Alexa'ya ne sorabilirim?

Sordu: Simion Kabisch | Son Güncelleme: 30 Mayıs 2020
Kategori: müzik ve sesli sporlar oyuna göre oynatılır
4.5/5 (255 Görüntüleme. 44 Oy)
Paskalya yumurtaları
 • "Alexa, bana bir Paskalya yumurtası ver."
 • "Alexa, günaydın."
 • "Alexa, bana bir fıkra anlat."
 • "Alexa, beni ışınla."
 • "Alexa, fazerleri öldürmeye ayarla."
 • "Alexa. Çay. Earl Grey. Sıcak."
 • "Alexa, benim adım Inigo Montoya."
 • "Alexa, gerçeği istiyorum."

Ayrıca biliyorum, Alexa'ya ne sorabilirsin?

Paskalya yumurtaları

 • "Alexa, bana bir Paskalya yumurtası ver."
 • "Alexa, günaydın."
 • "Alexa, bana bir fıkra anlat."
 • "Alexa, beni ışınla."
 • "Alexa, fazerleri öldürmeye ayarla."
 • "Alexa. Çay. Earl Grey. Sıcak."
 • "Alexa, benim adım Inigo Montoya."
 • "Alexa, gerçeği istiyorum."

Ayrıca Alexa'nın ne gibi harika şeyler yapabileceğini de bilin.

 • Amazon Alexa Apple HomeKit Belkin WeMo Google Asistanı Lutron Nest Philips Hue Samsung SmartThings Wink.
 • İncelemeler Video Haber Resimler Hatırlar AutoComplete Carfection Arabalarda Cooley Araba Ses Elektrikli Arabalar Araba Satın Alma Programı.

Buna bağlı olarak, Alexa'ya ne gibi garip şeyler sorabilirsiniz?

Alexa her komik şakayla seni güldürecek. İşte sorulacak bazı sorular.

 • Alexa, bana rastgele bir bilgi verir misin?
 • Alexa, bana bir film gerçeği söyler misin?
 • Alexa, bazı ilginç tarih gerçekleri nelerdir?
 • Alexa, bazı ilginç spor gerçekleri nelerdir?
 • Alexa, ABD hükümetiyle ilgili bazı gerçekler neler?

Alexa'nın adını değiştirebilir misin?

Cihaz adını değiştirme Yan menüde Ayarlar'ı seçin. O cihaza özel ayarları açmak için Alexa Cihazları altındaki cihazlardan birine tıklayın. Cihaz adının yanında Düzenle'yi tıklayın. Yeni bir ad yazın ve Değişiklikleri Kaydet'e tıklayın.

33 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Alexa'nın sesini değiştirebilir miyim?

Neyse ki sizin için, kolayca akıllı hoparlör üzerinde Alexa sesini değiştirebilir. Birçok seçenek var. Sen, bölgesel aksanıyla birine bir ünlü (Samuel L. Jackson!) Ve tamamen hatta farklı bir dil Amazon'un sanal asistan sesini değiştirebilir.

Alexa uykuya dalıyor ne yapıyor?

Tam da bu yüzden Alexa'ya belirli bir süre sonra gürültüyü kapatmasını söyleyen bir uyku zamanlayıcısı var. Yapmanız gereken tek şey uyku saatini ayarlamak istediğiniz kadar süre Alexa söylemek. " Alexa , uyku zamanlayıcısını bir saatliğine ayarla" gibi bir şey söylemeyi dene.

Alexa telefon görüşmesi yapabilir mi?

Bir Yankı cihaz veya Alexa uygulamasıyla birine sesli arama yapabilir ve bu tür aramaları almak yanı olabilir. Alexa uygulaması Alexa -to- Alexa Android 5.0 veya daha yüksek olan iOS 9.0 veya daha yüksek ve bir Android telefon ile bir iPhone çağıran destekler. Echo Show ile görüntülü arama yapabilir ve alabilirsiniz.

Alexa müziği ne kadar sürüyor?

30 dakika geçtikten sonra, müzik, podcast, sesli kitap veya başka bir ses çalmaya duracaktır.

Alexa'nın maliyeti ne kadar?

Amazon'da birkaç Yankı birimi mevcuttur. Ev otomasyonuna yönelik olana Echo Plus denir. Ek olarak, evi kontrol etmek için akıllı telefonunuzdaki Google Home hoparlörünü (49,99 $ ve 129,99 $) veya Siri, Alexa veya Google Assistant uygulamalarını da kullanabilirsiniz. Fiyat: Amazon Echo Plus 149 dolara satılıyor.

Alexa televizyonumu kontrol edebilir mi?

