Yüksek verimli bir gaz ocağının verimliliği nedir?

Sordu: Shalini Petersmann | Son Güncelleme: 13 Ocak 2020
Kategori: ev ve bahçe iç çevre kalitesi
4.2/5 (200 Görüntüleme . 40 Oy)
Standart verimli bir fırın , yıllık %80 yakıt kullanım verimliliği (AFUE) sağlar. Bu tip fırınlarda doğal gazın ürettiği enerjinin %20'si egzoz olarak dışarı atılır. Yüksek verimli fırınlar %90 veya daha fazla AFUE sunar. Bu günlerde %95 AFUE, yeni gazla çalışan fırınlar arasında yaygın bir derecelendirmedir.

Bu nedenle, buna değer yüksek verimli bir fırın mı?

%95 AFUE derecesine sahip bir fırın , evinizi ısıtmak için %80 AFUE derecesine sahip bir üniteden önemli ölçüde daha az yakıt (doğal gaz) gerektirir. Daha yüksek verimli fırınlar önceden daha pahalıya mal olma eğilimindeyken, ev sahiplerinin her yıl ısıtma maliyetlerinden tasarruf etmelerini sağlar.

Benzer şekilde, fırın verimliliği nedir? Merkezi bir fırın veya kazanın verimliliği , yıllık yakıt kullanım verimliliği (AFUE) ile ölçülür. Spesifik olarak, AFUE, bir fırın veya kazan tarafından tüketilen toplam yıllık fosil yakıt enerjisine kıyasla fırın veya kazanın yıllık ısı çıktısının oranıdır.

Buna göre, yüksek verimli bir gaz ocağı nasıl çalışır?

Gaz Fırınlarının Türleri Yoğuşmalı Gaz Fırını : Yüksek verimli bir fırın (%90 AFUE veya daha yüksek ), daha yüksek verimliliğe ulaşmak için yoğunlaştırılmış egzoz gazlarından gelen havayı ısıtmak için ikinci bir ısı eşanjörü kullanır. Yüksek verimli bir yoğuşmalı fırın , özel havalandırma gerektirir.

20 yıllık bir fırın ne kadar verimli?

20 - yıl - eski fırınları ABD Enerji Bakanlığı'na göre% 78 veya daha az bir yıllık yakıt kullanım verimliliğini veya AFUE var. AFUE, HVAC endüstrisinde kullanılan temel enerji verimliliği derecelendirme sistemidir.

33 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

En iyi yüksek verimli fırın nedir?

Önde Gelen Markalara Göre Gaz Ocağı Fiyatları
markalar Yalnızca Birim Birim Kurulum Maliyeti
reem $1115 2.955$
ruud $1,105 2.955$
Tempstar 1.580$ $4,950
Trane 1300$ 3.650$

30 yıllık fırınımı değiştirmeli miyim?

İzlediğiniz mantık ne olursa olsun, 30 yıl işareti, fırınınızdan beklemeniz gereken maksimum kullanım ömründe veya buna yakındır. Fırınlar 30 yıl veya daha uzun süre dayanabilse de çoğu uzman, mevcut üniteniz 15 yaşında olduğunda yeni bir fırın için alışverişe başlamanızı tavsiye eder.

Yüksek verimli fırınlar ne kadar dayanır?

Bazı fırınlar 40 yıl (son derece nadir) üzerinden sürebilir iken, tipik bir gaz fırını ortalama ömrü 15-30 civarında yıldır. Sürece yıllık fırın programlı bakım gibi, sizin fırın kolayca son 15 yıldan gerekir.

Fırınlar zamanla verim kaybeder mi?

Zamanla , bir fırının eskime ve aşınmaya bağlı olarak verimini kaybetmesi yaygındır. Ancak, fırınınızın verimliliğini artırmak için yapabileceğiniz , ısıtmayı iyileştirecek ve daha düşük faturalara neden olacak birkaç şey vardır.

Yüksek verimli fırınlar daha uzun süre dayanır mı?

Fırınlarda Daha Yüksek Verimlilik için Ticaret Dayanıklılığı
Ekstra fan motorları aşınır ve değiştirilmesi gerekir. Elektronik ateşleme, temizlemeyi ve sonunda değiştirmeyi gerektiriyordu. Basitçe söylemek gerekirse, bugünün yüksek - verimli gaz fırınları olmaz son sürece eski yerçekimi fırını olarak.

80 verimli fırının maliyeti nedir?

Doğal Gaz & Propan Fırını Maliyetleri
Orta seviye verimlilik (%80 AFUE) 900-1,800 dolar
Orta seviye verimlilik (%80 AFUE), AC üniteli 2500$-5,000$
Yüksek verimlilik (%94 AFUE) 2000-3000$
duvar 1.200-1.700$
Birim 1.000-4.800$

Yüksek verimli bir fırının taze hava girişine ihtiyacı var mı?

