Halı çimi ne tür bir çimdir?

Sordu: Shaila Matsakov | Son Güncelleme: 31 Ocak 2020
Kategori: Ev ve bahçe peyzaj
4.2/5 (498 Görüntüleme . 28 Oy)
Halı otu, (Axonopus fissifolius), Poaceae familyasının mat oluşturan çok yıllık çimi, güneydoğu Kuzey Amerika'daki kumlu topraklara özgüdür. Halı otu bazen sıcak bölgelerde çim ve mera otu olarak kullanılır, ancak kullanımı genellikle düşük kaliteli bir yem olduğu için toprak verimliliğinin düştüğünü gösterir.

Ayrıca bilin ki, halı otunu ne öldürür?

1 bardak su yumuşatıcı tuzu 50 galon ılık suda eritin. İyice karıştırın ve tuz çözülürken sabırlı olun. Tuzlu su solüsyonunu bir bahçe püskürtücüye koyun ve halı çiminize tuz solüsyonu püskürtün. Sulamadan önce solüsyonun çimlerinizde 24 saat kalmasına izin verin.

Benzer şekilde halımı nasıl çim gibi gösterebilirim? Cevap : Çim gibi bir halı elde etmek için çimler düzenli olarak biçilir, çünkü biçme ( çimleri kesme işlemi) yan tomurcukların büyümesini teşvik eden dekapitasyona neden olur. Bitkilerin başını kesme işlemi, aksiller tomurcukların inaktivasyonuna yol açar ve halı benzeri bir görünüm veren yan tomurcukların büyümesini teşvik eder.

Ayrıca halı çiminin özellikleri nelerdir?

Açıklama. Halı otu (Axonopus Affinis) bir sürünen, stoloniferous, yıllık sıcak mevsim çim. Düz, iki kenarlı koşucular veya tabureler ile karakterize edilir; küt, yuvarlak uçlu geniş yapraklar ve iki dalla sonlanan uzun, ince tohum sapları, yengeç otuna çok benzer.

Halı çiminin yöresel adı nedir?

P. Beauv. Axonopus , genellikle halı otu olarak bilinen çim ailesindeki bir bitki cinsidir. Bir türü tropik Afrika'da ve diğeri Paskalya Adası'nda olmak üzere, esas olarak Amerika'nın tropikal ve subtropikal bölgelerine özgüdürler.

26 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Halı çimini ne sıklıkla sulamalısınız?

Çimlerinizin kış aylarında da yıl boyunca haftada en az 1”-1 ½” suya ihtiyacı vardır. Her gün değil, haftada 2-3 kez derinden sulayın. Mümkünse sabah mümkün olduğunca erken su verin. Çimlerinize 6 inçlik bir tornavida sokamıyorsanız, yeterince sulamıyorsunuz demektir.

Halı çimi için en iyi gübre hangisidir?

Halı çimi ilkbaharda , çimler yeşillendikten sonra fosfor içermeyen ve orta düzeyde azot içeren bir gübre ile gübrelenmelidir. 15-0-15 ideal tip halı çimi gübrelemesi olarak kabul edilir. 16-4-8 de iyi bir alternatif olsa da. Demir ilaveli gübreler tavsiye edilir.

Bir galon Celsius kaç WG'dir?

Spot tedaviler için, galon başına 0.057-0.113 oz (1.6-3.2 g) Celsius WG Herbisit karıştırın ve yabani otlar ıslanana kadar uygulayın. Bir galon sprey solüsyonu 1000 fit kareye kadar işlem yapacaktır. Virginia düğme otu veya dolar otu gibi kontrolü zor yabani otlar için yeniden büyüme gözlemlendiğinde ikinci bir uygulama yapın.

Bir kanepede halı çiminden nasıl kurtulursunuz?

Halı otunu öldürmenin güvenli ve çevre dostu bir yolu tuzlu su kullanmaktır. 7 galonluk bir küveti yağmur suyu, musluk suyu veya su yumuşatıcınızdan gelen suyla doldurun. Suya 2 bardak tuz dökün ve tamamen çözülmesine izin verin. Tam çözünme birkaç gün sürebilir, bu yüzden sabırlı olun.

Celsius WG yengeç otunu öldürür mü?

bir takvim yılında. CELSIUS WG , kardeşlenmeden önce büyük yengeç otlarını (Digitaria sanguinalis) kontrol eder. Yaklaşık bir galon sprey solüsyonu oluşturmak için belirtilen ürün oranını 0,085 -0,113 oz (2,4 - 3,2 g) kadar suya ekleyin. Bir galon sprey solüsyonu 1.000 fit kareye kadar işlem yapacaktır.

