muz kelimesinin çoğulu nedir?

Sordu: Tawana Kranzlein | Son Güncelleme: 12 Mayıs 2020
Kategori: hobiler ve ilgi alanları pullar ve madeni paralar
4.5/5 (2.055 Görüntüleme. 9 Oy)
İşte aradığınız kelime. İsim muz sayılabilir veya sayılamaz olabilir. Daha genel olarak, yaygın olarak kullanılan bağlamlarda, çoğul biçim de banana olacaktır. Bununla birlikte, daha spesifik bağlamlarda, örneğin çeşitli muz türlerine veya bir muz koleksiyonuna atıfta bulunularak çoğul biçim muz da olabilir.

Ayrıca soru şu ki, bee'nin çoğulu nedir?

Arı çoğulu arılar.

Aynı şekilde, Muz sayılabilir mi yoksa sayılamaz mı? Muz sayılabilir bir isimdir. Sayıları sayılabilir isimlerle kullanabiliriz. Yani “bir muz ”, “iki muz ” vb. diyebiliriz. Pirinci severim.

Ayrıca, Apple'ın çoğulu nedir biliyor musunuz?

elmalar

İş kelimesinin çoğulu nedir?

işletmeler

39 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

eşek kelimesinin çoğulu nedir?

Eşek ismini çoğul yapmanın tek yolu eşeklerdir. Karışıklık, bazı insanlar yanlışlıkla "y" ile biten tüm isimlerin "ies" ile çoğul bir ek oluşturması gerektiğine inandıkları için ortaya çıkar. Bir isim [sesli harf] + y ile bitiyorsa, çoğul hale getirmek için sadece bir "s" eklemeniz gerekir.

Sinek kelimesinin çoğulu nedir?

' fly ' (isim) ünsüz (-l) + -y ile bittiği için çoğul olarak ' FIES ' alırız. Fly ayrıca bir fiildir - Sinek, sinekler, uçan, uçakla uçtu. Görüyorsunuz, sinekler şimdiki zaman tekil ve üçüncü tekil şahıs için kullanılıyor: Uçağı uçuruyor .

Fox'un çoğulu nedir?

Çoğul tilkidir, kutular için kutular, vergiler için vergiler ve xerox için xerox'lar gibi. Genel kural şudur: Bir sayım adı ıslıklı ile bitiyorsa, çoğul oluşturmak için -es ekleyin. Ancak, İngilizce'deki diğer her şey gibi, bir takım istisnalar vardır. Öküzün çoğulu öküz değil de öküz olduğu için kafanız mı karıştı?

Çoğul cam nedir?

Malzemeye atıfta bulunulduğunda, cam bir kütle adıdır. Bir içme kabına atıfta bulunulduğunda, çoğul gözlüktür .

eş kelimesinin çoğulu nedir?

Eş kelimesinin çoğulu her zaman eştir . Ne yazık ki, f veya fe ile biten hangi isimlerin hangi kurallara uyduğunu bilmenin akıllıca bir yolu yoktur. Bilmelisin.

Kalemin çoğulu nedir?

Kalem çoğulu (eski) kalem olup.

Bıçak kelimesinin çoğulu nedir?

Bıçağının çoklu bıçak olduğunu. İsim bıçağı , İngilizce'de isimlerin çoğullarını oluşturmak için standart kurallara uyar (aşağıdaki tabloda gösterilmiştir).

Boy kelimesinin çoğulu nedir?

Boy kelimesinin çoğul hali erkektir .

Elma çoğul isim midir?

elmanın çoğul hali; birden fazla elma . Öğle yemeğinde elma yedim.

at kelimesinin çoğulu nedir?

Atın çoğulu atlar.

sandalye kelimesinin çoğulu nedir

Sandalye kelimesinin çoğul hali sandalyedir .

Kilise kelimesinin çoğulu nedir?

İşte aradığınız kelime. İsim kilisesi sayılabilir veya sayılamaz olabilir. Daha genel olarak, yaygın olarak kullanılan bağlamlarda, çoğul biçim de kilise olacaktır. Bununla birlikte, daha spesifik bağlamlarda, çoğul biçim kiliseler de olabilir, örneğin çeşitli kilise türlerine veya bir kilise koleksiyonuna atıfta bulunularak.