Google'da bugünün doodle'ı nedir?

Sorulan: Grygoriy Adonis | Son Güncelleme: 28 Şubat 2020
Kategori: hobiler ve ilgi alanları çizim ve eskiz
4.7/5 (204 Görüntüleme. 13 Oy)
Bugünün Google Doodle'ı aslında bir dizi Doodle'dır . Masaüstü bilgisayarınızda, mobil cihazınızda göreceğinizden farklı bir tane göreceksiniz. Ve Google'ın uygulamasına giderseniz, tamamen başka bir tane göreceksiniz - şirket ilk kez farklı platformlar için farklı sanat eserleri kullandı.

Buna uygun olarak, bugünün Google Doodle'ı ne anlama geliyor?

google doodle'ı . Bir Google Doodle ana sayfasında Google'ın daimi logosunun yerinde özel durumlarda geçici olarak görünen Google ürünüdür. Doodle , önemli festivalleri, insanları, başarıları ve tatilleri işaretler.

Aynı şekilde, bugün bir Google Doodle var mı? Google bu gün 02:00 pm tarafından Doodle'ı kaldırıldı ve bu tarihten Google'ın resmi Doodle arşivde varlığını hiçbir kanıt yoktur kalır.

Ayrıca bilmek, bugün Google logosu nedir?

Yeni Google logosu hala bir kelime işaretidir, ancak şimdi sans-serif yazı tipi kullanıyor ve bu da onu çok daha modern ve eğlenceli hale getiriyor. Renkler de eskisinden daha yumuşak. Logo sıra, Google'ın yeni ana şirket, Alfabesi logoya biraz daha benzerlik taşımaktadır.

2019 için Google Doodle teması nedir?

Doodle for Google yarışmasının 2019 baskısının teması "Büyüdüğümde, umarım..." şeklindedir. Yarışmacılar bir karalama oluşturmak için kil, grafik tasarım ve hatta yiyecek kullanabilirler. Tüm Google Doodle'ları gibi , her doodle da Google harflerini içermelidir.

38 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Google Doodle'ları nasıl seçilir?

Hangi doodle'ların oluşturulacağını kim seçiyor ve hangi etkinliklerin doodle alacağına nasıl karar veriyorsunuz? Bir grup Google çalışanı, beyin fırtınası yapmak ve hangi etkinliklerin bir doodle ile kutlanacağına karar vermek için düzenli olarak bir araya gelir. Doodle fikirleri, Google çalışanları ve Google kullanıcıları dahil olmak üzere çok sayıda kaynaktan gelmektedir.

Bugün Google'daki bayan kim 2019?

Bugün bilimsel bir efsane, klasik bir Hollywood aktrisi ve çok yönlü bir bebek olan Hedy Lamarr'ın 101. doğum günü.

En iyi Google doodle'ı nedir?

Şimdiye kadarki en iyi Google doodle oyunları
  1. Pac-Man 30. yıl dönümü, 21 Mayıs 2010.
  2. Robert Moog'un 78. doğum günü, 23 Mayıs 2012.
  3. Serbest atış yarışması, Ağustos.
  4. Slalom kano, Ağustos.
  5. Anneler Günü 2013, 12 Mayıs 2013.
  6. Doctor Who'nun 50. Yıldönümü, Kasım
  7. 100 yıllık bulmacalar, Aralık.
  8. Pony Express'in 155. yıldönümü.

Google'da Snake nasıl oynanır?

Google Haritalar'da ekranın sol üst köşesindeki menü düğmesine basın, ardından menüde ' Play Snake ' seçeneğine ilerleyin. Bu, oyunu yükleyecektir ve Snake'i oynamak için dünya konumları arasında seçim yapabilirsiniz.

Bir Google Doodle oluşturabilir miyim?

Google Doodles'ı oluşturan bir çekirdek ekip var. Bu ekip, Doodlers adlı sanatçı ve programcıların bir birleşimidir. Eğer bilgisayar bilimi kavramları hakkında bilgi sahibi olacaktır oluşturmak üzere doodle'cılar olaylar, sıralama ve döngüler gibi her gün kullanıyoruz. Scratch web sitesini kullanarak logonuzu tasarlayacak ve canlandıracaksınız.

Eski Google Doodle oyunlarını oynayabilir misin?

İşte 2018'de Çıkan Tüm Google Doodle Oyunları
Şirket etkileşimli oyunları çok sık yayınlamasa da eski Doodle oyunları popülerliğini koruyor ve bunlara Google Doodle arşivinden erişilebilir.

Google'daki E neden eğik?

Google'ın logosundaki ' e' her zaman eğik olmuştur, ancak kalınlığı nedeniyle mevcut sürümde daha belirgin görünmektedir ( e başlıklı e'ler normalde Venedik yazı tiplerinde bulunur). Google , kendisini alışılmadık bir şirket olarak sunmak istiyor -- insanların oyunbaz/havalı/eğlenceli olarak düşündükleri bir marka.

Google'ın renkleri ne anlama geliyor?

Logoda bulunan Google renkleri mavi, kırmızı, sarı ve yeşildir. Bu logonun orijinal grafik tasarımcısı Ruth Kedar'dı. Seçilen renkler ana renkler olduğu için arkalarında bir anlam taşıyordu . Google , Google'ın her zaman kurallara uymadığını göstermek için L'de kasıtlı olarak ikincil bir renk kullandı.

Google logosu ne anlama geliyor?

Google logosu , arama motoru şirketini tanımlamak için çeşitli ayarlarda görünür. 1999 ve 2013 yılları arasında küçük değişiklikler yapılan önceki logo , Ruth Kedar tarafından tasarlandı, kelime işareti, 1982'de Berthold Type Foundry için Gustav Jaeger tarafından tasarlanan eski stil bir serif yazı tipi olan Catull'a dayanıyordu.

Google logosu neden beyaz?

Ana sayfasını özelleştirmeye yönelik yeni yeteneği desteklemek için, Google'ın genellikle renkli logosu beyazdır ve kullanıcı tarafından seçilen renkli bir duvar kağıdıyla çakışmaması için logoyu önemsiz gösterir. Görüntü, istenirse başka bir stok görüntüyle değiştirilebilir veya favori bir kişisel görüntü ile değiştirilebilir.

Google neden 4 renk kullanıyor?

Şu anda ünlü olan logoyu geliştiren grafik tasarımcı Ruth Kedar, "Birçok farklı renk yinelemesi vardı" diyor. "Sonunda ana renkleri elde ettik, ancak deseni sıraya koymak yerine, L'ye ikincil bir renk koyduk, bu da Google'ın kurallara uymadığı fikrini geri getirdi."

Google logosunu neden değiştirdi?

Google yazı tipine "ürün sans" denir. Bu nedenle, yeni logo her ekranda daha iyi görünecek şekilde tasarlandı, çünkü artık web'de gezinmenin büyük bir kısmı telefonlardan, tabletlerden ve küçük ekranlı veya çözünürlükteki diğer mobil cihazlardan yapılıyor.