Girdap ne tür anot çubuğu kullanır?

Sordu: Miklos Chaverra | Son Güncelleme: 29 Nisan 2020
Kategori: ev ve bahçe ev aletleri
4.6/5 (930 Görüntüleme. 22 Oy)
Su ısıtıcıları, tank korozyonunu azaltmaya yardımcı olan bir anot çubuğu ile donatılmıştır. Anot çubukları, tank korozyonunu azaltmaya yardımcı olur, ancak işlem sırasında tüketilir. Anot çubukları tipik olarak magnezyum, alüminyum veya çinko alaşımlarından yapılır.

Buna uygun olarak, hangisi daha iyi magnezyum veya alüminyum anot çubuktur?

Daha sert su için, ısıtıcınız için bir alüminyum anot çubuğu en iyi seçimdir ve yumuşak suya sahip bir bölgede yaşıyorsanız, magnezyum anot çubuğu en iyi seçiminizdir. Alüminyum anotlar, magnezyum anot çubuklarından daha ucuz olma eğilimindedir. Bir magnezyum çubuk genellikle bir alüminyum çubuktan daha az dayanır .

Ayrıca, bir su ısıtıcısı için en iyi anot çubuğunun ne olduğunu bilin. Alüminyum. Alüminyum ve alüminyum/çinko anot çubukları , magnezyum kurban çubuklarına benzer şekillerde kullanılır. Bununla birlikte, alüminyum çubuklar , sülfatlı suyu ısıtan bir su ısıtıcısı için daha iyi bir seçimdir. Kurban anotlar, sülfatları hidrojen sülfürlere dönüştürür.

Bu bağlamda, hangi anot çubuğuna ihtiyacım var?

Alüminyum anot çubuklar , sert su bulunan yerler için en iyisidir. Alüminyum çubuk , magnezyum veya çinko çubuktan daha sert suya daha iyi dayanacaktır. Çinko anot çubuklar , mevcut kükürt veya çürük yumurta kokusunu ortadan kaldırmak veya azaltmak için tasarlanmıştır. Alüminyum ve çinko kombinasyonundan yapılmış bir Çinko anot çubuğu .

Su ısıtıcımda bir anot çubuğuna ihtiyacım var mı?

Bir Suburban Şofben tarafından bir Anot Çubuğunun gerekli olmasının nedeni, Suburban Su Isıtıcısının deposunun çelik bir tank üzerinde cam emaye kullanmasıdır. Emaye herhangi bir nedenle çatlarsa, çeliği suya maruz bırakır ve çelik, emayedeki bir iğne deliğinden bile korozyona başlar.

39 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Anot çubuğu ne kadar sıkı olmalıdır?

Anot çubuğunu içeri soktuğunuzda , artık yapamayacak hale gelene kadar elinizle sıkın. Ardından, lokma anahtarını kullanarak biraz daha, yaklaşık 1/2 tur, 180 derece sıkın. Şofben hareket etmeye veya bükülmeye başlayacak kadar fazla sıkmayın.

Anot çubuğunu ne sıklıkla değiştirmelisiniz?

Normal çalışma koşulları altında faaliyet olarak Çoğu durumda, yaklaşık olarak her 6 yılda bir kez bu kadar uzun şofben anot çubuğunu değiştirmek gerekecektir. Ancak, suyun bileşimine bağlı olarak, daha sık anot çubuğunu değiştirmek gerekebilir.

Anot çubuğumun kötü olup olmadığını nasıl anlarım?

Su paslı görünüyor ve kötü kokuyor
Bu durumda, tank ve anot çubuklar kontrol edilmesi gerekiyorsa, suçlu ve onarım veya değiştirme yöntemini öğrenin. Suda kötü koku. Bu aynı zamanda tortudan da kaynaklanır.

Anot çubuklarının maliyeti nedir?

Anot Çubuğu - 20-50 $
Tesisatçılar her beş yılda bir yeni bir anot çubuğu almanızı önerir. Çubuk kendisi uygun talimatlar ve önlemler ile sadece $ 20- $ 50 ve olduğunu, kendi başınıza bu bakım gerçekleştirebilir. Anot çubuğu , tankınızın içinin aşınmasını önler. Bunu korozyonu kendine çekerek yapar .

Anot çubukları kesilebilir mi?

Anot çubuğunu ihtiyacınız olan uzunlukta kesebilirsiniz . Anot çubuğunu kesmenin en iyi yolu demir testeresidir. Kesimi düzeltmek ve çubuğu takmak için bir eğe kullanın.

Magnezyum anot çubuğu ne işe yarar?

