Köpekleri krizantemlere dahil etmenin amacı nedir?

Sordu: Houssaine Scherpf | Son Güncelleme: 20 Haziran 2020
Kategori: müzik ve ses çağdaş hitleri
4.4/5 (307 Görüntüleme. 31 Oy)
Steinbeck, hikayeye köpekleri dahil ederek , Elisa'nın suçluluk duygusunu ya da ev hanımı rolünden kaçma ve macera yaşama arzusunu iletmek istiyor.

Sonuç olarak, krizantemlerin amacı nedir?

Steinbeck, krizantemleri Elisa'nın ve her kadının içsel benliğinin sembolleri olarak kullanır. Birincisi, krizantemler Elisa'nın çocuklarını simgeliyor. Bahçesiyle ilgilenir, krizantemleri kendi çocukları gibi sevgi ve özenle tutar.

Benzer şekilde, krizantemlerin sonunda ne olur? Krizantem Özeti ve ' Krizantemler'in Analizi: Son . Tamircinin arabası ortadan kaybolunca, Elisa evine döner, orada tüm kıyafetlerini çıkarır ve iyice yıkanır. Sonunda yavaşça giyinir, en yeni ve en güzel kıyafetlerini giyer, saçını özenle şekillendirir ve makyajını yapar.

Daha sonra, krizantemlerin neyi simgelediği de sorulabilir.

Krizantemler hem Elisa'yı hem de hayatının sınırlı alanını simgeliyor . Elisa gibi, krizantemler de sevimli, güçlü ve gelişiyor. Çiçek tarhları, Elisa'nın evi gibi düzenli ve titizlikle düzenlenmiştir. Tamirci krizantemleri fark ettiğinde, Elisa sanki onun yerine onu fark etmiş gibi gözle görülür bir şekilde aydınlanır.

Krizantem nasıl başlar?

Hikaye, hikayenin geçtiği Salinas Vadisi hakkında açıklayıcı bir anlatı ile başlar . Hikaye başlarken , geçen yılın krizantem saplarını kesiyor. Steinbeck, Elisa'yı başarılı bir bahçıvan olarak canlandırıyor. Elisa çalışırken, Henry'nin takım elbiseli iki adamla etkileşimini izler.

33 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Krizantemlerdeki ana çatışma nedir?

En büyük çatışma tamirci ve Elisa arasındadır: işini istiyor, onunla duygusal ve fiziksel düzeyde bağlantı kurmak istiyor. Bu, Elisa'nın ifade, bağımsızlık ve özgürlük arzusu ile bunu yasaklayan baskıcı toplum arasındaki daha içsel çatışmanın doğrudan bir tezahürüdür.

Krizantemlerdeki ana ayarlar nelerdir?

Hikaye Aralık ayında Salinas Vadisi'nde Henry Allen'ın eteklerindeki çiftliğinde geçiyor. Hemen, kadınların tecrit edildiği ve erkeklerin erkeksi olduğu kırsal bir ortama yerleştirildik. Burada dikkat edebileceğimiz bir şey, Elisa'nın kapalı Salinas Vadisi ile tamirci dünyası arasındaki karşıtlıktır.

Krizantem hikayesinde hangi bakış açısı kullanılmıştır?

Steinbeck , bir kadının bilincinin karmaşıklığını araştırmak için olağanüstü bir yetenek sergiliyor. “Krizantemler” üçüncü kişi ağzından anlatılır, ancak anlatım neredeyse tamamen Elisa'nın bakış açısından sunulur.

Krizantemlerdeki ana karakterler kimlerdir?

Karakter listesi
  • Elisa Allen - kahramanı. Otuz beş yaşında güçlü bir kadın olan Elisa, kocası Henry ile Salinas Vadisi'ndeki bir çiftlikte yaşıyor.
  • Tinker - Geçimini tencere, tava ve diğer mutfak eşyalarını tamir ederek sağlayan uzun boylu, sakallı bir adam.
  • Henry Allen - Elisa'nın kocası.

Krizantem hikayesi ne hakkında?

Lilly's Purple Plastic Purse, Owen ve Kitten's First Full Moon'un ulusal düzeyde en çok satan ve ünlü yaratıcısı Kevin Henkes tarafından yazılıp çizilen Krizantem , alay etme, özsaygı ve tüm yıl boyunca paylaşmayı kabul etme hakkında komik ve dürüst bir okul hikayesi .

Çit krizantemlerde neyi sembolize ediyor?

