Ülke kelimesinin çoğulu nedir?

Sordu: Fengqin Langille | Son Güncelleme: 25 Şubat 2020
Kategori: hobiler ve ilgi alanları kart oyunları
3.9/5 (5.469 Görüntüleme. 25 Oy)
Ülkeler '. Çoğu çoğul iyelik ile aynı, onlardan sonra bir kesme işareti (s ile bitiyorlarsa) veya kesme işareti s (başka bir şeyle bitiyorlarsa) yapıştırın ve iyi olmalısınız.

Bu bağlamda, ülke için çoğul nedir?

Kesme işareti, " ülke "yi sahiplenici yapar. Ülke tektir. Ülkeler birçok ülke anlamına gelir, dolayısıyla çoğuldur . Çoğu durumda sadece bir "s" eklenerek yapılacak olan çoğulların düzensiz yazımıdır.

Aynı şekilde, çoğul iyelik eki nedir? Çoğul iyelik , bir ismin birden fazla olduğunu ve bir şeyin sahipliğini gösterir. Çoğu çoğul ismin iyelik eki yalnızca kesme işareti eklenerek oluşturulur: Alice'in iki kedi yavrusu vardı.

Burada, ülkenin iyelik biçimi nedir?

Tekil ve Çoğul İyelik İsimleri

A B
ülke ülkenin
ülkeler ülkeler'
sınıf sınıfın
sınıflar sınıflar

Sonu s ile biten bir ismi nasıl çoğul hale getirirsiniz?

İsimler , normal kelimeler gibi çoğuldur. "S" veya "z" ile biten -esfor Ad ekleyin ve eklemek - ler başka foreverything. İyelik sıfatını belirtirken, birden fazla sahip varsa çoğul için kesme işareti, bir sahip varsa tekil için ' ler ekleyin (The Smiths' car vsSmith's car).

39 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

eşek kelimesinin çoğulu nedir?

Eşekler, eşek ismini çoğul yapmanın tek yoludur. Bazı insanlar yanlışlıkla "y" ile biten tüm isimlerin "ies" ile çoğul bir son oluşturması gerektiğine inandıklarından karışıklık ortaya çıkar. Bir isim [sesli harf] + y ile bitiyorsa, sadece siz çoğul hale getirmek için bir "s" eklemeniz gerekir.

Ailenin çoğulu nedir?

Bir aileye ait bir eve atıfta bulunduğumuzda, " ailenin evi" deriz. Çoğulcu aile bize " aileler " verir. Birkaç ailenin evlerine atıfta bulunarak " ailelerin evleri" deriz. Böyle bir durumda çoğul iyelik oluşturmak oldukça basittir.

Sinek kelimesinin çoğulu nedir?

'fly' (isim) ünsüz (-l) + -y ile bittiği için çoğul olarak 'FLIES' alırız. Fly aynı zamanda bir fiildir - uç, uç, uç, uç, uç, uç. Sineklerin üçüncü tekil şahıs için andused şimdiki zaman tekil, olduğunu görüyoruz: O theaeroplane uçar.

Bıçak kelimesinin çoğulu nedir?

Bıçağının çoklu hep bıçak olduğunu.

Boy kelimesinin çoğulu nedir?

Belirsiz artikeli olan bir çocuğun çoğulu bazı erkekler olacaktır . (Kesin makale ile çocuğun çoğulu , o çocuklar veya bu çocuklar olabilir .)

Fox'un çoğulu nedir?

isim, çoğul tilki . es, (özellikle toplu olarak) fox . köpek ailesinin, özellikle kurtlardan daha küçük, sivri, hafif kalkık bir namluya, dik kulaklara ve uzun, gür bir kuyruğa sahip Vulpes cinsinin etoburlarından herhangi biri.

Maymun kelimesinin çoğulu nedir?

Maymun ismini çoğul yapmanın tek yolu maymunlardır. Bazı insanlar yanlışlıkla "y" ile biten tüm isimlerin "ies" ile çoğul bir ek oluşturması gerektiğine inandıklarından kafa karışıklığı ortaya çıkar. Bir isim [sesli harf] + y ile bitiyorsa, sadece siz çoğul hale getirmek için bir "s" eklemeniz gerekir.

