Sizi hane reisi olarak nitelendiren nedir?

Sordu: Zorka Ettinger | Son Güncelleme: 5 Nisan 2020
Kategori: kişisel finans kişisel vergiler
4.8/5 (152 Görüntüleme . 21 Oy)
Hane reisi olarak başvurmak için şunları yapmalısınız: Hanehalkı masraflarının yarısından fazlasını ödemek. Vergi yılı için bekar olarak kabul edilir ve. Nitelikli bir çocuğunuz veya bağımlı olmanız gerekir.

Buna uygun olarak, sizi vergi açısından hane reisi olarak nitelendiren nedir?

Hane reisi , çocuk veya akraba gibi nitelikli bir kişi için bir ev sahibi olan bekar veya evli olmayan vergi mükellefleri için bir dosyalama statüsüdür. Bu dosyalama durumu, federal gelir vergisini hesaplamak için Tek dosyalama durumuna göre daha büyük bir standart kesinti ve daha cömert vergi oranları sağlar.

Ayrıca, bakmakla yükümlü olduğunuz kimse olmadan bekarsanız, hane reisi talep edebilir misiniz? Ev kurallarının Başkanı size dönüş bağımlı olarak çocuğunuzu iddia etmiyoruz bile sen evin reisi olarak dosya olabilir dikte eder. Sen evdeki durum kafasına hak kazanmak için var. Çocuk yarısından fazlasını yıl için babasıyla canlı değil yaptıysak, baba evin reisi olarak dosyaya uygun olmaz.

Bunu göz önünde bulundurarak, bekar ve hane reisi arasındaki fark nedir?

Hane Başkanı Onaylı kişi için bir ev tutmak tek veya evli olmayan mükellefler için bir dosyalama durumudur. Hanehalkı dosyalama statüsünün Başkanı , Tek dosyalama statüsüne göre bazı önemli vergi avantajlarına sahiptir. Ayrıca, Hane Halkı Başkanları, gelir vergisi borcu olmadan önce Bekar dosya sahiplerinden daha yüksek bir gelire sahip olmalıdır.

İki kişi aynı adrese hane reisi dosyalayabilir mi?

İki Mükellef Aynı Adresi Paylaştığında Vergi sorununu oluşturan şey " hane " terimidir. Bu, iki vergi mükellefinin fiziksel olarak bir konutu paylaştıkları için her ikisinin de hane reisi olamayacağı anlamına gelmez, ancak durumlarının gerçek koşullarını dikkatli bir şekilde analiz etmeleri gerekir.

38 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Kendimi hane reisi olarak mı ilan etmeliyim?

Evdeki durum kafa belirli ölçütlere uyması gerekir, tek dosyalama durumuna göre daha düşük vergiye tabi gelir ve daha fazla muhtemel iadesi yol açabilir, ancak hak kazanmak için. Hane reisi olarak başvurmak için şunları yapmalısınız : Vergi yılı için bekar olarak kabul edilmeli ve. Nitelikli bir çocuğunuz veya bağımlı olmanız gerekir .

Hanehalkı Başkanı vergilerde ne kadar geri alıyor?

Eğer hane başkanı dosyalarsanız, ancak,% 12 vergi dirseğinin dışına çarptı önce $ 52.850 kadar kazanabilirsiniz. Ev dosyalayıcıları başkanı da daha yüksek bir standart kesintiden yararlanır. 2019 vergi yılı için, tek filtreleri için kesinti $ 12,400, ancak ev halkı dosyalama kafası için $ 18.650 tırmanıyor.

Yalnız yaşıyorsam hane reisi olarak başvurabilir miyim?

Sizin Ev
Yalnız yaşıyorsanız, ancak araya kolay olmalıdır. Bir yıl boyunca evinizin bakımının maliyetinin yarısından fazlasını kişisel olarak ödemeniz gerekir. Hane reisi dosyalama statüsü talep etmek için, kendi ev masraflarınız, ebeveyninizin ikametgahının bakım masraflarına ek olarak yapılır.

Bir oda kiralarsam hane reisi talep edebilir miyim?

Sen evin reisi olarak dosyaya bir ev sahibi olmak gerekmez, sadece hatta kiralık bir daire varsa, evinizi sürdürmenin yarısından fazlasını ücretinin ödenmesi gerekmektedir. Hane Halkı Başkanı olarak başvuruda bulunmak için IRS , sizinle birlikte yaşayan nitelikli bir çocuğunuz veya akrabanızın ( IRS tarafından tanımlandığı şekilde) olmasını gerektirir.

Evlenip hane reisi olabilir misin?

Eşinizle ayrı vergi Dosya: sen gerekir evli iken Başkanı Hane dosyalama statüsüne hak kazanmak için. Ev masraflarının yarısından fazlasını ödeyin. Yılın son 6 ayında eşinizle birlikte yaşamamış olmak.

Nitelikli bir bağımlı olarak kabul edilen nedir?

