Ne tür turtalar iyi donar?

Soruldu: Xiaoli Hawley | Son Güncelleme: 18 Haziran 2020
Kategori: yiyecek ve içecek tatlıları ve fırıncılık
4.4/5 (179 Görüntüleme. 11 Oy)
Taze meyveli turtalar , kabak ve balkabağı gibi sebzeli turtalar , kıymalı turtalar , çikolatalı ve limonlu şifonlu turtalar başarıyla dondurulur . Muhallebi turtaları iyi donmaz . Beze sosları ayrılma ve ambalaja yapışma eğilimindedir. Pişmiş ve pişmemiş turta kabukları ve graham kraker kabukları dondurulabilir.

Bunun yanında, dondurulacak en iyi turtalar nelerdir?

Pişmemiş balkabağı ve cevizli turtalar çok iyi donar . Muhallebi turtaları , kremalı turtalar ve kremalı turtalar iyi donmaz . Çözüldükten sonra sulu ve ayrı olacaklar. Bir pişmiş pasta, 6 ay boyunca bir pişmemiş pasta daha uzun donma süresi dondurulabilir.

Ayrıca, elmalı turtalar iyi donar mı? Harika bir zaman tasarrufu sağlar - elmalı turta , pişmiş veya pişmemiş, iyi donar. Fırında Elmalı Turta Nasıl Saklanır : Fırında pişmiş elmalı turtaları iki güne kadar oda sıcaklığında saklayabilirsiniz. Dondurmak için , pastayı alüminyum folyo veya plastik dondurucu sargı ile sıkıca sarın veya ağır hizmet tipi dondurucu torbasına koyun.

Benzer şekilde, bir pastayı pişirmeden önce mi yoksa sonra mı dondurmak daha iyi?

Bir meyveli turtayı pişirmeden önce veya sonra dondurabilirsiniz , ancak genellikle en iyisi pişmemiş bir turtayı dondurmaktır . Dokusu ve kıvamı daha sonra daha çok taze turta gibi olacak. Pişmemiş meyveli turtayı dondurmak için çift kat folyoya sarın ve dondurucuya koyun.

Cevizli turta yapıp dondurabilir misin?

Düzgün bir şekilde saklanan cevizli turta buzdolabında üç ila dört gün saklanacaktır. Ayrıca başarılı bir güzel turtayı dondurabilirsiniz. Dondurmak için , pastayı alüminyum folyo veya plastik dondurucu sargısı ile sıkıca sarın veya ağır hizmet tipi dondurucu torbasına koyun. En iyi sonuçlar için donmuş cevizli turtayı iki ay içinde kullanın.

39 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Pişmiş turtaları dondurabilir misiniz?

En iyi sonucu elde etmek için, önce pastayı pişirin ve sonra üstü açık olarak dondurucuya koyun . Dondurulmuş, pişmiş meyveli turtalar 4 aya kadar dayanacaktır . , Bir pişmemiş pasta dondurma (bir fırınlanmış pasta olduğu gibi) bir plastik dondurucu torbaya sıkıca pasta veya yeri sarmak için. Üst kabukta yarıklar kesmeyin.

Satın alınan bir pastayı dondurabilir misin?

Dondurucu Mağaza Satın Alınan Pastalar . Eğer onları dondurarak mağazasında satın almış olduğu kaydet kekler. Vakumla kapatabilir , dondurucu poşeti kullanabilir veya plastik sargı ve folyoya sarabilirsiniz.

Dondurulmuş bir etli turtayı nasıl yeniden ısıtırsınız?

Isıtma Talimatları: Fırını 350 dereceye kadar önceden ısıtın . Dondurulmuş turtaları bir çerez kağıdına yerleştirin. Çözmeyin. Turtaları 350 derecede 40-45 dakika ısıtın.

Dondurulmuş bir pişmiş turtayı nasıl yeniden ısıtırsınız?

Dondurulmuş pişmiş bir turtayı yeniden ısıtmak için , turtayı gece boyunca buzdolabında eritin ve iyice ısınana kadar 350°F'lik bir fırında tekrar ısıtın ( pişirin ).

Bir pastayı nasıl dondururum?

Plastik wrap tamamen size pasta sarın veya hava geçirmez bir dondurucu torbasına mühür. Pastanızı dondurucuya koyun. Bir pastayı dondurmak sandığınızdan daha uzun sürer. Çoğu ev tipi dondurucuda, bir pastanın tamamen donması 24 saat kadar sürer.

Pişmiş elmalı turta dondurulabilir mi?

Pastanızı pişirdiyseniz ve hala arta kalanlarınız varsa , onları da dondurabilirsiniz. Ne de olsa, elmalı turtayı dondurmak oldukça işe yarıyor – sadece üzerini örtmeden dondurucuya koyun. Katı bir şekilde dondurulduktan sonra, pastayı plastik sargıya sarın ve tekrar dondurucuya koyun. 3-4 ay donmuş halde saklayabilirsiniz .

