Florida'daki DUI yasası nedir?

Sordu: Nadezda Dogmarov | Son Güncelleme: 22 Şubat 2020
Kategori: otomotiv otomobil sigortası
5/5 (57 Görüntüleme. 22 Oy)
Florida'da, bir sürücünün sürüş veya sırasında “etkisi altında” ya da bir kan alkol konsantrasyonu (BAC) olan bir aracın gerçek fiziksel kontrol olmak için bir DUI alabilirsiniz. %08 veya daha fazla. Normal yetilerden tam olarak yoksun bırakılan bir sürücü, etki altında sayılacaktır.

Buna göre, Florida'da ilk kez DUI'nin cezası nedir?

İlk Kez DUI Mahkumiyetinde Karşılaşabileceğiniz Cezalar . Florida eyaletinde ilk kez DUI suçundan mahkûmiyet 1.000 dolara, altı aya kadar hapis, altı aya kadar ehliyetinizi kaybetme olasılığı ve elli saatlik toplum hizmetine mal olabilir.

Ek olarak, Florida'da bir DUI aldıktan sonra araba kullanabilir misiniz? Eğer 'Florida'da bir DUI tutuklandı oldum, yalnızca lisansınızı kurtarmak için 10 gün var. Sizin ehliyet derhal DUI için tutuklama üzerine askıya alınır. Önümüzdeki 10 gün için yalnızca çalışmak için veya bir izin olarak bilet kullanarak iş amaçlı tahrik edebilir.

Bunu göz önünde bulundurarak, Florida'da DUI için cezalar nelerdir?

Standart bir ilk suç DUI'si , 500 ila 1000 ABD Doları arasında değişen para cezaları taşır. Ama eğer BAC'niz . %15 veya daha fazla veya 18 yaşından küçük bir yolcunuz varsa, cezalar 1000$ ile 2000$ arasında olacaktır. Ve başka bir kişinin "ciddi bedensel yaralanma" yaşadığı DUI'ler için para cezaları 5000 dolara kadar çıkabilir.

DUI Florida'da bir suç mu?

Florida'da , ilk suç DUI neredeyse her zaman bir kabahat olarak kabul edilir. Bununla birlikte, bir DWI'nin bir suç olarak kabul edilebileceği zamanlar vardır. Ağır DUI'ler, bazen yıllarca hapis ve binlerce kişiye kadar uzanan para cezaları gerektiren çok daha sert cezalar gerektirir.

30 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

İlk suç DUI ne kadar kötü?

İlk DUI için Ceza
Genel olarak, ilk DUI suçlamanız kabahat suçu olarak kabul edilecek ve para cezası, kamu hizmeti, lisans askıya alma ve olası denetimli serbestlik ile cezalandırılacaksınız. Ancak, diğer faktörler geliştirilmiş cümle ya cezalar sonuçlanan senin şarj seviyesini veya doğasını değiştirebilir.

First DUI için bir avukata ihtiyacım var mı?

Bir sürücü suçunu kabul etmeye karar verir ve ardından ilk DUI veya DWI suçundan hüküm giyerse, teknik olarak sadece suçunu kabul etmek için bir avukata ihtiyaçları yoktur . Ancak, uzun süreli sonuçları olan böyle kalıcı bir karar vermeden önce her zaman tavsiyelerini vermesi için bir avukat almalısınız .

DUI'den sonra lisansımı tutabilir miyim?

Bir DUI Mahkumiyetinden Sonra Lisansınızı Korumak
Motorlu Araçlar Departmanına (DMV) göre, bir DUI için alınan bir lisansın askıya alınmasına itiraz edebilirsiniz. Eğer ücretleri mahkemede azaltılmış alabilirsiniz bile, yine de lisans askıya olabilir.

DUI'den sonra lisansımın askıya alınmasını nasıl önleyebilirim?

Lisansın otomatik olarak askıya alınmasını önlemek için, bireyin bir eyalet motorlu taşıtlar departmanı (DMV) duruşması talep etmesi gerekir. DMV, DUI davası daha sonra reddedilse veya lisans askıya alınmaması için ücretler düşürülse bile lisansı iptal etme hakkına sahiptir.

Florida'da DUI lisansınızı mı kaybettiniz?

A DBB Şarj In Florida karşısında ise, hemen Ehliyet Kaybedeceğim.