Bir Eleme Bağıl vergi amacıyla sizin bağımlı olmak IRS gereksinimlerini karşılayan bir kişidir. Eğer biri Nitelikli Akrabanızsa, o kişiyi vergi beyannamenize bağlı olarak talep edebilirsiniz. Adına rağmen, bir IRS Nitelikli Akrabasının mutlaka sizinle ilgili olması gerekmez.

Hane reisi olmaya hak kazanan çocuk nedir?

Nitelikli Çocuk , vergi amaçları için bağımlı olmak için altı IRS gereksinimini karşılayan bir çocuktur . Nitelikli çocuk , vergi mükellefinin Hane Reisi , Kazanılan Gelir Kredisi, Çocuk Bakım Kredisi ve Çocuk Vergi Kredisi gibi çeşitli vergi avantajlarından yararlanmasını sağlayabilir.

Hane reisi olarak kalifiye olup olmadığımı nasıl anlarım?

Hane reisi olarak kalifiye olmak için yıl sonunda bekar olmanız veya "evli sayılmamanız" gerekir. Bir yıl boyunca evinizin bakımının maliyetinin yarısından fazlasını ödemiş olmalısınız ve bir veya daha fazla nitelikli bağımlıya sahip olmalısınız.

Bir dul bekar mı yoksa hane reisi mi?

Nitelikli dul statüsü için uygunsanız, her ikisi de daha düşük standart kesintiler sunan bekar veya hane reisi olarak dosyalamanız henüz gerekmeyecektir. Ek olarak, geliriniz, müşterek dosyalama statüsüne sahip olanların yararlandığı daha düşük vergi oranına tabi olacaktır.

Evli veya bekar olduğunu iddia etmek daha mı iyi?

Bekar mısın, tek işi varsa sadece bir ödenek iddia tipik güvendeyiz. Evli bir çift, her eş için bir tane olmak üzere, bekar bir kişiden daha fazla sayıda ödeneğe hak kazanır, bu nedenle stopaj daha azdır.

Her iki ebeveyn de hane reisi talep edebilir mi?

İlk olarak, hane reisinin evli olmaması veya en azından vergi açısından evli olmaması gerekir (örneğin, eşiniz vergi döneminin son yarısında sizden ayrı yaşadı). Ancak bu, yalnızca iki ebeveynin aynı bağımlılar için hane reisi talep edemeyeceği anlamına gelir.

Bekar bir anne ne kadar vergi alır?

2018'den önceki vergi yılları için, hane reisi olarak başvuran ve yayın tarihi itibariyle 75.000 dolardan az kazanan bekar bir anne , her çocuk için 1.000 dolarlık çocuk vergi kredisi talep edebilir .

Vergi iademi nasıl artırabilirim?

İşte verginizi en üst düzeye çıkarmanın 11 yolu.
  1. Masada Para Bırakmayın.
  2. Hayırsever Katkılar da dahil olmak üzere Mevcut Tüm Kesintileri Talep Edin.
  3. İade Edilmeyen Kredileri de Talep Edin.
  4. Açgözlü Olma.
  5. En İyi Dosyalama Durumunu kullanın.
  6. Tüm Gelirinizi Bildirin.
  7. Son Tarihlerle Tanışın.
  8. Matematiğinizi Kontrol Edin.

Evli değilse kim vergiler üzerinden Evi talep etmelidir?

Evli olmayan çiftlerin alabileceği belirli bir ipotek faiz indirimi yoktur. Genel bir kural, masrafları ödeyen kişinin kesintiyi almasıdır . Sizin durumunuzda, her biriniz yalnızca gerçekten ödediğiniz faizi talep edebilirsiniz.

Evli değilsem üvey oğlumun vergilerini talep edebilir miyim?

Senin evli değilse, kendi üvey evlat olarak bir çocuk iddia edebilir? Kişi bu müşterek dönüş tevkif gelir vergisinin iadesi talep sadece yayımlandı veya tahmini vergi ödenen sürece ortak beyannamesi evli bir insan değil.

Ayrılırsanız vergileri nasıl dosyalıyorsunuz?

Yasal olarak ayrılmış dosyalama seçenekleri
Eğer önce 31 Aralık için ayırma bakım bir kararname var çünkü vergi kanunu siz "bekar" olarak gördüğünü varsa, statü "tek" veya "ev başkanı" ile bulunabilirsiniz. "Ev reisi", bir bağımlıya sahip olmanızı ve bir evin bakımı için gereken masrafların en az yarısını ödemenizi gerektirir.

Bekarsam 1 mi yoksa 0 mı talep etmeliyim?

Vergilerinizden 1 ile 0 talep etmek arasındaki fark, en çok parayı ne zaman alacağınızı belirleyecektir: vergi mevsimi boyunca her maaş çekinde veya tek seferde. Talep ettiğiniz her ödenek, stopaja tabi geliri düşürür. Eğer 1 iş var Örneğin, ya 0 ya da 1 iddia edemez.