Anot çubuğu , su ısıtıcılarında korozyon ve paslanmayı yavaşlatmak için tasarlanmış bir parçadır. Çubuk , çelikten daha hızlı aşınan magnezyumdan yapılmıştır. Su magnezyumu aşındırdığında, anot çubuğu , tankın çeliği çevresinde koruyucu bir bariyer oluşturan elektronları tanka bırakır.

Magnezyum anot çubuğunu kesebilir misin?

İster magnezyum ister alüminyum olsun, kurban anodunuzu değiştirmek için kesebilirsiniz . Eski anot kaldırmak olarak Bunu yapmak için, bir çift eldiven ve bir testere ve kesim kullanın.

Magnezyum anotları ne kadar dayanır?

Eğer “100 gün” çinko anot yerine bir magnezyum anot kullanıldığında Yani eğer sadece son 30 gün olur. Alüminyum anot 130 ila 150 gün arasında dayanır.

Anot çubuğu çürük yumurta kokusuna neden olabilir mi?

Her bir su ısıtıcısı, tank içindeki korozyonu geçici olarak sınırlamak için bir magnezyum anot çubuğu ile donatılmıştır. Çoğu durumda, sülfür kokusuna , su ısıtıcısında halihazırda mevcut olan orijinal anot ile temas eden yüksek magnezyum içerikli su neden olacaktır .

Anot çubukları gerekli mi?

Anot Çubuğu : Gizemli Ama Gerekli Bir Su Isıtıcı Bileşeni. Su ısıtıcınızın tankındaki paslanmayı önler ve bunu etkili bir şekilde yapmak için her iki ila üç yılda bir profesyonel Littleton, CO tesisatçıları tarafından değiştirilmesi gerekir. Aksi takdirde, şofbeninizin kesinlikle zamanından önce değiştirilmesi gerekebilir.

Anot çubuğunu değiştirmek için çok mu geç?

Anot çubukları ya magnezyumdan ya da bir alüminyum-çinko alaşımından yapılır. Dezavantajı ise anot çubuğunu değiştirmek için çok uzun süre beklerseniz çok geç olabilir. Beş yıldan fazla bir süre geçtiyse, su ısıtıcısını kurtarmak için çok geç olabilir.

Bir anot çubuğunu temizleyebilir misiniz?

Bir Anot Çubuğunu Temizleyebilir misiniz? Eğer su ısıtıcısı içinde anot çubuk temizleyemez. Bununla birlikte, tankınızın korozyonunu önlemek için, kurban anot çubuğunu her 1 ila 3 yılda bir kontrol etmeniz ve aşınmasının %50'sinden fazlasının geçmesinden sonra değiştirmeniz önemlidir.

Elektrikli anot çubukları çalışır mı?

Suyunuz kükürt kokusu aldığında, genellikle sıcak su ısıtıcınızdaki anot çubuğunu içerir. Bu çubuk , ısıtıcınızın ömrünü uzatan aşındırıcı elementleri çekmek için tasarlanmıştır. Anot Çubuğu Karşılaştırması.
Güçlendirilmiş Anot Çubuğu Normal Kurban Anot Çubuğu
Antibakteriyel Etkinliği Harika Çinko çubuklar için Orta/Mükemmel

Sıcak suyum neden kokuyor?

Kötü kokulu suyun en yaygın nedeni, bazı sularda bulunan ve kükürt ve çoğu su ısıtıcısıyla birlikte gelen magnezyum ve alüminyum kurban anotlarla reaksiyona girerek hidrojen sülfür gazı üreterek klasik çürük yumurta kokusuna neden olan anaerobik bakterilerdir. Bu arada, su ısıtıcı üreticileri suçlamıyorum.

Anot çubukları nasıl çalışır?

Bir anot çubuğu , genellikle bir çelik tel çekirdek etrafında magnezyum veya alüminyumdan oluşan uzun bir metal çubuktur . Bu, anot çubuğundaki metallerin normalde demir ve çelikte paslanmaya neden olan iyonları çektiği elektroliz adı verilen bir işlemle gerçekleştirilir. Bu iyonlar, anot çubuğunun zamanla bozulmasına neden olan şeydir.

Anot çubukları ne kadar dayanır?

Anot çubukları genellikle yaklaşık üç ila beş yıl dayanabilir, ancak bu gerçekten çoğunlukla suyunuzun kalitesine ve su ısıtıcınızdan ne kadar su geçtiğine bağlıdır.

Anot çubuğunu su ısıtıcısından çıkarabilir misiniz?

Su ısıtıcı anot kaldırılırsa, büyük ölçüde ısıtıcının ömrünü azaltacaktır. Sen tankın dışında bir su ısıtıcı üzerinde her şeyi değiştirebilir.