İlk DUI mahkumiyetinizse, aracınıza el konulacak veya hareketsiz hale getirilecek mi?

İlk DBB mahkumiyet için, suç veya sanığın adına kayıtlı herhangi bir araç karışan araç esere el koymasının edilmelidir veya on gün süreyle hareketsiz. İkinci bir mahkumiyet için baraj veya immobilizasyon otuz günlük bir süre için olmalıdır.

Florida sıfır tolerans durumu mu?

Florida'da 21 yaşın altındaki sürücüler için Sıfır Tolerans yasası vardır. 21 yaşın altındaki, kolluk kuvvetleri tarafından durdurulan ve kan alkol seviyesi (BAL) . 02 veya üstü, Florida ehliyetlerini altı ay süreyle otomatik olarak askıya alır. 02 limiti gerçekten tek bir içki içip araba kullanamayacağınız anlamına gelir.

DUI ile araba kullanabilir misin?

Eğer bir DUI, hemen ehliyet el koyma olacak tutuklandı memuru tutuklandı varsa. Herhangi bir nedenle tutuklama zamanda bu düzenlenmemiş olsaydı, DMV hem gönderilecektir. Ancak bu geçici ehliyete sahip değilseniz , tüm sürüş ayrıcalıklarınız askıya alınır.

Bir DUI için kefalet ne kadar?

DUI için Kefalet Tutarları
Ne kadar çok tutuklama ve mahkumiyetiniz olursa, DUI kefalet tutarınızın o kadar yüksek olmasını bekleyebilirsiniz. Bir kabahat DUI tahvili 500 ila 10.000 ABD Doları arasında değişebilir; suç DUI tahvil tutarları, önceki suç geçmişinize bağlı olarak 50.000 ABD Dolarına kadar çıkabilir.

2. DUI için hapis cezasından kaçınabilir miyim?

2. mahkemenin yargılandığı mahkemenin bir uyuşturucu mahkemesi varsa, uyuşturucu mahkemesi programına katılmak hapisten çıkmanın bir yolu olabilir. Bu arada, OWI'den tutuklanırsanız ve kimyasal test yaptırmayı reddederseniz, Dışişleri Bakanı ehliyetinizi 1 yıl süreyle askıya alabilir ve muhtemelen de alacaktır .

Bir DUI için cezalar nelerdir?

Önceden herhangi bir DUI veya DWI suçlaması olmaksızın ilk DUI'den hüküm giydiyseniz, olası cezalar şunları içerir:
  • 1.000 ABD Dolarına kadar para cezası;
  • Bir yıla kadar hapis cezası;
  • Lisansınıza toplam 12 puan eklendi; ve.
  • Sürücü belgesinin altı aya kadar askıya alınması.

İlk DUI'm için hapse girecek miyim?

Hapis Zamanı. Tüm devletler, ilk -offense DBB veya DAG bir kabahat olarak sınıflandırılır ve hapiste altı aya kadar cezası. Bu hapis süresi belirli koşullar altında artırılabilir. Müteakip suçlar genellikle birkaç aydan bir yıla kadar hapis cezalarıyla sonuçlanır.

Florida'da bir DUI'yi nasıl sildirirsiniz?

DUI kayıtlarınızı mühürlemek veya silmek için önce Florida Hukuk Uygulamaları Departmanına bir başvuruda bulunmanız gerekir. Parmak izleriniz gibi öğeleri eklemeniz gerekecek ve mahkemeden veya sizi tutuklayan kolluk kuvvetlerinden davanın tasdikli bir değerlendirme formunu almanız gerekecek.

DUI lisansı askıya alma süresi ne kadardır?

Genel Süspansiyon .
10 gün sonra, bir lisans altı (6) ay ila bir (1) yıl süreyle askıya alınabilir. İlk kez DUI mahkumiyeti, en az 180 günlük zorunlu bir askıya alma gerektirir. Ancak, bir DUI tutuklaması mutlaka mahkumiyet anlamına gelmez.

0.08 alkol seviyesi nedir?

(BAC) kan alkol oranı 0.08% veya daha yüksek olduğunda size BAC veya 0.08% üzerinde olduğunda etkisi altında sürüş şüphesiyle (DBB) tutuklanmak belli olmakla birlikte, yasal olarak ABD'de engelli olarak kabul ediyoruz BAC'niz %0,00'un üzerinde herhangi bir seviyedeyse yine de ücretlendirilebilirsiniz.