Treflan herbisit nedir?

Sordu: Limam Lacueva | Son Güncelleme: 20 Mayıs 2020
Kategori: Ev ve bahçe peyzaj
4.4/5 (94 Görüntüleme . 28 Oy)
Kimyasal Eylem ve Kullanımları: Treflan (trifluralin), çiçek tarhlarında, ağaçların ve çalıların çevresinde ve bahçelerde yabani ot kontrolü için belirli yıllık otların ve geniş yapraklı yabani otların kontrolü için önceden ortaya çıkan bir herbisittir . Treflan , yabani otları filizlenirken öldürür, ancak yerleşik yabani otları öldürmez.

Bununla ilgili olarak, Treflan herbisitini nasıl uygularsınız?

Treflan Uygula Treflan doğrudan toprağa uygulanmalı ve üstteki 2 ila 3 inç toprakta işlenmelidir . Ürün ekimden önce veya bitkiler çimlendikten sonra kullanılabilir. Toprağı iyice kaplamak için Treflan karışımını püskürtün.

Aynı şekilde, treflan mısırı öldürür mü? Vol mısırını biraz yağ ile 10 oz select ile öldürmek kolaydır, bu nedenle özel mısır olması önemli değil. Senin zemin çalışırken treflan hala çok maliyetli etkili rt böylece' en ön herbisitler ile cilt mısır gerekecek.

Ayrıca treflan sebze bahçeleri için güvenli midir?

Doğru kullanıldığında ev sebze bahçıvanlarının yabancı ot kontrolü için kullanabilecekleri etkili bir üründür. Treflan , sebze ekiminden dört hafta önce bahçe toprağına dahil edilir. Treflan , uygulamadan önce zaten var olan yabani otları öldürmez.

Trifluralin ne için kullanılır?

Trifluralin yaygın olarak kullanılan bir çıkış öncesi herbisittir. 2001 yılında Amerika Birleşik Devletleri'nde kullanılan yaklaşık 14 milyon pound ile en yaygın kullanılan herbisitlerden biridir. Trifluralin genellikle çeşitli yıllık ot ve geniş yapraklı yabani ot türlerinin kontrolünü sağlamak için toprağa uygulanır.

35 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Mısır glüteni yabani otları nasıl önler?

Mısır glüteni, çimlenmiş ot tohumlarının kök oluşturmasını engelleyen bir mekanizma aracılığıyla, önceden ortaya çıkan bir herbisit olarak çalışır. Ancak uygulamaları doğru zamanlamak zordur ve istenen sonuçları gerçekten görmek için tekrarlanan uygulamalar gerektirebilir.

Treflan köpekler için güvenli midir?

Treflan , yabani otları çimlenirken öldürür, ancak yerleşik yabani otları öldürmez. Mevcut yabancı otlar yok edilmeli ve ardından bu ürün uygulanmalıdır. Bu ürün evcil hayvanlar ve kuşlar için biraz zehirlidir, ancak balıklar ve suda yaşayan organizmalar için oldukça zehirlidir.

Prowl herbisit nedir?

Prowl ® H2O herbisit , çoğu yıllık otları ve belirli geniş yapraklı yabani otları çimlenirken kontrol etmek için seçici bir herbisittir .

Treflan'ın dahil edilmesi gerekiyor mu?

Treflan toprağa sıkıca bağlıdır, çok çözünmezdir ve hızlı ve eksiksiz bir şekilde dahil edilmesinin ana nedeni olan ve ayrıca yağmurun onu düzgün bir şekilde dahil etmek için neden yeterli olmayacağının ana nedeni olan ışıkla bozunmaya tabidir.

Trifluralini nasıl kullanıyorsunuz?

Bitki artıkları veya taşlar gibi yabancı maddeler toprakta veya toprakta herbisit etkinliğini azaltabilir. TRIFLURALIN , 200-300 kPa basınçlarda, hektar başına 100-400 litre su püskürtme hacminde toprak yüzeyine eşit olarak uygulanmalıdır. Mahsul yaralanması riskini en aza indirmek için bom üst üste binmelerinden kaçının.

Surflan'a nasıl başvurabilirim?

Zemin Uygulaması :
Surflan AS'yi toprak yüzeyine veya bitkilerin üzerine yönlendirilmiş bir sprey olarak uygulayın . Spreyi eşit şekilde uygulayacak , yalnızca uygun şekilde kalibre edilmiş, düşük basınçlı, herbisit püskürtücü kullanın. Nozullarda ve sıralı süzgeçlerde 50 ağdan daha ince olmayan elekler kullanın. Uygun Surflan AS oranını uygulayın .

