Azure'daki abonelik nedir?

Sordu: Llum Quereda | Son Güncelleme: 2 Mayıs 2020
Kategori: teknoloji ve bilgi işlem veri depolama ve depolama
4.3/5 (294 Görüntüleme . 21 Oy)
Azure hesabı, Azure hizmetlerine ve Azure aboneliklerinize erişmenizi sağlayan küresel benzersiz bir varlıktır. Azure hesabınızda, örneğin faturalandırma veya yönetim amaçlarıyla ayrım oluşturmak üzere birden çok abonelik oluşturabilirsiniz. Abonelik (ler)inizde kaynakları kaynak gruplarında yönetebilirsiniz.

Benzer şekilde, Microsoft Azure'da abonelik nedir diye sorabilirsiniz.

Azure , kuruluşunuzun uygulamaları dağıtmak için kullanabileceği harika bir kaynak deposudur ve bulut, kaynakları bir araya toplamaya odaklanmıştır. Abonelikler , tek bir Azure örneğinin bu maliyetleri ayırmasına ve farklı ekiplere faturalandırmasına olanak tanır.

İkinci olarak, Azure aboneliklerinin türleri nelerdir? Azure teklifi, sahip olduğunuz Azure aboneliğinin türüdür . Örneğin, kullandıkça öde oranlarına sahip bir abonelik , Open in Azure ve Visual Studio Enterprise, Azure teklifleridir. Her teklifin farklı koşulları vardır ve bazılarının özel avantajları vardır.

Sonuç olarak, Azure kiracısı ve abonelik nedir?

Azure kiracısı bir dizindir, abonelik , kaynakları koyabileceğiniz bir "klasörü" temsil eden bir nesnedir. Abonelikler kiracılara bağlıdır. yani 1 kiracının birçok aboneliği olabilir , ancak bunun tersi olamaz.

Azure'da nasıl abonelik oluştururum?

Azure portalında bir abonelik oluşturun

  1. Azure portalında oturum açın.
  2. Abonelikleri arayın.
  3. Ekle'yi seçin.
  4. Birden fazla faturalandırma hesabına erişiminiz varsa, aboneliğini oluşturmak istediğiniz faturalandırma hesabını seçin.
  5. Formu doldurun ve Oluştur'a tıklayın.

35 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Azure aylık ne kadar?

Microsoft Azure fiyatları ayda 13 dolardan başlıyor. Ancak, test edilen tüm hizmetler gibi, bundan sonra karmaşıklaşıyor.

Kaç tane Azure aboneliği var?

Bir Azure aboneliği 100'e kadar depolama hesabını tutabilir ve her depolama hesabı 500 TB'a kadar tutabilir. İhtiyaçlarınıza bağlı olarak, her müşteriyi ayrı bir depolama hesabına koymak isteyebilirsiniz. Ayrıca, her müşteri için ayrı abonelikler oluşturmak için fazladan bir adım atmak isteyebilirsiniz.

Azure'un maliyeti nedir?

Microsoft Azure fiyatları ayda 13 dolardan başlar.

Microsoft Azure nedir ve nasıl çalışır?

Microsoft Azure , özel ve genel bir bulut platformudur. Azure , bu sanallaştırma teknolojisini alır ve dünya çapındaki Microsoft veri merkezlerinde büyük ölçekte yeniden düşünür. Bu nedenle bulut , istemciler adına sanallaştırılmış donanım çalıştıran bir veya birkaç veri merkezindeki bir dizi fiziksel sunucudur.

Microsoft Azure ne için kullanılır?

Azure , özünde, analitik, sanal gibi hizmetler için kullanılabilen Hizmet Olarak Altyapı (IaaS), Hizmet Olarak Platform (PaaS) ve Hizmet Olarak Yazılım (SaaS) gibi çözümler içeren bir genel bulut bilgi işlem platformudur. bilgi işlem, depolama, ağ iletişimi ve çok daha fazlası.

Windows Azure ve Microsoft Azure arasındaki fark nedir?

Windows Azure , uygulamamızı barındırabileceğimiz ve küresel olarak kullanıma sunabileceğimiz, Microsoft tarafından sağlanan bulut tabanlı premium hizmettir. Windows Azure SQL DB, Azure'da SQL DB motorunun mevcut olduğu, yani bulut anlamına gelen Microsoft tarafından sağlanan başka bir Azure hizmetidir.

