Elton John hangi müzikalleri yaptı?

Sordu: Vinicius Iacopino | Son Güncelleme: 5 Şubat 2020
Kategori: etkinlikler ve ilgi çekici yerler müzikaller
4.2/5 (164 Görüntüleme . 12 Oy)
Müzikal Billy Elliot

Bununla ilgili olarak, Elton John'un hangi müzikalleri var?

Roller (8)

Sonraki Güz (2010) 11 Mart 2010'da Açıldı Üretici
Billy Elliot: The Musical (2008) 13 Kasım 2008'de Açıldı Müzik
Lestat (2006) 25 Nisan 2006'da Açıldı Müzik
Aida (2000) 23 Mart 2000'de Açıldı Müzik
Aslan Kral (1997) 13 Kasım 1997'de Açıldı Müzik

Daha sonra soru şu, Elton John hangi Broadway şovunu yazdı? Elton John , Lion King ve Billy Elliot: The Musical adlı hit şovların müziklerini yazdı ve en iyi müzik dalında Tony adaylığı kazandı.

Peki Elton John kendi şarkı sözlerini yazdı mı?

Elton John, öncelikle, genellikle Bernie Taupin olan bir şarkı yazarlığı ortağı tarafından sözleri verilen müziği yazıyor. Elton'ın , hepsini olmasa da, sözlerinin önemli bir bölümünü kendisinin yazdığı bazı şarkılar da var.

Elton John hangi Disney şarkılarını yazdı?

Disney'in 1994 animasyon filmi The Lion King için "Circle of Life", "I Just Can't Wait to Be King", "BeReady", "Hakuna Matata" ve " Can " gibi birçok şarkı bestelemesi ile tanınır. You Feel the Love Tonight ", İngiliz söz yazarı Tim Rice ile.

33 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Taron Egerton Rocketman'da şarkı söyledi mi?

Kısacası, cevap evet! Egerton Rocketman'da kendi şarkısını söylüyor . The Hollywood Reporter'a göre, John'un müziğini kaydetmek ve her şeyi yoluna koymak için uzun zaman harcadı. John'un kocası David Furnish, yayına John'un Egerton'a ne yaparsa yapsın onu kopyalamaya çalışmaması gerektiğini söylediğini bile söyledi.

Elton John'un net değeri nedir?

Elton John ( net değeri : 500 milyon dolar)

Elton John'un menajerine ne oldu?

İlişkileri sona erdikten sonra Reid , John'un menajeri olmaya devam etti. Reid , 1998'e kadar John'un hayatında ve onun işletme müdürü olarak kalacaktı. Ayrıca, John'u dışarıda park etmiş bir araba hakkında tartıştıktan sonra bir otel kapıcısına bastonuyla vurduktan sonra 1979'da San Francisco'da tutuklandığı bildirildi.

Elton John müzik okuyabilir mi?

3 yaşında kulaktan kulağa öğrendikten sonra "The Skater's Waltz" oynadı. Müzik için bu doğuştan gelen yeteneği, 11. Elton John, gerçi klasik eğitimli yaşta ona 't iyi Artık müzik okuyabilir iddiaları Londra Kraliyet Müzik Akademisi'nde burs kazandı.

Elton John'un karısına ne oldu?

Ekim 1983'te John, Sun City'de bir performans sergileyerek Birleşmiş Milletler'in apartheid dönemi Güney Afrika'daki kültürel boykotunu kırdığında tartışmalara neden oldu. 1984 Sevgililer Günü'nde yakın arkadaşı ve ses mühendisi Renate Blauel ile evlendi; evlilik üç yıl sürdü.

Elton John, Aslan Kral'dan ne kadar kazandı?

NY Daily News- Sir Elton John, Disney çizgi filmi “The Lion King”in canlı aksiyon yeniden çevrimi sayesinde 13 milyon dolara kadar para yatıracak. İngiliz pop yıldızı, 1994 animasyon müzikal filminden hit bestelerini yeniden işlemek için bir anlaşma yapmayı kabul etti.

