Poponuzu silmenin en hijyenik yolu nedir?

Sorulan: Lamya Guldreih | Son Güncelleme: 26 Şubat 2020
Kategori: tıbbi sağlık sindirim bozuklukları
4.1/5 (225 Görüntüleme. 31 Oy)
Silmenin Doğru Yolu
Bunun için buruşturulmuş veya katlanmış tuvalet kağıdı bol kullanarak, arkasından ve bacakları arasına ulaşır ve doğru ve anüs perineuma (cinsel organlar ve anüs arasında boşluk) geriye doğru silin. Kağıt çoğunlukla temiz olana kadar gerektiği kadar ek tuvalet kağıdı kullanın.

Aynı şekilde, neden kıçımı temizleyemiyorum?

Kuru tuvalet kağıdıyla sürtünme, tahrişe, yaralanmaya ve hatta anal fissürlere (bu rektumun astarında bir yırtılmadır ve göründüğü kadar acımasızdır) ve hemoroidlere neden olabilir. Eğer arka cepheye geri yerine ön siliyorsun ederseniz, üretraya anüs bakteri hareketli olabilir.

Benzer şekilde, bir kadının silmesinin doğru yolu nedir? Bunu yapmanızı engelleyen fiziksel sınırlamalarınız yoksa (bununla ilgili daha fazla bilgi daha sonra), vücudunuzun etrafına, sırtınızın arkasına ve bacaklarınıza uzanmak en iyisidir. Bu pozisyon, dışkının her zaman üretranızdan uzaklaşmasını sağlayarak anüsünüzü önden arkaya silmenizi sağlar.

Basitçe, temizledikten sonra neden hala kakam var?

Bunun nedeni, zayıf veya hasarlı kasın, dışkının dışarı çıkmasını engelleyecek kadar sert bir şekilde sıkıştıramamasıdır. Eğer boşaltma bağırsak sonra temiz silerek büyük zorluk ve birçok insan bunu ne kadar tuvalet kağıdı silme için kullanılan bulmak bulabilir, hala ondan üzerinde dışkı ile birlikte gelir.

Erkekler işedikten sonra silmeli mi?

bu onları idrar yolu enfeksiyonlarından korur. Bu nedenle onlar dışarı işemek bir penisle herkes E. coli korunmuştur (herhangi bir cinsiyet dışlamak için değil) ve silmek için çekinmeyin olabilir hangisi yolu Pleases onları (o zevkli olmalı değil) olduğunu.

9 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Kalçanızı otururken mi yoksa ayakta mı silmelisiniz?

"Bazı insanlar kuvvetli bir şekilde bunlar, anal bölge tahriş silme bezi," Krachman söyledi. O halde ister otururken , ister ayakta dururken nazik olun. Ayrıca temiz olsun mendil, spreyler veya diğer yararlı sıvıları kullanmak, ama tekrar kişisel tercih edebilirsiniz.

Poponuzu kaç kez silmelisiniz?

Kaç kez silmelisiniz ? O K.çını temizlemek öğrenmek, ama güçlü ve yumuşak olursa olsun ihtiyacınız kaç yaprak, rahat yardımcı olacak bir tuvalet kağıdı kullanarak gelince silin gereken kez belirlenmiş numarası var.

Sıska kaka neden olur?

Dışkıda daralma, kolonda veya rektumda, içinden geçebilecek dışkı boyutunu sınırlayan bir kitle nedeniyle olabilir. İshale neden olan durumlar da kurşun kalem inceliğinde dışkıya neden olabilir . Katı veya gevşek olabilen kalıcı kalem ince dışkı , kolorektal poliplerin veya kanserin semptomlarından biridir.

Çok mu siliyorum?

Çok fazla veya çok sert silmek kıçınıza zarar verebilir
Bunlar beslenme alışkanlıkları, kabızlık için bunu anüs ilave baskı uygular kaka dışarı zorlamak için denemek ve bir gözyaşı yol açabilir çünkü artık arkasında büyük hasara yol açabilir bir durum neden olabilir.