Vitray için ne tür cam kullanıyorsunuz?

Sordu: Cerca Bedos | Son Güncelleme: 26 Şubat 2020
Kategori: hobiler ve ilgi alanları boncuk işi
4/5 (326 Görüntüleme. 37 Oy)
Vitray işlerinde kullanılan farklı renk ve dokulara sahip yüzlerce, muhtemelen binlerce cam türü vardır. Hepsi 2 temel türden biri olarak başlar, katedral veya yanardöner, sonra oradan genişler. Katedral cam aracılığıyla görebilirsiniz açıktır camdır.

Bunu göz önünde bulundurarak, vitray ne tür bir camdır?

Malzeme olarak vitray , imalatı sırasında metalik tuzlar eklenerek renklendirilmiş camdır . Renkli cam , küçük cam parçalarının desenler veya resimler oluşturacak şekilde düzenlendiği, (geleneksel olarak) kurşun şeritlerle bir arada tutulduğu ve sert bir çerçeveyle desteklendiği vitray pencerelere işlenir.

Aynı şekilde, yanardöner vitray nedir? Opalescent Vitray ("Amerikan camı ") Karışık çizgili renklerden oluşan sütlü bir bardak . 19. yüzyılın sonlarında John LaFarge ve Louis C. Tiffany tarafından geliştirilen cam , kaynaştığında koyu renk çizgilerin sütlü, yanardöner bir görünüm verdiği.

Ayrıca bilmek, vitrayda hangi malzemeler kullanılır?

Hammaddeler Cam, kum gibi bir tür silika, potas veya soda gibi bir alkali ve kireç veya kurşun oksidi bir araya getirerek yapılır. Renk, hammaddelere metalik oksit eklenerek üretilir. Bakır oksit, farklı koşullar altında camda yakut, mavi veya yeşil renkler üretir.

Vitray için eriyebilir cam kullanabilir misiniz?

Belki erimiş cam en başarılı üreticileri Bullseye Cam bulunmaktadır. Bunların cam 90 bir CoE'ye vardır ve her iki dikroik ve Uroboros levhalar ile uyumludur. Bunu erimiş cam yerine vitray için kullanırsanız , tek haddeli versiyon - çift haddeli yerine - daha ucuz ve aynı derecede harika.

36 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Vitray neden bu kadar pahalı?

Vitray işinin çok pahalı görünmesinin birkaç nedeni vardır. Kullanılan camın kendisi çılgınca pahalı olabilir . Vitray yapımında kullanılan malzemeler egzotik olabilir. Örneğin, o gerçekten güzel şeffaf kırmızı camı elde etmek için kullanılan malzemede gerçek altın kullanmak gerekir.

Farklı cam türleri nelerdir?

Dört ana cam türü veya gücü vardır:
  • Tavlı Cam. Tavlı cam, yüzdürme işleminin tavlama aşamasından oluşan temel bir üründür.
  • Isı ile Güçlendirilmiş Cam. Isı ile Güçlendirilmiş Cam, yarı temperli veya yarı sertleştirilmiş camdır.
  • Temperli veya Sertleştirilmiş Cam.
  • Lamine cam.

Şeffaf vitray neye denir?

" Vitray ", daha doğru bir şekilde " kurşunlu cam " olarak adlandırılan şeyi tanımlamak için kullanılan popüler bir terimdir, çünkü kullanılan malzemeler renkli ( lekeli ) olabilir veya olmayabilir. Clear şu anda konut veya ticari müşteriler için iki seçenekten daha popüler, ancak bir vurgu için biraz renk çok güzel olabilir.

Kiliselerde neden vitray var?

Ortaçağ vitray 16. yüzyıldan 10. yüzyıla gelen Ortaçağ Avrupa'sında renkli ve boyalı camdır. Bir kilisedeki vitray pencerelerin amacı, hem bulundukları ortamın güzelliğini arttırmak hem de izleyiciyi anlatı veya sembolizm yoluyla bilgilendirmekti.

Bir vitray levha ne kadar?

Tiffany tarzı camdan en yeni renk ve stillere kadar Bullseye, Spectrum, Uroboros, Wissmach, Youghiogheny ve Kokomo gibi en iyi üreticiler arasından seçim yapın. Oceanside Turuncu ve Beyaz Yarı Saydam Çizgili - 96 COE.
Birim Boy* Fiyat
küçük 8" x 8" $10.65
orta 12" x 12" 23,15 $
çarşaf 24" x 24" $92.55

Kırmızı cam neden daha pahalı?

