İncinin ayarı nedir?

Sordu: Christena Jeloscek | Son Güncelleme: 31 Ocak 2020
Kategori: kitaplar ve edebiyat kurgu
4.1/5 (1.067 Görüntüleme . 40 Oy)
İnci (ayar) İnci La Paz Meksika'da küçük bir balıkçı köyünde yer almaktadır. Bir yıldan hiç söz edilmiyor ama muhtemelen 1900'lerin başı.

Aynen öyle, ayar Pearl'deki arsayı nasıl etkiler?

John Steinbeck'in The Pearl ayarı kesinlikle Kino ve eşi Juana görürler ve onların oğlu için tıbbi yardım aramaya şehre gitmek zorunda olduğunda Bunun en iyi örneği bulunursa nasıl bir etkiye sahiptir. Bebek Coyotito bir akrep tarafından ısırıldığında, Juana Kino'nun doktora gitmesi için ısrar eder.

İkincisi, İnci'deki temalar nelerdir? Temalar

  • Yıkıcı Bir Güç Olarak Açgözlülük. Kino, inci aracılığıyla zenginlik ve statü kazanmaya çalışırken, mutlu ve halinden memnun bir babadan vahşi bir suçluya dönüşür ve hırs ve açgözlülüğün masumiyeti nasıl yok ettiğini gösterir.
  • İnsan Hayatının Şekillenmesinde Kader ve Eylemin Rolü.
  • Koloni Toplumunun Yerli Kültürlere Baskısı.

Aynı şekilde, insanlar soruyor, İnci'deki doruk nedir?

doruk . Bu romanın en sürükleyici kısmı, Juana'nın inciyi okyanusa atmaya çalışması ve Kino'nun ona saldırmasıdır. Bunun doruk noktası olduğu konusunda hemfikiriz çünkü bu noktada Kino'daki değişimi görüyorsunuz. O her zaman bir aile babasıydı, ama o noktada ona bakış açımızı değiştirdi.

İnci'de Coyotito'yu kim vurdu?

Bekçi, ağlamaya doğru ateş ederek feryadı susturmaya karar verir. Kino'dan habersiz, kurşun Coyotito'ya çarpar ve onu öldürür. Bekçi ateş ederken, Kino izleyicilerin üzerine atlar, bekçiyi bıçaklar ve tüfeği ele geçirir.

39 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

İnci'nin ana teması nedir?

İnci , açgözlülük ve hırsın kötülüklerini gösteren bir meseldir. Kino, Juana ve Coyotito mutlu ama fakir bir ailedir, ta ki incinin keşfi onları ani bir servet ihtimaline sokana kadar.

İncideki semboller nelerdir?

İnci başlangıçta zenginliği ve daha iyi bir geleceği sembolize eder, ancak roman ilerledikçe kötülüğü, yozlaşmayı, açgözlülüğü ve ölümü sembolize eder. İnci olmasaydı, Kino ve ailesi kesintisiz olarak basit hayatlarını yaşamaya devam edeceklerdi. Bir sembol olarak inci kitapta büyük önem taşımaktadır.

İnci nasıl kötülüğün sembolüdür?

İnci , roman boyunca doğası gereği oldukça müphem olan bir zenginlik sembolüdür . Kino inciyi ilk bulduğunda umut ve kurtuluşun simgesidir . Ama zenginlik gibi inci de dünyadaki tüm kötülükleri temsil eder. Görünüşe göre tüm açgözlülük ve kötülük , zenginliğin varlığında ortaya çıkıyor.

İnci'deki doktorun adı nedir?

Doktor - Burjuva bir Avrupa yaşam tarzına geri dönmeyi hayal eden küçük bir sömürge. Doktor başlangıçta Coyotito'yu tedavi etmeyi reddeder, ancak Kino'nun harika bir inci bulduğunu öğrendikten sonra fikrini değiştirir. Sömürge toplumunun kalbindeki kibir, küçümseme ve açgözlülüğü temsil ediyor.

Kino trajik bir kahraman mı?

