Sıçramanın açıklaması nedir?

Soruldu: Beralides Phadkar | Son Güncelleme: 24 Nisan 2020
Kategori: kitaplar ve edebiyat kurgu
4.3/5 (832 Görüntüleme . 38 Oy)
" Sıçrayış " adlı kısa öykünün konusu, eskiden sirkte akrobat olan bir annenin çocuğunun hayatını nasıl kurtardığıyla ilgilidir. Fuar, ya da arka plan, New Hampshire evinde yaşlı bir kadın olarak anne açıklayan kısa önsözünde ile başlar.

Ayrıca bilmek için, hikayenin doruk noktası olan sıçrama nedir?

Sıçrayışhikayesinin doruk noktası , anlatıcının evinin nasıl yandığını anlattığı ve kaçamayacakmış gibi göründüğü zamandır. Anne pencereden ona bakar ve alevler çok büyük olduğu için çıkış yolu olmadığını bilir.

İkincisi, sıçramanın çatışması nedir? Louise Erdrich'in The Leap'teki çatışması , kimin hayatını kurtaracağının seçiminde ve iki kez ortaya çıkıyor. Anlatıcı, nasıl ortaya çıktığını anlatıyor. Bunu yaparken, annesinin kimin hayatını/hayatını riske atacağı ve kimin kurtaracağı konusunda bir seçim yapmak zorunda kaldığı iki olayı anlatıyor.

Benzer şekilde, sıçramanın anlatımında anne hakkında hangi bilgilerin verildiği de sorulabilir.

Leap ifade fuar anlatım ve anne açıklama ve nasıl o bir trapez aktör olarak onun eski işi bırakmak zorunda olduğunu. Annesi katarakt teşhisi konmadan önce trapez oyuncusu olarak çalışıyordu. İşini bırakmayı hiç istemiyordu.

Sıçrama'daki hangi satır bir öngörü örneğidir?

" Sıçrayış " taki bu tür incelikli öngörülere bir örnek , anlatıcının merhum Bay Avalon'u, "kollar ve bacaklarda uzman" olan babasıyla, bir erken olayı ve sonraki bir olayı önceden haber vermenin bir yolu olarak paralelleştirmesidir.

20 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Sıçramanın hikayesi nedir?

Bu kısa hikaye çoğunlukla anlatıcının sirk sanatçısı olan annesi Anna hakkındadır. Hikayede üç sıçrama var ve her sıçrama Anna hakkında bir şeyler anlatıyor. İlk sıçrama , Anna'nın kendi hayatını kurtardığı zamandı. Bu, ilk kocası Harold Avalon ile bir eylem sırasındaydı ve bir yıldırım çarptı ve neredeyse ölüyordu.

Sıçramadaki ayar nedir?

Hikaye New Hampshire'da geçiyor.

Sıçramayı kim yazdı?

Sıçrama, Jonathan Stroud'un 2001 yılında yayınlanan bir fantastik romanıdır.

Louise Erdrich'in sıçrama teması nedir?

Louise Erdrich'in " Sıçrayış " teması , hayatta kalmanın genellikle aklı kullanma yeteneğine bağlı olmasıdır. Anlatıcının annesi, ilk kocasıyla yaptığı trapez eylemi sırasında çadır direğine yıldırım düştüğünde hızlı düşünme sergiler.

Anna'nın hikayede yaptığı üç adım nedir?

Harold ( Anna'nın kocası) ve doğmamış çocukları. Anna'nın hikayede yaptığı üç adım nedir ? 1) Trapezdeki gerçek sıçrama ; 2) okumayı öğrenmenin ve yeni bir hayata başlamanın mecazi sıçraması ; ve 3) yangın sırasında ağaçtan pencereye kelimenin tam anlamıyla sıçrama .

Anlatıcının annesinin mesleği neydi?

Uzman Cevapları bilgisi
Anlatıcının "aşırı unsurlar" içinde rahatça yaşayan annesine atıfta bulunması, hem eski mesleği hem de şimdiki durumunu yansıtan gözleri bağlı bir trapez sanatçısı (aslında kör olması) tarafından desteklenmektedir.