Yengeç otundan nasıl kurtulabilirim?

Yengeç Otlarından Kurtulmanın Adımları
 1. Yengeç tohumlarının yayılmasını önleyin.
 2. Mevcut yengeç otunu öldür.
 3. Ölü yengeç bitkilerini çıkarın.
 4. Çıplak çim lekelerini yeni çim tohumu ile yeniden dikin.
 5. Uygun zamanlarda bir yengeç önleyici uygulayın.
 6. Çim biçme makinenizi, çim türünüz için en iyi aralığın en yüksek ucuna ayarlayın.

Halı otu St Augustine ile aynı mı?

Carpetgrass uzun ömürlü bir kaba yapraklı, sürünen ottur. Alçak, ıslak topraklarda diğer otlardan daha iyi yetişir. Güneşte veya gölgede iyi büyür, ancak St. Augustine otu ).

Kırkayak otlarındaki yabani otları nasıl öldürürsünüz?

Önceden ortaya çıkan ve ortaya çıkan herbisitlerin bir kombinasyonu ile kırkayak çimlerinizdeki yabani otları kontrol edin. Kontrol çatal otu erken ilkbaharda benefin, DCPA, bensulid veya simazin içeren ürünleri uygulayın, ancak önce veya hemen tohumlama aşağıdaki çim için bir ön acil herbisit uygulamak asla.

Halı çimimin daha hızlı büyümesini nasıl sağlayabilirim?

Toprağı nemli tutun, ancak günde bir veya iki kez hafifçe sulayarak veya çim tohumları filizlenene kadar alanı nemli tutmak için gerektiği kadar ıslatmayın. Tohum filizlendikten sonra, nem seviyesini izleyin ve ot dışkı göndererek sürünmeye başlayana kadar toprağın kurumasına izin vermeyin.

Halı otu gölgede büyür mü?

Halı çimi tam güneşe ve ayrıca filtrelenmiş ışık - kısmi gölgeye tolerans gösterebilir. Ayrıca sadece günün bir kısmı için güneş aldığı alanlarda da büyüyebilir . Derin gölgede tüm gün bir alanda büyümek olmaz.

Çim tohumları nasıl yayılır?

Çimler ve golf sahalarında yetişen türleri de dahil olmak üzere otlar (Poaceae), bitkiler çiçek açtıktan sonra saplarında beliren tohumlar vasıtasıyla çoğalırlar. Diğer birçok bitki gibi çim tohumu da rüzgar, yağmur veya böcekler, kuşlar ve memeliler tarafından sağlanan dolaylı ulaşım yoluyla dağılır .

Tohumdan halı çimi nasıl yetiştirilir?

Son bahar donundan sonra halı çimi tohumları ekin . Toprağı gevşek ama sağlam ve pürüzsüz olacak şekilde hazırlayın. Çoğu toprak için, yüzeyi sertleştirmek ve pürüzsüz hale getirmek için çekmeniz ve ardından sürüklemeniz veya yuvarlamanız gerekir. Tohumları 1000 fit kare başına iki pound oranında ekin.

Güney Florida için en iyi çim tohumu nedir?

Florida için En İyi Çim Tohumu
 • Zoysia Otu. Asya'ya özgü olan Zoysia tohumları, ayakları altında bereketli olan ve sıcak, alt tropikal iklimde gelişen mükemmel çimler üretir.
 • Bermuda otu. Bermudagrass, Florida'daki toprak koşullarının çoğunu tolere eden dayanıklı, yoğun bir çim üreten sıcak mevsim çimidir.
 • Deniz kıyısı Paspalum.

Fil otunun yerel adı nedir?

Pennisetum purpureum

İnatçı otların bilimsel adı nedir?

Gaertn. Eleusine indica, Hint kaz otu , yard otu , kaz otu , tel otu veya karga otu , Poaceae familyasındaki bir çim türüdür .

Yabani otların botanik isimleri nelerdir?

13 Ortak Yabani Otlar
 • Gündüzsefası (Yıllık Sabah Zaferi)
 • Kuzu ambarı.
 • domuz otu (amaranth)
 • Buckhorn Muz.
 • Yengeç otu.
 • Vakum otu.
 • kuş otu.
 • Karahindiba.