Federal Motorlu Taşıyıcı Güvenlik Yönetmeliği nedir?

Sordu: Tatyana Maryasov | Son Güncelleme: 23 Mayıs 2020
Kategori: otomotiv oto güvenliği
4.4/5 (50 Görüntüleme . 23 Oy)
Federal Motorlu Taşıyıcı Güvenlik Düzenlemeleri (FMCSR'ler), bu kamyonların eyaletler arası işletiminde yer alan tüm kişi ve kuruluşları kapsayacak şekilde, eyaletler arası ticarette ticari motorlu araçların işletilmesi ile ilgili olanlar için minimum standartlar belirler.

Bunu göz önünde bulundurarak, Federal Motorlu Taşıyıcı Güvenlik Düzenlemelerine kimler tabidir?

Eyaletler arası ticarette aşağıdaki ticari motorlu araç türlerinden herhangi birini çalıştırırsanız FMCSA düzenlemelerine tabi olursunuz: Brüt araç ağırlığı derecelendirmesi veya brüt kombinasyon ağırlığı derecelendirmesi (hangisi daha büyükse) 4,537 kg ( 10.001 lbs.) veya daha fazla olan bir araç (GVWR, GCWR, GVW veya GCW)

Ayrıca, Fmcsr'ye tabi olmak ne anlama geliyor? FMCSR , eyaletler arası ticarette ticari bir motorlu araç işleten herkes için asgari standartları özetlemektedir. Yasal bir bakış açısından, “eyaletlerarası ticaret”, bir eyaletten ABD sınırlarının ötesine taşıma dahil olmak üzere bir eyaletten diğerine gerçekleşen ulaşım, ticaret veya trafiği içerir.

Bu bağlamda Federal Motorlu Taşıyıcı veya Transport Canada güvenlik düzenlemeleri nedir?

Federal , eyalet ve bölgesel hükümetler tarafından geliştirilen NSC, ticari araç, sürücü ve motorlu taşıt güvenliğinin tüm yönlerini kapsayan kapsamlı bir 15 güvenlik standardı setidir. MGK, her iki hükümet düzeyi tarafından uygulanan düzenlemeler için bir şablon görevi görür.

Motorlu taşıyıcı olarak kabul edilen nedir?

Motorlu taşıyıcı şunları belirtebilir: Motorlu taşıyıcı (tanım), büyük yarı kamyon ve otobüs sürücüleri kullanan bir şirket. Motor Carrier , 1904 yılında üretilen bir İngiliz otomobili.

39 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Federal Motorlu Taşıyıcı Yasası nedir?

Motorlu Taşıyıcı Yasası . Motorlu Taşıyıcı Yasası , eyaletler arası, kiralık motorlu taşıyıcıların işletmek için Federal bir lisans ("işletme yetkilisi") almasını gerektirir.

49 CFR ne anlama geliyor?

CFR Başlık 49 - Taşımacılık, Amerika Birleşik Devletleri Federal Düzenlemeler Yasasını ( CFR ) oluşturan elli başlıktan biridir. Bu başlık dijital ve basılı biçimde mevcuttur ve Federal Düzenlemelerin Elektronik Kodu (e- CFR ) kullanılarak çevrimiçi olarak referans alınabilir.

DOT düzenlemelerine kimler uymak zorundadır?

Kimler Uymalı? Onlar ticari bir motorlu araç veya CMV eğer Sürücülerin çoğu HOS Yönetmelikleri takip etmelidir. Genel olarak, bir CMV, bir işletmenin parçası olarak kullanılan ve eyaletler arası ticarete dahil olan ve şu tanımlardan herhangi birine uyan bir araçtır: 10.001 pound veya daha fazla ağırlığındadır.

Bir motorlu taşıt ve özel bir motorlu taşıt arasındaki fark nedir?

Motorlu taşıyıcılar diğer türlerinden farklılaşacaktır özel motorlu taşıyıcı onlar başkasının teslim kalmamasıdır o ana şey malları, ve mali tazminat teslimatları yapmazlar. Ancak, özel motorlu taşıyıcılar da yetkisini kullanma anlamına gelen bir MC numarasını olması gerekmez.

Nokta 16 saat kuralı nedir?

16 saat kuralı , belirli sürücülerin günde 14 saat yerine 16 saat görevde kalmasına izin veren, ancak izin verilen günlük 11 saatlik sürüş süresini uzatmadan özel bir muafiyettir . Bu muafiyet , önceki beş iş günü boyunca iş günlerine aynı yerde başlayıp durduran sürücüler için geçerlidir.

Eyaletler arası ve eyaletler arası arasındaki fark nedir?

