9 ft tavanlar için hangi boyutta perdeler almalıyım?

Sordu: Yassa Myers | Son Güncelleme: 10 Haziran 2020
Kategori: ev ve bahçe iç dekorasyonu
5/5 (2.135 Görüntüleme. 24 Oy)
9 fitlik bir tavanla ve ideal senaryoları varsayarsak, perde çubuğunu pencerenin üstünden 4-5 inç gibi birkaç inç tuttuğunuz sürece zemine değmeyecek 98 inçlik bir perde kullanırdım.

Bu nedenle, 10 ft tavanlar için hangi boyutta perdeler almalıyım?

Hazır perdeler genellikle standart uzunluklarda gelir: 8 fit tavanlar için 84 inç, 9 fit tavanlar için 96 inç ve 10 fit tavanlar için 108 inç. Perdelerinizi su birikintisi yapmak isterseniz bir beden büyük almanız yeterli.

9 fitlik bir tavanın kaç inç olduğu da sorulabilir. Hızlı Yükseklik Ölçümleri: 3 fit yüksekliğinde bir masa (36 inç) ile, masa ile avize tabanı arasındaki boşluğu hesaba katmak için 36 inç daha ekleyin: 36 inç + 36 inç = 72 inç. Maksimum avize yüksekliğinizi elde etmek için bu sayıyı tavan yüksekliğinizden çıkarın: 9 fit veya 108 inç - 72 inç = 36 inç.

Peki 9 metrelik tavana perde nasıl asılır?

Pencerenizi ve odanızı daha büyük göstermek için, yemek odamda yaptığım gibi perde çubuğunu tavanın hemen altına asın . Bu, sırasıyla 94", 108" veya 120" uzunluğunda perde panelleri kullanan 8, 9 veya 10 fit tavanlı odalarda en iyi sonucu verir.

10 metrelik bir tavanda perdeleri nereye asarsınız?

Yüksek tavanlar için perdeleri pencerelerin üst kısmından 8 inç uzakta tutun. Yüksek tavanlı (10 veya daha fazla ayak yüksek) oda daha sık pencere ve tavan hattı veya hiç boşluk arasında bir ayak daha var.

23 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Perdeler yere değmiyorsa sorun olur mu?

1. Hafif Şamandıra – Yerden bir inçten az yukarıda. Eğer onlar tamamen düz asmak, böylece hiç bir mola vermeden perdeleri asmak istiyorsanız o zaman şamandıra sizin için en iyi seçenektir. Zemine değmiyor , sadece zar zor.

Yatak odası perdeleri yere değmeli mi?

Kumaş sadece yere değmeli veya yarım inç yukarıda durmalıdır . Bu aynı zamanda, uzun perdelerin pratik olmadığı mutfak ve banyo gibi yerlerde iyi çalışan kafe perdeleri (pencerenin sadece alt kısmını kaplayan ve pervaza çarpan kısa paneller) için de harika bir yaklaşımdır.

84 veya 96 inç perde almalı mıyım?

Bunları mağazalardan veya çevrimiçi olarak satın aldığınızda iki standart uzunluk vardır: 84 inç ve 95 veya 96 inç . Perdenin uzunluğu, çubuğun yüksekliğini belirler. 84 inç uzunluğunda perdeler satın alırsanız, perdeler çubuktan halka olmadan sarkıyorsa, çubuk yerden yaklaşık 84 inç uzağa monte edilmelidir .

9 ayak tavanlı perdeler ne kadar uzun olmalı?

9 fitlik bir tavanla ve ideal senaryoları varsayarsak, perde çubuğunu pencerenin üstünden 4-5 inç gibi birkaç inç tuttuğunuz sürece zemine değmeyecek 98 inçlik bir perde kullanırdım.

Perdeler tavana kaç cm asılmalıdır?

Perde çubuğu ne kadar yüksek olursa, pencere o kadar uzun görünür, bu nedenle mümkünse perde çubuğunu tavana pencerenizin üstünden daha yakın sabitleyin. Bir temel kural, pencere çerçevesinin 4-6 inç üzerine oturmaları gerektiğidir.

Hangi boyutta perdelere ihtiyacım var?

Örnek: Pencereniz 36" genişliğinde (pencere genişliği x 2 = 72") ise, o pencere için minimum genişlik 72" veya 2 panel verecek perdelere ihtiyacınız var . Bu durumda 2 panel yaklaşık 100" ila 120 verecektir. " güzel ve dolu görünecek genişlikte. Daima bir sonraki tam sayıya yuvarlayın.

