InDesign'da izleme nedir?

Sordu: Az Mainhard | Son Güncelleme: 15 Mart 2020
Kategori: teknoloji ve bilgisayar masaüstü yayıncılığı
4.8/5 (586 Görüntüleme . 40 Oy)
İzleme , seçilen bir metin bloğunu gevşetme veya daraltma anlamına gelirken, karakter aralığı belirli karakter çiftleri arasına boşluk ekleme veya çıkarma işlemidir. InDesign'da , metninizi kolayca izlemek ve karakter aralığını belirlemek için Karakter panelini kullanabilirsiniz. Karakter panelini açmak için Yazım > Karakter'i seçin.

Bunu göz önünde bulundurarak, InDesign'daki değişiklikleri nasıl izlersiniz?

Değişiklik izlemeyi aç

 1. Değişiklikleri İzle panelini (InDesign) açmak için Pencere > Editoryal > Değişiklikleri İzle'yi seçin veya Değişiklikleri İzle araç çubuğunu (InCopy) açmak için Pencere > Değişiklikleri İzle'yi seçin.
 2. Metindeki ekleme noktasıyla aşağıdakilerden herhangi birini yapın:
 3. Gerektiğinde hikayeye metin ekleyin, silin veya taşıyın.

Ayrıca InDesign'da lider olan nedir? InDesign Type: Adobe InDesign ile Profesyonel Tipografi, 3. Baskı. 54.99 dolar. Öncü ("ledding" olarak telaffuz edilir), yazı satırları arasındaki boşluktur. Terim, dikey boşluk eklemek için yazı çizgileri arasına reglet olarak bilinen ince kurşun şeritlerin elle yerleştirildiği sıcak metal dizgi günlerinden gelir.

Ayrıca, karakter aralığı ve izlemenin ne olduğunu bilmek için?

Tipografide karakter aralığı , genellikle görsel olarak hoş bir sonuç elde etmek için orantılı bir yazı tipindeki karakterler arasındaki boşluğu ayarlama işlemidir. Karakter aralığı , tek tek harf formları arasındaki boşluğu ayarlarken, izleme (harf aralığı) aralığı bir dizi karakter üzerinde eşit olarak ayarlar.

InDesign'da bir geçmiş var mı?

‌Peter'ın dediği gibi, InDesign'da Geçmiş paneli yoktur; bir üçüncü taraf eklentisi, DTPTools veya 65bit'ten gelmiş olabilir, her ikisi de bu tür bir eklentiye sahipti/vardı.

38 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

InDesign'da liderlik ve izleme nedir?

İzleme , seçilen bir metin bloğunu gevşetme veya daraltma anlamına gelirken, karakter aralığı belirli karakter çiftleri arasına boşluk ekleme veya çıkarma işlemidir. InDesign'da , metninizi kolayca izlemek ve karakter aralığını belirlemek için Karakter panelini kullanabilirsiniz. Karakter panelini açmak için Yazım > Karakter'i seçin.

InDesign'daki karakter paneli nedir?

Karakter paneline erişmek için Command-T (Mac) veya Control-T ( Windows ) tuşlarına basın. Ayrıca Pencere > Tip ve Tablolar > Karakter'i de seçebilirsiniz. Panel geldikten sonra sağ üst köşedeki açılır menüye tıklayın ve Seçenekleri Göster'i seçin. Bu, paneldeki her öğeye erişmenizi sağlayacaktır.

InDesign'da yönlendirmeyi nasıl düzeltirsiniz?

Lideri değiştir
 1. Değiştirmek istediğiniz metni seçin.
 2. Aşağıdakilerden herhangi birini yapın: Karakter panelinde veya Kontrol panelinde, Satır Aralığı menüsünden istediğiniz satır aralığını seçin. Mevcut önde gelen değeri seçin ve yeni bir değer yazın. Paragraf stili oluştururken, Temel Karakter Biçimleri panelini kullanarak satır aralığını değiştirin.

InDesign'da boşlukları nasıl düzeltirsiniz?

InDesign'da Kelime Aralığını Ayarlama
İmlecinizi değiştirmek istediğiniz metnin içindeyken, Paragraf veya Kontrol panelinin panel menüsünden Gerekçe'yi seçin. Veya Command+Shift+Option+J (Mac) veya Ctrl+Shift+Alt+J (Windows) tuşlarına basın.

İzleme neyle ölçülür?

İzleme ve karakter aralığı, geçerli tür boyutuna göre bir ölçü birimi olan 1/1000 em cinsinden ölçülür . 6 puntolu bir yazı tipinde 1 em, 6 puntoya eşittir; 10 punto yazı tipinde 1 em, 10 puntoya eşittir. Karakter aralığı ve izleme , geçerli tür boyutuyla kesinlikle orantılıdır.

Optik ve metrik karakter aralığı arasındaki fark nedir?