Billy Elliot hala Londra'da mı?

Billy Elliot - The Musical, önümüzdeki yıl Londra West End'de kapanacağını duyurdu. Hit müzikal son performansını 9 Nisan 2016'da Victoria Palace Theatre'da oynayacak.

Elton Johns'un kocası kim?

David Mobilya
m. 2014
David Mobilya
m. 2005–2014

Minik Dansçı kim hakkında yazılmıştır?

Bernie şarkıyı o zamanki kız arkadaşı (gelecekteki ilk karısı) hakkında yazmıştı, klipte de şarkının tadını çıkardığını görebileceğiniz Maxine Feibelman. 'Tiny Dancer' yakın zamanda bir TV özel programında şimdiye kadarki en iyi 10 Elton John şarkısından biri olarak seçildi.

Daniel'in yazdığı şarkı ne hakkında?

Elton bu şarkının müziğini yazdığında , şarkının zaten çok uzun olduğunu düşündüğü için son dizeyi kesti. Silinen ayet, " Daniel "in savaştan sonra çiftliğine dönen, huzur bulamayıp Amerika'yı terk edip İspanya'ya gitmeye karar veren bir Vietnam Vet'i olduğunu açıklıyordu.

Elton John'un en ünlü şarkısı neydi?

Okuyucu Anketi: Tüm Zamanların En İyi Elton John Şarkıları
  • 'Arkadaşın Cenazesi/Aşk Kanayan Yalanlar'
  • 'Hoşcakal sarı tuğlalı yol'
  • 'Levan'
  • 'Roket Adam'
  • 'Mona Lisas ve Çılgın Şapkacılar'
  • 'Bennie ve Jetler'
  • 'Bu Gece Biri Hayatımı Kurtardı'
  • 'Suyun Karşısındaki Deli Adam'

Rocketman hayata sadık mı?

Rocketman'in Elton John'un Gerçek Hayatında Yaptığı Değişiklikler Aslında Çalışıyor. Fletcher'a göre senaryo, John ile saatlerce hikayeler ve anekdotlar dinleyen Lee Hall tarafından geliştirildi. Ve çoğunlukla, film John'un hayatını 70'ler boyunca genç bir çocuk olarak oldukça doğru bir şekilde yeniden yaratıyor.

Elton ve Bernie hala arkadaş mı?

Elton John'un efsanevi şarkı yazarı ortağı Bernie Taupin, " Arkadaş olan ve bir geçmişi olan diğer çiftler gibiyiz" diyor. 50 yıldır birlikte çalışıyorlar ve Bernie Taupin şimdi şarkı yazarı ortağı Elton John'u ailesinin bir parçası olarak görüyor.

Rocketman ne kadar doğru?

Ama doğru mu? Gerçeği kurgudan ayırıyoruz. Yeni Elton John filmi Rocketman asla geleneksel bir biyografik film gibi davranmaz. Bu, 1990'ların başındaki bir rehabilitasyon tesisindeki vahşi hayatını yansıtan yanmış, uyuşturucu bağımlısı Elton'ın perspektifinden anlatılan bir fantezi müzikal.

Bernie Taupin'in değeri nedir?

Bernie Taupin Değeri ne kadar ? Bernie Taupin Net Değeri : Bernard John " Bernie " Taupin , 150 milyon dolarlık net değeri olan bir İngiliz şarkıcı, söz yazarı, şair ve söz yazarıdır. Bernie Taupin , birçok başarılı şarkı ve albümde Elton John ile işbirliği yaparak net değerini kazandı.

Rocketman bir müzikal mi?

Rocketman , müzisyen Elton John'un hayatına dayanan 2019 biyografik bir müzikal filmdir. John baş yapımcı olarak görev yaparken, kocası David Furnish, Matthew Vaughn'un Marv Films ile birlikte Rocket Pictures aracılığıyla filmin yapımcılığını üstlendi.