Perde uzunluğunu nasıl seçersiniz?

Perdelerinizin Uzunluğu Nasıl Seçilir?
 1. Resmi veya şık odalarda perdeler sadece yere değmelidir.
 2. Romantik bir oda, zeminde biriken veya biriken zarif, ekstra uzun perdeleri hak eder.
 3. Pervazdaki veya pencere pervazının altındaki (önlük olarak adlandırılan) perdeler harika görünür ve mutfakta pratiktir.

Kısa perdelerin modası geçti mi?

Kısa Perdeler
Görsel olarak konuşursak, yüksek su stili perdeleri asmanın en çekici yolu değildir. Daha kısa uzunluk tarihli görünebilir. Ayrıca odanızın görsel yüksekliğini yarıya indirebilir. Ancak tamamen pratik bir bakış açısından, kısa perdeler bazen en iyi seçenektir.

Perdeler yerden ne kadar uzakta olmalı?

Serbest asılı perdeler için uygun konum yerden ½ inç yukarıdadır. Bu mesafe , perdenin zemine değdiği yanılsamasını yaratırken, paspaslama ve temizlemeye izin verir.

Alçak tavanlı perdeler nasıl asılır?

Perdeleri Yüksek Asın
Perdeleri pencere pervazının 4-8 inç üzerine asın . Bu görsel olarak odanıza yükseklik katar. Hatta düşük tavanlı bir odada, bir az yarısının yolu kalıplama ve tavan arasındaki çubuklar asılı tavan uzun görünmesi yapacaktır.

Perde çubuklarının doğru yerleşimi nedir?

Perde çubuğunun ideal konumu , pencere pervazının soluna/sağına 6 inçtir. Perde kumaşının kolayca asılması ve “dolu” görünmesi için ne kadar lineer boşluk gerektiğine göre ayarlamalar yapmanız gerekebilir. Direklerin finialleri veya dekoratif uçları 6 inçten fazla uzayabilir.

Perdeleri asmak için uygun yükseklik nedir?

Temel bir kural (Architectural Digest'ten), perdelerin pencere çerçevesinin 4 ila 6 inç üzerine asılması gerektiğidir, bu nedenle perde çubuğunuzu buna göre takın . Eğer perde çubuk en yüksek asmak zaman, pencere uzun görünmesi yapacaktır.

Perdeleri tavandan nasıl asarsınız?

Tavana Perde Çubuğu Nasıl Asılır
 1. Ölçün ve İşaretleyin. Her tavana monte perde çubuğu braketinin nereye gideceğini işaretlemek için bir kalem kullanın.
 2. Anchors yükleyin. Alçıpan ankrajlarını takmak için elektrikli matkabı kullanın.
 3. Perdeleri Asın. Perdelerinizi perde çubuğunun üzerine kaydırın ve çubuğu montaj braketlerine yerleştirin.

Taç kalıplama ile perdeleri nereye asıyorsunuz?

Perdeleri Yüksek Asın
 1. Çıplak minimum: çalışmak için o kadar çok yeriniz varsa, pencerenin üstünden en az 3 ”ila 6” daha yüksek.
 2. Daha da iyisi: pencerenin üst kısmı ile tavan arasında, artı bir veya iki inç.
 3. Taç kalıbınız varsa, perde çubuğunu taç kalıbının hemen altına monte edin.

Command kancalarla perdeleri tavana nasıl asarsınız?

adımlar
 1. Perde çubuğunuzla eşleşen 2 ila 3 perde çubuğu Komut kancası satın alın.
 2. Pencere çerçevesinin üzerindeki duvarı ovalama alkolüyle hafifçe silin, ovalamayın.
 3. Komut kancalarını yerleştirmek istediğiniz yeri duvarda kurşun kalemle işaretleyin.
 4. Çok uzunlarsa, kancaların üstünü aşağı doğru kesin.

Perdelerim çok kısaysa ne yapabilirim?

Günün Sorusu – Çok Kısa Perdeleri Nasıl Onarırım?
 1. 96 inç uzunluğundaki perdeleri alın ve odanız varsa, çubuğunuzu duvarınıza yeniden asın. (sıfır maliyet)
 2. 96″ uzunluğundaki perdeleri satın alın ve bunları doğru uzunlukta kırpın/kenarlayın. (orta maliyet)
 3. 84 ″ perdelerinizin altına bir kenarlık dikin.