Konferans armutları hangi ayı toplamaya hazır?

Sordu: Sukhvinder Nasti | Son Güncelleme: 23 Mart 2020
Kategori: yiyecek ve içecek alkolsüz içecekler
4.3/5 (1.292 Görüntüleme. 19 Oy)
Normalde Eylül ortası. Williams'ım bile henüz olgunlaşmadı ; genellikle ağustos sonunda hazır olurlar. Armut genellikle en az aşırı Ripe yerine sadece biraz altta olgunluğa toplanır (bu aşırı Ripe eğer çekirdek çürümüş olabilir). Birkaç "beklenmedik", mahsulün yakında toplanması gerektiğini gösteriyor.

Ayrıca, konferans armutlarını yılın hangi zamanında seçiyorsunuz?

Onlar ağaçtan iyi olgunlaşır çünkü hemen altında-olgunlaşmış zaman Konferansından meyve hasat edilmelidir. Uygulamada, birkaç armut kendiliğinden ağaçtan düşene kadar bekleyin ve ardından kalan armutları birkaç hafta içinde hasat edin. Onlar kolayca ağaçtan çekilebilir zaman toplamak için hazır.

Benzer şekilde, armutlar İngiltere'yi hangi ayda toplamaya hazır? Armutlar tamamen şekillendiğinde hasat edilmelidir, ancak olgunlaşmamalıdır . Çoğu yıl Bartletts için bu zaman Ağustos'un başıdır, ancak bu yıl her şey erken gibi görünüyor, bu nedenle armutlarınızı olgunlaştıklarında izlemek önemlidir.

Bu şekilde, bir konferans armutunun ne zaman olgunlaştığını nasıl anlarsınız?

Armutlar içten dışa doğru olgunlaşır , bu nedenle kabuğuna bakarak olgunluklarını yargılayamazsınız. Bir armutun olgun olup olmadığını test etmek için gövde ucunun yakınına hafif bir baskı uygulayın. Biraz verirse, büyük olasılıkla yenmesi için hazır. Armut , ağaçta başarıyla olgunlaşmayan birkaç meyveden biridir.

Armutlar toplandıktan sonra olgunlaşır mı?

Diğer meyvelerden farklı olarak armutlar ağaçta bırakıldıklarında düzgün olgunlaşmazlar . Olgunlaşmadan toplanması ve ağaçtan olgunlaşmasına izin verilmesi gereken tek meyvelerden biridir. Yani, armut (olgun olmayan) olgun olduğu zaman almak ve onu ağaçtan olgunlaştırmak.

38 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Olgunlaşmayan armutları ne yaparsınız?

armut olgunlaşması
Soğuk depolama olgunlaşmayı geciktirir; meyve soğutulduğu sürece sert kalacaktır. Armutları , elma veya muz gibi başka bir olgun , etilen üreten meyveyle birlikte bir kağıt torbaya koyarak olgunlaşma süresini hızlandırın veya kısaltın.

Bir ağaçtan armut nasıl toplanır?

Ağaçta bırakılırsa, armutlar içten dışa doğru olgunlaşır ve olgunluk aşamasına geldiklerinde artık ötesine geçerler - genellikle derinin altında unsu bir doku ile yumuşaktırlar. Bu tür sonuçlardan kaçınmak için armutları olgun, ancak henüz tam olgunlaşmamışken seçmelisiniz .

Konferans armutlarını kış için nasıl saklarsınız?

Armutları kış için saklamak ve saklamak
 1. Armutları birbirine değdirmeden kasalara veya raflara yayın.
 2. Havanın armutların etrafında iyi dolaşmasını sağlayın.
 3. Kasaları karanlıkta, nemden uzakta ve ideal olarak yaklaşık 50°F (10°C) sıcaklıkta saklayın.

Armut neden erken ağaçtan düşer?

Buna 'Haziran Düşüşü ' denir. Yılın bu zamanında meyve ağaçları , tamamen tozlaşmamış veya ağacın olgunluğa kadar destekleyemediği meyveleri döker. Genellikle meyvelerin sadece bir kısmı düşer , ancak muhtemelen hala çok genç olduğu için armut ağacınız çok düşmüştür.

Bir armudu dakikalar içinde nasıl olgunlaştırırsınız?

Armutları 1-3 gün içinde olgunlaştırmak için kağıt torbaya olgunlaşmış muz veya elma ekleyin. Sadece 1-3 günde olgun armut üretmek için, armutlarınızla birlikte kese kağıdına bir muz veya elma koyun. Olgun meyveler etilen gazı verir ve bu da armutların çok çabuk olgunlaşmasına neden olur.

Armutların olgunlaşması ne kadar sürer?

Olgunlaşma Sıcaklıkları
Armutlarınız uygun bir süre saklandıktan sonra, en iyi 65 ila 75 ° F arasında olgunlaşırlar . Oregon Eyalet Üniversitesi Uzantısına göre, Bartlett Pears dört ila beş gün içinde olgunlaşırken , Bosc ve Comice Pears'ın en yüksek olgunluğa ulaşması için beş ila yedi güne ihtiyacı vardır.

