En şişmanlatıcı turta hangisidir?

Sordu: Tabata Dudley | Son Güncelleme: 1 Şubat 2020
Kategori: yiyecek ve içecek tatlıları ve fırıncılık
4.8/5 (910 Görüntüleme . 11 Oy)
Pekan Pastası . Cevizli turta yapmak için, temel olarak bir miktar tereyağı alın, biraz mısır şurubu ve cevizleri karıştırın ve sertleşene kadar pişirin. Lezzetli ama aynı zamanda delice şişmanlatıyor. Örneğin Texas merkezli Goode Co. tarafından satılan cevizli turta , bir dilimde 23 gram yağ içeriyor.

Buna göre, en fazla kaloriye sahip olan pasta hangisidir?

Tatiller için En Besi Turtaları

 • Ekşi krema elmalı turta. Justin Sullivan / Getty Images.
 • Kurabiye ve Kremalı Pasta. Alan Diaz / AP Fotoğrafı.
 • Kabak Yüce Pasta.
 • Pekan Turtası.
 • Elmalı turta.
 • Cinnapie.
 • Elma Kızılcık Crostata.
 • Balkabağı pastası.

Ayrıca, yemek için en şişman şey nedir? İşte çok şişmanlatıcı 10 yiyeceğin bir listesi.

 1. Soda. Şekerli soda, vücudunuza koyabileceğiniz en şişman şey olabilir.
 2. Şekerli kahve. Kahve çok sağlıklı bir içecek olabilir.
 3. Dondurma.
 4. Pizza siparişi.
 5. Kurabiyeler ve çörekler.
 6. Patates kızartması ve patates cipsi.
 7. Fıstık ezmesi.
 8. Sütlü çikolata.

Ayrıca en sağlıklı turta türü nedir?

balkabağı pastası

Hangi pasta en az kaloriye sahiptir?

Dilim başına yaklaşık 300 kalori olan balkabağı turtası , hoş bir tatlı için iyi bir bahistir. Diğer sonbahar turtalarına kıyasla kalorili bir pazarlık - elmalı turta yaklaşık 400 kalori ve cevizli turta dilim başına yaklaşık 500 kaloridir. Kullanılan kabuğun türü büyük bir kalori farkı yaratabilir.

39 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Bir dilim pasta ne kadar büyük?

Uygun bir porsiyon boyutu , 9 inç çapında bir pastanın sekizde biri veya 8 inç çapında bir pastanın altıda biri kadardır. Bir dilim, pastanın boyutuna bağlı olarak 277 ila 296 kalori içerir.

Kek, turtadan daha mı iyi?

Nesnel olarak, turtalar bir pastanın olabileceğinden çok daha iyidir . Kek neredeyse dinamik değil. Pul pul veya ufalanan kırıntı kabuklarınız olabilir. Aşırı duygusal meyve dolguları veya ipeksi krema dolguları veya zengin, yoğun muhallebi dolguları olabilir.

Pasta seni şişmanlatabilir mi?

Yağlı yemek daha fazla para yeme zengin yapacak daha şişman hale etmeyeceğini Bilim gösterilmektedir. Pasta kabuklarında ve diğer unlu mamullerde bulunan trans yağlar ve işlenmiş ve tahılla beslenen etlerde bulunan doymuş yağlar, vücudunuzun beslenme alt satırına çoğunlukla zarar verirken ağır kaloriler ekler.

En çok şeker hangi pastada bulunur?

Her şeyden önce ailenizin ve hayattaki tatlı şeylerin KEYFİNİ ÇIKARIN!
 • #6 – Pekan: 29g toplam şeker (30g eklendi)
 • #5 – Kabak: 29g toplam şeker (15g eklendi)
 • #4 – Elma: 23 gr toplam şeker (15 gr eklendi)
 • #3 – Yabanmersini: 15g toplam şeker (11g eklendi)
 • #2 – Tatlı Patates: 13 gr toplam şeker (6 gr eklendi)
 • #1 – Şeftali: 9 gr toplam şeker (7 gr eklendi)

Börek şişmanlatıyor mu?

