Dikey Dondurucular hangi boyutlarda gelir?

Sordu: Jaafar Homann | Son Güncelleme: 17 Haziran 2020
Kategori: ev ve bahçe ev aletleri
4.5/5 (450 Görüntüleme . 17 Oy)
Kompakt ya da küçük (5 ila 9 kübik feet), orta (12 ila 18 kübik feet) ve büyük (18'den fazla kübik feet): Dondurucular, göğüs veya dik olsun, üç temel boyutlarda gelir. Dikey dondurucular , eşdeğer depolama alanı için daha küçük bir ayak izine sahiptir.

Buna göre, satın almak için en iyi dik dondurucu hangisidir?

En İyi Seçimlerimiz

 • Genel olarak en iyisi: Kenmore Elite 27002 20.5 cu.
 • En İyi Bütçe: Lowe's'de Whirlpool WZF34X16DW 15.7-cu ft Dikey Dondurucu.
 • En İyi Savurganlık: Lowe's'ta Electrolux 18.58-cu ft Buzlanmayan Dikey Dondurucu.
 • En İyi Büyük Kapasite: GE FUF21SMR 21.3 cu.
 • En İyi Dönüştürülebilir: Frigidaire FGVU21F8QF 20.5 cu.

Ayrıca, bir dondurucunun ortalama boyutu nedir? En üste monteli buzdolabı/dondurucu birimlerinin çoğu yaklaşık 23 ila 36 inç genişliğinde, 65 ila 69 inç yüksekliğinde ve 24 ila 33 inç derinliğindedir. Buna ek olarak, sadece buzdolabı kısmında 7,5 ile 18 fit küp (çoğunlukla) olmak üzere 10 ile 25 fit küp arasında bir iç hacme sahip olacaktır.

İnsanlar ayrıca, mevcut en küçük dikey dondurucunun ne olduğunu soruyorlar.

Küçük Dikey Dondurucu

 • Whynter CUF-210SS Energy Star Dikey Dondurucu, 2,1 Feet Küp.
 • Magic Chef MCUF3S2 3.0 cu.
 • Danby DUFM085A2WDD1 Dikey Dondurucu, 8.5 Feet Küp, Beyaz.
 • Midea WHS-109FW1 Dikey Dondurucu, 3.0 Metreküp, Beyaz.
 • Kenmore Elite 27002 20.5 cu.
 • Sunpentown UF-304SS 3.0 cu.ft.
 • Magic Chef MCBR440S2 Buzdolabı, 4.4 cu.

Dik bir dondurucu ne kadar dayanmalıdır?

Dondurucular . Pek çok ev sahibi, ister dik ister sandıklı model olsun, ayrı bir dondurucunun rahatlığını yaşar . Bugünün dondurucularının ömrü 20 yıla kadar, ancak NAHB'ye göre ortalama 11 yıl.

29 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Dik dondurucu mu yoksa göğüs dondurucu mu daha iyi?

Göğüs dondurucular , dikey donduruculardan yaklaşık yüzde 20 daha fazla kullanılabilir alana sahiptir. Göğüs dondurucuda hava çok fazla dolaşmaz. Bu, dondurucu yanmasını dikmelerden daha iyi önlemeye yardımcı olur. Bir elektrik kesintisi varsa, göğüs dondurucu yiyeceklerinizi dik bir dondurucudan daha uzun süre donmuş halde tutacaktır.

Dondurucular ne kadar dayanır?

Ortalama yaşam beklentisi
Ulusal Emlakçılar Birliği'ne göre, donduruculu buzdolaplarının ortalama ömrü 14 ila 17 yıl arasındadır. Ama dondurucular ortalama 16 yıl sürebilir.

Dikey dondurucular neden daha pahalıdır?

Fiyat, Kapasite ve Enerji: Dikey dondurucular , sandıklı modellerden daha pahalıdır , ancak daha az kullanılabilir depolama kapasitesi sağlar; yaklaşık %10 ila %15 daha az bir fark. Fiyatlar kolaylık tür otomatik veya manuel defrost olarak özellikleri yanı sıra, kapasite ve depolama sistemleri tarafından etkilenmektedir.

Dondurucumu nereye koymalıyım?

Dondurucu yerleştirmek için diğer olası yerler arasında mutfak, hizmet odası, bodrum, garaj ve çamaşır odası bulunur. Alan sınırlı olduğunda, bir misafir odasına veya dış mekan kulübesine bir dondurucu yerleştirmeyi düşünebilirsiniz.

Donmayan bir dondurucu daha mı iyi?

Ancak dondurucunun iç kısmındaki bu sıcaklık değişimleri çok küçüktür, sadece birkaç derecedir. Sık sık dondurucu açmak için, bir don modeli daha iyi bir seçim olacaktır. Yiyecekleri uzun süreli saklama için derin dondurmak istiyorsanız, manuel buz çözme derin dondurucu ihtiyaçlarınız için iyi çalışabilir.