Armut konserve için ne kadar olgun olmalıdır?

Adım 10 - Kavanozları su banyosunda (veya basınçlı kapta) işleyin
Su Banyosu Saatleri. Armutlar için önerilen işlem süresi, yarıya bölünmüş veya kaynar su kabında dilimlenmiş, bira bardağı veya litrelik kavanozlarda sıcak paket kullanılarak.
Rakımlarda İşlem Süresi
kavanoz boyutu 0 - 1.000 fit 1,001 - 3000 fit
pint 20 Dakika 25
çeyrek 25 dakika 30

Olgunlaşmamış armut yiyebilir misin?

Ancak meyvelerin çoğunluğu gibi olgunlaşmamış armut yemek sağlıksızdır ve nedenleri, Sert oldukları için çiğnemeleri zordur, dokuları liflidir ve mideleri zor olduğu için onları düzgün bir şekilde sindirmek uzun zaman alır. Olgunlaşmamış Armutlar Asitlerle yüklüdür, bu yüzden diş hassasiyetine de neden olurlar.

Kırmızı armut yumuşar mı?

Red Anjous, tüm armutlar gibi, oda sıcaklığında tutulduğunda olgunlaşır. Yedikleri hazır önce satın alırken olgunluk düzeylerine bağlı olarak, birkaç gün sürebilir. Red Anjous, olgunlaştığında çok pürüzsüz bir doku ve bol meyve suları ile hafif, tatlı bir lezzet geliştirir.

Olgun armut ne renktir?

Bartlett çeşidi gibi bazı armutlar olgunlaştıkça renk değiştirir (Bartlett yeşilden sarıya döner), ancak d'Anjou da dahil olmak üzere diğer pek çok armut değişmez. Olgunluğunu belirlemek için armudu avucunuzun içinde tutun ve ardından başparmağınızla armutun boynuna hafifçe bastırın.

Ne zaman armut yemelisin?

Sert, olgunlaşmamış armutları olgunlaşmaları için oda sıcaklığında bırakın. Başparmağınızla armutun boynuna veya gövde ucuna hafif bir baskı uygulayarak Boyunun Olgunluğunu her gün kontrol edin. Baskıya boyun eğiyorsa, olgunlaşmış ve yemeye hazırdır!

Armutlar yumuşak mı yoksa gevrek mi olmalı?

Evet normal armutlar biraz yumuşak olmalı. Çeşitliliğe bağlıdır. Anjous biraz sert olmalıdır. Bartlettler , hafif baskı altında ezildikleri zaman en iyi şekilde olgunlaşırlar.

Olgun bir Bartlett armut neye benziyor?

Bartlett armudu gibi bazı armutlar olgunlaştıklarında renk değiştirirler. Çoğu çeşit olmasa da, olgunluğu kendiniz test etmeniz gerekecek. Bir armutun olgun olup olmadığını görmek için, baş parmağınızla gövdenin yanındaki eti hafifçe itmeniz yeterlidir. Meyve biraz yumuşaksa olgunlaşmış demektir .

Armutları nerede saklamalı?

Nasıl depolamak ve bunları olgunlaştırmak için: armut olgun değilse, bunlar renkte tek katmanda oda sıcaklığında mağazayı karartmak kadar. Olgunlaştıklarında, birkaç hafta dayanabilecekleri buzdolabında saklayın . Yine olgunlaşmayı hızlandırmak istiyorsanız, onları olgunlaşmış bir muz veya elma ile kese kağıdına koyun.

Armutlarım neden acı?

Armut üzerinde Acı çürüklüğü sadece meyve etkiler ve genellikle büyüme mevsiminin en sıcak dönemlerinde ortaya çıkar. Acı çürüklüğü olan armutları önlemek için atabileceğiniz birkaç kültürel ve hijyenik adım vardır. Nedensel ajan bir mantardır, Colletotrichum gloeosporioides (syn. Glomerella cingulata).

Armut kabuğu yiyebilir misin?

Taze armutlar , cildi soğuk su altında çalıştırarak ve kurulayarak nazikçe yıkadıktan sonra olduğu gibi yenir. Onların cilt PEAR'ın toplam diyet lifi yanı sıra antioksidan ve antienflamatuar phytonutrientlerden yaklaşık yarısını sağladığından ,, o meyveyi kabuğu ancak tüm armut yemem en iyisidir.

Ağaçtaki armutları ne yapıyorsunuz?

Armut Hasatınızı Kullanmanın 8 Kolay Yolu
 1. Konserve Armut. Konserve, zaman alıcı olmasına rağmen, armutları korumanın en bariz ve en saygın yollarından biridir.
 2. Armut Suyu. Elma suyu, portakal suyu ve kızılcık suyunun tadını çıkarıyorsunuz - neden bir bardak armut suyu sıkmıyorsunuz?
 3. Dondurulmuş Armut.
 4. Armut Turtası.
 5. Armut Yağı.
 6. Turşu Armut.
 7. Armutları Soğutun.
 8. Armut Salataları.