

Bir " masa kopyası ", bir öğretim üyesinin bir sınıfta kullanmak üzere seçtiği bir ders kitabının ücretsiz bir kopyasıdır . Bölüm veya öğretim üyesi bu kitapların dağıtımını doğrudan yayınevi veya yayınevi temsilcisi ile görüşerek sağlar.