Bebeğin çoğulu nedir?

Örnekler
Tekil Çoğul
casus casuslar
bebek bebekler
Kent şehirler
Papatya papatyalar

Bir cümlede sahiplik nasıl gösterilir?

Sahipliği göstermek için kesme işaretini kullanın. Tekil bir isimle mülkiyeti göstermek için kesme işareti artı s harfi ekleyin. Kural 1b. Birçok yaygın isim s harfi ile biter (lens, kaktüs, bus, vb.).

İyelik kesme işaretleri nelerdir?

İyelik formu, insanlara, insan gruplarına, ülkelere ve hayvanlara atıfta bulunan isimlerle kullanılır. Bir şey ile diğeri arasındaki aidiyet ilişkisini gösterir. Formthe iyelik için, isme kesme işareti + s ekleyin. İsim çoğulsa veya zaten s ile bitiyorsa, s'den sonra bir kesme işareti eklemeniz yeterlidir .

s veya es'yi nerede kullanırız?

Sözcük ch, sh, s , x veya z ile bitiyorsa , onu çoğul yapmak için kullanır. Tekrar dinleyin. Sözcük ch,sh, s , x veya z ile bitiyorsa, çoğul yapmak için es kullanın.

Sahipliği nasıl kullanırsın?

Genel kural, tekil ismin s ile bitsin ya da bitmesin, kesme işareti ve s eklenerek tekil ismin iyelik halinin oluşturulmasıdır. Çoğul ismin iyelik eki, ismin sonunda ins olduğunda sadece kesme işareti, s dışında bir harfle bittiğinde ise hem kesme işareti hem de s eklenerek oluşturulur.

İyelik kesme işaretlerini nasıl kullanıyorsunuz?

İyelik için Kesme İşareti Kuralları
  1. Bir kişinin/şeyin sahibi veya bir şeyin üyesi olduğunu göstermek için kesme işareti + S ('ler) kullanın.
  2. Sahipliği göstermek için çoğul bir ismin sonundaki "s"den sonra kesme işareti kullanın.
  3. Çoğul bir isim "s" ile bitmiyorsa, iyelik formunu oluşturmak için kesme işareti + "s" ekleyin.

iyelik sıfatınız var mı?

İyelik zamirleri arasında benim, benim, bizim , bizimki, onun, onun, onun, onunki, onların, onlarınki, senin ve seninki bulunur. Bunların hepsi sahiplik gösteren kelimelerdir. İşte cümlelerde kullanılan iyelik zamirlerinin bazı basicexamples şunlardır: çocuklar senin ve benim bulunmaktadır.

Ülkeler mi yoksa ülkeler mi?

Ülke ”, o ülkeye ait bir şey anlamına gelir. Örneğin, ülkenin serveti endişe verici bir orana ulaşıyordu. Ayrıca, örneğin Mary'nin evi fırtına nedeniyle hasar gördü gibi de kullanabilirsiniz. “ Ülkeler ”, birden fazla ülke anlamına gelir.

Çoğul iyelik isimleri nelerdir?

Unutmayın, birden fazla kişi veya şeyin bir şeye sahip olduğunu veya sahip olduğunu göstermek için çoğul bir iyelik adı kullanılır. Çoğul iyelik isimleri , kelimenin sonuna bir kesme işareti eklenerek oluşturulur; bitmez düzensiz çoğul ise ancak '' s '', sen anapostrophe bir '' s '' ifadesini eklemeniz gerekir.

Soyadınızı nasıl sahiplenici yaparsınız?

Mülkiyet göstermek, çoğu soyadını iyelik yapmak söz konusu olduğunda, sadece bir kesme işareti ve bir “s” ekleyin. Çoğul ve iyelik eki olan soyadları ile aile mülkiyetini göstermek için , ismi önce “s” ekleyerek çoğul yapın , ardından iyelik eki yapmak için baş harflerini ekleyin. Smith'lerin arabasıyasadışı park edilmiş.