Azure genel veya özel bir bulut mu?

Microsoft Azure , genel buluta bir örnektir. Genel bulut ile tüm donanım, yazılım ve diğer destekleyici altyapı, bulut sağlayıcısına aittir ve bu sağlayıcı tarafından yönetilir.

Office 365, Azure ile birlikte gelir mi?

Office 365 kullanan Azure Active Directory (Azure AD), Office 365 abonelik içerdiği bir bulut tabanlı kullanıcı kimlik ve kimlik doğrulama hizmeti, Office 365 için kimlikleri ve kimlik yönetmek için.

Azure'da abonelik nedir?

Azure Aboneliği Nedir? Adından da anlaşılacağı gibi abonelik , Azure kaynaklarını dağıtma ve kullanma yetkisi sağlayan mantıksal varlığı ifade eder.

Azure, Active Directory'nin yerini alabilir mi?

Ne yazık ki, bu sorunun kısa cevabı hayır. Azure AD , Active Directory'nin yerine geçmez. Azure Active Directory Active Directory bulut versiyonu olarak tasarlanmamıştır. Bir etki alanı denetleyicisi veya AD ile aynı yetenekleri sağlayacak bulut içinde bir dizin değil.

Azure Active Directory kiracısı nedir?

Kiracı , Azure Active Directory'deki bir kuruluşu temsil eder. Bir kuruluşun Azure , Microsoft Intune veya Office 365 gibi bir Microsoft bulut hizmetine kaydolduğunda aldığı ve sahip olduğu özel bir Azure AD hizmeti örneğidir.

Azure aboneliği ücretsiz mi?

Ücretsiz Azure hesabı , en popüler Azure ürünlerimize 12 ay boyunca ücretsiz erişim, kaydolmanın ilk 30 günü için harcanacak 13.300 ₹ kredi ve her zaman ücretsiz olan 25'ten fazla ürüne erişim içerir. Azure ücretsiz hesabı için kimler uygundur? Azure ücretsiz hesap Azure tüm yeni müşteriler tarafından kullanılabilir.

Azure'da kiracı kimliği nedir?

Office 365 kiracı kimliğiniz , kiracı adınızdan veya etki alanınızdan farklı, genel olarak benzersiz bir tanımlayıcıdır (GUID). Nadiren, OneDrive İş için Windows grup ilkesini yapılandırırken olduğu gibi, bu tanımlayıcıya ihtiyacınız olabilir. Başka bir deyişle, " Kiracı Kimliği " "Dizin Kimliği "dir.

Azure Active Directory ücretsiz mi?

Azure Active Directory dört sürümde sunulur: Ücretsiz , Office 365 uygulamaları, Premium P1 ve Premium P2. Ücretsiz sürüm, Azure , Dynamics 365, Intune ve Power Platform gibi ticari bir çevrimiçi hizmet aboneliğine dahildir.

Kiracı adı nedir?

isim. bir başkasından belirli bir süre için arazi, ev, ofis veya benzerlerini kiralayan ve işgal eden kişi veya grup; kiracı. Kanun. Bir başkasının arazilerini, apartmanlarını veya şahsiyetini genellikle kiralık olarak elinde tutan veya bunlara bir süreliğine sahip olan kişi.

Kiracı Office 365 nedir?

Office 365'te kiracılık, bir etki alanına bağlı tam Office 365 paketini ifade eder. Office 365 kurulduğunda, SharePoint, OneDrive ve Yammer gibi şeyler de dahil olmak üzere Office 365 için tüm verileri depolamak için bir kiracılık oluşturur. Kiracının ikinci kısmı, onu besleyen verilerdir.

Office 365 neleri içerir?

Office 365 , Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Publisher ve Access (Publisher ve Access yalnızca PC'de kullanılabilir) gibi premium uygulamalarla birlikte gelen bir aboneliktir. Uygulamalar, PC'ler, Mac'ler, iPad'ler, iPhone'lar, Android tabletler ve Android telefonlar dahil olmak üzere birden fazla cihaza yüklenebilir.