Asılı bir sepete hangi bitkileri koyarsınız?

Sordu: Lesmes Fontanel | Son Güncelleme: 1 Mart 2020
Kategori: Ev ve bahçe peyzaj
4.4/5 (83 Görüntüleme . 25 Oy)
En iyi 10 asılı sepet bitkisi
 1. Begonya x tuberhybrida. Kalın sapları sarkıyor onların büyük blowsy sahası ile anında tanınabilir, begonya tuberhybrida en popüler sepeti ve yataklar bitkiler biridir.
 2. Fuşyalar.
 3. Petunyalar.
 4. Bacopa.
 5. Lobelia.
 6. Kalibrachoa.
 7. Sardunyalar (Pelargoniumlar)
 8. Osteosperm.

Öyleyse, asılı bir sepete kaç bitki koyarsınız?

Sepetleri asmak için genel kural, sepet çapının inç başına bir bitki kullanılmasıdır - yani 12 inç sepet başına 12 bitki . Sardunyalar (Pelargoniums), Surfinia Petunyaları, mutfak bitkileri ve Fuşyalar gibi daha büyük bitkiler için 12 inçlik asılı sepet başına sadece 5 bitkiye ihtiyacınız olacak.

Aynı şekilde 35 cm'lik bir sepete kaç bitki koyabilirim? Ardından sepetin üstünü kompostla ve begonyalar, brakikomlar ve sondaki fuşyalar gibi kalan bitkilerle doldurun. 35 cm'lik bir sepette bu türden dört bitki için yeriniz olmalıdır. Sepeti asmadan önce suyla iyice ıslatın.

Ek olarak, sepetleri asmaya ne zaman başlamalısınız?

Asma sepet ne zaman dikilir Nisan ayından itibaren yazlık asma sepetleri dikin, ancak Mayıs ayının ortasına veya sonuna kadar dondan korunmaya ihtiyaçları olacak. Bir seranız yoksa, donlar geçtikten sonra yerinde dikmek genellikle daha kolaydır.

Asılı sepetimi plastikle doldurmalı mıyım?

Plastik torba: Çevre dostu olmasa da, bir plastik torba bir tutam sepet astarı olarak çalışır. Bir kurutucu iklimi gibi bitkiler, sadece sepet kenarlarına çizgi. Bu, nemin tabana serbestçe akmasını sağlar. Kal Rutubetli ister bitkiler için, bütün asılı sepet çizgi içinde.

33 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Asılı sepetlerin astarlara ihtiyacı var mı?

Asılı sepet gömlekleri hakkında her şey
Tel asılı sepetler, topraksız saksı karışımını ve bitkileri yerinde tutmak için bir bariyere ihtiyaç duyar - astarların girdiği yer burasıdır. Kendi asılı sepetinizi dikiyorsanız , hangi astarın sizin için en iyi şekilde çalışacağını seçmeniz gerekir .

Sepetleri asmak için domates yemi iyi mi?

I sürekli çiçeklenme yardım etmek için bir yüksek potasyum fertilser (yem olan domates iyi) ile haftada bir kez beslenir. Bahsedildiği gibi, iyi bir sepet için sürekli sulama ve ölü başlık da gereklidir.

Asılı sepetteki petunyalara nasıl bakıyorsunuz?

Asılı Sepetlerde Petunyaların Bakımı
Bu yaygın bir sorudur ve cevabı basittir: Toprağın üst kısmındaki birkaç santim kuru hissettiğinde su. Asılı petunya bitkileri, yaz aylarında günlük, hatta aşırı sıcak dönemlerde iki kez suya ihtiyaç duyabilir. Derin su, ardından tencerenin boşalmasına izin verin.

Asılı sepetleri ne sıklıkla sulamalısınız?

Genel olarak, toprak yüzeyi dokunulamayacak kadar kuru hale geldiğinde , asılı sepetlerdeki su bitkileri. Sıcak, güneşli günlerde o günde bir defa su gerekli olabilir. Asılı sepetleri sulama yaparken, su kabının dibine dışarı akmaya başlayana kadar su uygulamak emin olun.

Sardunyamı nasıl gür yapabilirim?

Cıvıl cıvıl sardunya büyümesiyle savaşmak için bazı basit stratejiler deneyin.
 1. Yalnızca üç veya daha fazla dalı olan sardunya bitkilerini satın alın.
 2. Sardunyaları diktiğinizde geri sıkıştırın ve çiçek açtıktan sonra ölü dallar.
 3. Solmaya başlayınca çiçekleri çıkarın.
 4. Sardunyaları her gün altı saat veya daha fazla güneş aldıkları tam güneşte bitki.

Mucize Büyüme sepetleri ne kadar?