Yüksek verimli fırınları dışarıdan doğrudan havayı çekmek için, fırın kendisi daha iyi. Aksi fırın bulunan odadan çizilmiştir ki içindeki havayı değiştirmek için konvansiyonel fırınlarda açık baca sırayla taze hava girişi gerektiren izin vermiyor nem kaçışı.

96 fırın ekstra paraya değer mi?

% 96'lık bir AFUE gazlı fırın , hattın en iyisidir, güçlü ve verimlidir. Tipik bir gaz fırını yaklaşık %80 verimlidir. Bu bonus %16 ekstra paraya değer mi? Sonuçta,% 80 AFUE gaz fırını ve bir% 96 AFUE gaz fırını arasındaki fiyat farkı bir şey değildir.

Değişken hızlı bir fırın ekstra paraya değer mi?

En iyi haber… Değişken hızlı bir fırın motoru, standart bir fırın motorundan %80-85 daha verimlidir. Bu nedenle, %90'dan %96 verimli bir fırına yükseltecekseniz, değişken hızlı bir fırın motoruna sahip olduğundan emin olun ve yılda 400$'a varan enerji tasarrufunun keyfini çıkarın. Aksi takdirde yatırım yapmaya değmez .

2 kademeli bir fırın buna değer mi?

İki Aşamalı Isıtmanın Faydaları
Daha düşük fan hızı, daha az gürültü anlamına gelir. Daha uzun çalışma süreleri, havanın daha uzun süre dolaşmasını sağlayarak iç mekan hava kalitenizi artırır. Daha az duruş ve kalkış, bileşenlerin aşınmasını azaltarak ömrünü uzatır. Fırını gereksiz yere yüksek devirde çalıştırmayarak enerji tasarrufu yapmış olursunuz .

Yüksek verimli fırınlar tasarruf sağlar mı?

Yüksek bir verim fırın paradan tasarruf edebilirsiniz. Birinci sınıf fırınlar , enerjisinin yalnızca yüzde 4'ünü kaybederek yüzde 96'lık bir yıllık yakıt kullanım verimliliğine (AFUE) sahip olabilirken, verimliliklerini büyük ölçüde azaltan faktörler devreye girebilir.

2 aşamalı bir fırın gerçekten tasarruf sağlıyor mu?

İki kademeli fırınınız fazla yakıt yakmadığından enerji maliyetlerinden tasarruf sağlar. İki aşamalı fırınınız gaz tasarrufu sağlar çünkü dışarısı orta derecede soğukken ısı eşanjörüne o kadar fazla yakıt boşaltmaz.

Yüksek verimli fırınlar daha sık mı çalışır?

İlk başta düşündüğünüzün aksine, yüksek verimli fırınlar daha sık çalışır . Ancak bu , daha fazla enerji kullandıkları anlamına gelmez. Daha sık koşarak, çok çalışmak zorunda kalmadan evinizin daha eşit bir sıcaklıkta tutulmasını sağlayabilirler.

Yeni fırınlar neden daha verimli?

Yeni bir çok aşamalı fırın gerektiğinde daha düşük kapasitede çalışabilir, enerji tasarrufu sağlar ve aynı zamanda ısıyı evin içinde daha eşit bir şekilde dağıtmaya yardımcı olur. Değişken hızlı fanlar: İki kademeli brülörlerde olduğu gibi fırınlardaki değişken hızlı fanlar da maksimum kapasiteden daha düşük devirde çalışarak daha az enerji harcayarak değişebilir.

Hangi marka fırın daha iyidir?

İşte bugün piyasadaki en iyi fırın markalarından bazılarının hızlı bir özeti:
  • Amerikan Standart Fırınlar. American Standard fırın üniteleri, sektördeki en güvenilir markalardan biridir.
  • Amana Gaz Ocağı Üniteleri.
  • Bryant Fırınları.
  • Taşıyıcı Fırınlar.
  • Daikin Fırınları.
  • Goodman Gaz Fırınları.
  • Lennox Fırınları.
  • Reem Fırınları.

80 verimli fırın iyi midir?

Standart verimli % 80'lik bir fırında , doğal gazın içerdiği ısının %20'si fırın havalandırmasına atılır. AFUE'si %90 veya üzerinde olan bir yoğuşmalı fırın , kaybedilen ısıyı geri kazanmak için ikincil bir ısı eşanjörü içerir. Bir fırın ne kadar verimli olursa, ısıtma için enerji faturanız o kadar düşük olur.

Bir fırının verimini nasıl ölçersiniz?

Fırının kullandığı enerji miktarını, yarattığı faydalı ısıtma enerjisi miktarına bölersiniz. Sonuç, fırın enerjisinin ne kadarının evinizi ısıtmak için kullanıldığını gösteren, yüzde olarak ölçülen bir sayıdır.