Benim şehrim ne tür bir şiir?

Sordu: Makhtar Calvo | Son Güncelleme: 1 Temmuz 2020
Kategori: kitaplar ve edebiyat, sanat ve fotoğraf kitapları
4.3/5 (64 Görüntüleme. 33 Oy)
James Weldon Johnson'ın “ Benim Şehrim” geleneksel kırağı şemasına sahip bir Petrarchan veya İtalyan sonesidir: ABBACDDC oktavında ve sestet DEDEGG'de. Şiir , okuyucuların kişisel, yürekten bir övgü sunan bir şiirde beklediklerinden kökten ayrılan beklenmedik iddialara sahiptir.

Aynı şekilde, benim şehrim şiirinin teması nedir?

Şiirin anlamı, yazar öldüğünde şehrin doğasından ayrılmayı umursamayacak olmasıdır. Umurunda olan tek şey şehri ve tüm manzaralarını, seslerini, kokularını, binalarını vb. terk etmektir. Bu kıta ölebileceği anlamına gelir.

Ardından soru şu, şehrimin ilk kıtasının konusu nedir? İlk dörtlük , birinin öldüğünde neyi özleyeceğini açıklıyor ve bu nedenle ikinci dörtlük , insanların, her şey bitmeden, sevdiklerinizin her anını takdir etmeleri ve tadını çıkarmaları gerektiğini gösteriyor.

Bu itibarla benim şehrim şiirini kim yazdı?

James Weldon Johnson Florida, Jacksonville'de doğdu. O, 20. yüzyılın ilk on yıllarında hem edebiyatçı hem de sivil haklar lideri olarak kendini eşit olarak ayırt etti.

James Weldon Johnson'dan benim şehrim ne hakkında?

James Weldon Johnson'ın yazdığı My City , öldüğünde en çok Manhatten şehrini özleyeceğini düşünen bir adam hakkında. Yaşamın doğa yönünü şehri kadar özlemeyecektir.

4 İlgili Soru Yanıtı Bulundu