Televizyonlar ve ses sistemleri gibi gadget'larınızı açın.
Alexa ile Amazon Echo ile, kapalı, TV'niz hacmini ve anahtar kanalları değiştirebilir. Bunu yapmak için, eğlence cihazlarıyla çalışmak üzere tasarlanmış özel bir merkeze ihtiyacınız olacak. Bir başka iyi seçenek de Alexa ile uyumlu olan AnyMote Home hub'dır.

Evimi dinlemek için Alexa kullanabilir miyim?

Alexa'nın yeni bir işi var: ev güvenliği. Amazon bugün, duman ve karbon monoksit alarmları veya cam kırılma seslerini dinlemek için Amazon Echo hoparlörlerinin mikrofonlarını kullanan ücretsiz bir özellik olan Alexa Guard'ı tanıtıyor. Amazon, "evinizi güvende tutmanıza yardımcı olacak" özelliği tanıttığını söyledi.

Alexa'dan daha mı akıllısın?

Google Ana - Amazon Echo en büyük rakibi daha iyi satabilir. Ama üst üste ikinci yıl için, bir çalışma Google'ın dijital asistan Amazon'un asistanı, Alexa daha zeki olduğunu gördük. Alexa , 2017'den 2018'e kadar en gelişmiş olanı olduğu için yetişiyor.

Alexa kendini yok etme kodu nedir?

hiçbir şey gerçekten patlamayacak (şu anda bunu isteyebilirsiniz). Beceriyi başlatmak için, " Alexa , Code Zero Zero Zero Destruct Zero" deyin (Captain Kirk tarafından NCC-1701 ve NCC-1701B Federation Starship - Enterprise için kullanılan otomatik kendini imha kodu ).

Alexa neden çalışmıyor?

Alexa Yanıt Vermiyor
Cihazınızın uyanıklık kelime ama Alexa yanıt vermezse, birkaç yaygın sorunların muhtemel biridir. Sorun gidermeye başlamadan önce, cihazınızda güç ve internet erişimi olduğundan emin olun. Asıl sorun, takılı olmayan bir Yankı veya internet kesintisi olabilir.

Alexa becerileri nelerdir?

Hızlı bakış: Beş temel Alexa becerisi
Todoist - hızla yapmak to- listeye öğe eklemek ve günlük gündemde olduğu en herşeyin dışarı oku olsun. Xbox - Gücü açın/kapatın, oyunları açın ve hatta bir anı kaydedin. Allrecipes - Echo Show ekran tabanlı Alexa akıllı hoparlörünüzdeki talimatlarla tarifler alın .

Alexa her zaman dinliyor mu?

Salı günü, e-ticaret devi ABD'de tüm Echo cihazlarına, sesli asistanının her zaman çevresini dinlediği gerçeğinden yararlanan yeni bir özellik olan Alexa Guard'ı kullanıma sunmaya başladı.

Alexa'dan osurmasını isteyebilir misin?

Ne harika sadece osuruk tutmalısın yüzden, osuruk sesleri bir demet olmasıdır. Daha sıradan bir notta, ilk osuruk komutumu yaptığımda Alexa, görünüşe göre 4AFart becerisini otomatik olarak etkinleştirdi. 2) Alexa , beni şımart. Hayır, bu bir osuruk değil, ama sizi neşelendirebilirsin.

Alexa 911'i arayabilir mi?

Amazon Eko'nuz Acil Durumda 911'i Aramanıza Yardımcı Olabilir . Ancak, Amazon'un Alexa'sı ülke çapında acil durum numarası olan 911'e otomatik olarak erişemez. Alexa kullanarak 911 araması yapmanın bir yolu, Amazon Echo'nuzu Ooma Telo ile eşleştirmektir.

Alexa'yı hackleyebilir misin?

Amazon Alexa 100 Metreden Lazerle Hacklenebilir— Yankınızı Gizlemenin Zamanı Geldi mi? Hepsi bir lazer tarafından kesmek olabilir. Bu, cihazların mikrofonlarına bir lazer hedeflendiğinde, tıpkı sesli komut verildiğinde olduğu gibi bir elektrik sinyali oluştuğunu keşfeden araştırmacılara göre.

Alexa'yı öğretebilir misin?

Alexa'yı kişiselleştirin! Ona yeni yanıtları öğretmek web uygulamasını kullanın ve onu aklında sahip şeyler söylemek olun. Alexa artık şu soruya cevap verebilir: " Alexa , herkese James hakkında bir sır söyle". O Akıllı telefonunuzu kullanarak ona öğrettiği cevapları kümesinden seçecektir.

Alexa gülebilir mi?

Amazon az olasılıkla yanlış pozitif üretmek için olması gereken “Alexa, gülebilirsin” na Alexa güldürmek için gerekli ifadesini değiştirdi. Ek olarak, Alexa artık bu soruya basit bir kahkaha ile cevap vermeyecek , bunun yerine “Tabii, gülebilirim ” diyecek ve ardından kahkaha atacak .