Yabani otları öldürmek için bahçeye ne püskürtülür?

Mevcut yabani otların altını kazmak için bahçenizi döndürebilir veya bahçenize glifosat (Round-up) gibi seçici olmayan bir herbisit püskürtebilirsiniz . Bunu dikmeyi planlamadan önce iyi yapmalısınız.

Sebze bahçemdeki yabani otları nasıl öldürürüm?

Yabani otlar tohumlanmadan önce glifosat gibi seçici olmayan bir herbisit ile yabani otları iyice püskürtün. Yaprakların akma noktasına kadar kimyasalla tamamen kaplandığından emin olun. Sürme ve sulama işlemini tekrarlayın. Çok sayıda yabani ot tekrar filizlenirse, herbisit tedavisini tekrarlayın.

Roundup'ı sebze bahçemde kullanabilir miyim?

Roundup, bir yaygın olarak kullanılan ot ve çimen katil, aktif madde glüfozatlan, dokunduğu hemen hemen her bitki öldürecek seçici olmayan herbisit kullanır. Hızla püskürtülür bitkiler öldürebilir rağmen, talimatlara uygun olarak uygulandığında sebze bahçeleri etrafında kullanmak genellikle güvenlidir.

Preen insanlar için toksik midir?

Preen Ot Kontrolü
Öncelikle bu ürün çevreye zararlı ve hatta insan sağlığına zararlı olduğundan doğru şekilde kullanılmalıdır. Bu, ortaya çıktıktan sonra granüler bir yabani ot öldürücü olmasına rağmen, benzer yabani ot kontrol ürünlerinde bulunan yüksek derecede toksik kimyasallar içermez.

Poast herbisit ne öldürür?

POAST ® herbisit, yıllık ve çok yıllık ot otlarının kontrolü için seçici, geniş spektrumlu, çıkış sonrası bir herbisittir . POAST, sazları veya geniş yapraklı yabani otları kontrol etmez . Esasen sorgum, mısır, küçük taneler ve pirinç gibi tüm ot bitkileri ve ayrıca çim gibi süs bitkileri POAST'a karşı hassastır .

Preen'i sebze bahçesinde kullanabilir misin?

Preen Sebze Bahçesi Ot Önleyici, çocukların ve evcil hayvanların çevresinde kullanım için güvenli olan organik bir üründür. Preen Sebze Bahçe Ot Önleyici gerçek yapraklı 2-3 inç boyunda ve hasat gününe kadar kullanılabilecek yeni sebze bitkileri etrafında kullanılabilir! Yeni ekilen alanlarda kullanılmamalıdır.

Çimleri karpuz tarlamdan nasıl uzak tutarım?

organik malç
  1. Karpuz yetiştireceğiniz yatakta mevcut tüm yabani otları öldürmek için ekimden dört hafta önce glifosat içeren bir herbisit uygulayın.
  2. Bitkiler büyümeye başladıktan sonra karpuz bitkilerinin etrafına saman gibi organik bir malçtan 2 ila 3 inç derinliğinde bir tabaka yayın.

Squash'ta preen kullanılabilir mi?

Evet, Preen sebze bahçelerinde kullanılabilir , AMA tüm etiket talimatlarını dikkatlice okumak ve takip etmek çok önemlidir. Preen sadece çimlenmeye başladığı yeni tohumlar etkileyecek bir herbisit, trifluralin'i içerir.

Roundup mısırı öldürecek mi?

Glifosat kullanımı Roundup Ready olmayan mısırlar için oldukça etkilidir. Ancak zorluk, Roundup Ready melezlerini ortadan kaldırmaktır. Küçük mısır bitkilerini sürekli olarak öldürmek için sınırlı herbisitler vardır. Gramoxone SL, Liberty ve Select Max, en fazla aktivite gösteren üç üründür.

Mısırın üzerine 2 4d püskürtebilir misin?

2,4-D içeren herbisitler, mısırın boyu 8 inçten fazla olduğunda damla memelerinin kullanılmasını gerektirir. Ayrıca 2,4-D ile püskül hamur aşaması arasında mısır sprey yoktur. Ancak bu herbisit , mısır diş açma aşamasındayken hasat yardımcısı olarak kullanılabilir.

Mısırdaki yabancı otları nasıl kontrol edersiniz?

Glifosat, S-metolaklor ve alaklor dahil olmak üzere çeşitli herbisitler, tatlı mısır ekilmeden önce uygulanabilir. Bu yabani ot öldürücülerden bazıları yeni yabani otların filizlenmesini engellerken , diğerleri zaten büyümekte olan yabani otları öldürür .