boşuna ne demek?

Sordu: Twyla Heidenpeter | Son Güncelleme: 20 Şubat 2020
Kategori: din ve maneviyat islam
4.2/5 (672 Görüntüleme . 20 Oy)
Ayrıca, çok az veya boşuna . Hiçbir faydası ya da faydası yok , etkisiz, tüm haykırışları boşuna olduğu gibi ; kimse onu duyamadı ya da can yeleği çok az ya da boşunaydı . Bu deyim, 1400'lerin ortalarından kalma bir kullanım olan "avantaj" veya "yardım" anlamında boşuna kullanır. Ayrıca küçük amaca bakın.

Ayrıca, bir cümlede boşuna nasıl kullanılır?

?

  1. Futbol takımı kırk puan geride olmasına rağmen galibiyet elde etmeye çalıştı, ancak çabaları sonuç vermedi.
  2. Annemi bana en yeni oyun konsolunu alması için ikna etmeye çalıştım, ama tüm makul yalvarmalarım boşunaydı.

Ayrıca, eksik bulunmuş olmanın ne anlama geldiği de sorulabilir. Bulunan özlemin tanımı . : gereken veya beklenen her şey eksik Seyahat düzenlemeleri yetersiz bulundu .

Bir de şunu sorabilir, benim yararıma ne anlama geliyor?

Kullanım veya avantaj olarak: boşuna değildi Bizim çabayı vermektedir. geçişli fiil. : bir fayda veya avantaj olarak üretmek veya sonuçlanmak: Kazanmak O'nun çabalarının ona hiçbir faydası olmadı. faydalanmak veya daha az faydalanmak . : faydalanmak : yararlanmak için O'nun hizmetlerinden yararlandılar.

anlamsız değil miydi?

'Boşuna gitmeyecek' o şey söylemek için oran size karşı dizilmiş ne olursa olsun başarılı karşı olmak yemin etmektir. Örneğin, yollara “boşuna” değil früktifikasyon veren ve vermeyen, başarısız, boyun eğmez, eksik madde veya yetmeyecek.

29 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

boşuna eş anlamlısı nedir?

boşuna . Ayrıca, çok az veya boşuna . Hiçbir faydası ya da faydası yok , etkisiz, tüm haykırışları boşuna olduğu gibi ; kimse onu duyamadı ya da can yeleği çok az işe yaradı ya da boşuna . Bu deyim, 1400'lerin ortalarından kalma bir kullanım olan "avantaj" veya "yardım" anlamında boşuna kullanır.

bir şeyden faydalanmak ne demek?

?[geçişli] boşuna biri (bir şey ) | bir şeye (resmi ya da eski moda) faydalı ya da faydalı olmak için boşuna . ?[geçişli, geçişsiz] (Hint İngilizcesi, standart dışı) bir şeyden , özellikle bir fırsattan veya tekliften yararlanmak için. boşuna bir şey Tüm bu avantajlardan yararlanmak için çevrimiçi kayıt olmanız yeterlidir .

Fayda kelimesini nasıl kullanıyorsunuz?

boşuna
  1. fiil (nesne ile birlikte kullanılır) to be kullanım veya değer; kâr; avantaj: Tüm çabalarımız, bir değişiklik yaratmaya çalışırken bize çok az fayda sağladı.
  2. kullanım için fiil (nesnesiz kullanılır); gücü veya etkinliği var; sert; yardım: Düşman saldırısına karşı gücü işe yaramadı.
  3. isim.

deyim grameri nedir?

Tanım. Bir deyim ( deyimsel ifade olarak da adlandırılır), ana dili konuşanlar tarafından geleneksel olarak anlaşılan mecazi bir anlama sahip bir ifade, kelime veya deyimdir. Bu anlam, deyimin bireysel unsurlarının gerçek anlamından farklıdır. Başka bir deyişle, deyimler tam olarak kelimelerin söylediği anlamına gelmez.

Yararını cümle içinde nasıl kullanırsınız?

Cümle Örnekleri
Şans eseri bundan faydalanabildiler . İyi niyeti, hükümetine fayda sağlamadı. Yine, bitkilerin ısı ışınlarından yararlanma gücüne dair kanıtlarımız var. O dönemlerde mevcut malzemelerin kendini boşuna değildi.

yarar kelimesinin Eş anlamı nedir?

