Henry'nin düğümü nedir?

Soruldu: Seferina Apilanez | Son Güncelleme: 26 Mayıs 2020
Kategori: tıbbi sağlık ayak sağlığı
4.8/5 (40 Görüntüleme . 27 Oy)
Henry'nin düğümü , fleksör digitorum longus tendonunun orta ayakta, naviküler kemik seviyesinde fleksör hallucis longus tendonu üzerinden eğik olarak yüzeysel (yani plantar) geçişidir. Henry düğümünün distalinde, iki tendon arasında bazen çoklu bağlantılar vardır.

Bu nedenle, fleksör hallucis longus tendinitini nasıl tedavi edersiniz?

FHL tenosinovitinin tedavisi , bölgenin dinlenmesini ve inflamasyonun buz ve steroid olmayan anti-inflamatuar ilaçlarla azaltılmasını içerir. Fizik tedavi ayrıca germe, güçlendirme, masaj, ultrason ve diğer yöntemlerle iltihabı azaltmaya yardımcı olabilir.

Ayrıca bilin, FDL tendonu nedir? Daha sonra ayak, 2., 3., 4. ve 5. parmakları esneten bir tendon olarak tanımlanabilen FDL'yi bulmak için daha fazla disseke edilir. FDL daha sonra kesilir ve posterior tibial tendonun eklendiği alana aktarılır.

Buna göre FHL tendiniti nedir?

FHL Tendinopati , ağrının Flexor Hallucis Longus ( FHL ) tendonunu oluşturan kollajen liflerinden kaynaklandığı bir durumdur. Bu, aşağıdakiler dahil olmak üzere FHL tendonunun uzunluğu boyunca üç yerde meydana gelebilir: Ayak bileğinin arkası. Orta ayağın altında. Ayak başparmağının tabanının altında.

Fleksör hallucis longus'um neden ağrıyor?

Flexor hallucis longus tendinit nedeniyle nedeniyle aşırı ilişkili kademeli aşınma ve yıpranmaya daha sık dayanabilir veya ötesini tendon geçiyor yüksek kuvvete travmatik oluşabilir. Bu , özellikle ayak parmaklarının üzerinde yükselmek için önemli zaman harcayan bale dansçılarında yaygındır.

23 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Fleksör hallusis longus ağrısına ne sebep olur?

Fleksör hallucis longus ağrısına katkıda bulunan en yaygın faktörlerden bazıları şunlardır: Geçmiş yaralanma . Tekrarlayan efor. Hiper uzantı.

Fleksör hallucis longus ne işe yarar?

Fleksör digitorum longus ve tibialis posterior kaslarına benzer şekilde, fleksör hallucis longus kası ayağı plantar fleksiyon ve ters çevirme işlevi görür. Ancak, aynı zamanda fonksiyonları baflparma- esnetmek ve ayak bileği ayağı supinasyona yardımcı olur o eşsizdir.

Kaçıran halusis ağrısı nasıl tedavi edilir?

Mümkün olan en kısa sürede soğuk terapi veya buz uygulayın. İlk birkaç saat, ağrı ve şişlik günde 2 veya 3 defaya indikçe sıklığı azaltarak, başlangıçta her saat başı 10 dakika buz uygulanabilir. Ayağın kemerini bantlamak, yaralı kas üzerindeki baskıyı azaltmaya yardımcı olabilir ve ayağın daha kolay dinlenmesini sağlar.

Parmak fleksörünüzü nasıl güçlendirirsiniz?

Ağrı için egzersizler
 1. Ayaklar yere düz basacak şekilde bir sandalyeye dik oturun.
 2. Sol ayağı sağ uyluğa yerleştirin.
 3. Ayak parmaklarını yukarı, ayak bileğine doğru çekin.
 4. 10 saniye basılı tutun.
 5. Germe sırasında ayağın kemerine masaj yapmak, gerginliği ve ağrıyı hafifletmeye yardımcı olacaktır.
 6. Bu egzersizi her ayak için 10 kez tekrarlayın.

Ekstansör digitorum longus ağrısını nasıl tedavi edersiniz?

Tedavi seçenekleri
 1. Dinlenme: Tendonun iyileşmesine izin vermek için ağırlaştırıcı faaliyetlerden bolca kaçınmak gerçekten önemlidir.
 2. Buz: Düzenli olarak buz kullanmak ağrı ve iltihabı azaltmaya yardımcı olur.
 3. İlaç tedavisi: İbuprofen ve naproksen gibi steroid olmayan antienflamatuarlar, ağrı ve iltihabı azaltmak için sıklıkla kullanılır.

Posterior tibial tendinit nasıl tedavi edilir?