Mucize - Gro , asma bitkilere fayda sağlayacak 0.02-0.02-0.02 formülü ile Dökme ve Besleme Sıvı Bitki Yemini yapar. Bu gübreyi doğrudan şişeden uygulayın; 6-8 inçlik bir saksı bitkisi için 2 ila 3 ons kullanın. Konteyner çapındaki her 2 inç için 2 ons daha ekleyin.

Asılı sepetlerim neden ölüyor?

Çok fazla su kök çürümesine yol açarken, çok az su bitkinin susuz kalmasına neden olur. Her iki durumda da bitki solacak ve ölecektir . Sepetlerdeki bitkilerin bahçelerden daha sık sulanması gerekir.

Bitkileri gece mi yoksa sabah mı sulamalısınız?

Bitkilerinizi gün ortasında sulamak verimsizdir çünkü güneş ve ısı, bitkiler onu emmeden önce suyun buharlaşmasına neden olur. Sabahları sulamak en iyisidir, ancak her zaman uygun değildir. Bitkileri akşamları sulamak ideal olmasa da ara sıra yapmanız gerekebilir.

Sepetleri asmak için en iyi bitki yemi nedir?

Solucan dökümler mükemmel tamamen doğal, yavaş salınımlı gübre bulunmaktadır. Solucan dökümlerinin “kuru” gübre uygulamasına ek olarak, bitkilerimize iki haftada bir doğal dozda sıvı gübre uyguluyoruz . Her bitkinin, yaprakları ve herkese çay çeyrek galon ile her iki haftada her bitki su.

Asılı bitkiler damlar mı?

Damlama tepsisi olmayan asılı sepetler ve tencereler, sızıntı problemlerinin çoğuna neden olur. Dağınıklığı önlemek için onları sulamak için asılı sepetleri alın. Sepeti lavaboya yerleştirin ve toprağı iyice sulayın. Tekrar asmadan önce suyun sepetin altından 30 dakika ile bir saat arasında boşalmasına izin verin.

Asılı sepetten çıkmanın en iyi yolu nedir?

Asma sepetler onlar çok daha hızlı normal konteynerlerin daha topraktan bütün besinleri liç eğilimindedir, bu nedenle sık sık sulanan olsun. Dikim yaparken saksı karışımına yavaş salınan granüler bir gübre ekleyin, ardından Miracle Grow for Flowers gibi haftada bir yarı güçte sıvı bir gübre kullanın .

Asılı bir sepette kaç begonya var?

Asılı bir sepet dikerken genel bir kural, sepet çapının inç başına bir bitki kullanmaktır - yani 30 cm (12") asılı sepet başına 12 bitki. Bitki aralığı.
Bitki Begonya (yumrulu, örneğin Kayısı Tonları)
Eezee Asılı Sepet 5
22cm (9") sepet 3
30cm (12") sepet 5
30 cm (12") veranda kabı 5

Asılı bir sepette kaç tane Dalga petunyası var?

10-12 inç (25-30 cm) bir kapta 3 Dalga bitkisi öneririz. Konteyner boyutunuz arttıkça bitkilerinizi artırın. Küçük bir kapta çok fazla bitki, Dalga Petunyalarınızın veya Serin Dalga Hercai Menekşelerinizin, yaymak ve yanlara doğru basamaklamak için ihtiyaç duydukları besinler için savaşmasını sağlayacaktır.

12 inçlik asılı bir sepete kaç bitki koyabilirim?

Sepetleri asmak için genel kural, sepet çapının inç başına bir bitki kullanılmasıdır - yani 12 inç sepet başına 12 bitki. Sardunyalar (Pelargoniums), Surfinia Petunyaları, mutfak bitkileri ve Fuşyalar gibi daha büyük bitkiler için 12 inçlik asılı sepet başına sadece 5 bitkiye ihtiyacınız olacak.

Tam güneş için en iyi asılı sepet bitkileri nelerdir?

Tam Güneş İçin En İyi Asılı Sepetler
 1. Petunyalar. Petunyalar çok fazla renk seçeneği ve çeşidi sunduğu için zamansız bir bahçe favorisidir.
 2. Milyon Çan. Million Bells, yıllık muhteşem bir höyük ve sondaki yaz.
 3. Begonvil.
 4. Portekiz.
 5. Ejderha Kanadı Begonya.
 6. Sunpatiens.

Uzun ömürlüleri asılı sepetlere koyabilir misin?

İhale uzun ömürlü ve yıllıklar, asılı sepet bitkileri kadar harikadır. Sondaki bitkileri kullanmak, çok yıllık asılı sepetler için ideal olacaktır . Sen çiçeklerin zaten canlı renkler aydınlatmak için yaprakların bir küme ekleyebilir.

Asılı bir sepetin altına ne koyarsınız?

Plastik torba: Çevre dostu olmasa da, bir plastik torba bir tutam sepet astarı olarak çalışır. Kenarlarda buharlaşan nem miktarını azaltmak için altta delikler ekleyerek, sepetin dibine kolayca sığacak şekilde kesin.