Mobil Web Uygulaması ile Mobil yerel uygulama arasındaki test yaklaşımlarındaki fark nedir?

Sordu: Sena Wolff | Son Güncelleme: 15 Mart 2020
Kategori: teknoloji ve bilgi işlem web geliştirme
4.7/5 (305 Görüntüleme . 15 Oy)
Mobil web uygulamaları test hem web tarayıcıları test ve yerli / hibrit mobil uygulamaları test farklıdır. Mobil cihazlar ve bilgisayarlar arasındaki farklılıklar nedeniyle tarayıcılardan farklı bir yaklaşım ve oluşturulma biçimleri nedeniyle yerel /hibrit uygulamalardan farklı bir yaklaşım gerektirir .

Burada, bir web uygulamasını test etmek ile bir mobil uygulamayı test etmek arasındaki temel farklar nelerdir?

Zıtlığın temel olarak farklı gereksinimlerde, test yöntemlerinde ve gerekli araçlarda olduğunu gördük. En belirgin farklardan biri, mobil uygulamaların web uygulamalarından daha fazla kullanıcı, daha çeşitli cihazlar için tasarlanmış olmasıdır. Otomatik test aşağıdakiler için kullanılır:

 • modül ve kütüphane testleri.
 • UI / UX eşleşmesi.
 • API.

Benzer şekilde, yerel uygulama ile web uygulaması nedir? web uygulamaları . Yerel mobil uygulamalar , Apple iPhone için iOS veya bir Samsung cihazı için Android gibi belirli bir platform için oluşturulmuştur. Bir uygulama mağazası aracılığıyla indirilir ve kurulurlar ve GPS ve kamera işlevi gibi sistem kaynaklarına erişimleri vardır. Mobil uygulamalar cihazın kendisinde yaşar ve çalışır.

Ayrıca, Mobil yerel uygulama testi nedir?

Yerel mobil uygulama testi , uygulamanın diğer cihazlar için değil, belirli bir cihaz için özel olarak yapıldığı anlamına gelir. Android için oluşturulmuşsa, yalnızca Android ile çalışır. Belirli cihazlar için yapıldığı için, tüm cihaz özelliklerinden tam olarak yararlanır.

Yerel mobil uygulamanın mobil web uygulamasına göre bazı avantajları nelerdir?

Yerel Uygulamaların Avantajları Yerel uygulamalar etkileşimlidir, sezgiseldir ve kullanıcı girişi ve çıkışı açısından daha sorunsuz çalışır. Yerli gelişme erişimine seçilen işletim sisteminin tam özellik kümesini geliştiricileri sağlar. Yerli uygulamaların kullanıcı deneyimi, web uygulamaları veya hibrid uygulamalara çok daha üstündür.

36 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Mobil test nasıl yapılır?

Mobil uygulama testi , elde taşınabilir mobil cihazlar için geliştirilen uygulama yazılımının işlevselliği, kullanılabilirliği ve tutarlılığı açısından test edildiği bir süreçtir. Mobil uygulamalar ya önceden yüklenmiş olarak gelir ya da mobil yazılım dağıtım platformlarından yüklenebilir.

Bir API'yi nasıl test edersiniz?

API Testinin En İyi Uygulamaları:
 1. Test senaryoları test kategorisine göre gruplandırılmalıdır.
 2. Her testin üstüne, çağrılan API'lerin bildirimlerini eklemelisiniz.
 3. Parametre seçimi, test senaryosunun kendisinde açıkça belirtilmelidir.
 4. API işlevi çağrılarına öncelik verin, böylece test edenlerin test etmesi kolay olur.

Mobil uygulamaları nasıl test edersiniz?

Mobil uygulamanızın hem dikey hem de yatay ekran modu için test edilmesini sağlayın. iOS ve Android için geliştirme menüsü seçeneklerini kullanın. Test için emülatörleri ve simülatörleri ihmal etmeyin (ama kötüye kullanmayın). Uygulamanızın performansını doğrulayın.

Mobil Web testi nedir?

Mobil Web Testi . Test , farklı masaüstü tarayıcıları kullanılarak yapılır – Internet Explorer, Mozilla Firefox, Google Chrome ve diğerleri. Test , tek bir tarayıcı kullanılarak yapılır – farklı mobil tarayıcıları taklit eden Google Chrome. Testler, bilgisayarda yüklü olan desteklenen herhangi bir web tarayıcısı ile çalışabilir.

Web uygulaması testi nedir?

Web uygulama testi , uygulama arayüzlerinin ve diğer işlevlerin test edildiği web'de barındırılan uygulamaları test etmek için özel olarak benimsenen bir yazılım test tekniğidir.