Metale bağlı olarak, cam belirli bir renk alır. Erken cam üretiminde en nadir renk kırmızıydı . Bunun nedeni, kırmızının en pahalı katkı maddesini gerektirmesidir - altın. Bugün, kimyagerler kırmızı üretmek diğer malzemeleri bulduk, ancak gerçekten antik vitray çok kırmızı cam görmezsiniz.

Kurşun hala vitrayda kullanılıyor mu?

Vitray yol açar. Kurşun , her yaştan insanı etkileyebilen zehirli bir maddedir. Dikkatli kullanılmadığı takdirde , vitray ve kurşun aydınlatmada kullanılan kurşun çubuklar ve lehimler, kurşun tozunun yutulması veya solunması halinde sağlığa zararlı olabilir.

Neden gül pencere denir?

Gül pencereler , çivili bir tekerlek üzerinde idama mahkum edilen İskenderiyeli Aziz Catherine'den sonra "Catherine pencereleri " olarak da adlandırılır . Birçok İtalyan kilisesinde bulunanlar gibi oymasız dairesel bir pencereye oküler pencere veya oculus denir.

Vitray ne kadar sürer?

yaklaşık 75 ila 150 yıl

Cam doğal olarak ne renktir?

Camdaki renk, en yaygın olarak, ona açık mavi bir döküm veren demir oksitten kaynaklanan safsızlıklardan gelir. Düşük demirli cam daha az renge sahiptir ve birinci sınıf bir üründür, ancak düşük demirli cam bile mavi, gri veya yeşil olabilen hafif bir renk tonuna sahiptir ancak çok hafif bir renklendirmedir.

En ünlü vitray pencere nedir?

İşte o zaman, dünyanın en ünlü vitray eserlerinden bazıları.
  • Vitray St.
  • Sainte-Chapelle Pencereleri (Paris, Fransa)
  • Diriliş Mezarlığı Mozolesi (Adalet, Illinois)
  • Grossmunster'in Cam Pencereleri (Zürih, İsviçre)
  • Palau de la Música Catalana'daki Skylight (Barselona, ​​İspanya)

Vitrayda akı ne için kullanılır?

Flux , lehimlemeden önce metale (kurşun, bakır, çinko, pirinç) uygulanan kötü sıvı/krem/macundur. Flux , metali ve havyayı korozyondan temizler ve metalin eşit şekilde ısınmasını sağlar.

Cam neyden yapılmıştır?

İster inanın ister inanmayın, cam sıvı kumdan yapılır . Sıradan kumu (çoğunlukla silikon dioksitten yapılır ) eriyene ve sıvı hale gelene kadar ısıtarak cam yapabilirsiniz.

Renkli cam nasıl yapılır?

Renkli cam üretmek için reçete genellikle cam bir metalin ilave edilmesini kapsamaktadır. Bu genellikle, erimiş haldeyken cama bir miktar toz oksit, sülfür veya o metalin başka bir bileşiğinin eklenmesiyle gerçekleştirilir. Aşağıdaki tablo, camın renklendirici maddelerinden bazılarını ve ürettikleri renkleri listelemektedir.

Vitraydan görebiliyor musunuz?

Bir vitray pencere, örneğin, yelpazenin bütün renkleri ile yanıyor olabilir - ama biz hala bu kadar görebilirsiniz. Unutmayın, bir nesnenin rengi, ışığın hangi dalga boylarının emildiğine ve hangilerinin yansıtıldığına bağlıdır. Bazı görünür dalga boyları renkli cam geçtiğinden, biz hala üzerinden görebilirsiniz.

benekli cam nedir?

Halka Benekli Cam . Halka şeklinde opaklık alanları oluşturmak için kristal büyüme oranlarının kontrol edildiği yanardöner cam . Etki, görsel bir yüzey beneklenmesidir . dalgalanma. Doğrusal veya düzensiz dalgalanmalardan oluşan, genellikle dramatik olan bir yüzey dokusu.

Camın rengini ne belirler?

Renk , altın parçacıklarının boyutu ve dağılımından kaynaklanır. Yakut altın cam genellikle kalay eklenmiş kurşun camdan yapılır. Gümüş nitrat ve gümüş halojenürler gibi gümüş bileşikleri, turuncu-kırmızıdan sarıya kadar bir dizi renk üretebilir.