Üstte ve altta hamur işi olan kremalı turtalar .
Yeterince masum görünüyor ama altta ve üstte hamur işi olduğunda, çift doz yüksek yağlı kabuk artı dolgu elde edersiniz. Bireysel Boston Market tavuklu turta 780 kalori, 47 gram yağ ve 17 gram doymuş yağ içerir.

Ev yapımı bir turtada kaç kalori var?

Beslenme gerçekleri
Kalori 502 (2101 kJ)
Doymuş yağ 4,9 gr %24
Doymamış yağ 7 gr
Tekli doymamış yağ 13,6 gr
Kolesterol 106 mg %35

Bütün bir pastada kaç kalori var?

Beslenme gerçekleri
Kalori 260 (1088 kJ)
Toplam karbonhidrat 38 gr %13
Diyet lifi 1 gr %4
şekerler 18 gr
Protein 1 gr

Turtalar sizin için sağlıklı mı?

Turtalar , nadiren kalp- sağlıklı , rahat yiyecekler olsa da popülerdir. Ancak Kıdemli Diyetisyen Victoria Taylor, birkaç değişiklikle kalp hastalığı olanların bile tadını çıkarabileceğini söylüyor. Tavuk ve pırasalı turta veya hamur işi olsun, geleneksel hamur işi ikramları popüler bir seçimdir.

İnsanlar neden turta atar?

Bir pasta veya pasta saldırısı , bir kişiye pasta atma eylemidir. Pastacılıkta amaç , genellikle gerçek yaralanmadan kaçınırken kurbanı küçük düşürmektir. Failler genellikle eylemi, mağduru utandırmak ve küçük düşürmek için bir alay konusu olarak görürler.

Elmalı turta şişmanlatır mı?

Elmalı Turta daki Kaloriler
Tedavi ayrıca yaklaşık 14 gram yağ ve 20 gram şeker sağlar. Bir restoranda elmalı turta yemeye, kolayca daha fazla yağ ve kalori tüketmek olabilir. Aynı zamanda cömert krem şanti veya dondurma gibi yüksek yağ ve yüksek kalorili soslar yardım içerebilir.

Hangisi daha sağlıklı balkabağı veya elmalı turta?

Kabak turtası daha iyi bir seçimdir. Elmalı turtanın yüksek kalorisi ve yağ oranı, tereyağlı kabuğundan ve şekerli dolgusundan gelir. Kabak turtası daha iyi bir seçimdir. Genellikle elmalı turta kadar gösterişli bir şekilde süslenmez , bu nedenle meyvenin besin maddelerinden daha fazlasını alırsınız - A ve C vitaminleri, demir ve kalsiyum gibi antioksidanlar.

Meyveli turtaları nerede saklamalısınız?

Meyveli turtalar iki gün oda sıcaklığında tutulur ; Onları gevşek bir şekilde kapalı olarak buzdolabında iki güne kadar saklayabilirsiniz . (Sıcak iklimlerde, her zaman buzdolabında meyve turta saklayın.) Hem pişmiş ve pişmemiş pasta kabukları dondurabilirsiniz.

Elmalı turta şeker hastaları için kötü mü?

Özet: Elmalar oldukça besleyicidir ve kan şekeri seviyeleri üzerinde minimum etkiye sahiptir. Şeker hastalarının düzenli olarak tüketmeleri için güvenli ve sağlıklıdırlar.

Elmalı turta sağlıklı mı?

Elmalı turta . Elmalar oldukça sağlıklı olsa da - lif, C vitamini ve antioksidanlarla yüklüdürler - onları şekerle kaplayıp tereyağlı bir kabuğa atmak işleri biraz değiştiriyor. Ayrıca, elmalı turtalar normalde daha fazla kalori anlamına gelen çift kabuklu gelir.

Balkabağı turtası bir Noel tatlısı mı?

Yeni Ankete Göre Kabak Turtası En Popüler Noel Tatlısı . Tatil sezonu sonunda burada! Sevdikleriniz için mükemmel hediyeleri seçmek için en sevdiğiniz Noel şarkılarını patlatmak arasında, kutsal neşeli ruh kesinlikle devralıyor.