Optik karakter aralığı , gerçek yazı tipindeki karakterlerin biçimini kullanır ve en iyi sonuç için karakter aralığını buna göre ayarlar. Metrik karakter aralığı kullanır karakter aralığı ayarlamak ve hiçbiri ther nerede, bunu elle yapmak fiili yazı çiftleri karakter aralığı inşa.

Silinen bir InDesign belgesini nasıl kurtarırım?

Silinen INDD Dosyaları Nasıl Kurtarılır?
 1. Disk Drill'i indirin ve yükleyin.
 2. Programı açmak için uygulama simgesine çift tıklayın.
 3. INDD dosyalarını kurtarmak istediğiniz depolama cihazını seçin.
 4. Kurtar düğmesine tıklayın ve Disk Drill'in işini yapmasına izin verin.
 5. Bu kadar. Şimdi INDD dosyalarınızı görmelisiniz.

Tipografide lider olan nedir?

Satır aralığı , metnin her satırı arasındaki mesafeyi tanımlayan bir tipografi terimidir. Ledding olarak telaffuz edilir ("s" olmadan "kızak" gibi). Adı, dizginin elle yapıldığı ve satırları ayırmak için kurşun parçalarının kullanıldığı bir zamandan geliyor.

Karakter aralığı yönlendirme ve izleme arasındaki fark nedir?

İzleme , tek tek karakterler arasındaki boşluk olması bakımından karakter aralığına çok benzer, ancak izleme tek tek harflerden ziyade harf grupları arasındaki boşluktur. Karakter aralığı ve Leading tipografide önemlidir ve göz ardı edilmemelidir.

Karakter aralığını nasıl yapıyorsun?

İşte size yardımcı olacak 10 ipucu.
 1. Karakter aralığı oluşturmadan önce yönlendirmeye ve izlemeye özen gösterin.
 2. Yazı tipi yazılımınızın sizin için karakter aralığını belirlemesine izin vermeyin.
 3. Harfler arasında eşit algılanan boşluk oluşturun.
 4. Farklı harfler arasındaki uzamsal ilişkileri anlayın.
 5. Tipinizi baş aşağı çevirin.
 6. Kern üçlü gruplar halinde.
 7. Daha azının daha fazla olduğunu unutmayın.

Karakter aralığı tablosu nedir?

' Karakter aralığı ' tablosu , bir yazı tipindeki glifler için karakter aralığını ayarlayan değerleri içerir. Dikey veya yatay metin için bilgi içerebilen çeşitli biçimlerde birden çok alt tabloya sahip olabilir. Karakter aralığı değerleri, karakterler arası aralığı ayarlamak için kullanılır.

InDesign'da çift boşluk nasıl ayarlanır?

Yazı tipi stili için ayarının altında satır aralığını (altında başka A ile A gibi mi simge görünüyor) belirleyen bir ayar göreceksiniz. Tasarım terimlerinde, bu boşluk lider olarak bilinir. 4. Çift aralıklı metin oluşturmak için, satır başı değerini yazı tipi boyutunun iki katı olacak şekilde ayarlamanız gerekir.

Metnin her satırı arasındaki mesafe nedir?

Satır aralığının tanımı şudur: türdeki iki satır taban çizgisi arasındaki mesafe . 'Lider' kelimesi , metin satırlarını eşit aralıklarla yerleştirmek için kullanılan kurşun el dizgi şeritlerinden gelir. Önde gelen sözcüğü tıkandı, ama aslında bu, satır aralığı için bir tipografın terimi.

InDesign'daki oluk nedir?

Çatınızdan yağmur suyunu taşıyan metal olukların aksine, bir sayfa düzenindeki oluklar tasarım öğelerini birbirinden ayırır. Adobe InDesign'da çalışırken, tek sütunlu ve çok sütunlu metin çerçeveleri dahil olmak üzere sayfa ve mizanpaj öğeleri arasındaki mesafeleri kontrol etmek için çeşitli belge düzeyi ayarlarını kullanın.

Hangi düğme bir InDesign sayfasında karakter aralığını kontrol etmeye yardımcı olur?

Kelimeler arasındaki karakter aralığını ayarlayın
Yazım aracıyla bir metin aralığı seçin ve aşağıdakilerden birini yapın: Seçili sözcüklerin arasına boşluk eklemek için Alt+ Ctrl + (Windows) veya Option+Command+ (Mac OS) tuşlarına basın. Seçili sözcükler arasındaki boşluğu kaldırmak için Alt+ Ctrl +Geri (Windows) veya Option+Command+Delete (Mac OS) tuşlarına basın.

DTP'de izleme nedir?

(4) Masaüstü yayıncılıkta , metnin tutarlı harf aralığı. İzleme , harfler arasındaki boşluk miktarını genişleterek veya azaltarak bir sayfadaki metin miktarını genişletmek veya daraltmak için kullanılır.

Keming nedir?

" Keming " kötü karakter aralığı için bir takma addır ve F**kYeahKeming'deki iyi insanlar dünyanın en iyi örneklerinden bazılarını topladılar. Çok sayıda "flick" ve "click" karakter aralığı felaketleri, ancak bazı yeni olanlar da var.