15 21. satırlar nasıl bir geçmişe dönüş görevi görür? Hikayenin geri kalanı hakkında ne gibi ipuçları veriyorlar?

15-21 arasındaki satırlar , yazarın geçmiş bir deneyimin ayrıntılarını hatırladığı bir geçmişe dönüş görevi görür . 'Sıcak gümüşten bir iğne, ateşten bir iplik' sözünden bahseden yazar, hikâyenin ilerleyen bölümlerinde anlatılan ateşi ima eder.

Anlatıcının annesinin ilk kocasına sıçramada ne oldu?

Yıldırım çarptığında, anlatıcıların annesi ve kocası kör bir trapez setinin ortasındaydı. Anne yakaladı ederken yıldırım kutup ve hamile iken ellerini yanan düzenlenen vurdu üzerine Kocası ölümünden düştü. Koca öldü, çocuk da öldü.

Sıçrayan Anna kim?

" Sıçrayış "ta, anlatıcı kendini eski bir trapez sanatçısı olan annesi Anna'ya borçlu hissediyor. Anlatıcının babası olan ikinci kocasını kısa süre önce kaybetmiş olan şimdi yaşlı Anna'nın yanına taşınır.

Avalonlar gösteri yaparken sirk çadırına yıldırım düştüğünde ne oldu?

Avalonlar büyük bir sirk çadırında gözleri bağlı cüretkar trapez gösterilerini yapıyorlar. Aniden, bir yıldırım şimşek çadıra çarpar , hemen çökmeye başlar ve Harold'ın ölümüne neden olur. Hamile olan Anna, yıldırım çarpmasından dolayı hala sıcak olan örgülü bir teli yakalayarak hayatta kalır.

İlk üç paragrafta Anna hakkında hangi bilgiler verilmektedir?

Louise Erdrich'in "Sıçrayış" adlı kısa öyküsünün ilk üç paragrafında , anlatıcı, annesi Anna'yı sıçrayan bir trapez sanatçısı olarak geçmişine bağlamak ve onu yakalamak için mevcut savunmasız körlük durumunu anlatmak için annesi Anna hakkında birkaç farklı ayrıntı aktarıyor. cesurca inanç sıçramaları teması

Anlatıcı hangi anlamda hayatını annesinin kararına borçludur?

Uzman Cevapları bilgisi
In "Leap," anlatıcı aşağıdaki üç yolla annesi Anna, hayatını borçlu: Birincisinde "sıçrama" anne ve böylece sonradan anlatıcı doğumunu sağlayan, hayatını kendi kaydeder.

Anna'nın ikinci kocası Anna'ya ne öğretti?

Anna'nın ikinci kocası , hastanedeyken ona okuma yazmayı öğretti . Anna sirk gösterisini yaparken bir fırtına yüzünden yaralandı. Orada anlatıcının kırık kolunu inceleyen babasıyla tanıştı.

Öngörü nasıl bir gerilim yaratır?

Önceden haber verme, daha sonra ne olabileceğine dair beklenti oluşturarak bir hikayeye dramatik bir gerilim katar. Yazarlar, merak uyandırmak veya okuyucuların daha sonra olanları anlamasına yardımcı olacak bilgileri iletmek için önceden haber verme yöntemini kullanır.

Anlatıcı ilk olarak hangi noktada ayrıntılı bir geri dönüş sunar?

Louise Erdrich'in "Sıçrayış" adlı kısa öyküsünde, anlatıcı ayrıntılı geri dönüşüne üçüncü paragrafta başlar. O paragrafın başında, "Ona [annesine] varlığımı üç kez borçluyum" diyor. Anlatıcı daha sonra annesi Anna'nın hayatını kurtardığı üç anı ayrıntılı olarak anlatmaya başlar.

En tehlikeli oyun boyunca önceden haber verme nasıl oluyor?

Hikayenin başında Whitney'in Sanger Rainsford ile yaptığı konuşma sırasında Connell, Whitney adanın denizciler arasında kötü bir üne sahip olduğundan bahsettiğinde Gemi Tuzağı Adası'nın korkunç doğasını önceden haber verir.