Dondurucuyu garaja koymak doğru mu?

Kışı sert geçen bir yerde yaşıyorsanız, garaja dondurucu koymak iyi bir fikir olmayabilir. Bir sandıklı dondurucu veya "derin dondurucu " evin içinde tutmak için her zaman uygun değildir, ancak bir tanesini garajda tutmak oldukça yaygındır.

En enerji verimli dondurucu nedir?

En verimli DC ile çalışan göğüs dondurucu SunDanzer'dir. Bu sekiz fit küp kapasiteli dondurucu son derece düşük bir enerji tüketimine sahiptir - yılda yaklaşık 140 kWh kullanır. Yüksek verimli Danforst kompresörü içerir.

En iyi küçük dik dondurucu nedir?

Dikey Dondurucularda En Çok Satanlar
 • #1.
 • Whynter CUF-210SS Energy Star Dikey Dondurucu, 2,1 Feet Küp.
 • Euhomy Mini Dondurucu Tezgahüstü, Energy Star 1.1 Feet Küp Tek Kapılı Kompakt Dik Dondurucu…
 • Euhomy Dik dondurucu, Energy Star 2.1 Feet Küp, Kompakt Tek Kapılı mini dondurucu…
 • Ticari Soğuk CCUK12W 1.2 Cu.

Dikey bir dondurucu ne kadara mal olur?

Dikey dondurucuların çalıştırılması ayda yaklaşık 14 dolara mal oluyor . Her iki seçenek de maliyet tasarrufunuzu artırabilecek enerji tasarruflu modellerde gelir. Göğüs dondurucular , yiyecekleri taze ve donmuş halde tutmak için üst kısımda hava geçirmez bir kilitleme contası kullanır.

Küçük bir derin dondurucu ne kadar?

Derin dondurucunun maliyeti .
Aradığınız boyuta bağlı olarak 150$-500$ arası herhangi bir yer. Yaklaşık 200$'a daha küçük derin dondurucular (3,8 fit küp) bulabilirsiniz, ancak büyük derin dondurucular (7,2 fit küp) 500 $'a yakındır.

6,5 fit küp dondurucu ne kadar büyük?

Thomson TFRF690, mekanik sıcaklık kontrol düğmesi, beş tel raf, dengeleme ayakları ve daha fazlasıyla kompakt 6,5 fit küp kapasiteli, bağımsız tip dik dondurucudur . Mutfağınızda, garajınızda veya bodrumunuzda, iç mekanlarda uygun gördüğünüz her yerde kullanabilirsiniz.

Dondurucu ve derin dondurucu arasındaki fark nedir?

Yapılandırma ve Kapasite
Buzdolabının üst kısmında yer alan ve 150 litreye kadar kapasiteye sahip bir dondurucudan farklı olarak, derin dondurucular yatay olarak açılır ve tipik olarak 100 litreden 510 litreye kadar kapasiteye sahiptir. Dik dondurucuların aksine derin dondurucular raf veya çekmeceli olarak gelmezler.

En iyi dik donmayan dondurucu nedir?

GE FUF17DLRWW en iyi dik dondurucudur çünkü gerekli özelliklerin en iyi dengesini, artı birkaç ekstrayı çoğu insan için bol kapasiteyle sunar. Bir don - bedava makinesi, bir 17.3-kübik feet iç değil mi ihtiyacınız olan her şey ve hiçbir şey vardır.

5 kübik ayak dondurucu ne kadar büyük?

Boyutlar : U 28,7" x G 20,6" x Y 37,2" 5,0 cu ft derin dondurucu 1 yıl garantilidir.

Yarım inek için hangi boyutta dondurucuya ihtiyacım var?

Temel kural, her 35 - 40 pound paketlenmiş et için bir metreküp dondurucu alanıdır. Çeyrek sığır eti, 5-7 kübik ayaklık bir göğüs dondurucusuna kolayca sığar. Yarım sığır eti yaklaşık 8 fit küp gerekir.

Dışarıda bir dondurucu tutabilir misin?

Dış Mekan İçin Tasarlanmış Dondurucular
Sıcaklık dalgalanmaları veya aşırılıklarla başa çıkmak için tasarlanmış dondurucular , dışarıda ve hatta ısıtılmamış bir garajda bile güvenle kullanılabilir. Normal iç mekan dondurucularında olduğu gibi , dış mekan modelleri havalandırma için en azından küçük bir alana ihtiyaç duyar; ayrıntılar için kılavuza veya üreticinin web sitesine bakın.

Dik bir dondurucu ne kadar et tutar?

Dondurucum Kaç Kilo Et Alacak? Temel kural, her 35-40 pound kesilmiş ve sarılmış et için bir fit küp dondurucu alanıdır. Et garip şekillerde paketlendiğinde biraz daha fazla alan bırakın.