Şişliği azaltmak için arka tibial tendonun en ağrılı bölgesine bir seferde 20 dakika, günde 3 veya 4 kez soğuk paketler uygulayın. Buzu doğrudan cilde uygulamayın. Bir egzersizi tamamladıktan hemen sonra tendonun üzerine buz koymak, tendonun etrafındaki iltihabı azaltmaya yardımcı olur.

FHL tendonu nerede?

Flexor hallucis longus , baldırın derin fasyasının altında, fibula kemiğinin arka tarafında yer alan güçlü bir kastır. Tendon , kendi sinovyal kılıfında aşağı doğru, fleksör retinakulumun derinliklerine doğru, arka ayak bileği eklemini geçerek, fleksör digitorum longus'un lateralinden geçer.

Ayağınızın üstünde tendinit olabilir mi?

Ayak ekstansör tendinitinin ana semptomu, ayağınızın üst kısmındaki ağrıdır. Rahatsızlık genellikle ayağın dorsalinin ( üst ) orta noktasında hissedilir. Her iki ayakta da ekstansör tendinit yaşayabilirsiniz, ancak genellikle sadece bir ayak etkilenir.

Peroneal tendinit nasıl tedavi edilir?

Tedaviler
 1. İmmobilizasyon: Bir bot veya destek kullanarak ayağın ve ayak bileğinin hareket etmesinin durdurulması.
 2. İlaç tedavisi: İbuprofen gibi iltihap önleyici ilaçlar ağrı ve şişliğin giderilmesine yardımcı olabilir.
 3. Fizik tedavi: Buz, ısı ve ultrason tedavisi ağrı ve şişliği azaltabilir.

Ayağınızın üstündeki tendinit nasıl tedavi edilir?

Tedavinin amacı, ayağın üst kısmındaki tahrişi, iltihabı ve ağrıyı azaltmaktır. Tedavi şunları içerebilir:
 1. Tendonun iyileşmesine izin vermek için dinlenin.
 2. Ağrı ve iltihabı azaltmak için buz.
 3. Ağrı ve iltihabı azaltmak için NSAID'ler veya Asetaminofen.
 4. Hassas bölgelere baskıyı önlemek için ayakkabı bağı tekniği.

Sustentaculum Tali'nin altından hangi tendon geçer?

Sustentaculum tali kalkaneusun anteromedial kısmından çıkan yatay bir raftır . Üst yüzey içbükeydir ve talusun orta kalkaneal yüzeyi ile eklem yapar. Alt yüzeyde fleksör hallucis longus tendonu için bir oluk vardır.

Ekstansör digitorum longus'u nasıl uzatırsınız?

Bu egzersiz, Tibialis Anterior, Extensor Digitorum Longus ve Extensor Hallucis Longus kasları dahil olmak üzere alt bacağın önündeki kasları gerer.
 1. Bacaklar yerde düz ve ayak parmakları/ayaklar geriye bakacak şekilde her iki diziniz üzerinde yere diz çökün.
 2. Yavaşça topuklarınızın üzerine oturun.

Fleksör hallucis longus'un tenosinoviti nedir?

Arka plan: Fleksör hallucis longus (FHL) tendonunun tenosinoviti, tipik olarak bale dansçılarında ve bazen futbolcularda bulunan ve kronik aşırı kullanıma bağlı bir durumdur. Tüm hastalar durumun başlangıcını ayak bileği burkulması ile ilişkilendirdi.

FDL nedir?

FDL . Vikipedi, özgür ansiklopedi. FDL , aşağıdakilere atıfta bulunabilir: Hızlı Dağıtım Lojistik Gemisi ( FDL ), 1960'ların ortalarında ABD Donanması gemi inşa programı, sonunda iptal edildi (bkz. USNS Lynn (T-AG-182)).

Bir tendon transferinin iyileşmesi ne kadar sürer?

Tüm ameliyatlarda olduğu gibi tendon transferi ameliyatının da riskleri vardır. Bunlar enfeksiyon ve yara izi içerebilir. Ameliyattan sonra genellikle iyileşmek yaklaşık iki ay sürer.

Posterior tibial tendon fleksör müdür?

Orta Ayak ve Arka Ayak
Posterior tibial tendon , posterior tibial kas üzerindeki orijininden, medial malleol çevresinden, naviküler ve birinci, ikinci ve üçüncü metatarsal tabanlara yapışmasına kadar uzanır. Longitudinal arkı destekler ve ayak bileği plantar fleksör ve arka ayak invertörü görevi görür.

FDP tendonu nerede?

Yapı. Flexor digitorum profundus, ulna, interosseöz membran ve ön kolun derin fasyasının ön ve medial yüzeylerinin üst 3/4'ünden kaynaklanır. Kas, distal falanksın palmar tabanına doğru dört tendona (ikinci ila beşinci parmakların her birine bir tane) açılır.