Eyaletler arası ticaret, eyaletler arasında yürütülen iştir. Örneğin, A eyaletindeki şirketiniz başka bir eyaletteki (B eyaleti) birine bir ürün veya hizmet sağlıyorsa, eyaletler arası iş yapıyorsunuz demektir. Intrastate iş belli devlet içinde yürütülen bir iş.

Bir şirketi dot'a nasıl şikayet ederim?

DOT'a nasıl şikayette bulunulur?
 1. Doğrudan USDOT'a şikayette bulunmak için Federal Motorlu Taşıyıcı Güvenlik İdaresi'ni doğrudan şu adresten arayın:
 2. 1.888. NOKTA. SAFT (368.7238), Pazartesi - Cuma, EST.
 3. Ayrıca çevrimiçi olarak şu adrese şikayet gönderebilirsiniz:

DOT numarasına ihtiyacım var mı?

Genel olarak, eyaletler arası ticarette çalışıyorsanız ve aşağıdaki kriterleri karşılıyorsanız bir USDOT Numarası gereklidir: 10.000 librenin üzerinde araçlarınız var. (GVWR, GCWR, GVW veya GCW) Tazminat için doğrudan veya dolaylı olarak 9 ila 15 arasında yolcu (sürücü dahil) taşırsınız.

Kanada işletme yetkisini nasıl alabilirim?

Şirketinize şu konularda yardımcı olabiliriz:
 1. Federal MC Yetkilinizi edinin.
 2. Federal ABD DOT Numarası edinin.
 3. ABD DOT güncellemelerini gerçekleştirin.
 4. Federal Tehlikeli Madde İzninizi alın.
 5. Eyalet kilometre hesaplarını ayarlayın.
 6. BOC-3 Proses Ajanları için başvurun.
 7. Gerekli DOT şirket dosyalarını ve politikalarını ayarlayın.
 8. FMCSA İhlallerini Yönetin.

Yarı sürücüyü nasıl rapor ederim?

Bir FMCSA şikayetinde bulunmak için ajansı 888-DOT-SAFT'tan arayabilir veya çevrimiçi şikayet formunu doldurabilirsiniz. Bir şikayet gönderdiğinizde, bu şikayet kamyon taşımacılığı şirketinin Ulusal Tüketici Şikayet Veritabanındaki kalıcı kaydının bir parçası haline gelir. FMCSA ayrıca şikayetinizi araştıracaktır.

Uber sürücüleri, Ulaştırma Bakanlığı hizmet saatleri sınırlarına tabi midir?

Onlar 12 saat düz tahrik sonra Uber gerekli altı saatlik mola için uygulamadan çıkış onun en aktif sürücüleri kapatacak, binmek-yağıyor şirket Pazartesi açıkladı. Uykulu sürüşün neden olduğu kazaları önlemeyi amaçlayan bu kısıtlamalar , yerel düzenlemelere göre bazı ABD şehirlerinde halihazırda uygulanmaktadır.

Okul otobüsü sürücüleri Fmcsr'ye tabi midir?

Eyalet ve yerel hükümet kurumları tarafından gerçekleştirilen ulaşım , sürücü nitelikleri, hizmet saatleri ve araç bakım kuralları ile ilgili FMCSA güvenlik kurallarından yasal olarak muaf olduğundan, okul bölgeleri tarafından yürütülen okul otobüsü operasyonları çoğu FMCSA düzenlemesinden muaftır.

Kanada'da kaç tane ticari araç var?

SDMX
Kanada (harita)
Araç cinsi 2014 2018
Toplam, araç kayıtları 32.565.521 35.108.602
Toplam, motorlu kara taşıtı kayıtları 23.538.817 25.060.399
4.500 kilogramdan hafif araçlar 21.729,596 23.137.203

Ticari kamyon şoförü olarak Kanada'ya nasıl girebilirim?

Varışınızdan önce, giriş yapmak istediğiniz yerde Kanada'ya girmek için kamyon ağırlık standartlarını karşıladığınızdan emin olun. Sınırda girişte “Birincil Gözetim” şeritli gidin. İki tür kimliğiniz olduğundan emin olun - tercihen pasaportunuz ve ticari ehliyetiniz.

Kanada'daki nakliye şirketlerini kim düzenler?

Kanada'da kamyon taşımacılığı sektörü federal hükümet tarafından düzenlenmektedir . Federal hükümet, her kamyon şirketinin kendi ilinde uyumlu olmasını şart koşuyor. Ancak, her il de kendi otoyol ve yol şeritleri düzenler.

Kanada'da ticari araç olarak kabul edilen nedir?

1. Brüt ağırlığı veya kayıtlı brüt ağırlığı 4.500 kilogramdan fazla olmayan bir otobüs dışında, Kanunun 1 (1) alt bölümünde tanımlandığı gibi ticari bir motorlu taşıt . 2. Tazminatsız kişisel amaçlar için kullanılan bir otobüs.