Ancak aynı zamanda, anlatıcı Kino'yu bir tür trajik kahraman olarak görüyor ve Kino'nun eylemlerinin açığa çıkardığı insani zayıflıktan etkileniyor . Anlatıcı sık sık Kino yapar hataları tanıma ve onun nihai ahlaki çöküşüne yasını tutarken onun bile emellerini gerçekleştirmek için Kino yolundaki gayretlerini için belli bir saygı gösterir.

İnci'de Kino nasıl değişti?

Kino'nun roman boyunca hayatına incinin girmesi sayesinde büyük ölçüde değiştiği açıktır. O inciyi satmak için ne yapması gerektiğini düşünürse Yüzü "kurnaz" olur. Bir sonraki bölümde, Juana inciyi elden çıkarmaya çalıştığında, çıplak dişleriyle ona "bir yılan gibi" tıslar ve ona vurur.

İnci bir alegori midir?

Steinbeck'in ilk kısa romanı The Pearl , California, Baja'da duyduğu yerel bir efsaneye dayanmaktadır (Gün 106). Bazıları İnci'yi insan açgözlülüğü hakkında güçlü bir alegorik mesaj olarak görüyor. Kino, maddi dünyaya ait şeyleri istemeye başladığında yok olan fakir ama mutlu adamın sembolü olur (Barron 1).

İnci unvanının önemi nedir?

Başlık , kitabın ana sembolüne ve temasına atıfta bulunduğu için önemlidir . Kino'nun bulduğu büyük inci , onun hayatını iyileştirme, zenginlik ve mutluluğa ulaşma arzusunu ve hayalini temsil ediyor - evrensel bir insan özelliği. Ancak bu incide Kino'nun ilk başta fark etmediği bir tehlike de vardır.

Bir hikayenin anlatımı nedir?

Sergi , izleyicilere veya okuyuculara bir eserin olaylar, ayarlar, karakterler veya diğer unsurlar hakkında arka plan bilgilerini tanıtmak için kullanılan edebi bir araçtır.

İnci'deki ton nedir?

Ton . Ton , yazarın hikayeye karşı tutumudur. Pearl, bu Steinbeck açgözlülük kötülükleri odaklanmıştır olduğu açıktır. Kino, çünkü bütün değişim başladığında o o inci ile elde etmesini umduğunu Steinbeck kötü şeyler çok fazla plan yapan bir insanın başına '' yazıyor.

İncinin türü nedir?

Roman
roman
Kurgu

İnci hangi bakış açısından anlatılıyor?

John Steinbeck, The Pearl'de her şeyi bilen üçüncü şahıs bakış açısını ( POV ) kullanır. Bakış açısı "üçüncü şahıstır ", çünkü anlatıcı hikayenin olaylarına dışarıdan bakıyormuş gibi görünür. (Düşün: bir yabancı - üçüncü kişi - iki kişiyi gözlemliyor - birinci ve ikinci kişi - konuşuyor.)

Kino'ya kim saldırdı?

Kino , inciyi bulmaya çalışan bir hırsız tarafından kulübesinde ve yine inciyi satmaya çalıştığı kasabada saldırıya uğrar . Üçüncü kez saldırıya uğradığında , saldırganını öldürmek zorunda kalır ve karısının incinin kötü olduğunu düşünmesinde haklı olduğunu kanıtlar.

İnci'deki düşman kim?

Kino adlı antagonisti bulduğu zenginlik kıskanıyorsunuz Kino çevresindeki insanlara, aralarında açgözlülük, haset ve kötülüğü doğurur güzel inci vardır.

Kino İnci'de nasıl bir kahraman?

Kino , La Paz adında küçük bir fakir köyde yaşayan bir balıkçı ve kıyı inci dalgıcıdır. Karısı Juana ve bebek oğlu Coyotito ile birlikte yaşıyor. Kino , ekonomik, entelektüel ve toplumsal iktidara karşı çıkarak kurumsal baskıya karşı çıktığı için iktidara doğruyu söyleyen bir kahramandır .