Krizantemler Elisa'yı sembolize eder : ikisi de durumlarıyla sınırlıdır. Çiçekler, onları daha büyük, daha güçlü hayvanlardan korumak için bir tel çitle çevrilidir. Elisa, çiçeklerin güzelliğinin aksine gücünü vurgular. Öneri, Elisa'nın bakılması güzel bir şeyden daha fazlası olduğudur.

Krizantemleri kim yazdı?

John Steinbeck

Elisa Allen dinamik bir karakter mi?

Hayır, Elisa Allen yuvarlak ve dinamik bir karakter değil . O kesinlikle yuvarlak bir karakter ; ancak, o dinamik değil. O, hikayenin başında olduğu gibi, sonunda da aynı kadındır. Elisa Allen yuvarlak bir karakterdir .

Krizantemler neden ölümle ilişkilidir?

İsveçli bir botanikçi krizantem adını Yunanca altın anlamına gelen chrysos ve çiçek anlamına gelen marş kelimelerinden almıştır. Krizantem , mezarlık dekorasyonu olarak yaygın kullanımı nedeniyle Avrupa kültürlerinde yaşamdan ziyade ölümle ilişkilendirildi .

Hangi çiçekler ölümü simgeliyor?

Beyaz karanfiller saf sevgi ve masumiyet taşır; kırmızı karanfiller hayranlığı temsil eder; ve pembe karanfiller anma anlamına gelir. Birçok Avrupa kültüründe krizantemler ölümün simgesi oldukları için yalnızca cenaze çiçekleri olarak kullanılır.

Hangi çiçek bağımsızlığı simgeliyor?

Glayöl, karakterin gücünü, sadakatini ve onurunu sembolize eder . Glayöl çiçeği anmayı ifade eder. Heather Lavanta'nın sembolize hayranlık, yalnızlık ve güzellik beyaz funda koruma sembolize ve dileklerinin gerçekleşmesi belirtir iken.

Sarı krizantem neyi simgeliyor?

Krizantemler genellikle uzun ömürlülüğü, sadakati, neşeyi ve iyimserliği simgeler . Çeşitli renkler diğer önemli anlamları da sembolize eder . Kırmızı krizantemler aşkı ve derin tutkuyu simgelemektedir . Sarı krizantemler, ihmal edilen sevgiyi veya üzüntüyü sembolize eder .

Çin'de krizantem neyi simgeliyor?

Çin kültüründe krizantem sonbaharın sembolü ve dokuzuncu ayın çiçeğidir. Han hanedanlığı döneminde insanlar hayatlarını uzatmak için dokuzuncu kameri ayın dokuzuncu gününde krizantem şarabı bile içtiler. Sağlık veren özelliklerinden dolayı uzun ömürlülüğün simgesidir.

Krizantem çiçeği nerelerde kullanılır?

Krizantem göğüs ağrısı (anjina), yüksek tansiyon, tip 2 diyabet, ateş, soğuk algınlığı, baş ağrısı, baş dönmesi ve şişmeyi tedavi etmek için kullanılır . Diğer şifalı bitkilerle birlikte, krizantem prostat kanserini tedavi etmek için de kullanılır . Bir içecek olarak, krizantem güney Çin'de bir yaz çayı olarak çok popülerdir.

Sembolizm nasıl yapılır?

Edebiyatta sembolizm , işinizde soyut bir şeyi temsil etmek için bir nesne veya kelime kullanır. Bir kişi, bir eylem, bir yer, tek bir kelime veya bir nesnenin sembolik anlamı olabilir. İyi yapıldığında sembolizm , belli bir ruh hali veya duyguyu göstermek yerine ona ipucu vermenizi sağlar.

Bir denemede bir sembole nasıl başlanır?

Bir şiirde veya hikayede sembolizm hakkında bir deneme yazmak için önce sembolik anlamın ne olduğunu belirlemelisiniz. Sembol üç türden biri olacaktır: arketip, evrensel veya bağlamsal. Bunu yaptıktan sonra, fikrinizi metinden kanıtlarla destekleyin; dış kaynakları yalnızca uygun olduğunda kullanın.

Bir hikayedeki semboller nelerdir?

Sembol , başka bir şeyi temsil eden veya temsil eden herhangi bir şeydir. Bir hikayede , bir karakter, bir eylem, bir nesne veya bir hayvan sembolik olabilir. Genellikle bu semboller , bir doğa gücü, dünyanın bir durumu veya bir fikir gibi soyut bir şeyi temsil eder.