Test nedir ve test türleri nelerdir?

Fonksiyonel Test türleri şunları içerir:
 • Birim Testi.
 • Entegrasyon Testi.
 • Sistem Testi.
 • Sağlık Testi.
 • Duman Testi.
 • Arayüz Testi.
 • Gerileme testi.
 • Beta/Kabul Testi.

İstemci/sunucu testi ile web tabanlı test arasındaki fark nedir?

Masaüstü uygulamalarında GUI, arka uç ve yükleme gibi uygulama özelliklerini test ediyoruz. 6. Client Server'da GUI gibi uygulamaların özelliklerini her iki tarafta, işlevsellik test ediyoruz. Web uygulaması testinde uygulama işlevselliğini, işletim sistemi uyumluluğunu ve tarayıcı uyumluluğunu test ederiz.

Android işletim sisteminin avantajları nelerdir?

Android , ayarlarda hızlı değişiklikler yapar. Farklı uygulamaları ve görevleri etkinleştirerek android işletim sisteminden yararlanabiliriz . Android ucuza yapar ve daha düşük maliyetlerle daha iyi performans sağlar. Açık kaynak ve açık çerçevedir.

Bir uygulamayı nasıl test edersiniz?

Uygulama Testi için bir yaşam döngüsü dört aşamadan oluşur.
 1. Uygulama gereksinimlerine göre test planları tasarlayın.
 2. Manuel test senaryoları ve otomatik test komut dosyaları geliştirin.
 3. Uygulama gereksinimlerini doğrulamak için fonksiyonel testler yürütün.
 4. Yük testleri gerçekleştirin ve uygulama performansını ayarlayın.

Yerel Uygulama örneği nedir?

Yerel geliştirme, cihazla ve kamera, kişi listesi, GPS vb. gibi özellikleriyle tam bütünlükten yararlanır. Yerel uygulama örnekleri şunlardır: Google Haritalar, LinkedIn, Twitter, Telegram, PokemonGo, vb. Bu örneklerde hem yerel Android hem de iOS bulunur uygulamalar

Uygulamamın karma mı yoksa yerel mi olduğunu nasıl anlarım?

Ayarlar'dan Geliştirici Seçenekleri'ne gidin ve Düzen sınırlarını göster'i açın. Ve sonra uygulamayı çalıştırın ve düzen vurgulanır. Vurgulanan çok sayıda dikdörtgen varsa, yereldir . Aksi takdirde hibrit .

Mobil test neden önemlidir?

Mobil Uygulama Testi , kuruluşların birden çok platformda ölçeklenebilir ve erişilebilir uygulamalar oluşturmasını sağlar. İşlevselliği, kullanılabilirliği ve tutarlılığı açısından test ederek bir uygulama yazılımı oluşturma sürecidir. Bu, manuel testin yanı sıra otomasyonla da yapılabilir.

Mobil cihazlarda uygulamaların anlamı nedir?

Mobil uygulama , masaüstü veya dizüstü bilgisayarlar yerine akıllı telefonlar ve tabletler gibi küçük, kablosuz bilgi işlem cihazlarında kullanılmak üzere özel olarak geliştirilmiş bir yazılım uygulamasıdır. Üçüncü bir kategori olan hibrit uygulamalar , hem yerel hem de Web uygulamalarının öğelerini birleştirir.

WhatsApp karma bir uygulama mı?

Yerel Uygulamaları ve Karma Uygulamaları Anlama
Yerel uygulamalar en yaygın olanlardır. iOS için Swift veya Android için Java gibi belirli bir dilde kodlanırlar. Popüler bir örnek WhatsApp'tır .

Mobil otomasyon nedir?

: Calabash, otomatikleştirilmiş UI Kabul Testlerini etkinleştirmek için kullanılan bir otomasyon çerçevesidir. iOS ve Android gibi farklı mobil platformları destekler. Bunu kullanarak yerel, mobil web ve hibrit gibi farklı mobil uygulamaları otomatikleştirebiliriz .

Facebook bir web uygulaması mı?

Web uygulamaları veya web uygulamaları , internetin çalışma şeklinin büyük bir parçasıdır! Facebook , Gmail (veya herhangi bir popüler e-posta web sitesi) ve hatta Udacity'nin sınıfı bile popüler web uygulamalarına örnektir.

Facebook yerel bir uygulama mı?

Facebook'un mobil uygulaması React- Native ile yazılmıştır. Facebook tarafından geliştirilen ve sürdürülen JavaScript tabanlı bir çerçevedir. Sorunuzu yanıtlamak için - bu bir Hibrit uygulamadır . Bir Android uygulaması melezi, bir web uygulaması veya yerel için en iyisi hangisi?