Önden balkabağı turtası yapıp dondurabilir misin?

Tamamen fırında kabak turta ve daha sonraki bir tarih için dondurabilirsiniz. Dondurulmuş olacak kabak pasta için özel bir tarifi gerekmez, ancak özel bir pasta tava gerekiyor: ucuz ve tek pasta yerel bakkal mevcuttur tavalar. Bir aya up pasta dondurun.

Pişmiş turta nasıl dondurulur?

Pişmiş meyve veya fındıklı turtaları dondurmak için turtayı tamamen soğutun, ardından turtayı (tavada) plastik sargıyla sıkıca sarın. Dondurucu tarzı yeniden kapatılabilir plastik torbaya koyun. 4 aya kadar dondurun . Servise hazır olunca buzdolabında çözdürün.

Bir Pyrex kabındaki bir turtayı dondurabilir misin?

Eğer bir Pyrex tabak içinde güveç pişmiş ve kalanlar dondurmak isteseydiniz Veya, dondurucuya hala sıcak yemek aktarılmaz. Bunun yerine, güveci oda sıcaklığına soğumaya bırakın, ardından tabağı kapatın ve dondurucuda saklayın. Sıcak cam eşyaları yıkamadan, soğutmadan veya dondurmadan önce soğumaya bıraktığınızdan emin olun.

Et ve patates turtasını dondurabilir misin?

Tarif İpuçları. Bu , iki küçük turta haline getirilebilir, böylece birini dondurabilirsiniz . Basitçe iyi sarın ve Adım 9. Defrost önce buzdolabı gecede pasta dondurma ve merkezde sıcak boru dek Adım 9 uyarınca pişirin.

Pasta kabuğunu önceden yapıp dondurabilir miyim?

Cevap: Evet, pasta kabuğunu veya pasta hamurunu çok iyi sonuçlarla önceden dondurabilirsiniz . Dondurmak için , pişmemiş pasta kabuğunu ağır hizmet tipi alüminyum folyo veya plastik dondurucu sargı ile sıkıca sarın veya bir dondurucu poşete koyun ve sıkıca kapatın. Pişmemiş kabuk erimeye hiç gerek yok - sen dondurucu düz dışarı pişirin.

Bir pastayı buzdolabında ne kadar süre saklayabilirsiniz?

Düzgün bir şekilde saklanmış, taze pişmiş elmalı turta , normal oda sıcaklığında yaklaşık 2 gün dayanır. Ne zamandır elmalı turta buzdolabında sürer? Fırından yeni çıkmış elmalı turta buzdolabında yaklaşık 4 ila 5 gün iyi kalacaktır ; folyo veya plastik sargı ile gevşek bir şekilde örtün.

Donmuş bir turtayı nasıl hızlı bir şekilde çözersiniz?

Bir Pişmiş Dondurulmuş Meyve Pie Çözülme
Pişmiş donmuş meyveli turtayı tezgahın veya başka bir düz yüzeyin üzerine koyun ve oda sıcaklığında oturmasına ve üç saat çözülmesine izin verin. Alternatif olarak, pişmiş turtayı buzdolabına koyun ve gece boyunca çözülmesine izin verin.

Pasta soğutulmalı mı?

Krema, muhallebi, balkabağı, mus, şifon veya yumurta veya süt içeren diğer turtaları tamamen soğuduktan hemen sonra buzdolabına koyduğunuzdan emin olun; iki güne kadar devam edecekler. (Buna tabii ki kiş gibi tuzlu turtalar da dahildir.) Meyveli turtalar oda sıcaklığında iki gün durabilir.

Böğürtlenli pasta nasıl saklanır?

Taze buzdolabında yaklaşık 4 ila 5 gün boyunca iyi tutacak yabanmersini pasta pişmiş; folyo veya plastik sargı ile gevşek bir şekilde örtün. Böğürtlenli turtayı dondurabilir misin? Evet, dondurmak için: yaban mersinli turtayı alüminyum folyo veya plastik dondurucu sargı ile sıkıca sarın veya ağır hizmet tipi dondurucu poşete koyun.

Pişmiş tavuk turtasını dondurabilir misin?

Zaten pişmiş tavuk pot pasta dondurmak için tamamen pişirme sonra soğutulur. Bu, 30 dakika veya daha fazla sürebilir; bundan sonra daha çok chill bunu soğutmak. Soğuduktan sonra, dondurmak için yukarıdaki talimatların aynısını izleyin. Tekrar ısıtmak için çözdürmeye gerek yok, 375 derecelik fırında yaklaşık 35 dakika tekrar ısıtın.