Eşanlamlılar : hizmet, hizmet, din hizmeti, yardım, hizmet etme, destekçi, yardım, elden geçirme, yardım, muayene ve onarım, silahlı hizmet, ilahi hizmet, yardımcı, masa hizmeti, hizmet, işlem hizmeti, asistan, yardım, askerlik. boşuna kişinin lehine (fiil) kullanılması.

Mahkemede yarar ne anlama geliyor?

MEVCUT . Arazinin karları; bu nedenle kiracı paravail , araziden yararlanan veya kâr eden fiili mülk sahibidir.

Kötülüğün anlamı nedir?

Kötülük , bazı insanların var olduğuna inandığı, kötü ve kötü şeylerin olmasına neden olan güçlü bir güçtür. Hala kötü güçler tarafından saldırıya uğruyoruz . Birini kötü olarak tanımlarsanız, doğası gereği çok kötü olduklarını ve diğer insanlara zarar veren şeyleri yapmaktan zevk aldıklarını kastediyorsunuz .

Avial'ın anlamı nedir?

Vikipedi. Avial . Avial (; , telaffuz edilir) Güney Hindistan'dan geldiğine inanılan ve Tamil mutfağı, Kerala ve Udupi mutfağında yaygın olan bir yemektir. Hindistan cevizi yağı ve köri yaprakları ile tatlandırılmış kalın bir sebze ve hindistancevizi karışımıdır.

Reklamda ne işe yarar?

Terim. Tanım. Reklam Avails (veya Reklam . Availability) Bir ağın programlanması sırasında (genellikle saatte 2-3 dakika) bir MVPD'nin taraflar arasındaki üyelik sözleşmesi uyarınca satması için sunulan reklam birimleri.

Mukaddes Kitapta etkili kelimesi ne anlama gelir?

Effect'in tanımı . : istenen etkiyi üreten veya üretebilen.

eksik bulacak mıyız?

(bir şey) istemek
Birinin veya bir şeyin belirli veya genel gereksinimler, beklentiler veya standartlarda eksik olduğunu keşfetmek veya belirlemek. Raporda hükümetin teşvik planı birkaç kilit alanlarda isteyen bulundu.

Terazide tartıldınız ve eksik bulundunuz ne anlama geliyor?

Bir kişinin size ölçülmüştür, tartılan edilmiş ve bunu kabul edilebilir olmadığı anlamına gelmektedir “eksik bulundun 'diyorsa. Sizde , karakterinizde veya sunduklarınızda eksik olan bir şey olduğunu . Yeteri kadar iyi olmadığını, genellikle olumsuz bir ifadedir.

Terazide tartılıp eksik bulunmanın anlamı nedir?

Tam alıntı, Daniel kitabındaki Mukaddes Kitaptan gelir: “ Terazide tartıldınız ve eksik bulundunuz .” ( NIV) Bu, bir konu hakkında verilen bir yargıyı ve konunun belirlenen standartlara uymadığını ifade eder.

İsteyen birini bulmak ne anlama geliyor?

bulmak (bir şey) isteyen
Birinin veya bir şeyin belirli veya genel gereksinimler, beklentiler veya standartlarda eksik olduğunu keşfetmek veya belirlemek . Raporda, hükümetin teşvik planının birkaç kilit alanda eksik olduğu tespit edildi.

İncil'de Tekel ne anlama geliyor?

mene, mene, tekel , upharsin Amerikan İngilizcesinde
(ˈmiˈni miˈni t?k?l juˈf?rs?n) İncil . Daniel tarafından, Tanrı'nın Belşatsar'ı ve krallığını tarttığı, onları yetersiz bulduğu ve yok edeceği anlamına gelen duvardaki yazı: Dan.

terazide tartılmış ne demek?

terazide bir şey tartmak . Terazide tartılan ve 'belirli bir durumun testini karşılayamayan' anlamında eksik bulunan genişletilmiş ifade de bulunur ve Daniel'in İncil kitabına bir göndermedir; Belşatsar.